WordPress Yazar Kutusu Eklentileri | 10+ Yazar Kutusu Eklentisi

Blog

Blog yazılarınızdaki etkileşimi arttırmak ve kendinizi okuyucunuza en iyi şekilde tanıtabilmek için WordPress yazar kutusu eklentisi uygun bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle web alanında hizmet veren WordPress kullanıcılarının, kendilerini en iyi şekilde tanıtmak ve iş alabilme potansiyelini arttırmak adına bu tür eklentiler oldukça faydalı olabilmektedir.

Çoğu premium tema, içerisinde yazar biyografi kutusuna yer verir. WordPress yazar kutusu eklentisine yer vermeyen temalar için ise faydalı olabilecek bir liste hazırladım.

İnternet aramalarında Google’ın yazar işaretlemesi gibi muazzam bir özellik varken, bu tür eklentilerin de bu özelliği desteklemeleri önemli bir kriterdi. Fakat Google bu özelliği sonlandırdığı için bu eklentilerde daha çok şıklık ve hız ön plana çıkıyor. Ben de listemde bu önemli iki kritere dikkat etmeye çalıştım. Umarım faydasını görürüsünüz.

1. Fanciest – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Fanciest - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Fanciest – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Fanciest Author Box kolay kullanımı ve hafif kod yapısıyla en iyi WordPress yazar kutusu eklentilerindendir. Eklenti ile yazı altına yazar biyografisi ekleme, bileşen alanına yazar biosu ekleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Oldukça zengin özelliklere sahip olan Fanciest WordPress yazar kutusu eklentisi her yazınıza otomatik olarak eklenir. Kısa kod desteği ile sitenizin istediğiniz alanına yazar biosu ekleyebilirsiniz.

Sekmeler ile yazar bilgisi dışında yazar kutunuzda Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal medya hesaplarınızdaki profilleriniz ekleyebilir. Ayrıca bileşen alanına ekleyebileceğiniz widget bileşeninde de sosyal medya hesaplarınıza ait butonların görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eklentinin renkleri üzerinde oynamalar yapabilir, eklentiyi translate desteği ile rahatça Türkçeleştirebilirsiniz. Retina ekranları da destekleyen eklenti mobil cihazlarla uyumludur ve açılış hızını etkilemeyen hız dostu bir kod yapısına sahiptir.

Temanızdaki yazar kutusu eksikliğini tamamıyle karşılayabilecek Fanciest yazar biyografisi eklentisine mutlaka göz atmanızı öneririm.

2. WP Author Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

WP Author Box - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

WP Author Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Bir diğer WordPress yazar kutusu eklentisi WP Author Box, şıklığı ile ön plana çıkıyor. Yazar ile ilgili tüm bilgilere tek bir kutudan ulaşabileceğiniz eklenti ile şık bir yazar biosu ekleme eklentisine sahip oluyorsunuz.

Tüm WordPress temalarıyla uyumlu WP Author Box ile kullanıcı profili, özel avatar yükleyebilme, yazar biyografisi altına sosyal medya butonlar ekleyebilme, sınırsız olarak ekleyebileceğiniz sekmeler ile yazarın son yazdığı konular, en çok oylanan konuları, en çok okunan yazıları gibi bilgileri de sunabilme, iletişim formu ekleyebilme gibi çok kullanışlı özelliklere sahip.

Tüm tarayıcılarla ve mobil cihazlarla uyumlu olan eklenti, özelleştirme yönünden de tamamen özgür bir yapıya sahip. 6 adet hazır görünüm şablonuyla gelen eklentinin son derece şık bir görünüme sahip olduğunu söyleyebilirim.

Özel css kodları ile de dilediğinizce özelleştirebileceğiniz WP Author Box WordPress yazar kutusu eklentisi en şık WordPress yazar biyografisi eklentisi olarak tavsiyemizi hakediyor.

3. Author Widget Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Author Widget Box - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Author Widget Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Author Widget Box, ister tek yazar olun ister birden çok yazara sahip olun, yazarlarınızı bileşen alanında -sidebar- yazar kutusu içerisinde gösterip listeletebileceğiniz harika bir WordPress yazarlar eklentisi.

WordPress yazar kutusu eklentisi Author Widget Box, yazar biyografisi, sosyal medya butonlarının yanı sıra, yazarın yazılarına yapılan yorum sayısını ve bağlantılarını da kutu içerisinde gösterebiliyor.

Kolay kullanımı ve esnek özelleştirme seçenekleri ile yazar kutusunu istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Hafif kod yapısı ile de sitenize ekstra yük bindirmeyen eklenti 3 adet görünüm şablonu ile geliyor.

Yazar kutusunu yazı altında değil de sidebar alnında göstermek, yazarlarını listelemek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı olan Author Widget Box WordPress yazar kutusu eklentisi oldukça kullanışlı ve şık bir WordPress yazar biyografisi ekleme eklentisi olarak öne çıkıyor.

4. Starbox – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Starbox - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Starbox – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazar kutusu eklentileri listemdeki sıradaki yazar bio eklentisi Starbox. Bu alandaki ücretsiz çözümlerden biri olan eklentinin şıklığı göze çarpıyor.

Eklenti, yazarlar için çeşitli kişiselleştirilebilir ayarlar sunuyor. Her yazar için farklı görünümler ayarlayabiliyorsunuz. Gravatar kullanımına bağlı kalmadan kendi resimlerinizi avatar olarak kullanabilirsiniz.

Kutuda yazar biyografisinin yanı sıra, yazarın son yazılarının listelendiği bir sekme daha mevcut. Ayrıca sosyal medya butonları sa sağ tarafa konumlandırılmış, oldukça şık bir görünüm kazanmış.

Starbox WordPress yazar kutusu eklentisinin pro sürümü de mevcut. Pro versiyonu ile yazar kutusuna iletişim formu koyma, yazar bilgisini yazı yanına sticky olarak ekleyebilme gibi özelliklere de sahip olabiliyorsunuz.

5. Simple Author Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Simple Author Box - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Simple Author Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazar kutusu eklentisi konusunda bir başka ücretsiz çözüm, ismiyle müsemma Simple Author Box. Adı gibi basit fakat minimalist tasarımıyla bir o kadar da şık bir WordPress yazar biyografisi eklentisi.

Simple Author Box tüm mobil cihazlarla uyumludur. Okuyucuların fareyle üzerine geldiklerinde dönme efektiyle etkileyici bir görünüme sahip 30’dan fazla sosyal medya butonunu da yapısında bulunduruyor.

Basit yapısı ve kullanımıyla yazar kutusu ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek eklenti boyut, renk, yazı tipi gibi özelleştirmelerde de sizi tamamen özgür bırakıyor. Tek handikapı sadece yazı altına eklenebilmesi olan Simple Author Box WordPress yazar kutusu eklentisi, yazar kutusu işlevini fazla önemsemeyenler için uygun bir çözüm olacaktır.

6. Meks Smart Author Widget – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Meks Smart Author Widget - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Meks Smart Author Widget – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazar kutusunu sidebar alanında görüntülemek isteyen kullanıclar için bir çözüm olan Meks Smart Author Widget, bir çok premium temanın da içeriğinde yer verdiği çok şık bir WordPress yazar kutusu eklentisidir.

Eklenti, akıllı yapısıyla öne çıkıyor. Ziyaretçi herhangi bir yazıya girdiği zaman eklenti yazının yazarını otomatik olarak algılayarak sidebar alanında yazar ile ilgili bilgi kutusunu gösteriyor.

Bileşen olarak kullanabileceğiniz eklenti ile avatar boyutlarını ayarlayabilir, yazarın konularına bağlantı verebilirsiniz. Özel css stilleri ile de Meks WordPress yazar kutusu eklentisini dilediğinizce özelleştirebilmeniz mümkün.

7. Fancier – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Fancier - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Fancier – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


Bir WordPress yazar kutusu eklentisinden abartılı beklentileriniz yoksa Fancier Author Box tam size göre. Ücretsiz ve nispeten hafif kod yapısı ile WordPress yazar biyografisi konusunda yazılmış eklentiler arasında ciddi bir indirme oranına sahip.

Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn, Instagram, Flickr, Pinterest, Tumblr, YouTube ve Vimeo gibi sosyal ağlara entegre olabilen eklentiye yazar biyografinizi, e-mail adresi, şirket bilgilerinizi girebilirsiniz. Ayrıca bir sekme olarak yazarın son yazdığı yazıları listeleyebilmektedir.

Yazar kutusunun şekil olarak tüm yapılarını özelleştirebileceğiniz gibi diğer ücretsiz çözümlerden farklı olarak yazar kutusunu sitenizin istediğiniz yerine konumlandırabiliyorsunuz.

8. WP Author Bio – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

WP Author Bio - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

WP Author Bio – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazar biyografisi eklentisi listemizdeki bir diğer ücretsiz çözüm olan WP Author Bio kısa kod desteği ile diğer ücretsiz WordPress yazarlar eklentilerinden ayrılıyor.

Şık bir görünüm sunan eklentimizin bir çok sosyal medya siteleriyle entegre çalışan butonları dışında fazla bir özelliği bulunmuyor. Bu da WordPress yazı altına bio ekleme konusunda basitlik arayanlar için uygun bir seçenek olarak listemizde yer buluyor.

9. Birds – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Birds - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Birds – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazı altına yazar biosu ekleme konusunda şık bir çözüm olan Birds, diğer eklentilerin shortcode özelliklerini destekleyebilmesi ile öne çıkıyor.

Bu da eklenti sekmelerinin birine mesela Contact Form 7 kısa kodunu kullanarak bir iletişim formu ekleyebiliyor olmanız demek.

Bu özelliğinin yanı sıra sekmeli yapısı ile hem yazar bilgisi, hem yazarın son yazılarına ve arşivlerine kutu içerisinde yer verebiliyorsunuz. Bilinen tüm sosyal medya siteleri için şık butonlarıyla da Birds Author Box denenmesi gereken bi eklenti.

10. Wp Author Box Lite – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Wp Author Box Lite - (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

Wp Author Box Lite – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)


DETAYLI INCELE


WordPress yazar kutusu eklentisi listemde son olarak yer vermek istediğim Wp Auyhor Box Lite, ücretsiz bir eklentiden daha fazlasını sunmasıyla listemizdeki yerini alıyor.

Eklenti tüm mobil cihazlarla uyumludur. Tepeden tırnağa tüm görselliği özelliştirilebilir. Kutunun alt kısmını da dilediğinizce özelleştirebileceğiniz eklenti, sadelik, şıklık ve işlevselliği bir arada sunabilen nadir WordPress yazar biosu eklentilerinden biri.


Umarım WordPress Yazar Kutusu Eklentileri | 10+ Yazar Kutusu Eklentisi başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Yazar Kutusu Eklentileri | 10+ Yazar Kutusu Eklentisi” ile ilgili yorumlar;

 1. Hulusi Yağcı dedi ki:

  Hocam. Yazar kutusunun her yazdığımız içerikte çıkmaması için ne yapmalıyı? Örneğin A kategoride ki yazılar da görünsün ancak B kategori yazılarında görünmesin şeklinde.

 2. Osman Kılınç dedi ki:

  yazınız için teşekkür ederim yapılacaklar listesine ekliyorum bunu :)

 3. Enes YILMAZ dedi ki:

  WP Author Box – (WordPress Yazar Kutusu Eklentisi)

  kodlaması hafif midir ? siteye çok etki eder mi acaba ? kullanışlı ve şık. ama şıklık hız konusunda beni her zaman ürkütüyor. eğer etkilemeyecekse bunu satın alıcam. ama eğer hız konusunda siteye yük bindirecekse var olan yazar kutusuna kod ekletmeyi denicem.. yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Muhammet dedi ki:

  Simple Author Box eklentisini kurdum. yazarın sosyal medya hesapları ikonlarını da aktifleştirdim. ancak ikonlara tıklayınca (örn instagram)

  siteadı.com/instagram.com/kullanıcıadı

  şeklinde 404 olan bir sayfaya gidiyorum. bu hatayı nasıl düzeltebilirim ?

 5. Taha Yasin Önal dedi ki:

  bazıları o kadar pahalı ki insan üstüne biraz daha ekleyip şöyle yazar kutusu da olan bir tema alır. Ama yinede emeğiniz için teşekkürler.

 6. serap dedi ki:

  bence favorilere eklenesi bir site takipte kalacagım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir