En Ucuz Hosting Fiyatları: En Ucuz 5 Firmanın Hosting Ücretleri

Blog

En ucuz hosting fiyatlarını veren firmaları listelerken, değerlendirmeyi sadece en uygun hosting fiyatını verenler ile değil, hem ucuz hem de kaliteli hizmet veren firmalar ile yapacağım.

Yani bu yazıdaki tek kıstas sadece en ucuz hosting fiyatları vermek değil, belirli bir kalite standartını sağlamak ve bu standartın altına düşmeden en ucuz hosting fiyatını vermek olacak.

Değerlendirme şartlarında neler olacak;

  • cPanel
  • Bant Genişliği
  • Depolama Alanı
  • Ücretsiz Domain
  • E-Posta Hesabı
  • Ücretsiz Domain ( Hediye )
En Ucuz Hosting FirmalarıFiyat / YılÜcretsiz DomainDomain SayısıBant GenişliğiDepolama AlanıE-Posta
1&1 (1 and 1)$11.88Mevcut1Sınırsız100 GBMevcut
Godaddy60,33₺Mevcut1Sınırsız100 GBMevcut
Veridyen59,99₺Yok1SınırsızSınırsızMevcut
Güzel Hosting99,90₺Mevcut11100 GB5 GBMevcut
Alastry$55MevcutSınırsızSınırsızSınırsızMevcut

Godaddy

Belirli bir kalite standartını sağlayıp da, en ucuz hosting fiyatını veren firma budur. En azından ilk yıl için. Keza ben bir çok site açma rehberimi de blogumda bu hosting firması üzerinden anlatıyorum. ( Bkz: blog nasıl açılır haber sitesi nasıl kurulure-ticaret sitesi nasıl kurulur forum sitesi nasıl açılır gibi )

Benim özellikle bu firma üzerinden anlatımlarımı yapmamın sebebi ise şu; yeni bir blog, haber ya da forum sitesi kuracak birinin projesi her zaman için başarısızlık adına bir risk taşıyacaktır. Eğer başarısızlık riski varsa da bu risk 8 ila 12 ay içerisinde zaten kendini belli edecektir.

Dolayısı ile bu işe ne kadar az maliyet ile girişimde bulunulursa, başarısızlık durumunda olabildiğince az zarar ile iş sonlanmış olur. O yüzden en başta maliyetleri kısmak adına kaliteden de ödün vermeden en ucuz hosting paketini alıp, o şekilde yola çıkmak en mantıklısı.

Proje başarıya doğru emin adımlar ile yürürse, iş yatırım yapılabilir konuma gelecektir. İşte o noktada hosting + cdn + güvenlik adına siteye bir çok yatırım yapılabilinir. Yani 1. yılda en az maliyet ile işe başlayıp, başarı eşiği görünmeye başladığında 2. yılda işe yatırım yapma mantığı.

Keza godaddy firması da kalitesiz bir firma da değildir. Dünyanın en büyük 5 firması arasında yer alan, 18 yıldır bu işin içinde yer alan yüzbinlerce sitenin barındığı bir hosting firmasıdır. Zaten bu gücü ile de en ucuz hosting fiyatını verme kapasitesine sahip.

İlk yıl için godaddy hosting fiyatı 60 TLedir. Ayrıca aldığınız alan adını da ilk yıl size hediye eder. Yani hosting ve domaini birlikte 60 TL’ye almış olursunuz.

Önemli Not:Türkiye için firmanın fiyatları güncellendi. Toplamda vergiler dahil fiyat 113 TL’ye yükseldi. Ancak!!! Eğer tarayıcınızda bir VPN kullanıyorsanız, VPN ile alttaki indirim linkine tıklayıp, site adresine gittiğinizde firmanın ingilizce sitesine yönlenecek, hosting fiyatının $1 olduğunu görecek ve toplamda hosting için vergiler dahil 1 yıllık $14 dolar ( yaklaşık 60 TL ) ödeme yapacaksınızdır. Hem de yine domain de ücretsiz olarak verilecektir.

Hosting Nereden Alınır - Godaddy

En Ucuz Hosting Fiyatları – Godaddy

#1 Web Sitesi
#Sınırsız Bant Genişliği
#100 GB Depolama Alanı
#Domain uzantılı E-Posta Hesapları
#Ücretsiz Alan Adı
#Bu indirim linki ile bu fiyata satın alabilirsiniz.

Godaddy Sitesine Git ( İndirim Linki )

Veridyen

En ucuz hosting fiyatları sunan bir diğer firma ise Veridyen. Hem de yerli bir firma. 2016 yılında kurulmuş ve kurulduğu zamandan itibaren hakkında hiç bir yerde tek bir kötü yorum, hatta sitem görmediğim bir firma. Benim de farklı projelerimi barındırdığım bir firma.

Tabii sektörde yeni oldukları için hosting ücretleri politikalarını pastadan pay alabilmek adına kaliteden ödün vermeyerek olabildiğince düşük tutmaya çalışıyorlar.

Bu her ne kadar firma için mali açıdan sıkışık bir duruma yol açsa da, biz müşterilerin açısından bu durum en ucuz hosting fiyatını almak adına güzel bir fırsat yaratıyor. Hem de yerli bir firmadan.

Kalite anlamında da gerçekten ödün vermediklerini en iyi yerli hosting firmaları listemde de yaptığım testler sonucu ben de deneyimlemiş oldum. Yazımı incelediğiniz de siz de göreceksinizdir.

Veridyen‘de ise fiyatlar sabit. Godaddy’de aynı özelliklere sahip

En Ucuz Hosting Ücretleri - Veridyen

En Ucuz Hosting Fiyatları – Veridyen

#1 web sitesi
#Sınırsız Bant Genişliği
#Sınırsız Depolama Alanı
#Domain uzantılı E-Posta Hesapları
#Bu indirim linki ile bu fiyattan satın alabilirsiniz.

Veridyen Firmasının Sitesine Git

1&1 ( 1 and 1 )

En ucuz hosting fiyatları veren bir diğer şirket yine yurtdışı menşeli bir şirket olan 1&1 firması. Hatta hosting fiyatlatı ve özellikleri o kadar ucuz ve kaliteli ki, fiyatları ilk gördüğümde ben de çok şaşırmıştım.

Ancak şunu da söylemem de fayda var. Bu firmanın sağladığı hosting ücretleri ucuzluk bakımından sadece ilk yıla özel. Sadece ilk yıl !

İkinci yılda ise yıllık hosting fiyatları epey tuzlu bir hal alıyor. Durum böyle ise neden bu firmayı en ucuz hosting firmaları listesine ekledin Burak demeyin,

Hemen açıklıyorum.

Eğer ilk yıl hosting seçiminizi bu firmadan yana kullanırsanız, toplamda ödeyeceğiniz ücret ilk yıl için $11.88 ve buna seçtiğiniz domain de dahil ! Yani bir de domaini ilk en az yıllık alımlarda ücretsiz veriyor !

Öyle kalitesiz de bir firma değil. Hatta çok üst seviye bir firma. En yakın server lokasyonu da Munich’de. Hız açısından problem yaratacağını da düşünmeyin. Lokasyon gayet makul bir uzaklıkta.

Hatta bu firmayı kullanan bir çok müşterime wordpress hizmetleri de verdim ki, kendim de bu müşterilerimin site hızlarını birebir tecrübe ettim. İnanın bana bir çok türk firmasına göre çok daha kaliteli bir hizmetleri var.

Gelelim ilk yıl ucuz hosting sağlamasına rağmen, devam eden yıllarda yıllık yüksek rakamlara çıkan bu hosting firmasını tavsiye etmeme,

Kaliteyi bir kenara bakıyorum, sadece hosting ücretli açısından baktığımda eğer ilk yıl için bu firmadan en ucuza hosting alıp, ikinci yılda sitenizi godaddy‘e taşırsanız toplamda 2 yıllık hosting maliyeti size $11.88 ( ilk yıl 1&1 ) + 60.33 TL ( 2. yıl godaddy / ilk müşteri indirimi ) toplamda size 90 lira gibi bir rakama mal olacaktır.

Bu kalitede 2 firmadan toplamda 2 yıllık en ucuz hosting fiyatı alabileceğiniz başka bir yer bulmanız gerçekten imkansız gibi bir şey.

Hosting Nereden Alınır - 1 and 1

En Ucuz Hosting Fiyatları (1and1)

#1 web sitesi
#Sınırsız Bant Genişliği
#100 GB Depolama
#Domain uzantılı E-Posta Hesapları
#Ücretsiz SSL
#Canlı Teknik Destek Chat 7/24
#Bu indirim linki ile bu fiyattan satın alabilirsiniz.

1&1 Sitesine Git ( İndirim Linki )

Güzel Hosting

En ucuz hosting fiyatları veren firmalar listemde yer vermek istediğim bir diğer yerli alternatif hosting firması ise Güzel Hosting.

Aslında bu firmanın ilk bakışta hosting fiyatları gözünüze yüksek gelebilir ancak benim en ucuz hosting ücretleri sağlayan firmalar arasında güzel hostinge yer verme sebebim ise,

Tekli site barındırmaktan ziyade, tek bir hosting paketinde çoklu site barındırma olanağı sağlaması. Yıllık 99 TL’ye alacağınzı hosting paketinde tam 11 site birden barındırma imkanınız var.

İşte, firmanın en ucuz hosting fiyatları konusunda listede bulunan diğer firmalara fark attığı nokta tam olarak burası.

Bir veya 2 siteniz varsa en ucuz web hosting için listede yer alan diğer firmalara göz atın. Ancak birden fazla siteniz var ( 11’e kadar sınır var ) ve bu siteler küçük siteler ise, bu bağlamda en ucuz hosting firması hangisidir diye arayıştaysanız, güzel hosting ciddi anlamda sizin için biçilmiş kaftan.

99 TL’lik hosting paketinde 11 siteye kadar barındırma imkanı bulunurken, bunu başka hiç bir şekilde laf cambazlığı ile kısıtlamıyor. Bazı firmalar da bu çoklu site barındırma imkanı sunuyor ancak bir bakıyorsunuz ki pakette MySQL veritabanı limiti sadece 1 tane. ( Örneğin natro… ) Tüm siteler için aynı veritabanını kullanmak da ciddi güvenlik riski taşıyor.

Ancak bu firmada bu şekilde değil. Hem hız, hem kalite açısından da Türkiye’nin öncü firmalarından. Keza en iyi hosting firmaları başlıklı yazımda yaptığım testlerde 11 firma arasında 1. gelen firma bu.

Ucuz Hosting Firmaları - Hosting Nereden Alınır - Güzel Host

En Ucuz Hosting Fiyatları – Güzel Hosting

#11 web sitesi
#100 GB
#5 GB Depolama
#Domain uzantılı E-Posta Hesapları
#Ücretsiz SSL
#Bu indirim linki ile bu fiyata satın alabilirsiniz.

Güzel Hosting Sitesine Git

Alastry

En ucuz hosting fiyatları veren firmalar arasında son olarak yer vermek istediğim diğer bir yerli alternatif ise Alastry.

Firmanın listede bulunan diğer hosting firmalarına göre aşağı yukarı aynı özelliklerle sağladığı yıllık hosting fiyatı $19.99. Yerli firmalar arasında en köklü firmalardan biri. 2002 yılında kurulumuş, neredeyse 16 yıldır bu işin içindeler. Tabii bu yılların tecrübesi de yine hosting pazarında güvenilirlik arayan müşteriler için çok iyi bir alternatif.

Yine paravan bloglarınız için en ucuz hosting arayışına da bir başka seçenek olacak en iyi alternatifler arasında. Sunduğu paketler arasında bir de herşeyi limitsiz olan bir paket var ki, müşterilerine yıllık 55 dolara sınırsız sayıda site barındırma imkanı veriyor.

Eğer 11’den de fazla küçük ve orta çapta siteniz varsa ve tüm bu siteleriniz için en ucuz hosting fiyatını arıyorsanız bu sefer de Alastry sizin için en iyi seçenek olacaktır.,

Hosting Nereden Alınır - En uygun hosting alastry

En Ucuz Hosting Fiyatları – Alastry

#1 web sitesi
#Sınırsız Bant Genişliği
#2 GB Depolama
#Domain uzantılı E-Posta Hesapları
#Ücretsiz Domain
#Bu indirim linki ile bu fiyattan satın alabilirsiniz.

Alastry Firmasının Sitesine Git

Umarım SEn Ucuz Hosting Fiyatları: En Ucuz 5 Firmanın Hosting Ücretleri başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.