Wodpress İlan Teması: 25 En İyi İş İlanı – Seri İlan Temaları

Wordpress Temaları

En iyi WordPress ilan teması – wordpress ilan temaları yazımda sizlere birbirinden kaliteli wordpress ilan siteleri için ilan temalarını bir araya getirdim.

Bu yazıda listelenen temaların kategorileri ise şu şekilde;

 • WordPress İlan Teması
 • WordPress Seri İlan Teması
 • WordPress İş İlanı Teması
 • WordPress Firma Rehberi Teması
 • WordPress Şehir Rehberi Teması

Bir web sitesi açıp para kazanmanın en kestirme yollarından biri, site üzerinden ticaret yapmak. Eğer bu işi riskli buluyorsanız diğer bir alternatif de ticaret yapılırken aracı olmak.

İkinci el eşyasını, arabasını, evini, arsasını satmak isteyenlerle almak isteyenler arasında aracılık yapmak ya da ilanları için web sitesi bazında platform sunmak oldukça kazançlı bir yöntem.

Bir başka alternatif de firma tanıtımı. Bir nevi bir rehber hizmeti oluşturarak bölgesel ya da yurt çapındaki firmalarla anlaşarak dizininize ekleyerek kazanç elde etmeniz de mümkün.

Projeniz bu yöndeyse hayata geçirmek için bir ilan ya da firma rehberi sitesini hayata geçirmelisiniz. Bu iş için hangi altyapıyı kullanmalıyım diye sorarsanız elbette ki bu sorunun cevabı WordPress olacaktır.

# Peki hangi WordPress ilan teması ya da firma rehberi teması seçmeliyim?

Bu konuda karar vermenizi kolaylaştırmak için bir WordPress ilan sitesi teması oluşturdum. Listemi oluştururken temanın bir ilan veya firma rehberi sitesi için gereken tüm özelliklerin çoğunu karşılayabilmesine, tasarımına, seo uyumluluğuna ve hızlarına dikkat etmeye çalıştım.

1. Classifieds – (WordPress İlan Teması)

Classifieds - (WordPress İlan Teması)

Classifieds – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemde ilk sırada yer vermek istediğim Classifieds, WordPress tabanlı ilan siteniz için bulabileceğiniz en güçlü temalardan biri.

Genel olarak WordPress ilan temaları için mobil görünüm büyük problem. İlan siteleri için temanın responsive olması, mobil görünüm için yeterli olmuyor.

Classifieds, mobil görünüm için ana temanın tasarım hatlarının dışına çıkmadan, mobil cihazlar için tamamen sade ve kullanışlı bir arayüz sunuyor. Tek tuşla etkinleştirebileceğiniz bu mobil görünüm, kullanıcıyı yormadan aradığını kolayca bulmasına olanak sağlayan işlevselliğe sahip.

Bu özelliği dışında tema gelişmiş bir filtreleme özelliğine sahip. Kategorilere özel ikonlar ekleme, kategori bilgisini renklendirme, üyelik satışı ve üyeliklere göre yetkilendirme, ilan harici reklamlar için banner alanları ve seo uyumu için optimize edilmiş kod yapısı temanın diğer öne çıkan özelliklerinden.

Özellikle otel odaları veya araba ilanları için müşteri görüşmesi gibi işlemler için rezervasyon sistemine de sahip Classified, WordPress ilan teması arayışınızda mutlaka denemeniz gereken bir tema.

2. Business Directory – (WordPress İlan Teması)

Business Directory - (WordPress İlan Teması)

Business Directory – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Özellikle WordPress firma rehberi sitesi projesi olanların kaçırmaması gereken diğer WordPress ilan teması Business Directory. Çok kapsamlı ve çok şık bir görünüme sahip olan bu tema sunacağınız rehber için biçilmiş kaftan.

Temanın yapısı özellikle kullanım kolaylığına odaklanmış. Sistem hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kullanıcı bile, temayı yükledikten kısa bir süre sonra sisteme aşina olacak, firmaları dizine eklerken hiç zorlanmayacaktır.

Temada, ekleyeceğiniz firmaların tüm özelliklerine yer verebiliyor, istediğiniz yeni özellik alanları açabiliyor, ziyaretçilerin bu firmalara oy vermelerini sağlayabiliyorsunuz. Böylece hem firma hem de ziyaretçi açısından tam bir etkileşim sağlayabiliyorsunuz.

Harita üzerinden konum ekleme özelliğine de sahip Bussines Directory, mutlaka denemenizi tavsiye ettiğim WordPress ilan temalarından.

3. Jobs Directory – (WordPress İlan Teması)

Jobs Directory - (WordPress İlan Teması)

Jobs Directory – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


İş ilanları sitesi için tavsiye ettiğim bir diğer WordPress ilan teması Jobs Directory, kazanç potansiyeliniz en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış.

Abonelik paketleri oluşturmanıza izin veren tema sayesinde hem iş verenlerden hem de iş arayanlardan kazanç elde edebilmeniz mümkün. Ayrıca diğer bir yöntem olarak ücretsiz abonelikler sunarak hizmet sonucu komisyon almanızı da mümkün kılan özelliği de temada mevcut.

Temada ilanlar çok şık bir şekilde listeleniyor. Kullanım kolaylığı açısından gelişmiş bir arama motoruna ve filtreleme özelliğine de sahip. Tam, yarı zamanlı, freelance gibi iş tipleri için ayrı sekmeler atayabiliyorsunuz.

Her iş tipi için ayrı renkler kullanabiliyor, iş tiplerini istediğiniz kadar çoğaltabiliyorsunuz. Şirketler için özel profil sayfaları da oluşturabileceğiniz tema, profesyonellik adına hemen her şeyi sunuyor.

Eleman arayanların ilan verebildiği, WordPress iş ilanı teması arayanların kesinlikle Jobs Directory temasını denemelerini tavsiye ederim. Templatic bu alanda gerçekten harika işler çıkarıyor.

4. Listing Directory – (WordPress İlan Teması)

Listing Directory - (WordPress İlan Teması)

Listing Directory – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıradaki WordPress ilan teması, şehir sitesi için portal teması arayanlara ilaç gibi gelecek olan Listing Directory. Özellikle firma ilanı için WordPress teması kriterlerinizi tamamıyle karşılayacağından emin olabilirsiniz.

Aslında sadece şehir rehberi değil, ilan odaklı tüm sektörlerde kullanabileceğiniz tam donanımlı bir tema. Araba satıcıları, emlakçılar, oteller, restoranlar, turizm şirketleri gibi çeşitli işletmelerin listelerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Diğer Templatic temalarında olduğu gibi güçlü bir mobil kullanım arayüzüne sahip tema ile mobil cihazlarda sitenizi minimal bir görünüm sunabiliyorsunuz.

Tema ile görseller üzerinden ilan detaylarını verebiliyorsunuz ki kullanıcı ve tasarım açısından muazzam bir özellik. Ana sayfaya ister harita, ister geniş bir arama kutusu, isteseniz de öne çıkan ilanlarınızı slider olarak sunabiliyorsunuz.

Sahip olduğu harita işlevi, ilanları haritada işaretleyebilen bir yapıya sahip. Lokasyon bazlı aramalarda ziyaretçinin işini oldukça kolaylaştıran bu özellik kullanıcı memnuyeti sağlamakta.

Seo uyumu, hız için optimize edilmiş kod yapısı, para kazandırmaya yönelik düzenlemeleri, bir çok popüler WordPress eklentileriyle uyumlu olması gibi özellikler, WordPress ilan temaları listemdeki yerini hakeden bir tasarım harikası olarak tavsiye ediyorum.

5. Directory – (WordPress İlan Teması)

Directory - (WordPress İlan Teması)

Directory – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemdeki ısrarla denemenizi tavsiye ettiğim sıradaki tema Directory. Sektörününz ne olursa olsun ilan odaklı bir tema arıyorsanız, bu tema ile arayışınızı sonlandırabilirsiniz.

Tema tam bir WordPress seri ilan teması. İlan sitesi açacağım, kod bilmiyorum, nasıl yapacağım? diye dert etmenize hiç gerek yok. Kurun WordPress’i, üzerine de bu temayı aktif edin, buyrun size her şeyi ile mükemmel, yönetimi kolay ilan sitesi.

Gerek tasarım anlamında olsun, gerek soe dostu tertemiz kod yapısı olsun, gerekse de sunduğu mobil ara yüzü olsun tam anlamıyla ilan işi üzerine odaklanmış muazzam bir tema olduğunu söyleyebilirim.

Temada özellikle dikkat çekmek istediğim nokta, tüm kazanç sistemlerini sizin için hazır ediyor oluşu. İlk başta bu işten nasıl kazanç elde edebilirim diye düşünebilirsiniz. Fakat tema yapımcıları bu işin üzerine o kadar eğilmişler, o kadar iyi yöntemler sunmuşlar ki, resmen alın para basın demişler.

Temanın diğer özellikleri Templatic’in benzer temalarında sunduğu muazzzam özellikler. Detaya inmeye gerek yok. Directory temasını en iyi WordPress ilan teması olarak nitelendirmek benim açımdan uygun olacaktır.

6. City Guide – (WordPress İlan Teması)

City Guide - (WordPress İlan Teması)

City Guide – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Bir başka WordPress şehir rehberi teması City Guide, gelişmiş haritalandırma özelliğiyle öne çıkıyor. Eğer ziyaretçinizin konum bilgisi açıksa, harita ziyaretçinin bulunduğu bölgedeki tüm firamaları harita üzerinden gösterebiliyor.

Tasarım açısından oldukça şık duran City Guide, gelişmiş özelleştirme seçeneklerine de sahip. Temanın renk düzenlerini, yazı tiplerini, bileşen alanlarını dilediğinizce şekillendirebiliyorsunuz.

Gelişmiş filtreleme, kullanıcı profil sayfası, ilan detay sayfasındaki alanları özelleştirebilme, haritayı tam ekran sunabilme, ödeme seçenkleri ve aramam motorları için özel optimize edilmiş yapısı, temanın diğer özelliklerinden.

Yine bir Templatic harikası olan City Guide, şehir-firma rehberi siteleri için oldukça uygun bir WordPress ilan sitesi teması.

7. YellowPages – (WordPress İlan Teması)

YellowPages - (WordPress İlan Teması)

YellowPages – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıradaki temamız WordPress sarı sayfalar teması arayışında olanların göz atmasını tavsiye ettiğim YellowPages WordPress ilan teması. Tema, diğer ilan temalarından farklı bir tasarım anlayışıyla öne çıkıyor.

Temada filtreleme, arama, kategoriler gibi özellikler sol tarafa konuşlandırılmış. Bu alanın renklerini de kolayca değiştirebiliyorsunuz. Kullanıcılarınız bu alan sayesinde aradıklarını kolayca bulabiliyorlar.

Ziyaretçilerin ilan ekleyebileceği, ilan sahiplerine ulaşabileceği bir yapıya sahip temanın harita üzerinde listeleme özelliği de mevcut. Tüm bu özellikler kullanım kolaylığı açısından temaya pozitif bir değer katıyor.

İlanlar için harita, ilan arama menüsü, eklentisiz detaylı arama formu gibi bir ilan temasında olması gereken tüm özelliklere sahip YellowPages, en iyi WordPress ialn teması konusunda mutlaka şans vermeniz gereken bir tema…

8. Job Board – (WordPress İlan Teması)

Job Board - (WordPress İlan Teması)

Job Board – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress iş ilanları konusunda tavsiye ettiğim sıradaki WordPress ilan teması Job Board. Tasarım konusunda sitenize değer katacak olan tema mobil arayüzü de işlevsellik konusunda ayrıca göze çarpıyor.

Kullanıcılar tarafından eklenebilen iş ilanları konusunda kolaylık sunan tema, eleman arayanların da ilan verebildiği bir düzene sahip. Özellikle listelemedeki tasarım göze hoş gelen unsurlar arasında.

İş tiplerine göre sekmeler, yine iş tiplerine göre etiketlerin renklendirilmesi, iş detayları sayfası, iş arayan ve iş verenlere özel profil sayfaları, benzer işler alanı, kaydedilen öz geçmişe göre iş önerileri gibi özelliklerle Job Board, en iyi WordPress ilan temaları arasındaki yerini alıyor.

9. Eventum – (WordPress İlan Teması)

Eventum - (WordPress İlan Teması)

Eventum – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemizdeki sıradaki tema Eventum. İyi tasarlanmış, ziyaretçileri kendine çeken, üstün ve kullanıcı dostu bir deneyim sunan bir WordPress ilan rehberi teması.

Temanın en belirgin özelliği rezervasyon sistemi. WordPress al sat temalarında, özellikle emlak ve 2. el araba satışlarında bu rezervasyon sistemi oldukça işe yarıyor. Sattığınız ürünün müşteri tarafından incelenmesi konusunda belirli saatler veya günleri ayarlayabilmek ve ilanın takibini yapmak, bu işlev sayesinde oldukça kolaylaşıyor.

Eventum WordPress seri ilan teması ile sitenizi büyük bir ilan portal sitesine dönüştürebilirsiniz. Komisyon veya abonelik ücreti gibi parasal işlemlerde de yardımcı araçlarla gelen tema, hem tasarımsal hem de işlevsellik açısından göz atmadan geçmemeniz gereken bir WordPress ilan teması.

10. SpotFinder – (WordPress İlan Teması)

SpotFinder - (WordPress İlan Teması)

SpotFinder – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress firma rehberi teması arayışınızda tavsiye edebileceğim diğer WordPress ilan teması SpotFinder. Özellikle turizm sektörüne yönelik bir ilan teması arıyorsanız, bulduğunuzu söyleyebilirim.

Google Maps ile entegre olarak gelen tema hedef kitlenizin bulunduğu konuma göre harita üzerinden öneriler sunabiliyor. Bu yönüyle hem dizininizde bulunan firmalar için hem de ziyaretçilerinizin kullanım memnuyeti açısından fayda sağlamakta.

Kullanıcılarınız listenizde bulunan firmaları oylama ile değerlendirebiliyor. Bu değerlendirmeyi anında sosyal medyaya da yansıtabiliyorsunuz. Bu da sosyal medya etkileşiminizi de arttıran bir özellik.

Özel düzeni ve işlevsel özellikleri ile SpotFinder, web sitenizden maksimum kazanç sağlayabilmeniz için tüm olanakları sunuyor. Bu temayı kullanarak kazanç grafiğinizin yükselme seyrine geçeceğinden emin olabilirsiniz.

11. DirectoryEngine – (WordPress İlan Teması)

DirectoryEngine - (WordPress İlan Teması)

DirectoryEngine – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


DirectoryEngine özellikle mobil cihazlarda kullanım kolaylığı üzerine yoğunlaşmış bir WordPress ilan teması. Temanın sloganı da daha esnek, daha fazla trafik, daha fazla para.

Sahibinden.com benzeri WordPress teması olmasa da, size sunduğu özellikler açısından amacınıza ulaşmada oldukça yardımcı olacak bir tema olduğunu söyleyebilirim. Farklı abonelik paketleri ile ilanın öne çıkarılması, listeleme sayfasında ilana görsel ekleyebilme, ilana video ekleyebilme gibi özellikleri sunabiliyor, bu özelliklere yönelik ücretli paketler satabiliyorsunuz.

Çok gelişmiş yapılandırma seçenekleriyle gelen tema ile sayfalarınızın listeleme düzenlerini istediğiniz gibi biçimlendirebiliyorsunuz. Sunduğu navigasyon ve filtreleme özellikleri arama motorlarıyla tamamen uyumlu. Bu yönü aslında temanın en büyük artısı. Liste sunumunuzda maksimum trafik için arama motorlarının gücünü de arkanıza alabiliyorsunuz.

Akıllı konum takibi ve haritalandırma özelliklerine de sahip DirectoryEngine, mutlaka denemeniz gereken WordPress temaları arasında yerini alıyor.

12. DiningEngine – (WordPress İlan Teması)

DiningEngine - (WordPress İlan Teması)

DiningEngine – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


DiningEngine daha çok şehirdeki yeme-içme, restoran, kafe, bistro, gece kulübü gibi gıda ve eğlence sektöründeki firmalara odaklanmış bir WordPress firma rehberi teması. Sürükle bırak teknolojisini destekleyen sayfa oluşturma özelliği ile öne çıkıyor.

Tema gelişmiş bir kontrol paneline sahip. Ayarlamalar o kadar güzel yerleştirilmiş ki hangi ayar nerededir diye admin panelinde dört dönmüyorsunuz. İstediğiniz tüm düzenlemeleri bir kaç tıkla sitenize yansıtabiliyorsunuz. Ayrıca ödemelerle ilgili kontrol paneline de yer verilmesi, kazançlarınızı yönetmede size kolaylık sağlamakta.

Gelişmiş bir mobil arayüze ve haritalandırma özelliğine de sahip DiningEngine, WordPress ilan temaları listemdeki favorilerim arasında.

13. WorkScout – (WordPress İlan Teması)

WorkScout - (WordPress İlan Teması)

WorkScout – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress iş ilanları temaları arasında Envato’da en çok pozitif geri dönüş alabilen WorkScout, sıradaki WordPress ilan teması.

Temayı bu kadar önemli kılan en önemli detay sunduğu muazzam hız. Genelde temaların demoları bu kadar yüksek hız sunamazlar. Burada çeşitli faktörler söz konusu. Fakat WorkScout sunduğu özelliklere rağmen, iş yükü en az, en hafif temalardan bir tanesi.

Temanın tek eksiği yüzde yüz uyumlu olmasına rağmen, iş bildirimi, profil tamamlanma süreçleri, profilde yer imleri gibi özellikler sunan eklentilerin ayrı olarak satılması. Neyse ki WP Job Manager gibi iş ilanı temalarında hayati önem taşıyan eklentiye ücretsiz olarak temayla birlikte sahip olabiliyorsunuz.

Maaşa göre arama, iş tiplerine göre arama, harita üzerinden arama gibi gelişmiş arama filtrelerine yer veren WorkScout, WordPress ilan temaları arasında en önemli kriteri hız olan kullanıcılar için tavsiye edebileceğim bir tema olarak listemdeki yerine alıyor.

14. JobCareer – (WordPress İlan Teması)

JobCareer - (WordPress İlan Teması)

JobCareer – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemde size maddi açıdan en fazla fayda sağlayacak bir temada sıra. JobCareer, sizi tek temayla yaklaşık 500 dolarlık bir masraftan kurtarıyor.

Evet, yanlış okumadınız. Temayla birlikte toplamda 500 dolardan fazla tutan, iş ilanları konusunda hem size hem kullanıcılarınıza muazzam özellikler sunan eklentiler ücretsiz olarak geliyor. Bu da onu ThemeForest’te en çok satan WordPress ilan temalarından biri yapıyor.

Temayla gelen özellikler saymakla bitmiyor. Sürükle bırak teknolojisini destekleyen sayfa düzenleme, tek tıklamayla uygulayabileceğiniz ve site kurulumunda zaman tasarrufu sağlayan hazır şablonlar, lokasyon bazlı arama, iş bildirim alarmı, e-posta bildirim alarmı, sosyal medya hesaplarıyla kayıt olabilme, Linkedin profilleriyle senkranizason ve daha fazlası.

Gerçekten bu tema ile WordPress sitenizi her şey ile tam anlamıyla bir iş ilanı sitesine çevirebilirsiniz ve temanın yapısı bu işi çocuk oyuncağı haline getiriyor.

15. WPJobus – (WordPress İlan Teması)

WPJobus - (WordPress İlan Teması)

WPJobus – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WPJobus, WordPress iş ilanları temalarında 3. parti eklentilerle sağlanan çoğu özelliği kendi bünyesinde barındırmasıyla öne çıkan bir WordPress ilan teması.

Her şeyden önce tema iş, şirket ve özgeçmişe göre ayrı ayrı gösterimleri olan filtreleme ile benzersiz bir arama deneyimi sunuyor. Ve bunları sunarken de Ajax’tan gücünü alan paralax, animasyonlar gibi görsel efektlerle süsleyerek görsel anlamda bir şölen sunuyor.

Temada gelişmiş bir öz geçmiş sayfası mevcut. Buradaki bilgiler filtrelemeye anında adapte olarak, kullanıcılarınızın iş bulma şanslarını daha da arttıyor. Gelişmiş şirket profilleri de aynı özelliklere sahip.

İş ilanları sitesi için gerekli olan tüm özellikleri bünyesinde barındırıp, muazzam bir yönetim kolaylığı sunan WPJobus, en sevdiğim WordPress ilan temaları arasında yer alıyor. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

16. Jobmonster – (WordPress İlan Teması)

Jobmonster - (WordPress İlan Teması)

Jobmonster – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemde son olarak tanıtacağım WordPres iş ilanları teması Jobmonster, pratiklikle estetikliği bir arada sunabilen nadir temalardan biri.

Jobmonster, özellikle web alanında pek de profesyonel olmayan kullanıcılara yönelik hazırlanmış bir tema. Yani iyi bir fikri olup da web sistemlerinden gram anlamayan girişimcilerin bile kolayca siteyi yönetebilmeleri için özel olarak yapılandırılmış.

WooCommerce ile birlikte gelmesi, sitenize kolayca ödeme yöntemleri tanımlamanıza olanak sağlıyor. Front-end yöntemiyle de kullanıcılarınızın öz geçmiş oluştururken ya da iş verenlerin ilan ekleme süreçlerinde onları adım adım yönlendirerek, ilan ekleme işlemini çok kolay bir hale getiriyor.

Arama kutusu ya da harita odaklı iki ayrı ana sayfa sunan Jobmonster, iş ilanları siteniz için kullanabileceğiniz, özellikle teknik bilgisi zayıf olan kullanıcılar için tavsiye edebileceğim bir WordPress ilan teması.

17. Listable – (WordPress İlan Teması)

Listable - (WordPress İlan Teması)

Listable – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Listable mümkün olduğunca kolay ve işlevsel bir ilan sitesi oluşturabilmeniz için özel olarak tasarlanmış bir WordPress ilan sitesi temasıdır. Tek bir temayla siteniz için gerekli temel özelliklere sahip olabiliyorsunuz.

Tema tamamen mobil uyumlu ve mobil cihazlarda yüksek performans gösteriyor. En hoşuma giden özellik ise, listelenen ürünleri kart görünümünde sunması.

Bu görünümde ilanın ilgili olduğu kategori simge olarak gösteriliyor. Hizmet ile ilgili kullanıcı puanlaması da şık bir şekilde sunuluyor. Bu özelliğin tasarımsal açıdan çok şık ve profesyonel durduğunu söyleyebilirim.

Tema, listelemedeki filtrelemeler için özel eklentilerle desteklenmiş. WooCommerce entegrasyonu ile de ödemeler konusunda gayet rahat bir yönetime kavuşabiliyorsunuz.

Lokal ya da ülke genelinde şehir rehberi sunmak isteyen girişimciler için oldukça işlevsel özellikler sunan Listable temasına, özellikle rehber özellikli  WordPress ilan teması arayanların mutlaka göz atmalarını tavsiye ederim.

18. Listfy – (WordPress İlan Teması)

Listfy - (WordPress İlan Teması)

Listfy – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Özellikle restoran, bar, kafetarya, gece kulübü gibi eğlence sektöründeki firma ilanlarına yoğunlaşmış olan Listfy, bir başka WordPress ilan sitesi teması.

Temanın öne çıkan en önemli özelliği rezervasyon sistemi. Ziyaretçileriniz sizin siteniz üzerinden rezervasyon yaptırabiliyor, hatta listenizde olan firmalara abone olarak, firmaların etkinliklerinden haberdar olabiliyorlar.

Eğer ziyaretçilerinizin cihazlarındaki konum bilgileri açıksa, ziyaretçiniz siteye girer girmez bulunduğu lokasyona göre otomatik olarak öneriler sunabiliyorsunuz. Firmalara özel abonelik paketleri satarak önerilerde öne çıkabilmelerini sağlayan bir sistem mevcut. Böylece hem firma, hem siz, hem de aradığına kolayca ulaşabilen ziyaretçileriniz menun kalmış oluyor.

Listfy temasının sunduğu bunun gibi muazzam özellikler ile şehir rehberi alanında popüler bir site olmanız gayet mümkün.

19. Directory Portal – (WordPress İlan Teması)

Directory Portal - (WordPress İlan Teması)

Directory Portal – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Şirket, mağaza, gıda işletmesi, web sitesi gibi dizin oluşturulabilecek her türlü metaryal için ThemeForest’teki en işlevsel ve benzersiz WordPress ilan teması Directory Portal, tavsiye ettiğim diğer bir tema.

Tema ile ilanlarınızı ya da rehberinizdeki firmaları kolayca kategorize edip sunabiliyor, kullanıcılarınız da gelişmiş filtrleme, arama kutusu ya da 3 boyutlu harita ile aradıklarını kolayca bulabiliyorlar.

Evet, temanın en ilgi çekici özelliği sunduğu 3 boyutlu harita. Bu da yetmiyor StreetView özelliği ile de cadde ve sokak aralarındaki mekanları işaretleyebiliyosunuz. Ayrıca bir de mekanların içine göz atabilmek için BussinesView özelliği de mevcut.

Videoları arka plan olarak ekleyebilme, sürükle bırak teknolojisi ile sayfa tasarımı, SEO optimizasyonu için dahili seo araçları, mega menü desteği gibi barındırdığı bir çok özellik ile Directory Portal, şehir rehberleri için en uygun WordPress ilan teması olacaktır.

20. Superlist – (WordPress İlan Teması)

Superlist - (WordPress İlan Teması)

Superlist – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress ilan temaları listemizdeki bir diğer tema Superlist. Genel olarak tüm hizmet ve ürünler için kullanıcıların ilan verebileceği, site üzerinde alım satım yapılabilen işlevsel bir tema.

Tema, oluşturulduğu günden bu yana, kullanıcıların geri dönüşlerine göre geliştirilmiş. Yapımcılar tüm istek ve fikirleri uygulamaya çalışmışlar ve büyük oranda da başarmışlar. Bu geliştirme süreci temayı diğerlerinden ayıran en büyük artılarından biri.

Temanın bu şekilde geliştirilmesi, bir ilan temasından beklediğiniz her şeyi verebilecek yapıya ulaşmış olması demek. Temayı kullanırken, keşke şu özellik de olsaydı diyeceğiniz alanlar oldukça az.

Temanın öne çıkan bir diğer özelliği ise gelişmiş bir istatistiki raporlama özelliği. Bu özellik ile kullanıcılar ilanlarının ne kadar tıklandığı gibi bilgilere profillerinden ulaşabiliyorlar. Ayrıca alım satım işlemleri için indirim kuponları, hediye çekleri gibi işlemleri de tema içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

WordPress ilan sitesi oluşturmak için tema arayanların kesinlikle denemesi gereken Superlist, ödediğiniz ücretin hakkını fazlasıyla veren nadir temalardan.

21. Point Finder – (WordPress İlan Teması)

Point Finder - (WordPress İlan Teması)

Point Finder – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Point Finder her ne kadar genel ilanlar için sunulan bir tema olsa da 2. el araba ilan teması arayanların kesinlikle işine yaracak muazzam bir WordPress ilan teması.

Tema oldukça esnek bir yapıya sahip. Arama alanları, kategori etiketleri gibi özelleştirmeye açık tüm alanları hayal gücünüze göre özgürce şekillendirebiliyorsunuz.

Sosyal medya hesaplarıyla senkronize çalışan profil sayfalarına da sahip olan tema, kayıt aşamasında kullanıcılarınızı sıkmıyor. İlanların değerlendirilebildiği bir oylama sistemi de temada mevcut.

İşlevsel bir kontrol paneline de sahip Point Finder araç alım-satım sitesi üzerinde çalışanlar için uygun bir seçenek olacaktır.

22. Box Theme/Directory – (WordPress İlan Teması)

Box Theme/Directory - (WordPress İlan Teması)

Box Theme/Directory – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Genel amaçlı ilan siteleri için önerebileceğim bir başka WordPress ilan teması Box Theme ürünü olan Directory. Tema ile ilan sitesi oluşturmak gerçekten çok kolay.

Bir WordPress seri ilan temasında olması gereken en önemli özellik, müşterilerin ilanları zorlanmadan ekleyebilmeleri ve ilan eklendiği zaman listeleme, haritada işaretleme gibi tüm işlemlerin otomatik olarak sistem tarafından yapılması. Directory, bunu sağlamak için kullanışlı özelliklerle donatılmış.

Tema yapımcıları kullanıcılardan gelen geri bildirimlere gerçekten çok önem veriyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre de temayı sık sık güncelliyor.

Kolay kurulum ve yönetim özellikleriyle Directory, en kullanışlı WordPress ilan temalarından biri.

23. DirectoryS – (WordPress İlan Teması)

DirectoryS - (WordPress İlan Teması)

DirectoryS – (WordPress İlan Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi WordPress ilan temaları listemde son olarak tanıtmak istediğim Directorys. Tema, şık tasarımı ve ince detaylarıyla öne çıkıyor.

Sürükle bırak teknolojisi ile sayfalarınızı kolay bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Sunduğu sınırsız renk seçeneği, sınırsız bileşen alanları, retina ekranlar için özel simge ve ikonlar, sınırsız yazı tipi seçimi, hazır PSD dosyaları ve kullanışlı kısa kodları ile siteniz modern bir görünüm sunacak.

Harita işaretlemesinde de diğer temalardan daha çok ve kullanışlı özellikler sunan DirectoryS ile uğraşlarınızın karşılığını mutlaka alacaksınız.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar


Umarım Wodpress İlan Teması: 15+ En İyi İş İlanı & Seri İlan Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Wodpress İlan Teması: 25 En İyi İş İlanı – Seri İlan Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Tanju Zafer dedi ki:

  Merhabalar
  Tavsiyeleriniz çok faydalı ve güncel. Ancak İlan sitesi için bir WP ücretsiz tema kullanarak üyelik sistemi, bunların yetki sınırlandırmaları ve kategorik düzenlemeler ile ilgili eklentiler bulabilir miyiz?

 2. Kadir dedi ki:

  Üstad evet farklıymış. Bu arada inceleme yaptığımda kullanıcının konumunu alıp yakınımda ara özelliği sunan 1-2 tema buldum. Fakat bunlarda da farklı eksiklikler var. Directory temanın kullanıcı konumunu alan ve yakınımda ara özelliği olanını arıyorum. Bu konuda önerin var mıdır?

 3. Kadir dedi ki:

  Üstad firma ürün ve hizmetlerin listeleneceği bir site kuruyorum. Directory temayı inceledim gayet güzel. Diğer taraftan themeforest de directory + adında bir temaya denk geldim. Ön görüntü benzer ama işlevselliği çözemedim. Fiyatları da farklı. Bu Aynı temanın bir üst sürümü olabilir mi? Bir de bunu 1 domaine lisanslayınca yıllık ödeme yapıyor muyuz? Sanki ürün sayfasında öyle bir açıklama vardı

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam zanettmiyorm. Çünkü envato market üzerinden ürün satan birisi, başka bir markette ya da sitede kendi ürününü satamıyor.

 4. Kilicaslan dedi ki:

  Güzel temalar bunlar premium sanırım

  1. Burak Oran dedi ki:

   Evet, bunlar ücretli wordpress temaları hocam.

 5. AHMET KAÇAR dedi ki:

  Merhabalar,

  Yazılarınızı çok faydalı buluyorum.Öncelikle teşekkür ederim emekleriniz ve verdiğiniz bilgiler için.Sayenizde WordPress diye duyup ne olduğunu anlamadığım ve gözümde büyütüp korktuğum bu sistemin aslında ne kadar kolay olduğunu anladım.

  İlan sayfası yapmayı düşünüyorum.PointFinder teması almayı düşünüyorum.Birkaç sorum olacak:
  -Ücretsiz ilan sayfası teması var mı tavsiye edebileceğiniz?
  -Bu ve diğer yazılarınızda eğer imkanınız varsa ve bulabiliyorsanız bu temaları örnek gösterirken en önemlisi bu temalarla yapılan işlevsel ve iddialı aktif siteleri de paylaşabilirseniz çok faydalı olacağını düşünüyorum.

 6. Cavid dedi ki:

  Sizden harika bir AMP yazisi bekliyorum :)

 7. Ahmet dedi ki:

  Merhaba, paylaşım için teşekkürler sormak istediğim birkaç soru var.

  Herhangi bir temayı alsak Türkçe dil dosyasıyla gelirmi yoksa bizmi çevirmek zorundayız veya wordpress yerine php script tercih ettik diyelim Türkçe dil desteği bulunuyormu? Çoğu temaların açıklamasında belirtilmiyor.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam kendinizin çevirmesi gerekiyor. Tema tükrçeleştirme başlıklı yazımı takip ederek bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Ayrıca çoğu temanın açıklama kısmında yer almaması çok normal. O temalar dünya üzerinde 2 milyardan fazla insanın konuştuğu ingilizce diline yönelik hazırlanmış. Türkçe dilini kullanan, yüzde nerede ise % 5 lik bir kitle için böyle bir açıklama yapmalarını beklememek lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir