WordPress Emlak Teması: 25 En İyi WordPress Emlak Temaları

Wordpress Temaları

Eğer emlak sektöründeyseniz ve kendi emlak işletmeniz için bir websitesi kurmak istiyor ve bunun için de wordpress’i tercih ediyorsanız, tek ihtiyacınız olan işinizi bir adım daha öteye götürecek bir wordpress emlak teması.

Bu zamana kadar kodlanmış yüzlerce hatta binlerce wordpress emlak temaları mevcut. Peki hangi emlak temasını seçmeli ?

İşte size bu yazımda yüzlerce wordpress emlak teması arasından onlarca kriter doğrultusunda en iyi wordpress emlak temaları derleme listesi oluşturdum.

1. Oikia – (WordPress Emlak Teması)

Oikia - WordPress Emlak Teması

Oikia – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi WordPress emlak temaları listemde ilk sırada yer vermek istediğim WordPress emlak teması Oikia, tasarım şıklığı ile öne çıkıyor.

İnsanlara hayallerindeki evi sunarken aynı zamanda kendi emlak işletmenizin kalitesini yansıtmak istiyorsanız, Oikio WordPress emlak teması arayışınızın tam karşılığıdır.

Tema, gayrimenkul ve arsa aramalarında hedef bazlı bir filtreleme özelliğine sahip. Zaten konumuz en iyi WordPress emlak teması ise, bu özelliğin olması kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca Oikia teması, haritada ilanları göstermek için dinamik haritalama özelliğine de sahip.

Sürükle bırak teknolojisini destekleyen yapısı ve özel bileşenleri sayesinde, tek satır kod bilmeden ön sayfanızı oluşturabilir, müşterilirinize imajınızı etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Çoklu renk seçeneğine de sahip tema, sosyal medya entagrasyonu ve hız optimizasyonu yapılmış, seo uyumlu kod yapısıyla en iyi WordPress emlak temaları arasında ilk sırayı hakeden nadir temalardan Oikia’yı mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

2. Houzez – (WordPress Emlak Teması)

Houzez - WordPress Emlak Teması

Houzez – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Houzez, sade ve şık; modern ve fonksiyonel; çok yönlü ve tam mobil uyumlu yapısı ile WordPress emlak temaları listemizdeki yerini alıyor.

Temanın öne çıkan en önemli özelliği, WordPress sitenizin görünümü sadece emlak sitesi olarak değiştirmekle kalmaması, bunun yanında sitenizi tam bir emlak yönetim sistemine dönüştürmesidir.

İster bir işletme, ister emlak şirketi, ister bağımsız bir emlakçı olun, emlak portföyüzü temanın size sağladığı özellikler sayesinde kolayca yönetebilir, alım satım işlemleriniz dahi hiç bir karışıklığa mahal vermeden gerçekleştirebilirsiniz.

Harita üzerinden ilanları konumuna göre listeleme özelliğine de sahip Houzez temasının Visual Composser ve MailChimp desteği de bulunuyor.

 • Özel aramam işlevi
 • Google Maps destekli ilan haritalama özelliği
 • Parallax kaydırma
 • Sınırlandırma olmadan özgürce özelleştirebileceğiniz sayfa yapıları
 • 360 derece görsel desteği
 • Dahili 17 Visual Composser modülü
 • Sosyal medya hesapları ile giriş yapabilme
 • Üyelerin emlak ilanı da ekleyebildikleri,özel olarak tasarlanmış üye profili ekranı
 • Alım-satım işlemleri için kolay ödeme yöntemleri entegrasyonu
 • Elemanlar için özel profil sayfaları

gibi onlarca etkileyici özelliği bulunan Houzez, WordPress emlak temaları içerisinde bulup bulabileceğiniz en iyi, en işlevsel ve en etkileyici wp emlak temasıdır. Net…

3. Zoner – (WordPress Emlak Teması)

Zoner - WordPress Emlak Teması

Zoner – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Gayrimenkul, arsa, kiralık ev gibi sahip olduğunuz portföylerinizi segilemek için şık ve esnek bir tema arayışında olanların mutlaka göz atması gereken Zoner WordPress emlak teması, kullanıcıların tek sayfada işletmenizin tüm servislerine ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Detaylı ilan arama özelliği çok kullanışlı olan Zoner teması Bootstrap 3 alt yapısı ile inşa edilmiş. Redux Framework destekli admin paneli ile yönetimi oldukça kolay bir tema olarak listemizde yer almayı hakediyor.

Zoner teması, bağımsız emlak çalışanlarının portföylerini taşıyarak sizin için çalışmalarını sağlayamak ve gayrimenkul ya da arsa sahiplerinin ilanlarını sizin sitenizde yayınlamaları için etkili özelliklerle donatılmış. Tema, kişilerin kendi portföylerini yayınlayacağı kolay yönetimli sayfalar sağlamasının yanı sıra, üyelerinizin de emlak ilanı ekleyebilmelerine izin veriyor. Böylece emlak sektöründeki etki alanınızı arttırabiliyorsunuz.

Emlak ilanları için harita, emlak arama menüsü, eklentisiz detaylı arama formu gibi bir emlak temasında olması gereken tüm özelliklere sahip Zoner, en iyi WordPress emlak teması konusunda mutlaka şans vermeniz gereken bir tema…

4. Realty – (WordPress Emlak Teması)

Oikia - WordPress Emlak Teması

Realty – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress emlak temaları listemizin bir sonraki teması, tüm internet kullanıcılarının ev satışı ya da kiralama işlemlerini internet üzerinden yapabilmeleri için özel olarak tasarlanmış Realty.

Realty bir temadan çok, sahip olduğu özelliklerle tam teşekküllü bir emlak yönetim sistemidir. Emlakçı olarak portföylerinizi yayınlamaktan ziyade, bir emlak ilan sitesi açmak isteyen kullanıcılar için ideal bir temadır.

Temanın barındırdığı özellikler ile sitenize üye olan kullanıcılar satılık ve kiralık mülkleri için ilan açabilir, ilanlarını yönetebilir, taleplere cevap verebilirler. Bunun için kullanıcılarınıza ücretsiz ya da premium üyelikler satabilirsiniz.

Realty içeriğinde kullanabileceğiniz bir çok şablon bulunuyor. Bununla beraber Visual Composser ile bir kaç tıkla anasayfanıza dilediğiniz görünümü verebiliyorsunuz. Toplam 37 $ değerindeki Templatera ve Acf Pro eklentileriyle beraber içerik yönetiminde tamamen özgür ve esnek bir yapıya sahip olabiliyorsunuz.

sahibinden.com tarzı emlak teması arayanların tam da aradıkları işlevlerin karşılığı olan Realty teması, ücret dahilinde sunduğu özelliklerle bir temadan daha fazlası.

5. Bahia – (WordPress Emlak Teması)

Bahia - WordPress Emlak Teması

Bahia – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıradaki WordPress emlak temamız Bahia. Detaylı emlak arama formu özelliğiyle öne çıkan Bahia temasıyla müşterileriniz aradıklarını kolayca bulabilecekler.

Seo uyumlu kod yapısıyla dikkat çeken Bahia, basit ve şık bir tema arayanlar için ideal. Çok basit bir içerik yönetim sistemi mevcut ve sadece emlak ilanlarınızı listelemek, portföyünüzü tanıtmak üzere tasarlanmış.

Sahip olduğu bileşenler ve sınırsız bileşen alanları ile Bahia, basit bir WordPress emlakçı sitesi diyebiliriz. Özellikle sadece portföylerini sunmak isteyen serbest zamanlı bağımsız emlakçılar için en iyi WordPress emlak teması diyebilirim.

6. Bentuestu – (WordPress Emlak Teması)

bentuestu-wordpress-emlak-temasi

Bentuestu – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress emlak teması listemde tanıtmak istediğim diğer tema Bentuestu. Temamızı diğer temalardan ayıran özelliği, dönemlik mülk kiralama işlemleri için özel olarak tasarlanmış olması.

Sezonluk yazlık kiralayanlar, günlük ev kiralayanlar gibi dönemlik gayrimenkul kira işlemleri için ideal olan Bentuestu, dahili rezervasyon özelliği ile geliyor.

Bu özellik ile müşterileriniz mülkünüz için giriş-çıkış tarihi ve kişi sayısını seçebiliyorlar ve bu bilgilere göre kira değerini görebiliyorlar. Böylece kira bedelini siteniz üzerinden tahsil edebiliyorsunuz.

Mülkünüz özelliklerini de tüm detaylarıyla gösterebileceğiniz özel alanları da bulunan temanın müşteri deneyiminlerine yer verebileceğiniz kullanışlı bir özelliği de mevcut.

Wp için dönemlik emlak kiralama teması arıyorsanız Bentuestu teması tam size göre, basit, kullanışlı ve şık bir WordPress emlak teması.

7. Real Estate WP – (WordPress Emlak Teması)

RealEstate - WordPress Emlak Teması

Real Estate WP – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Real Estate WP, WordPress emlak temaları içerisinde bulup bulabileceğiniz en iyi, en işlevsel, en verimli, en modern, en becerikli emlak ilan temasıdır.

Temanın demolarını incelediğinizde bu iddiamın ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Ama ben yine de size temanın öne çıkan özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle temanın Ajax tabanlı muhteşem bir kullanıcı yönetim paneli mevcut. Üyeleriniz bu panel sayesinde ilanları ilgili tüm detayları kolaylıkla yönetebiliyorlar. Bu da ilan verenler için müthiş bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

Diğer temalardan farklı olarak, Real Estate WP teması ekstra özelliklerle geliyor. İpotek işlemlerinde kullanılabilecek ipotek hesap makinası, krediye uygun mülkler için aylık ve yıllık ödeme planı entagrasyonu ve diğer gelişmiş finansal gayrimenkul yönetim araçlarıyla hem sizin hem de kullanıcıların işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Tam bir emlak ilanı arama motoru gibi çalışan detaylı filtreleme seçeneği, haritada ilanları gösterme seçeneği -ki sunduğu bu özellikteki lokasyon gösterim animasyonları ayrıca çok şık- , kategoriye göre listeleme özelliği, mülk özelliklerine göre sıralama, fiyata göre sıralama, lokasyona göre sıralama, video inceleme gibi bir emlak ilan sitesi için gerekli olabilecek tüm özelliklere sahip temamızda, bir çok ödeme yöntemini kolaylıkla entegre edebiliyorsunuz.

Visual Composser ve Slider Revoluation ile beraber gelen Real Estate WP temasını mutlaka ama mutlaka test etmeden başka WordPress emlak temasına bakmamanızı tavsiye ederim.

8. Luster – (WordPress Emlak Teması)

Luster - WordPress Emlak Teması

Luster – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Emlak sektöründe olan bir siteye ihtiyacı olanlar için emlak listeleme özelliğiyle öne çıkan bir diğer şık ve kullanışlı WordPress emlak sitemiz Luster.

Tüm cihazlara göre kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla özel olarak kodlanan tema, kullanıcının aradığını rahatlıkla bulabilmesi ve site içerisinde kolayca hareket edebilmesi için bir çok listeleme özellikleri ile donatılmış.

Harita üzerinden ialnları konumuna göre listeleme, mülk özellikleri formundaki bilgilere göre en uygun emlakları getirme, benzer emlaklara paralel gayrimenkulleri sunma gibi işlevsel arama özelliklerine sahip Luster, ayrıca üyelerin de emlak ilanı ekleyebilmesine olanak sağlıyor.

Temanın görsel odaklı animetik özellikleri oldukça şık. İşletmenizin dinamik imajını yansıtmak için uygun bir tercih olabilir.

9. SweetHome – (WordPress Emlak Teması)

SweetHome - WordPress Emlak Teması

SweetHome – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Broker ve emlak şirketlerine yönelik bir tema olan SweetHome, sıradaki WordPress emlak teması. Responsive ve seo uyumlu yapısıyla dikkat çeken temamız HTML5 ve SCC3 standartlarıyla kodlanmış.

Temiz ve kullanıcı dostu yönetim paneli, anasayfa oluşturucu, 5 bileşen alanı, 2 farklı blog düzeni, etkileyici slayt alanı, emlak ilan sayfasında galeri gibi güzel özelliklerle gelen SweetHome, WooCommerce uyumuyla da site üzerinden emlak alım satım işlemleri yapılmasına da olanak sağlıyor.

Emlak sitesi için tema arayışınızda gerek temiz kod yapısı, gerek kullanım kolaylığı gerekse de hız ve seo konusundaki yüksek puanlarıyla bulabileceğiniz şık ve sade WordPress emlak temalarından biri.

10. Real Homes – (WordPress Emlak Teması)

RealHomes - WordPress Emlak Teması

Real Homes – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress emlak temaları içerisinde benim favorim olan ve emlak sektöründeki çoğu kişinin de tercihi olan Real Homes mükemmel bir tema deneyimi sunuyor.

Tema şimdiye kadar 12,466 adet satış rakamına ulaşmış ki bu çok ciddi bir rakam. Bu rakamlara nasıl ulaşmış diye temada detaylı bir inceleme yaptım. Gördüğümün ise tam bir şaheser olduğunu söyleyebilirim.

Real Homes çok gelişmiş bir arama motoruna sahip. Detaylı arama formu ile ilanlar arasında nokta atışı yapılabiliyor. Google Maps entegresi ile kullanıcılarınız ilandaki emlağın yerini harita üzerinden görebiliyor, uydu görüntülerinden de mülkü kuş bakışı olarak inceleme fırsatı yakalabiliyorlar.

Kullanıcılar, ızgara düzeni listeleme ile kolaylıkla ulaşabilen ilanların içeriğine, mülkün kat planlarına kadar tüm detayları girilebiliyor. Gelişmiş bir üye kontrol paneline de sahip Real Home ile kullanıcılarınız hiç zorlanmadan ilanlarını oluşturup yayınlayabiliyorlar.

Çoklu dil desteği, dahili Visual Composser, Google reCaptcha ile güvenlik, dahili Slider Revolution eklentisi gibi ekstra özellikleri de barındıran temamız emin olun tüm özellikleriyle tam bir WordPress emlak teması.

11. Realocation – (WordPress Emlak Teması)

Realocation - WordPress Emlak Teması

Realocation – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Realocation, Google Maps entegrasyonuna sahip diğer bir WordPress emlak teması. Şık ve modern tasarımıyla öne çıkan tema, ilan girişi özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Özel ilan girişi özelliğine sahip tema ile kullanıcılarınız kolay bir şekilde ilanlarını hazırlayıp gönderebiliyorlar. Bu özellik aynı sahibinden.com tarzında sayfalar arasında adım adım ilerlerken, kullanıcının kafası karışmadan, onları yönlendirerek basit bir şekilde ilan girebilmelerine olanak sağlıyor. Kullanıcılarınız ilanları göndermeden önce canlı olarak ön izleme yapabiliyorlar.

Temaya, ilan girişlerinde ilanların öne çıkarılması, başa tutturulması gibi ekstra özellikler için kullanıcıların ödeme yapması özelliği de eklenmiş. Böylece hem satış komisyonlarında hem de bu özellikler için yapılan ödemelerden ekstra gelirler sağlayabilirsiniz.

WordPress ücretli emlak temaları arasında ücretini fazlasıyla hakeden Realocation teması ile kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

12. CitiLights – (WordPress Emlak Teması)

CitiLights - WordPress Emlak Teması

CitiLights – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Çağdaş ve şık WordPress emlak temaları arasındaki görsel anlamdaki favorim CitiLights temasında sıra. Sade ve parallaks tasarım özellikleri, sitenizin kullanıcılarına göz ziyafeti çekebilir.

WordPress emlak portal teması özelliklerini taşıyan CitiLigths özellikle büyük boyutlu ve mülk özelliklerini yansıtan slaytıyla bir mağaza vitrini gibi insanların dikkatini çekebiliyor.

Üyelerin emlak ilanı ekleyebilme özelliğine de sahip olan temamızda MLS portal listeleme özelliği bulunuyor. dsIDXpress IDX Plugin entegrasyonuna da sahip olan tema, bu özelliği ile ilan listelemelerinde gerçekten harikalar yaratıyor.

Size bir emlak web sitesi olarak istediğiniz her şeyi verebilecek bir şekilde tasarlanmış CitiLights temasına mutlaka göz atmanızı öneririm.

13. RealtySpace – (WordPress Emlak Teması)

RealtySpaces - WordPress Emlak Teması

RealtySpace – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress emlak siteleri listemdeki bir sonraki tema olan RealtySpace, tam bir teknolojik şaheser diyebilirim. Temanın demosuna girer girmez siz de bana hak vereceksiniz.

RealtySpace, emlak işiyle ilgilenen Remax benzeri şirketler için oldukça uygun bir tema. Bünyenizde çalışan brokerların portföylerini rahatlıkla sisteme aktarması, tanıtması ve temanın kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde müşterilerin aradıklarını kolayca bulabilmeleri, aynı zamanda şirketinizin imajını direk yansıtan dinamik tasarımıyla RealtySpace, wordpress emlak teması özelliğinin dışında tam bir emlak yönetim sistemidir.

Bu temada şahsen beni cezbeden özelliği, tasarımı oldu. Tema elemanlarının açılış animasyonları olsun, sayfa açılışlarındaki efektler olsun, listelemedeki göze çarpan teknolojik yaklaşımlar olsun ekip çok iyi bir iş çıkarmış. Ayrıca kodlama yaparken seo optimizasyonunun da es geçilmemesi diğer bir artısı.

Temayla birlikte toplam 71 $ değerinde premium eklentilere de sahip olabiliyorsunuz. Bir emlak sitesi projeniz için gerekli tüm özelliklere, tek bir tema ile elde edebiliyorsunuz. Birden fazla hazır şablonlarla ve sürükle bırak teknolojisine sahip sayfa oluşturucularla tek satır koda ihtiyaç duymadan sitenizin tüm alanlarını istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz.

WordPress ile profesyonel emlak sitesi yapmak için tema arayanların kesinlikle denemesi gereken RealtySpace, ödediğiniz ücretin hakkını fazlasıyla veren nadir temalardan.

14. Elviria – (WordPress Emlak Teması)

Elviria - WordPress Emlak Teması

Elviria – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sadece listeleme özellikleriyle hizmet veren bir diğer WordPress emlak teması Elviria. Serbest zamanlı çalışan bağımsız emlakçılar için tasarlanmış, kullanıcı dostu bir ara yüze sahip, sade ve şık bir tema.

Elviria, göz dolduran grafik özellikleriyle öne çıkıyor. Gelişmiş özellik filtreleri, listeleme için detaylı arama formu ve uygun fiyatı ile sadece portföy sergileme ve müşteri iletişimi amacıyla kurulacak emlak siteleri için en uygun tema olduğunu söyleyebilirim.

15. RealPlaces – (WordPress Emlak Teması)

RealPlaces - WordPress Emlak Teması

RealPlaces – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Amacınız bir emlak sitesi sahibi olmak ve aynı zamanda kullanıcıları görsel anlamda mest etmekse RealPlaces WordPress emlak teması tam da aradığınız özellikleri size sunuyor.

Hatta bu özellikleri sunmakla kalmıyor, WordPress sitenizi baştan aşağı bir emlak ilan sitesine dönüştürüyor. İnsanların üye olabileceği, ilan eklemeyi kolaylaştıran profil sayfaları, detaylı ilan aramaya olanak veren, nokta atışı yapan, Google Maps entegreli ilan arama motoru gibi özelliklerle tam bir wp emlak teması olan RealPlaces, aynı zamanda 1900+ adet satış rakamıyla en çok satan emlak temaları arasında yer alıyor.

Sürükle bırak özelliği ile kolay anasayfa düzenleyici, listelemedeki resim, mülk detayı ve fiyat kutucuklarındaki muhteşem görsellik, kolay ilan girişi, ekstra mülk detay meta kutuları, detaylara göre benzer emlak sunum özelliği, broker bilgileri için 3 ayrı görünümlü kutular, kullanıcı kaydı, şifre kurtarma gibi detaylı özelliklere sahip üyelik formu, emlakları favorilere alma gibi ilmek ilmek özelliklerle işlenmiş RealPlaces, en işlevsel WordPress emlak temaları arasında en üst sıraları hakediyor.

16. Wp Residance – (WordPress Emlak Teması)

Wp Residance - WordPress Emlak Teması

Wp Residance – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WP Residence bağımsız emlakçılar ve kuruluşlar için tasarlanmış temiz ve basit bir WordPress emlak teması. HTML5, CSS3 ve Ajax ile kodlanmış, Bootstrap üzerine inşa edilmiş gayet kullanışlı bir tema.

Basit kullanımına rağmen temanın işe yarar bir çok özelliği bulunuyor. Bunlardan en önemlisi paket üyelik sistemi ile ilan girişleri için kullanıcılardan ekstra gelir sağlayabilmeniz. İlan süresi, sıralama veya ilan detaylarına göre üyelik paketleri belirleyebilir, ödeme yöntemlerini kolaylıkla entegre ederek gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Bunlar dışında WordPress emlak sitesi temasından bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip WP Residance temasına mutlaka göz atmalısınız.

17. Properta – (WordPress Emlak Teması)

Properta - WordPress Emlak Teması

Properta – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Properta, Bootsrept üzerine inşa edilmiş bir başka WordPress emlak teması. Emlak satışı ya da kiralama hizmetleri için tasarlanmasına rağmen, haritalara büyük önem göstererek portföy listelemesi için uygun bir tema olarak göz dolduruyor.

Emlak ilanları için baştan sona adım adım girişleri yönlendirmek suretiyle, ilan girişlerinde kolaylık sağlayan front-end submission özelliği ve tam mobil uyumlu tasarımı ile hem sizin hem de kullanıcılar için cazip bir tema diyebilirim.

Seo ve hız optimizasyonlarına ayrıca önem verilmiş Properta teması, çoklu dil desteğine de sahip. İOS ve Android mobil uygulamalarınız ile sitenizin tam uyum ve senkranizasyonu için ayrıca yapısal özelliklerle donatılmış.

Wp emlak teması denince aklınıza gelen özellikleri fazlasıyla karşılayan Properta’yı denemeden arayışınızı sonlandırmayın.

18. RealSpaces – (WordPress Emlak Teması)

RealSpaces - WordPress Emlak Teması

RealSpaces – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Bir başka WordPress emlak teması RealSpaces, gayrimenkul sektöründeki işletmeler ve şirketler için özel olarak tasarlanmış çok güçlü ve capcanlı bir WordPress teması.

RealPlaces online emlak satış ve kiralama hizmeti sunan web siteleri için yarar sağlayacak pek çok işe yarar özelliklerle geliyor. Front-end özellikli ilan girişi, yine front-end özellikli üye profil alanları, zengin içerikli olduğu kadar kullanımı basit admin paneli, alıcı ve brokerlara göre seçim yapılabilen giriş ekranı, kullanıcı aramalarına göre mülk tavsiyesi sunan algoritması gibi üst düzey özellikleri, RealPlaces’i diğer emlak temalarından ayıran en önemli özellikleri.

Önceden oluşturulmuş 10 adet görünüm şablonu, sınırsız renk seçenekleri, konforlu kutu tasarımları, yazı tipi seçenekleri, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bileşenler ve sınırsız bileşen alanları, dikkat çekici iletişim formları, sosyal medya entagrasyonu ve tam dokunmatik ekran uyumu ile de tasarım konusunda işin hakkını veriyor.

Özet olarak bu temada yok yok. WordPress emlak temaları listemizdeki favorilerim arasındaki bu temaya mutlaka göz atmalısınız.

19. Hometown – (WordPress Emlak Teması)

Hometown - WordPress Emlak Teması

Hometown – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Göze hitap eden bir başka WordPress emlak teması HomeTown, bağımsız emlakçılar için tasarlanmış. Sade ve zarif tasarım anlayışı ve grafikleriyle işinizi en iyi yansıtabilecek bir tema olarak listemizdeki yerini alıyor.

Tasarım ve özelleştirilebilme yönünden diğer temalardan ayrılan Hometown, kullanıcı etkileşimini üst düzeyde yaşatıyor. MegaMenü desteğine sahip ve sürükle bırak teknolojisi ile anasayfalarınızı dilediğinizce tasarlayabilmeniz için Visual Composser ile beraber geliyor.

Gelişmiş arama formuna da sahip temamız kolay ve kullanıcı dostu işlevleriyle müşteri potansiylenizi arrttırmada size yardımcı olabilecek nadir WordPress emlak temalarından.

20. WP Pro Real Estate 7 – (WordPress Emlak Teması)

Wp Pro RealEstate 7 - WordPress Emlak Teması

WP Pro Real Estate 7 – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Muhtemelen WordPress emlak sitesi arayışlarınızda karşınıza çıkıp çıkabilecek en iyi tema WP Pro Real Estate 7 olacaktır. Tema müşterilerinin geri dönüşlerine bakacak olursak temanın bir tek müşterinin ayağına gidip emlak satmadığı kalmış.

Tema gayrimenkul işlemleri için size komple çözümler sunuyor. Gelişmiş emlak yönetim sistemi ile kullanıcılarınız ister alıcı olsun, ister satıcı ya da komsiyoner olsun, sizin müdahalenize gerek kalmadan tüm işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Temaya ayrıca bir rezervasyon sistemi de eklenmiş. Böylece listedeki bir emlağa ne kadar talip olduğu görülebiliyor. Buna göre satıcı ya da komsiyoner belirlediği günde birden fazla müşteriye mülkü gezdirerebiliyor. Sonuç olarakküçük bir rekabet ortamı oluşturarak emlağın satılma olasılığı artmış oluyor.

Google Maps entegrasyonunun da ihmal edilmediği temada 8 adet görünüm şablonu bulunuyor ve bu şablonları tek tıklama ile kurup düzenleyebiliyorsunuz. Visual Composser ve Slider Revolutaion eklentileri ücretsiz olarak dahil edilmiş. İletişim formları ve toplu mail gönderimleri için Contact Form 7 ve MailChimp entegrasyonları yapılmış.

Daha burada sayamadığım bir çok üst düzey özellikleri ile bir emlak ilan sitesinden bekleyeceğiniz her şeyi ve daha fazlasına WP Pro Real Estate 7 ile sahip olabilirsiniz.

21. HomeLand – (WordPress Emlak Teması)

HomeLand - WordPress Emlak Teması

HomeLand – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


HomeLand WordPress emlak temaları listemizdeki belki de en sade ve en şık profesyonel emlak teması. Fakat temanın sade görünümüne aldanmayın. HomeLand emlak ofisleri için tam bir cep herkülü.

Şimdiye kadar 2200+ adet satış rakamına ulaşan tema, emlak piyasasındaki WordPress kullanıcıları tarafından çokça tercih edilen bir ürün. İhtiyaçlarınıza göre düzenleyebileceğiniz esnek bir tasarıma sahip tema kod bilmeyenler için de yönetimi kolay bir admin paneli sunuyor.

Listeleme görünümüne de özenilmiş tema ile birlikte toplamda 95$ değerinde  Revolution Slider ve  jQuery slider (Flexslider) eklentileri ücretsiz geliyor. FontAwosome desteğine de sahip HomeLand’ın sınırsız bileşen alanları ve çoklu dil seçeneği de işinizi kolaylaştıracak diğer önemli özelliklerinden.

WordPress alt yapısı kullanarak sitesini tam bir emlak yönetim sistemine çevirmek isteyen kullanıcıların HomeLand’ı mutlaka denemesini tavsiye ederim.

22. Realto – (WordPress Emlak Teması)

Realto - WordPress Emlak Teması

Realto – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress emlak temaları listemizdeki sıradaki temamız Realto. Tema emlak ilan temalarından ziyade, emlak işi ile ilgilenenlerin portföylerini tanıtması üzerine tasarlanmış sade bir tema.

Realto, kullanıcı deneyiminden çok arama motorları üzerine oynayan bir yapıya sahip. Hızlı açılış ve seoya uygun kod yapısı, 100% mobil uyumlu tasarımıyla, emlak piyasası hakkındaki bilgilerinizi ve sahip olduğunuz portföyleri etkili bir şekilde kullanıcılarınıza ulaştırabiliyorsunuz.

Tüm tarayıcılarla uyumlu, HTML5 ce CSS3 onaylı, işlevsel liste yönetimi, 6 ayrı renk düzenine sahip temayla birlikte, tasarımı geliştirebilmeniz için 11 adet PSD dosyası da size sunuluyor.

Temasında hız ve seo uyumunu ön plana alan kullanıcılar içir Realto teması, en doğru seçimlerden biri olabilir.

23. FreeHold – (WordPress Emlak Teması)

FreeHold - WordPress Emlak Teması

FreeHold – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


FreeHold, benim WordPress emlak temaları arasında en çok hoşuma giden temalardan biri. Tema öylesine güzel tasarlanmış ki, siteye girdiğinizde şirin bir yuva sıcaklığı hissediyorsunuz.

Öncelikle tema çok sade. Çağımızın tasarım anlayışındaki o sert yapı FreeHold’da yerini dinginliğe bırakmış. Bu yönüyle çağın gerisinde kalmış gibi görünse de aslında müşteriyi kendisine bağlayan bir havası var.

Tasarım haricinde FreeHold, listemizdeki diğer premium WordPress emlak temalarının sağladığı üst düzey tüm işlevleri sunuyor. Ben eğer emlak sitesi açmak isteseydim tercihim kesinlikle FreeHold olurdu.

24. Reales WP – (WordPress Emlak Teması)

RealesWp - WordPress Emlak Teması

Reales WP – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Reales WP sade, modern ve son derece sezgisel bir tasarıma sahip yenilikçi bir WordPress emlak teması. Müşteri çekme yeteneğine sahip göz alıcı bir web sitesi oluşturmak isteyenler için ideal bir tercihtir.

Temanın öne çıkan en önemli özelliği, otomatik tamamlama ve did you mean (bunu mu demek istediniz) gibi gelişmiş özelliklere sahip emlak arama motoru ve nokta atışı yapabilen arama algoritması. Henüz ülkemizde kullanıma açılmamış olsa da Google Place özelliği de temaya entegre edilmiş.

Entegre harita ile ilan konumlarını Google Maps üzerinden gösterilebilmesi, estetik ve özelleştirme yönünden esnek tasarımı, işlevsel kısa kodlar, Google+ ve Facebook hesapları ile kullanıcı girişi gibi özellikleriyle Relaes WP, WordPress emlak temaları içerisindeki en etkileyici temalardan.

25. RealExpert – (WordPress Emlak Teması)

RealExpert - WordPress Emlak Teması

RealExpert – (WordPress Emlak Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Son olarak, minimal tasarımı ile tüm mobil cihazlar ile uyumlu olmasıyla müthiş bir kullanıcı deneyimi sunan RealExpert WordPress emlak temasına değinmek istiyorum.

DsIDxpress eklentisiyle entegre yapısı sayesinde harika görünümlü bir emlak listeleme özelliğine sahip oluyorsunuz. Bu özellik sayesinde dizin listeleme tarzında tam bir emlak ilan sitesi oluşturmuş oluyorsunuz.

Eğer emlak sektöründe iseniz ve emlak işlemleri için tüm bir siteye ihtiyacınız var ise size bir web sitesi olarak istediğiniz herşeyi verebilecek şekilde tasarlanan RealExpert, hız konusunda biraz canımızı sıksa da, bakmadan geçmemeniz gereken WordPress emlak temalarından biri…

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar


Umarım WordPress Emlak Teması: 25 En İyi WordPress Emlak Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Emlak Teması: 25 En İyi WordPress Emlak Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Okan Taştan dedi ki:

  Houzez ve Properta temalarını kullandım. Özellikle Properta teması çok güzel ve cache eklentisi ile pagespeed 97lere çıkıyor. Paneli de sadece ve minimum eklentisi var, herkese tavsiye ederim.

 2. anadolu dedi ki:

  ben Real Estate WP – (WordPress Emlak Teması) bu temayı kurdum kulanmaya başladım ama türkçeleştirmede sorun cıktı birçok bölümü türkçe yapamadım türkce yaptıklarımda bizim emlak piyasasına göre uyumsuz oldu site cok güzel ama bizim emlak piyasamız bunları kulanması için üstünde cok fazla zaman harcamaları lazım.

 3. Mikrofis dedi ki:

  Konu olarak, bilgi olarak harika bir içerik, tek tek hepsini inceledim, teşekkürler

 4. Fatih dedi ki:

  bu güzel temaları bizimle paylaştığınız için teşekkürler. ben ilan sitesi kurmak gibi bir düşüncem var, önerebileceğiniz ilan sitesi temaları varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir