WordPress Forum Teması: 15+ Forum ve Soru Cevap Teması

Wordpress Temaları

WordPress Forum Teması ya da WordPress Soru Cevap Teması arıyorsanız eğer, kesinlikle doğru adrestesiniz. Sizler için en iyi wordpress forum temaları ve wordpress soru cevap temaları listesi hazırladım.

Bazen soru cevap projesi için uygun bir WordPress soru cevap teması bulmak gerçekten güç olabiliyor. Düzgün bir soru cevap sistemi için eklentilerle boğuşmanıza gerek yok. Listemde sunduğum WordPress soru cevap temaları ile tüm istediklerinize kavuşacaksınız.

WordPress forum temaları ve WordPress soru cevap temaları listemi oluştururken özellikle hız ve seo uyumlarına dikkat ettim. Google sıralama kriterleri arasında hızın ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuz.

Hele ki forum ve soru cevap siteleriniz ile arama motorlarına oynayacağınızı düşünürsek seo uyumlu tema seçimi kaçınılmaz olacaktır.

Bu yazımda WordPress sitemde soru cevap kısmı oluşturmak istiyorum, forum kurmak istiyorum diyenler için en iyi WordPress soru cevap ve forum temalarını listeledim;

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

1. OneSocial – (WordPress Forum Teması)

OneSocial - (WordPress Forum Teması)

OneSocial – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress forum temaları listemizde ilk bahsetmek istediğim OneSocial WordPress forum teması. Popüler bir forum teması olan OneSocial, BuddyBoss tarafından geliştirilmiş. Minimalist özellikleri ile öne çıkıyor.

Basit ve sade bir arayüze sahip olsa da bu forum teması ile gelen özelliklerle oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. WordPress’ten forum sitesi yapmak gibi bir niyetiniz varsa, One Social ilk bakmanız gereken forum temalarından biridir.

Özelleştirmesi kolay, her türlü projeye adapte olabilen, sade tasarım anlayışına sahip olan bu forum teması, üye ve grup dizinleri, kolay kullanımlı profil ayarları, bildirimler, sosyal medya paylaşımları, verimli mobil görünümü, gelişmiş arama motoru, seoya uygunluk, kolay yönetim paneli ve güvenlik önlemleri gibi özellikler, bir forum temasında aradığınız her şeyi karşılayabilecek düzeyde.

Sade, basit kullanımlı ve işlevsel özelliklerle WordPress sitenizi tam bir forum sitesine dönüştürmek istiyorsanız, OneSocial WordPress forum teması tam aradığınız tema diyebilirim.

2. Boss – (WordPress Forum Teması)

Boss - (WordPress Forum Teması)

Boss – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Ziyaretçilerinize iletişim ve tartışma konularında inanılmaz bir deneyim yaşatmak istiyorsanız, WordPress forum temaları listemizdeki ikinci sırada yer vermek istediğim Boss forum temasına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Sezgisel tasarım ve pratik özellikleriyle forum sitesi temaları arasından sıyrılan Boss ile teknik uzmanlık ve kodlama bilgisine sahip olmadan kolayca WordPress forum sitesi kurabilirsiniz.

Tema yapımcıları, temanın kullanımı hakkında eğitim videoları da hazırlayıp bizlere sunmuşlar. Kurulum ve özelleştirme konusunda oldukça yardımcı olan bu videolar sayesinde, WordPress hakkında hiç bilginiz olmasa bile temayı kullanmak çocuk oyuncağı gibi oluyor.

Sınırsız renk seçeneği, bileşen alanları, özelleştirilebilir yapısı, dil çevirilerine uygunluğu, sosyal medya hesaplarıyla giriş yapabilme, ücretli üyelik fonksiyonu için özel eklenti desteği, WooCommerce desteği, Boss WordPress forum temasının diğer öne çıkan özelliklerinden.

Açıkçası WordPress altyapılı bir forum sitesi kurmak gibi bir düşüncem olsa, tercihim kesinlikle Boss teması olurdu. Tema yapımcıları sadece bu işe odaklandıklarından destek konusunda da muazzamlar.

Bu temayı kullanarak, klasik forum düzenleri dışına çıkıp, dikkat çekmemeniz olanaksız.

3. QAEngine – (WordPress Soru Cevap Teması)

QAEngine - (WordPress Soru Cevap Teması)

QAEngine – (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Soru cevap sistemi ile alakalı olarak bir tema arayanlar için QAEngine, temiz bir tasarım ve kullanıcı odaklı yapısı ile işlevsel bir WordPress soru cevap teması.

Basit tasarımı, kullanıcı odaklı iyi bir toplum etkileşimi sağlıyor. Tema ile ziyaretçileriniz, hızlı bir şekilde soru sorup cevap alabilir, konular üzerinde özgürce tartışabilirler.

Kategorilendirme, etiketleme, filtreleme konusunda gelişmiş yapıya sahiptir. Kullanıcılarınız cevaplara oy verebilir, soru soran kişi herhangi bir cevabı en iyi cevap olarak seçebilir. Bu özelliklerle de diğer ziyaretçileriniz aradıklarını rahatça bulabilmelerini sağlar.

QAEngine WordPress soru cevap temasının öne çıkan en önemli özelliği ise, ziyaretçilerinizin sorularını en üste çıkarabilmek için para ödedikleri bir sisteme sahip olması.

Bu özellik ile ziyaretçilerinize yönelik planlar oluşturabilir, bu planları satarak ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Oylama ve en iyi cevaba yönelik puanlama sistemi ile otomatik olarak ziyaretçilerinize rütbe atayabilme, rütbelere göre çeşitli ayrıcalıklar sunma gibi özellikler, QAEngine’nin diğer öne çıkan özellikleri.

Kurduğunuz soru cevap sitesinin hem size, hem de kullanıcılarınıza para kazandırmasını istiyorsanız, aradığınız tema kesinlike QAEngine temasıdır.

4. ForumEngine – (WordPress Forum Teması)

ForumEngine - (WordPress Forum Teması)

ForumEngine – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress forum temaları listemizdeki sıradaki tema ForumEngine. Bu tema, online forum sitesi kurmanız ve yönetmeniz için her şeyi içeriyor.

Temanın öne çıkan özelliklerinin başında, her kategoriye ayrı ayrı renkler atayarak, görsel açıdan forumunuza çeşitlilik sağlayabilmeniz geliyor. Sade tasarımı ve kullanıcı dostu kullanımı, tüm mobil cihazlarla tam uyumu ile forum sitenize profesyonel bir görünüm kazandırıyor.

Gelişmiş kontrol paneli ile forumunuza her açıdan tam kontrol sağlayabiliyorsunuz. Sunduğu mesaj, konu ve aktivite istatistikleri ile gelecek stratejilerinizi belirlemede yardım alabiliyorsunuz.

Header alanında büyük arama kutusu, özel yazı tipleri, gelişmiş üyelik ve giriş sayfası, kolayca özelleştirilebilir profil sayfaları, sosyal medya optimizasyonu, tasarımda kullanmanız için sunulan özel PSD dosyaları ve haftalık olarak sürekli güncellemesi, ForumEngine WordPress forum temasının öne çıkan diğer önemli özelliklerinden.

Sade ve şık görünümlü, kullanım açısından ziyaretçinin kafasını karıştırmayacak fonksiyonelliğe sahip wp forum teması arayışında olanların mutlaka göz atmalarını tavsiye ederim.

5. Answers – (WordPress Soru Cevap Teması)

Answers - (WordPress Soru Cevap Teması)

Answers – (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Soru cevap sitesine uygun tema arayanların asla pas geçmemesi gereken bir WordPress soru cevap teması olan Answers, şıklığı ile dikkatimizi çekiyor.

Temanın en sevdiğim özelliği, demodaki görünüme ulaşabilmek için kırk takla atmak zorunda olmayışınız. Temayı kurduktan sonra tek bir tuşla demoyla birebir görünüme kavuşuyorsunuz.

Answer’sin diğer bir kullanışlı özelliği de navigasyon sistemi. Sunduğu kolay ulaşılabilir menüyle kullanıcılarınız, sitenizde gezinirken akıllarına gelen soruyu sormak için tek bir tuşa basıyorlar. Kategori bazlı navigasyon menüsüyle de aradıkları cevapları anında bulabiliyorlar.

Bu tamamen kullanım kolaylığı ve tasarım ile ilgili bir mesele. Kullanıcı dostu arayüzün soru cevap siteleri için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok. Answers, tasarımı ile tam da bunu sağlayarak, tek temayla tüm sorunlarımızı ortadan kaldırmış oluyor.

Cevaplar için oy sistemi, en iyi cevap seçebilme, kolay ulaşılabilir kayıt formu, kullanıcı kontrol paneli, ücretli üyelikler için ödeme sistemi, seo uyumlu kod yapısı, popüler WordPress eklentileri ile uyumlu gibi özelliklere de sahip olan Answers, WordPress soru cevap temaları arasında dikkat çeken bir yapıya sahip.

6. HelpGuru (WordPress Soru Cevap Teması)

HelpGuru (WordPress Soru Cevap Teması)

HelpGuru (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Ürün satış ve destek sektöründe faaliyet gösteren kurumlarına önermek istediğim bir diğer WordPress soru cevap teması HelpGuru, hizmetleriniz için profesyonel çözümler sunuyor.

Tema ile bir bilgi bankası oluşturabilir, müşterilerinizin tüm sorularına kolayca cevap bulabilmelerini sağlayarak hem kaynaklarınız hem de zamanınız açısından tasarruf sağlayabilirsiniz.

Barındırdığı orum sistemi de, müşterilerinizin sorunlarına anında çözüm sunabilmenizi sağlıyor. Temiz kod yapısı, fonksiyonel işlevleri yanında tüm mobil cihazlarla tam uyumu sayesinde müşterilerinizle olan etkileşimi üst düzeyde tutabilmeniz mümkün.

Geliştirilmiş özelleştirme seçenekleriyle, siteniz üzerinde yaptığınız değişiklikleri canlı olarak anında görebilirsiniz. Retina ekranlar için özel simgelere sahip tema size sınırsız renk seçeneği sunuyor. İlgi çekici büyük arama kutusu ve navigasyon özellikleriyle de kullanımı kolay bir arayüz sunuyor.

Kullanım açısından diğer soru cevap temalarından farklı bir amaca hizmet etmesiyle, müşteri desteği konusunda tam bir çözüm arayan işletmeler için mutlaka denenmesi gereken bir WordPress soru cevap teması.

7. TrueMag – (WordPress Forum Teması)

TrueMag - (WordPress Forum Teması)

TrueMag – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Forum sitesi kurmak istiyorum ve siteden çok para kazanmam gerek diyenler için sıradaki WordPress forum temamız TrueMag. Bu temanın sahip olduğu özellikler onu, klasik bir forum temasından daha fazlası yapıyor.

En başta Adsense veya diğer reklamlara tıklanma oranını maksimuma çıkaracak şekilde özel olarak optimize edilmiş bir tema. Reklam alanları kasten tıklanılması üzerine konumlandırılarak ve sitenize profesyonel bir görünüm sağlaması için içerikle iyice harmanlanmış. Bu yönüyle asıl amaca hizmet ederken, profesyonellikten de ödün vermiyor.

WordPress bbPress ile tam uyumlu olan temamız, her türlü mobil cihazla sorunsuz çalışıyor. Üç sütunlu düzeni, markanıza göre özelleştirebileceğiniz renk seçenekleri ve yazı tipleri, inanılmaz kullanışlı kontrol paneli ile site yönetimini zevkli bir hale getirmeyi başarıyor.

WooCommerce uyumu, seo optimizeli, retina ekranları destekleyen görsel elemanları, değişken formatlı içerikleriniz için özel şablonlar, sınırsız bileşen alanı desteği, dahili özel bileşen desteği, sınırsız font ve renk seçenekleri gibi özelliklerle TrueMag temasında, bir forum temasından daha fazlasını bulacaksınız.

8. Ask Me – (WordPress Soru Cevap Teması)

Ask Me - (WordPress Soru Cevap Teması)

Ask Me – (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıradaki WordPress soru cevap teması, insanların soru sorabileceği profesyonel bir soru cevap sitesi yapacağım diyenler için önereceğim Ask Me teması.

Öncelikle sade ve şık bir soru cevap teması olduğunu söyleyebilirim. Tam genişlikteki kutu tasarımı oldukça hoş. 10 adet önceden oluşturulmuş renk düzeniyle gelen temayı isterseniz sunduğu sınırsız renk seçeneği özelliği ile istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Cevapları favori olarak belirleyebilme, sorulara çözüldü olarak işaretleme, oylama sistemi yerine soru veya cevaplara “güzel, fena değil, kötü” gibi değerler verebilme, şık ve detaylı kullanıcı profilleri, cevapları yazar-kullanıcı olarak ayırt edebilme, cevapları ya da beğenilen yazarları takibe alabilme gibi diğer soru cevap temalarına göre sıradışı çözümler sunması, Ask Me WordPress soru cevap temasını farklı kılıyor.

Ask Me teması, tasarımını en çok beğendiğim WordPress soru cevap temalarından biridir ve görselliğe önem verenlere tavsiyemdir.

9. Knowledge Press (WordPress Soru Cevap Teması)

Knowledge Press (WordPress Soru Cevap Teması)

Knowledge Press (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sunduğunuz hizmetler için soru cevap esasına dayanan, bu soru cevaplardan bir bilgi bankası oluşturmanızı sağlayan Knowledge Press, listemizdeki bir diğer WordPress soru cevap teması.

Tema, müşterilerinizle olan etkileşimi arttırırken aynı zamanda hizmetleriniz veya ürünlerinizle alakalı en çok sorulan soruları derleyip cevaplandırmanızı sağlayarak, destek yönündeki kaynaklarınızdan ve zamanınızdan tasarruf etmenize olanak sağlıyor.

Canlı arama kutusu, sürükle bırak teknolojisi ile soru cevap ve içeriklerinizin sırasını değiştirebilme, cevap oylama, gelişmiş arama ve izleme istatistikleri, sosyal paylaşım için uygunluk, mobil uyumlu tasarım gibi öne çıkan özelliklere sahip Knowledge Press, müşterilerinizin gözünde profesyonel bir imaj bırakmak için en uygun WordPress soru cevap temalarından biri.

10. WildCommunity – (WordPress Forum Teması)

WildCommunity - (WordPress Forum Teması)

WildCommunity – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress forum ekleme olayında en can sıkıcı durum, WordPress bbPress sisteminin diğer ücretli forum yazılımları karşısında zayıf kalması. WordPress forum temaları listemizde şimdi tanıtacağım WildCommunity, sistemin eksiklerini tek başına kapatabilen harika bir tema.

Öncelikle temayla gelen özelliklerle, kullanıcı gruplarını tamamıyle bölümlere ayırarak, kategorileri görüntüleyip görüntleyememelerini sağlayabiliyorsunuz.

Temayla birlikte canlı chat, sohbet özelliğine de sahip oluyorsunuz. Bu da üyeler arasındaki etkileşimi maksimuma çıkararak, ziyaretçilerinizn sitenizde daha çok vakit geçrimesini sağlıyor.

Yeni mesajlar, arkadaşlık istekleri gibi bildirimler için pop-up desteği, forum yorumlarında yazılanları taslak olarak otomatik olarak kaydedebilme, giriş sayfası, kayıt sayfası, üye etkinliği izleme sayfası gibi 40’ı aşkın içerik sayfası, tam kontrollü yönetim paneli gibi özellikler, WordPress’ten forum yapmak isteyenlerin tüm eksiklerini tek başına karşılayabiliyor.

11. OneCommunity – (WordPress Forum Teması)

OneCommunity - (WordPress Forum Teması)

OneCommunity – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress forum temaları listemizde diğer bbpress forum teması OneCommunity. Şık tasarımı ve profesyonel görünümüyle forum sitesi için WordPress teması seçiminde uygun bir seçenek olacaktır.

Dört farklı ön sayfa seçeneğiyle gelen OneCommunity, ziyaretçilerinizin ilk izlenimlerinde güçlü bir etki bırakacağını düşünüyorum. WordPress tema seçimi konumuzda tema sadece görsellik değildir demiştik ama hem işlevsellik hem görselliği bir arada sunan temaları da es geçmemek gerekir.

Temayla birlikte bir çok premium eklentilere de sahip olabiliyorsunuz. Gelişmiş arama deneyimi için Ajax Search Pro for WordPress, Revolution Slider bunlardan bir kaçı.

Bunların dışında pop-up üye bildirimleri, üç seviyeli açılır menü, 300’ü aşkın sosyal medya sitesinde paylaşım yapmanızı sağlayan AddThis ile entegre, kolay fotoğraf, video ve müzik eklemesi için rtMedia entegresi, özel kısa kodlar, temayla gelen diğer özellikler.

12. Support Desk – (WordPress Soru Cevap Teması)

Support Desk - (WordPress Soru Cevap Teması)

Support Desk – (WordPress Soru Cevap Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress soru cevap temaları listemizdeki sıradaki tema Support Desk. Temanın adından hizmet sektörüne yönelik bir tema olduğunu anlıyoruz. Sunduğunuz hizmetlere yönelik müşterilerinizin soru sorabileceği, sordukları sorulardan bir bilgi bankası oluşturarak cevaplara ulaşabileceği işlevsel bir soru cevap teması.

Tema tüm cihazlarda harika görünüyor. Sunduğu büyük arama kutusu ile de kullanım kolaylığı sağladığı gibi, müşterilerinizin bulunduğu her yerden, her cihazdan sitenizi rahatlıkla kullanmalarını sağlamakta.

bbPress ile de tam uyumlu çalışan Support Desk, harika bir seo optimizasyonuna da sahip. Böylece arama motorlarında da hizmetlerinizi ve müşterinizi ne kadar ciddiye aldığınızı hissettirebiliyorsunuz.

Uluslarası hizmet gösteren kurumlar için çoklu dil desteğine de mevcut. Kullanım ve yönetim kolaylığının yanı sıra, etkili profesyonel görünümü ile de hizmet sektörü için destek sistemi kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirm.

13. 3Clicks – (WordPress Forum Teması)

3Clicks - (WordPress Forum Teması)

3Clicks – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıra geldi WordPress forum temaları araştırmamda karşıma çıkan, görsel açıdan en çok hoşuma giden temaya. 3Clicks tasarım özellikleri ve işlevsellik açısından olağanüstü bir tema.

Retina görünüm ve yüksek çözünürlüklü cihazlara uygunluğu, popüler tarayıcılarla tam uyumu, görsel efektler, ve bu kadar özellikli bir temaya göre sunduğu muazzam hızı, bütün övgüleri hakediyor.

Konumuz WordPress temaları olmasına rağmen, bu temayı bütün projelerinizde kullanabilmeniz için oldukça iyi özelliklerle geliyor. Hele ki bir teknoloji sitesi kurayım yanına da güzelinde bir forum sitesi açayım diyenler için bu tema fazlasıyla yetecektir.

Dokuz ayrı stil görümü, şık menü stilleri (ki bir metro menüsü var kı gerçekten hayranlık uyandırıyor), güçlü yönetim paneli, istediğiniz şekilde ayarlamanıza olanak sağlandığı butonlar, özel içerikler için özel şablonlar, harika görsel biçimlendirmeler için kısa kodlar, Google Map ve MailChimp entegrasyonu, dahili bakım modu, Microdata ile güçlendirilmiş seo optimizasyonu, gerçekten etkileyici bir slayt özellikleriyle 3Clicks, bir WordPress forum temasından daha fazlası.

14. Salutation – (WordPress Forum Teması)

Salutation - (WordPress Forum Teması)

Salutation – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sadelik ve şıklıktan yana olanlar için sıradaki WordPress forum teması Salutation. HTML5 destekli BuddyPress teması bulmak oldukça zor. Bu özellik için Salutation uygun bir seçenek gibi görünüyor.

Sürükle bırak teknolojisi ile sayfalarınızı istediğiniz tarzda şekillendirebiliyorsunuz. Sınırsız bileşen alanı sunan temanın diğer artı özelliği ise, forum yönetimi için kontrol panelindeki izinleri kısıtlayabilmeniz mümkün.

Temayla birlikte premium bir eklenti olan Slider Revolution’a ücretsiz sahip oluyorsunuz. Ayrıca sosyal medya paylaşımlarınız için dahili bir çok sosyal medya eklentisi de mevcut.

Gelişmiş ve kullanışlı bir yönetim arayüzüne de sahip olan Salutation, şıklığı ve son teknoloji kullanan forum teması olarak öne çıkmayı başarıyor.

15. Cinematix – (WordPress Forum Teması)

Cinematix - (WordPress Forum Teması)

Cinematix – (WordPress Forum Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress forum temaları listemizde son olarak Cinematix temasına değinmek istiyorum. Cıvıl cıvıl, kıpır kıpır bir temayla tüm enerjinizi ziyaretçilerinize hissettirebileceğiniz bir tema olarak listemizde yer buluyor.

Flat tasarım ile görsel anlamda dinamik bir hava yakalamış olan Cinematix, kültür – sanat, spor, eğitim gibi alanlardaki siteler için uygun bir tema. bbpress ve BudyPress uyumu ile tam bir forum sitesi oluşturabilirsiniz.

Canlı sohbet özelliğine de sahip temamızın, metro düzeninde ön sayfaları, temayı özelleştirebilmeniz için api desteği, 10 dolar değerindeki OneByOne slider eklentisi, üç seviyeli açılır menü gibi kullanımı üst seviyeye çıkaran seçenekleri de mevcut.

Cinematix ile enerji dolu topluluklar için harika bir site oluşturacağınızı söyleyebilirim.


Umarım WordPress Forum Teması: 15+ Forum ve Soru Cevap Teması başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Forum Teması: 15+ Forum ve Soru Cevap Teması” ile ilgili yorumlar;

 1. Bilen Birisi dedi ki:

  Temanızı bir güncellediniz tüm trafiğin içine ettiniz. Birde kendi yazınız bile var. Eski tarz temalar daha çok trafik alıyor gibi başlığını tam hatırlayamadım şimdi, siteye yazık etmişsiniz

 2. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, ben 2 yıldır tagdiv newspaper kullanıyorum, siteme ayrıca forum entegre etmek istiyorum.
  Bununla ilgili ne yapmam gerekiyor, detaylı bilgi verebilir misiniz?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tema değil de hocam siz kurmak istediğiniz foruma yakın wordpress eklentileri bakacaksınız.

 3. okan dedi ki:

  harika listeleme olmuş.

 4. uğur dedi ki:

  iyisin hoşsunda bedava olanları söylede millet yararlansın, TrueMag – (WordPress Forum Teması) 58 dolar nasıl alıpda kullanalım kardeşim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   58 dolar adamın para birimine göre 58 birim. Türk lirası değersizse ben ne yapabilirim ki ? Ücretsizlerden bahset demişssiniz bir de… Hangi ücretsiz tema bu listede yer alan ücretli temalar kadar kaliteli ? Hnagisinden bu temaların özelliklerinin 20’de biri var ?

 5. kerem dedi ki:

  Merhaba Burak Bey,
  PhpBB uyumlu stilleri araştırıyorum. Themeforest sitesinde 17 tane stil buldum. Sizin bu stiller hakkında fikriniz önerdiğiniz var mı? Çünkü sizin fikirleriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim.

 6. Nurullah dedi ki:

  ForumEngine – (WordPress Forum Teması) bu temanın türkce desteği varmı yoksa nasıl türkçe yapabilirim net bir bilgi verebilirmisin hocam.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Her tema türkçeleştiriliyor hocam. Blogumda tema nasıl türkçeleştirilir diye araştırma yaptığınızda ilgili yazıyı göreceksinizdir.

 7. huseyin dedi ki:

  Cinematix temasını çok beğendim ama tema çok yavaş. Mobilde de aynı şekilde. Bunun bir çözümü var mı?

 8. Sunay dedi ki:

  Pardon, kafam karıştı, teşekkür ederim

 9. Sunay dedi ki:

  Burak Bey,

  Sizin tavsiyeniz üzerine “Sabai Discus” soru cevap eklentisini satın almıştım. Fakat yazınızda bu eklentiye yer vermemişsiniz. Artık önermiyor musunuz?

  Teşekkürler,

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba, hocam yazı soru cevap teması yazısı. Yani tema yazısı, eklenti yazısı değil ki.

 10. Hüseyin Aksoy dedi ki:

  Merhabalar,

  Sitenizi ”Kutsal WordPress Kaynağı” olarak kullanıyorum.Şuana kadar arayıpta bulamadığım bilgi olmadı sanırım.Kadın portal sitesine ”answer” soru cevap sistemi kurmak istiyorum subdomain olarak mı kurmam gerekir yoksa siteismi/forum/index.php olarak mı kurulmalı?cevap verebilirsez çok memnun olurum.Teşekkürler.

 11. Yunus Emre CEYHAN dedi ki:

  QA Engine teması themeforest üzerinden de satılıyor 54$ fiyatı.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam bahsettiğiniz tema zaten yazı da mevcut.

 12. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

  Emeğine sağlık Gürcan. Baya kapsamlı olmuş. Soru cevap konusunda QA Engine temasını bayağı bir beğendim ama yanlış mı gördüm acaba 89 dolar mı fiyatı mı?!

  Çok değil mi ya?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Değerli yorumun için teşekkür ediyorum Oğuz.

   Ben de geçen bir ev beğendim dublex, fiyatı 550 bin. O da çok :)

   İşin şakası, tanıttığım tüm temalar gerçekten parasını hakeden nadir WordPress forum ve soru cevap temaları. Kaldı ki bu temalar, eklentilerle elde edebileceğiniz çoğu özellikleri bünyelerinde sunuyorlar. İstediğiniz özellikler için eklentilere ya da coderlara yapacağınız masraf, tema masrafını katlayabiliyor. Bu yönden bakarsak ucuz bile diyebiliriz. Ve malesef ki para harcamadan para kazanmak milyonda bir gibi bir ihtimal.

 13. Kaan Karadeniz dedi ki:

  Sosyal medya siteleri forumların enerji kaynağını kesmiş olsa bile hala fişi çekebilmiş değiller. Yakında o fişin çekildiğini de görebiliriz. Soru-cevap sayfaları her zaman revaçta olmaya devam eder diye düşünüyorum ama köklü forumlar hariç diğerlerinin geleceği çok parlak olmayabilir.

  Temalar arasında AnsPress’in olmasını da temenni ederdim. En azından ücretli/ücretsiz iyi bir alternatif durumunda kendisi.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Sen bahsetmiş oldun işte :) Teşekkürler yorum için Kaan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir