WordPress Teknoloji Teması: En İyi 5 WordPress Teknoloji Temaları

Wordpress Temaları

En iyi wordpress teknoloji teması seçimi neye göre ve nasıl yapılmalıdır ? Teknoloji sitesi için en iyi wordpress teması hangisi ? Ya da teknoloji / haber tarzı bir site kurmak için nasıl bir teknoloji teması kullanmalıyım ?

İşte bu yazım da sizlere en iyi wordpress teknoloji temaları neler, tek tek tanıtarak tüm bu sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

#Teknoloji teması seçerken neye dikkat etmeliyiz ? Kriterlerimizi neye göre belirlemeyliz ? Hemen söylüyorum;

Tabii ki kesinlikle ve kesinlikle öncelikle hız ve SEO uyumluluk, ardından görsellik ve işlevsellik geliyor. Neden derseniz;

Ayda yüzlerce içeriğin girileceği ve onbinlerce tarafından ziyaret edilecek bir teknoloji sitesi / blogu kesinlikle bu denli trafiği ve disk kullanımını kaldırmak zorundadır.

Bunun için de daha en başta yola hızlı ve google’da üst sılarda içeriklerinize avantaj sağlamak adına SEO uyumlu bir tema ile çıkmata fayda var.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

Interactive – WordPress Teknoloji Teması

Wordpress teknoloji teması interacitve

WordPress Teknoloji Teması – Interactive


Indir Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (85%)


En iyi wordpress teknoloji teması listemin ilk sırasında yer vermek istediğim, hız açısından muazzam değerlere sahip bir teknoloji teması olan Interactive.

Günde onlarca içeriğin girileceği, binlerce kişinin ziyaret edeceği bir teknoloji sitesi koşulsuz şartsız kesinlikle hızlı bir site olmalı.

Eğer hızlı bir teknoloji sitesi istiyorsanız da kullandığınız temanın kesinlikle en hızlı wordpress temaları arasında yer alıyo olması gerekiyor.

#Interactive öylesine iyi kodlanmış bir teknoloji teması ki, hız ve SEO uyumluluk açısından gerçek anlamda sektörün en öncü wordpress teknoloji temaları arasında.

Tamamı ile responsive SEO uyumlu, oldukça kolay türkçeleştirme seçeneğine sahip, adsense optimizasyonlu, sade ve kullanıcı deneyimi çok yüksek bir teknoloji teması.

#Günde onlarca içeriğin yayımlanacağı bir teknoloji sitesi ya da bir teknoloji blogu açmak istiyor ve bunun için bir wordpress teknoloji teması arıyorsanız, Interactive’i kesinlikle en iyi seçenek olarak görebilirsiniz.

#Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, eğer teknoloji üzerine benim de bir projem olsaydı, kesinlikle gözüm kapalı bu wordpress teknoloji temasını kullanırdım. Size de kesinlikle öneririm.

NewsPaper – WP Teknoloji Teması

Wordpress Teknoloji Teması - NewsPaper

WP Teknoloji Teması – NewsPaper


Indir Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (86%)


En iyi wordpress teknoloji temaları listemde yer vermek istediğim diğer bir muazzam hıza sahip teknoloji teması ise NewsPaper.

NewsPaper hız ve SEO uyumluluk konusunda çığır açan bir diğer wordpress teknoloji teması. Zaten çığır aşmasa şaşardım çünkü ne de olsa MyThemeShop, yani sektörün en hızlı temalarını kodlayan bir firmanın ürünü.

Özelikle sosyal medya yönü güçlü bir teknoloji haber sitesi açmak istiyorsanız, kesnilikle en iyi seçim NewsPaper olacaktır çünkü sosyal medya paylaşım etkileşimi arttırma odaklı kodlanmış bir tema.

Hatalı kod bulunmamasının sağladığı yüksek google page speed skoru ile, içerikleriniz hızlı bir şekilde indexlenecek ve SEO uyumlu olmasının verdiği avantaj ile içerikleriiz google sıralamalarında kolaylıkla üst sıralarda yer alacaktır.

#Webtekno tarzı ya da teknoblog tarzı bir blog sitesi kurmak istiyor ve bunun için bir wp teknoloji teması arıyorsanız Newspaper kesinlikle en iyi opsiyonlardan bir tanesi.

NewsOnline – WordPress Teknoloji Teması

Wordpress teknoloji temasi newsonline

WordPress Teknoloji Teması – NewsOnline


Indir Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (86%)


En iyi wordpress teknoloji teması listemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer muhteşem tema ise yine MyThemeShop ürünü teknoloji teması NewsOnline.

Peki neden sürekli aynı firmanın temaları ? Hemen açıklayayım: Bir sitenin google üzerinden, yani organik trafik alabilmesi için en başta hızlı ve SEO uyumlu bir site olması gerekiyor.

#Bu kriterleri yerine getirmeyen bir web sitesi ne kadar kaliteli içerikler üretirse üretsin, malesef google’da üst sıralarda yer alamaz.

Bu sebeple ben de piyasada bulunan en hızlı ve SEO uyumlu temalara her zaman öncelik veriyorum. Hele ki söz konusu bir teknoloji sitesi açmaksa

Yani günde onlarca içeriğin girileceği ve binlerce okuyucuya hitap edecek bir platform oluşturmaksa, hızlı bir teknoloji teması kullanmak bir zorunluluk haline geliyor.

İşte ben de tam olarak bu yüzden sektörün en hızlı wordpress teknoloji temalarını sizlere sonuyorum ki NewsOnline’da onlardan bir tanesi.

Eğer teknoloji / haber site için sade, responsive, SEO uyumlu ve hızlı bir wordpress teknoloji arıyorsanız, kesinlikle değernedirmeye almanız gereken bir diğer tema da bu.

NewsTimes – WordPress Teknoloji Teması

Wordpress teknoloji temasi newstimes

WordPress Teknoloji Temasi – Newstimes


Indir Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (87%)


En iyi wordpress teknoloji teması listemin sizlere sunmak istediğim tasarımı ile dikkat çeken bir diğer teknoloji teması ise NewsTimes.

Teknolojik haberler oyun incelemeleri ya da teknoloji blogu için wordpress ücretli teknoloji teması arıyorsanız, kesinlikle değerlendirmeye değer bir diğer tema da NewsTimes.

Yine hız ve SEO uyumluluk kosunda muazzam sonuçlarıyla gerçekten göz dolduran bir wordpress teknoloji teması.

Sade, tamamen resposive ve farklı tasarımı ile dikkat çeken tema, teknoloji sitesi açmak ve bunun için bir teknoloji teması arayanlar için biçilmiş kaftan.

Portus – WordPress Teknoloji Teması

Wordpress teknoloji teması portus

WordPress Teknoloji Teması – Portus


Indir Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 86Mobil 77
Pingdom Website Speed Skoru: 83
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 96% )Yslow B (83%)


En iyi wordpress teknoloji teması listemde son olarak sizlere paylaşmak istediğim, göz dolduran bir diğer teknoloji teması ise Portus.

Aslında bir çok iş modeli uygun olan Portus teknoloji sitesi açmak ve bir wordpress teknoloji teması arayanlar için de gayet uygun olabilecek bir tema.

Tabii teknik özellikleri de, hem hızlı hem de SEO uyumlu oluşu göz doldurur durumda. Ürün incelemesi, teknolojik haber ve video paylaşımı için görsel ve teknik özellikleri ile gerçekten en iyi wordpress teknoloji temalarından bir tanesi olduğunu kanıtlıyor.


Umarım WordPress Teknoloji Teması: En İyi 5 WordPress Teknoloji Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Teknoloji Teması: En İyi 5 WordPress Teknoloji Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Halil dedi ki:

  Hocam bir meslek odası için website yapacam buna uygun bildiğiniz wordpress tema varmı?

 2. furkan yüksel dedi ki:

  Paylaşımlar güzel olmuş ama söyle slidersiz falan bişeyler olsa daha iyi olurdu. teşekkürler

 3. furkan dedi ki:

  gerçekten bravo elinize sağlık güzel işler başarıyorsunuz.

 4. Ali Osman dedi ki:

  Gayet orjinal temalar…

 5. oguzhan cubuk dedi ki:

  gayet güzel bende böyle bişi aramıştım.Ama buldum tabi

 6. taha yasin önal dedi ki:

  newspaper(tagdiv) temasını kullanıyorum gayet memnunum hele içinde bulunan visual compresor eklentisi harika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir