10+ En İyi WordPress Rezervasyon ve Randevu Eklentileri

Wordpress Eklentileri / Plugins

WordPress ile her türlü site projesi yapmak mümkün. Bunun için wordpress.org alt yapısı için binlerce ücreti ve ücretsiz eklentiler mevcut. WordPress rezervasyon sistemi için wordpress rezervasyon eklentileri de bu devasa çarkın bir parçası.

Eğer siz de siteniz için bir randevu – rezervasyon sistemi kurmak istiyorsanız, sizin için en iyi wordpress rezervasyon eklentileri listesi hazırladım.

Altta yer alan eklentilerden işlevsel olarak en çok işinizi yaracayacak wordpress rezervasyon eklentisi hangisi ise, gönül rahatlığı ile kullanbiliriniz çünkü tüm bu rezervasyon eklentileri kendi alanının en iyileri.

1. Booked WordPress Rezervasyon Eklentisi

Booked WordPress Rezervasyon Eklentisi

Booked WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Booked, WordPress rezervasyon eklentileri içerisinde kullanabileceğiniz en işlevsel, kullanımı en kolay, kullanıcı etkileşimi en üst düzeyde, tasarım olarak en iyi görünümlü bir WordPress rezervasyon sistemi eklentilerinden biri olarak listemizde yer alıyor.

Eklentimiz WordPress sitenize profesyonel bir çevrimiçi rezervasyon yönetim sistemi eklememizi sağlıyor. Booked ile kullanıcılarınız hizmetinize yönelik randevu alabilir, WooCommerce uyumu ile dilediğiniz ödeme sistemleri ile randevu satın alımı yapabilirler. Kullanıcılarınız takvim üzerinden randevu durumlarını, uygun tarik ya da saatleri anında görüntüleyebilirler.

Sahip olduğu kısa kodları kullanarak sitenizin istediğiniz alanına rezervasyon için takvim koyabilirsiniz. Yine kısa kodlar sayesinde ziyaretçilerinize randevular ile ilgili bir listenin bulunduğu bilgi ekranı göstermeniz mümkün.

Dahili profil sayfaları ile kullanıcılarınız sitenize giriş yaparak, profil sayfalarını düzenleyebilirler. Aynı zamanda randevularını profil sayfalarından takip etmeleri de mümkündür. Bunlar dışında kullanıcılarınızın aldıkları randevuları kolaylıkla kişisel takvimlerine ekleyebilmeleri için Google Takvim butonu da harika bir Booked WordPress rezervasyon eklnetisi özelliği.

Booked ile rahatlıkla bir randevu formu oluşturabilir, istediğiniz form alanlarını ekleyip çıkarabilirsiniz. Admin panelinden de randevularınızı takip etmek ve düzenlemek oldukça kolay.

Admin paneli ile kullanıcılarınıza randevularla ilgili otomatik e-postaları özelleştirebilirsiniz. Ayrıca renk ve stil seçenekleri ile randevu formunu kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

Çeviri konusunda da kolaylık sunan Booked, WordPress rezervasyon eklentileri arasında en iyi seçenek olacağını söyleyebilirim.

2. Bookly WordPress Rezervasyon Eklentisi

Bookly WordPress Rezervasyon Eklentisi

Bookly WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


WordPress online randevu eklentisi dendiğinde özellikle benim favorim olan Bookly, şüphesiz eksiği yok fazlası çok bir WordPress rezervasyon eklentisi.

Bookly, bir WordPress rezevasyon eklentisinde bulmayı umduğunuz tüm özelliklerin yanı sıra, çoğu eklentinin sahip olmadığı işlevsellikte bir WordPress randevu takip sistemidir.

Bir eklentiden çok başlı başına bir sistem olarak çalışan Bookly, Google Takvim ile senkornize bir şekilde çalışabilir. Tam uyumlu mobil yapısı ile, kullanıcılarınız siteniz üzerinde randevu alırken harika bir kullanıcı deneyimi sunar.

Randevu formunuza sınırsız sayıda, hizmet, hizmet fiyatları, çalışma günleri tatil günleri, çalışma saatleri gibi bir çok ayrıntı ekleyebilirsiniz. PayPal gibi ödeme sistemleriyle entegre edebilir, ödemelerinizi görebilmek için rapor düzenleyebilir, randevularınızı CSV formatında dışa aktarabilirsiniz.

Randevu yapılandırması o kadar kullanışlı ve o kadar kolay ki, piyasada ayrıca satılan pahalı rezervasyon sistemlerine bile tek başına rakip olabilir.

Bookly WordPress rezevasyon eklentisi, özelleştirme seçenekleriyle de profesyonelliği odağına alan kullanıcılar için kaçırılmayacak bir eklenti.

3. Cleanto WordPress Rezervasyon Eklentisi

Cleanto WordPress Rezervasyon Eklentisi

Cleanto WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Her türlü işletmeniz için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Cleanto, güçlü, esnek ve gelişmiş bir WordPress rezervasyon eklentisidir.

Özellikle WordPress otel rezervasyon eklentisi ve WordPress resteurant rezervasyon eklentisi arayanların yanı sıra, temizlik, bayan kuaförü,oto kuaför, teknik servsi gibi randevu usülü çalışan kuruluşlar için de oldukça uygun bir WordPress randevu eklentisi olarak listemizde yer alıyor.

Cleanto ile dinamik fiyatlama özelliği sayesinde gün ve saatlere göre değişken fiyatlamalar oluşturabilirsiniz. Randevu formuna kaparo alımları için ek özellikler atayabilir, PFD türünde faturalar oluşturabilirsiniz. Kupon indirimi eklemenize bile olanak sağlayan Cleanto, PayPal gibi popüler ödeme sistemleriyle tam uyumlu olarak çalışmakta.

WordPress rezervayson eklentisi Cleanto’nun özellikleri bunlarla sınırlı değil. Alınan her randevu için Twilio ve Plivo API’sı kullanarak SMS bildirimleri alabiliyor, vergi, KDV gibi kalemlerinizi ayarlayabiliyor, birden çok para birimiyle ödeme alabiliyor, ödeme ayrıntılarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Kolay kontrol paneli, tam mobil uyumlu tasarımı, profesyonel görünümü ile Cleanto, en işlevsel WordPress rezervasyon eklentisi olarak göz dolduruyor.

4. Salon Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Salon Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Salon Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


İsmine bakılarak sadece kuaför salonları için tasarlanmış bir WordPress rezervasyon eklentisi gibi görünse de Salon Booking, özel hastane, klinik, masaj salonu, vücut geliştime-fitness salonu, kayıt stüdyoları gibi randevu sistemiyle çalışan tüm girişimler için oldukça uygun WordPress online rezervasyon eklentisi olarak listemizde yer alıyor.

Tam mobil uyumlu, API desteği ile firma sahibi ya da çalışanlar için SMS bildirimleri, Google Takvim senkranizasyonu, randevuları kategorisel olarak yapılandırabilme, hizmet seçimi için gelişmiş filtreleme, kolay ödeme için yapılandırılmış özel formlar, Salon Booking WordPress rezervasyon eklentisinin harika özelliklerinden sadece birkaçı.

Özellikle mobil görünümde tam bir uygulama gibi kullanılan Salon Booking, derli toplu, sürükle bırak teknolojisini destekleyen, kullanımı kolay kontrol paneli ile de diğer WordPress rezervasyon eklentileri arasında ön plana çıkıyor.

Tasarımsal özelleştirmeleri ile göz dolduran Saloon Booking, WordPress randevu takip sistemi arayışında olanların mutlaka göz atmalarını önderdiğim bir WordPress online randevu eklentisi olarak listemde yer buluyor.

5. Webba Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Webba Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Webba Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Webba Booking, hizmetlerindeki zamanlamayı en iyi şekilde optimize edebilmek ve müşterileri için konforlu bir kullanım sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış bir WordPress rezervasyon eklentisi.

WordPress rezervasyon eklentileri arasında apayrı bir yeri olan Webba Booking’in en önemli özelliği, hizmet türü ne olursa olsun çeşitli işletmeler için gerekli randavu sistemi özelliklerinin tümünü karşılayan araçlara sahip olması.

Grup rezervasyonu, bir oturumda birden çok rezervasyon, randevu süresini değiştirme, anlık randevu bilgisi gösterme, iptal ve erken rezervasyon limitleri, özelleştirilebilir görünüm ve tam uyumlu mobil görünüm, sınırsız programlar, sınırsız personel üyesi atama, sınırsız randevular, ödeme alma sistemi gibi bir çok özelliğe Webba Booking WordPress rezervasyon eklentisi ile birlikte sahip olabiliyorsunuz.

Özellikle şık bir randevu formuna sahip olan eklentinin yine 80+ hazır görünüm formları ile kendi stilinizi kolaylıkla yansıtabilmeniz mümkün. Hazır görünümler dışında kendi yazı tiplerinizi kullanabilme, sınırsız renk ayarlayabilme gibi özellikleri ile de özgürce tasarımınızı zenginleştirebiliyorsunuz.

Eklentinin bir diğer özelliği de, ilişkili hizmetleriniz için randevu kilidi ayarlayabiliyor oluşunuz. Yani, hem badana hem de temizlik hizmeti sunuyorsanız, bu iki hizmeti ayrı ayrı olarak randevu sistemine ekleseniz dahi, iki hizmet için rezerve yapıldığında, diğer hizmetlerin tamamının randevu tarihleri seçim için kilitlenebiliyor.

Bunlar gibi daha bir çok özelliğin sahip olduğu eklenti için, en işlevsel ve en zengin içerikli WordPress rezervasyon eklentisi olduğunu söyleyebilirim.

6. Car Wash Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Car Wash Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Car Wash Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Her ne kadar oto kuaförler için bir WordPress rezervasyon eklentisi olarak lanse edilse de, aklınıza gelebilecek her türlü hizmet sektörü için kullanabileceğiniz Car Wash Booking WordPress rezervasyon eklentisi, diğerlerine göre daha basit kullanımı, minimal görünümyle ön plana çıkıyor.

Randevu sistemleri için temel özelliklere sahip eklenti, detaylarla boğuşmak istemeyen ama profesyonelliğini yansıtacak bir WordPress rezervasyon eklentisi arayan firmalar için ideal bir yapıda sunuluyor.

Eklenti ile her bir hizmet için ayrı olarak ödeme alabileceğiniz gibi, hizmet paketleri tasarlayarak kullanıcılarınıza sunmanı mümkün. Kısa kod desteğine de sahip eklenti, kullanıcılarınız konum bilgilerini kullanarak da randevu alabilmelerini sağlayan hoş özelliklere de sahip.

Sınırsız ve kolay şekilde randevu formları oluşturabilmenize izin veren eklenti, 160 para birimini destekliyor, PayPal ile kolayca entegre olabiliyor.

WordPress rezervasyon eklentileri arasında en minimal ve yönetimi en basit eklentilerden biri olan Car Wash Booking’e göz atmanızı tavsiye ederim.

7. HBook WordPress Rezervasyon Eklentisi

HBook WordPress Rezervasyon Eklentisi

HBook WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Hem WordPress otel rezervasyonu eklentisi arayanlar için hem de bu sektörün alt hizmetlerindeki tatil köyü, pansiyon, spa merkezi, kaplıca gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalar için oldukça uygun bir seçim olan HBook, bir diğer WordPress rezervasyon eklentisi.

HBook özellikle kullanıcı dostu olmasıyla ön plana çıkıyor. Hem müşterileriniz hem de firma sahibi olarak sizin rahat kullanımız için özellikle tasarlanmış form ve raporlama özelliğine sahip.

Eklenti ile randevularınızı hafta içi – hafta sonu, gece-gündüz veya mevsim olarak gruplayabiliyor, her biri için ayrı fiyat tarifleri sunabiliyorsunuz. Fiyatlandırmalara kaparo ve depozito gibi ekstra alanlar eklemeniz de mümkün.

Tüm temalara uygulanabilen formları, kısakod desteği, rezervasyon oluşturulurken meydana gelen hatalarda yöneticiye anında bildirim, e-posta bildirimleri, iCal, Google Takvim, Outlook gibi takvim servisleriyle senkranizasyon, CVS formatında dışa aktarım, HBook WordPress rezervasyon eklentisinin başlıca hoş özelliklerinde bir kaçı…

8. Booki WordPress Rezervasyon Eklentisi

Booki WordPress Rezervasyon Eklentisi

Booki WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Kuaför, oto yıkama, masaj salonu, organizasyon, özel ders, toplantı ve düğün salonu kiralama, kiralık araba, bilet satışı, otel vs. gibi aklınıza gelebilecek her türlü sektöre yönelik, oldukça esnek ve uyumlu bir yapıda olan Booki, listemizdeki bir diğer WordPress rezervasyon eklentisi.

Booki 11 farklı hazır demo ile birlikte geliyor. Böylece ihtiyacınız olan rezervasyon yönetimini kolayca sitenize entegre edebiliyorsunuz.

Demolar dışında sunduğu araçlarla kendi rezervasyon sisteminizi kolaylık oluşturmanız da mümkün. Sınırsız şekilde randevu formları oluşturabilir, dilediğiniz özellikleri ekleyip çıkarabilirsiniz.

Kötüye kullanımı engellemek için gerekli güvenlik önlemlerini de bünyesinde barındıran eklenti çoklu dil desteğine de sahip.

Bir WordPress online randevu eklentisinde bulabileceğiniz tüm özellikleri ve daha fazlasına sahip olan Booki, en çok tercih edilen WordPress rezervasyon eklentileri arasında yer alıyor.

9. Event Booking Pro WordPress Rezervasyon Eklentisi

Event Booking Pro WordPress Rezervasyon Eklentisi

Event Booking Pro WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


WordPress rezervasyon eklentileri arasında en iyi satış rakamlarına ulaşan Event Booking Pro’nun sahip olduğu özellikler saymakla bitmiyor.

Çevrimdışı rezervasyon, indirim kupounu ve hediye kartı entegrasyonu, öğrenciler, şehit yakınları ve gaziler, yaşlılar gibi alt biletler için ayrı fiyatlandırma olanağı, vergi kalemleri için araçlar, birbirinden işlevsel kısa kodlar, filtrelere dayalı sıralama, 500’den fazla ayar içeren AJAX destekli kontrol paneli, sandbox entegrasyonu, e-posta desteği gibi daha birçok harika özellik Event Booking Pro ile birlikte geliyor.

Diğerlerine nazaran daha fazla özellik ve daha profesyonel bir kullanım sunan Event Booking Pro WordPress rezervasyon eklentisi ile ek bir hizmete kesinlikle ihtiyaç duymadan sitenizde rahatlıkla randevu sistemi oluşturabileceksiniz.

10. Quform WordPress Rezervasyon Eklentisi

Quform WordPress Rezervasyon Eklentisi

Quform WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


WordPress rezervasyon eklentisinden daha çok bir WordPress form eklentisi olan Quform ile manuel özellikli rezervasyon formları oluşturabilmeniz de mümkün.

Kolaylık form oluşturmak için gereken tüm özelliklere sahip olan eklenti ile kodlarla uğraşmadan, herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan rahatlıkla WordPress rezervasyon formu oluşturabilirsiniz.

Sürükle bırak desteği, çoklu dil özellikli, 24 hazır form, pop-up pencere, form oluşturma esnasında ön izleme, dosya yükleyebilme, öğeleri gruplayabilme, 3 CAPTCHA ve reCAPTCHA desteği gibi bir çok özelliğe sahip Quform, form ile rezervasyon hizmeti sunan işletmeler için uygun bir WordPress rezervasyon eklentisi.

11. Team Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Team Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi

Team Booking WordPress Rezervasyon Eklentisi


Detaylı İncele Canlı Demo


Kısa bir süre önce satışa sunulmasına rağmen hızlı bir çıkışla yüksek satış rakamlarına ulaşan Team Booking, listemizde son olarak yer vereceğim WordPress rezervasyon eklentisi.

Team Booking sahip olduğu özellikler, kendisinden daha pahalı olan WordPress rezervasyon eklentileriyle yarışır durumda. Hatta estetik açısından diğer eklentilerden daha iyi bile olduğunu söylemek mümkün.

Eklneti Google Takvimler ile tam uyumlu çalışabiliyor. Farklı ürün ve hizmetlere göre aynı form içinde veya ayrı ayrı olarak randevular oluşturabiliyorsunuz.

Personeliniz için ayrı kontrol panelleri oluşturabileceğiniz eklentide rezevasyonlarınızı CVS ve XLSX formatlarında dışa aktarabiliyorsunuz. Çoklu dil desteğine de sahip eklentinin kısa kod ve e-posta bildirimleri de mevcut.

Kullanıcılarınıza sunabileceğiniz en kullanışlı rezervasyon formlarını kolaylıkla hazırlayabileceğiniz Team Booking rezervasyon eklentisine mutlaka göz atmanızı öneririm.


Umarım 10+ En İyi WordPress Rezervasyon ve Randevu Eklentileri başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir