Wodpress Eklentileri: En İyi, En Çok Satan ve Tercih Edilenler | Top 50

Wordpress Eklentileri / Plugins

Bu yazıda dünya çağında en çok satan wordpress eklentileri hangileridir, satış rakamları baz alındığında en çok tercih edilen, en iyi wordpress eklentileri nelerdir, ne işe yararlar gibi konuları inceledim.

En popüler wordpress eklentileri listelenirken, satışa sunuldukları yıl ile günümüze kadar olan satış rakamları, eklenti için kullanılan oy sayısı ve bu oylara göre alınan puanları baz aldım.

Listeyi oluştururken her bir eklenti için bu bilgilere de yer verdim. Buna göre siz de eklentileri genel olarak değerlendirebilir, açıklamalarda yer alan butonları kullanarak eklentileri detaylıca inceleyebilirsiniz.

Pek tabi en iyi wordpress eklentileri tabiri ve listelemesi bir çok kişiye ve ihtyiaca göre farklılık gösterir. Bunu tam betimlemenin, en iyi eklentiler şunlardır demenin aslında kimse için hiç bir geçerliliği yok.

Ancak yine de böyle bir aratma var ve insanlar wordpress eklentileri ve en iyi wordpress eklentileri için aratma yapıyor ve ne tür eklentiler olduğunu görmek istiyor.

Bu tür bir aratmaya verilecek en sağlıklı açıklama da insanların en çok tercih ettiği wordpress eklentileri olacaktır diye düşünüyorum. Pek tabi bu listede yer alan eklentilerin hepsi ücretli eklentiler.

Tabi alternatif olarak burada yer alan ücretli eklentilerden ziyade de yine milyonlarca sitenin tercih ettiği ücretsiz eklentiler de var tabi ki. Onlara da şu adresten ulaşabilirsiniz.

1-Slider Revolution ( ↑ ) : Temasında slayt, manşet, galeri gibi özellikler olmayan siteler için basit bir şekilde manşet oluşturmaya yarayan bir wordpress slayt eklentisi.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.79/5 (8588 oylama)
Satış Sayısı: 308,170 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $26

WordPress altyapısı kullanan yaklaşık 2.5 Milyon sitenin tercih ettiği Slider Revolation, 2019 yılında en çok satan WordPress eklentileri arasında birinci sırada yer alıyor.

En iyi WordPress slayt eklentisi denince ilk akla gelen eklenti, gerek kullanım kolaylığı, gerek işlevselliği, gerek performansıyla slayt ve manşet eklentisi ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor.

Tüm WordPress temalarına uyumlu olması, Lightning Fast Greensock adlı animasyon motoru gücüyle performans sorunu yaşatmaması, teknolojik gelişmelerin desteği ile kendini sürekli güncel tutması, bir WordPress slayt eklentisinden beklediğiniz tüm özellikleri hatta daha fazlasını sunması, eklentinin niçin en çok satan wp eklentisi olduğunun birer göstergesi.


2-WPBakery Page Builder ( ↑ ) : Kodlarla uğraşmadan, sürükle bırak teknolojisi ile kolaylıkla bağımsız sayfalar tasarlayabileceğiniz bir eklenti.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.65/5 (10455 oylama)
Satış Sayısı: 378,262 (2011-2019 yılları arası)
Fiyat: $46

WordPress için en iyi eklentiler listesinde WPBakery Page Builder eklentisinin yer almasının nedeni, WordPress’in en iyi içerik yönetim sistemi olsa bile, tasarım konusunda kullanıcılarına yeterli araçlar sunamamasıdır.

İşte bu eksikliği WPBakery Page Builder karşılıyor. Eklentinin sunduğu araçlar ile dilediğiniz görünümde ve dilediğiniz tasarım ve işlev özelliklerine sahip anasayfa, arama sayfaları, kategori sayfalar, iletişim sayfaları gibi özel sayfalar tasarlayabilirsiniz.

50+ hazır sayfa tasarımı şablonu ve her an yenileri eklenen şablon kütüphanesi, sürükle bırak teknolojisi ile kod bilgisi gerektirmemesi, tüm temalarla uyumlu çalışması, yapılan değişikliklerin anında ön izleme yapılabilmesi, ön izlemelerin her cihaz için (desktop, tablet, mobil vs.) ayrı ayrı yapılabilmesi, SEO uyumlu kod yapısı gibi sayamayacağım daha onlarca özelliği ile WPBakery Page Builder en çok satan wordpress eklentileri listesinin yıldızlarından biridir.


3-LayerSlider ( ↑ ) : Bu da WordPress en iyi eklentiler listesindeki bir başka slayt ve manşet eklentisi. Diğer slayt eklentilerine göre animasyonlu geçiş efektleriyle öne çıkıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.75/5 (3080 oylama)
Satış Sayısı: 91,904 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $25

Eklenti ile kod bilgisine ihtiyaç duymadan sürükle bırak yöntemi ile istediğiniz gibi etkileyici slaytlar, manşetler hatta galeriler oluşturabilirsiniz. Eklentiyi sadece manşet için değil, benzersiz özellikleri ile etkileyici bir karşılama için anasayfa oluşturmak için de kullanmanız mümkün.

Sahip olduğu Adobe Creative Cloud destekli görsel editör ile resimleriniz için efekt vermek, kırpma, renk ayarı gibi düzenlemeleri eklenti üzerinden yapabiliyorsunuz.

Özellikle animasyon efektleri ile dikkat çeken LayerSlider, en çok satan wordpress eklentileri sıralamasındaki yerini fazlasıyla hak ediyor.


4-EventOn ( ↑ ) : Sitenize bir etkinlik takvimi eklemenize olanak sağlayan, ziyaretçilerin de bu etkinlik takvimi üstünden etkinlikleri takip edip, kayıt olup, etkinlik için katılım payı ücreti dahi ödeyebileceği bir WordPress takvim ve etkinlik eklentisi. (Bkz: wordpress etkinlik takvimi eklentileri )

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.43/5 (1854 oylama)
Satış Sayısı: 41,945 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $24

Tabi en çok satan wp eklentileri arasında yer almasının sebebi ise bir takvim eklentisinden daha fazlası olması. Etkinliklerinizi kategorilere ayırabiliyor, etkinlik yerini harita üzerinden gösterebiliyor, yaklaşan etkinlikleri kullanıcılarınıza mail yoluyla otomatik olarak iletebiliyor, etkinlik kaydı alabiliyor, geri sayım yapabiliyorsunuz.

En iyi wordpress eklentileri listesinde bulabileceğiniz en işlevsel takvim – etkinlik eklentisi olan EventOn, wordpress ile inşa edilmiş yaklaşık 40 bin sitede aktif olarak kullanıldığını da belirteyim.


5-Essential Grid Gallery ( ↑ ) : En çok satan wordpress eklentileri arasındaki Essential Grid Gallery’nin en iyi wordpress galeri eklentisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.73/5 (1279 oylama)
Satış Sayısı: 37,410 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $27

Essential Grid Gallery ile sadece görsel değil, video ve ses galerileri de oluşturabiliyorsunuz. Instagram, YouTube, Vimeo, Twitter, Flickr gibi sosyal medya akışlarınızı da eklentiyle senkronize edip ziyaretçilerinizle paylaşmanız mümkün.

Sürükle bırak desteğine sahip eklenti, tüm temalarla çalışabiliyor, görünüm olarak da tüm cihazları destekliyor. Daha birçok etkileyici özelliklere sahip olan Essential Grid Gallery popüler wordpress eklentileri sıralamasındaki en işlevsel galeri eklentilerinden biri.


6-Ultimate Addons for WPBakery Page Builder ( ↑ ) : En iyi wordpress eklentileri listesinde ikinci sırada yer verdiğimiz WPBakery Page Builder eklentisine premium özellikler kazandıran bir ek pakettir aslında.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.81/5 (2491 oylama)
Satış Sayısı: 54,915 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $26

Bu ek paket ile WPBakery Page Builder tasarımsal anlamda birçok özellikle donatılıyor. Ekstra simge ve iconlar, bilgi kutuları, interaktif afişler, sayaç, zaman çizelgesi, gelişmiş Google haritalar, arka planda video oynatma, kendi fontlarınızı oluşturabilmeniz ve kullanabilmeniz için font manager gibi daha onlarca özelliğe kavuşuyorsunuz.


7-WpDataTables ( ↑ ) : Yazılarınıza tablo ve grafikler eklemenizi sağlayan bir wordpress tablo eklentisi. Eklenti sayesinde içeriklerinize interaktif tablolar ekleyebiliyor, verilerinizi grafikler halinde ziyaretçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.67/5 (925 oylama)
Satış Sayısı: 20,817 (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $55

Verilerin belirli kriterlere göre filtreler ile tablo üzerinden sıralandırılması, tabloların excel, cvs, pdf formatlarında indirilebilmesi, verilerin grafiklendirilmesi gibi işlevsel bir çok özelliğe sahip olan wpDataTables, en çok satan wp eklentileri arasında hatrı sayılır bir konumda.


8-UberMenu ( ↑ ) : Varsayılan menü görünümüne çağ atlatarak daha etkileyici ve kullanıcı dostu mega menüler oluşturmanızı sağlayan UberMenu, en iyi wordpress mega menü eklentilerinden biri.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.68/5 (4519 oylama)
Satış Sayısı: 76,833 (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $21

Aklınızda siteniz için nasıl bir menü tasarımı düşünüyorsanız, o tasarımı tıklamalar ile hayata geçirmenize olanak sağlayacak bir wordpress eklentisi bu UberMenu. Yatay ve dikey olarak, tüm ekranlarla uyumlu olan UberMenu ile menüleriniz kolay bir şekilde oluşturabileceğiniz kontrol paneli o kadar işlevsel ki, bir kaç tıkla yapabildiklerinizi görünce şaşırabilirsiniz.

En çok satan wordpress eklentileri arasında yer alması, UberMenu eklentisinin mega menü tercihi için en uygun eklenti olduğunun kanıtı.


9-Bookly PRO ( ↑ ) : En iyi wordpress rezervasyon eklentisi dendiğinde akla ilk olarak Bookly PRO gelir. Eklenti, bir rezevasyon eklentisinde bulabileceğiniz tüm özelliklerin yanı sıra, çoğu eklentinin sahip olmadığı işlevselliğe sahiptir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.53/5 (865 oylama)
Satış Sayısı: 24,282 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $89

En çok wordpress eklentileri arasında yer alan Bookly, doktorlar, teknik servisler, hastaneler, oteller, kuaförler gibi randevu ile işlem yapan tüm kuruluşlar için en tercih edilesi eklenti olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Oluşturacağınız rezervasyon formuna ödeme yöntemi, indirim kodları, değerlendirme alanları, hizmet paketleri, vergi bilgileri, haritalar gibi bir çok öge ekleyebiliyorsunuz.

Eklenti ile kullanıcılarınızın adım adım ilerleyerek bir rezervasyon oluşturmalarını sağlayabiliyorsunuz. Mesela müşterileriniz birinci adımda alınacak hizmeti, ikinci adımda takvim üzerinden zaman ve saati seçiyor, üçüncü adımda kişi ve telefon numarası bilgisini girip, dördüncü adımda ödemeyi yapabiliyor. Sonunda da girdiği bilgilere göre rezervasyon özetini görebiliyor.

Siz de bu şekilde işlenen rezervasyonları topluca cvs, excel gibi formatlarda indirip çıktısını alabiliyorsunuz.


10-InstaShow ( ↑ ) : Instagram fotoğrafları ile etkileyici galeriler oluşturmanızı sağlayan wordpress instagram feed eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.84/5 (442 oylama)
Satış Sayısı: 13,391 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $20

Eklenti tanımladığınız instagram hesaplarından paylaşılan fotoğrafları otomatik olarak çekiyor. Siz bu fotoğrafları, instagramdan bağımsız olarak galerilere dönüştürüp ziyaretçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Türkçe dil desteğine de sahip eklenti ile tanımladığınız instagram hesaplarından görsel çekip, ekstra görsel özellikli galeriler oluşturabiliyor, fotoğrafları pop-up penceresi ile sunabiliyor, fotoğrafların ekran genişliğine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Son zamanların popüler wordpress eklentileri arasında yer alan InstaShow, bulabileceğiniz en iyi wordpress instagram feed eklentisi.


11-Real Media Library ( ↑ ) : WordPress varsayılan ortam kütüphanesine gelişmiş özellikler katan işlevsel bir eklentidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.87/5 (349 oylama)
Satış Sayısı: 11,341 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $15

Real Media Library ile sitenize yüklediğiniz resimler, pdf, word gibi belgeler, ses ve video dosyaları için ayrı kategoriler ekleyebilir, ortam dosyalarınızı kategorilere göre ayırabilirsiniz.

Sürükle bırak teknolojisini kullanan eklenti ile aynı zamanda içerikleriniz için galeriler de oluşturabiliyorsunuz. Ortam dosyaları dağınıklığını en kolay şekilde toparlamak isteyen kullanıcılar için en iyi wordpress eklentileri listesinde kendine yer bulan güzide bir eklentidir.


12-Ultimate Membership Pro ( ↑ ) : Gelişmiş bir wordpress üyelik eklentisidir. WordPress’in varsayılan üyelik sisteminin çok ötesinde özelliklere sahip olan eklenti, wordpress en iyi eklentiler dendiğinde, ihtiyaç halinde ilk olarak tercih edilmesi gereken eklentilerden biridir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.52/5 (509 oylama)
Satış Sayısı: 15,939 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $23

Özel üyelik sayfaları tasarlama, ücretli üyelikler için planlar oluşturma, referans sistemi gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca üyelerin sosyal medya hesaplarını kullanarak üye olmalarını ve siteye giriş yapmalarını da mümkün kılar.

Eklenti ile üye olmayanlar için içeriğin okunmasını engeleyebiliyor, içeriğin okunması için ziyaretçilerinizi üye olmaya teşvik edebiliyorsunuz.

Farklı üyelik planları oluşturup, her biri için farklı erişim özellikleri atayabiliyorsunuz. Mesela ücretsiz üyelikte ziyaretçi sadece bir kategoriye ait içeriklere ulaşabilirken, bronz ücretli üyelik sahibi ziyaretçi tüm kategorilere ulaşabiliyor. Bronz üyelik sahibi ziyaretçi içeriklere yorum yapamazken, gümüş plana sahip ziyaretçi yorum yapabiliyor. Bu şekilde daha birçok üyelik planı oluşturup satışını gerçekleştirebiliyorsunuz.

Süreli deneme üyeliği oluşturabiliyor, indirim kuponları sağlayabiliyorsunuz. Üyeleriniz için profil sayfaları oluşturabiliyor, üyelerinizin bu sayfalara özel avatarlar yükleyebilmelerini sağlayabiliyorsunuz.

Üye listesi, üye listesinde arama yapma, özel ödeme yöntemleri yanı sıra banka havalesi ile ödeme alabilme, indirim kodu oluşturabilme, üyeler için yazdırılabilir üyelik kartları oluşturabilme, üyeler arası rütbe sistemi gibi daha birçok özelliği bünyesinde barındıran eklenti en çok satan wordpress eklentileri listesindeki yerini asla kaybetmeyecek gibi duruyor.


13-YellowPencil ( ↑ ) : Sitenizin tasarımını css kodları ile uğraşmadan direkt olarak keyfinizce değiştirebilmeyi ister miydiniz? Cevabınız evetse, size YellowPencil css editör eklentisini mutlaka öneririm.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.79/5 (414 oylama)
Satış Sayısı: 13,320 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $26

YellowPencil site tasarımınızı gerçek zamanlı düzenlemenizi sağlayan harika bir wordpress eklentisidir. Site fontlarını, renklerini, arka plan görsellerini istediğiniz gibi değiştirebilir, alanlarınızın boyutlarını ayarlayabilir, animasyonlar ekleyebilirsiniz.

Eklenti ile temanızda yer almayan birçok özelliğe de sahip olabiliyorsunuz. Animasyon geçiş efektleri, parallax arka plan, yeni css ögeleri, sürükle bırak kontrol, görsel ögeleri boyutlandırabilme, animasyon efektleri oluşturabilme gibi daha birçok özellik eklenti içeriğinde kullanıma sunulmuş.


14-WooCommerce Extra Product Options ( ↑ ) : WooCommerce adlı meşhur wordpress e-ticaret eklentisine ekstra özellikler kazandıran bu paket, en çok satan wp eklentileri arasında yer alıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.86/5 (862 oylama)
Satış Sayısı: 20,027 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $25

Bu paketi, WooCommerce tamamlayıcı paketi olarak adlandırabiliriz. Ürünlerinizin fiyatlarını seçimlere göre değiştirme (renk, beden, ham madde vs.) , fiyatlar için ekstra form alanı oluşturma, sipariş formuna fazladan veri alanları ekleme, form alanlarını ve düğmelerini özelleştirebilme, açıklamaları popup olarak gösterebilme, fiyatlar ile ilgili detay verebilme, ürün sayfasındaki herhangi bir veriyi istenilen yerde gösterebilme gibi daha birçok tamamlayıcı özellik bu paket ile birlikte geliyor.


15-WP Cost Estimation & Payment Forms Builder ( ↑ ) : Site üzerinden satılan hizmet ya da ürünler için maliyet hesabı yapılmasını ve hizmet ve ürünün satılması için sipariş formları oluşturulmasını sağlayan bir wordpress eklentisi.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.88/5 (662 oylama)
Satış Sayısı: 12,204 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $16

Eklenti sayesinde müşterileriniz her bir adımda ihtiyaç duydukları hizmeti seçip, adımların sonunda seçimlerine göre alacakları hizmet için ödeyecekleri fiyatı görebiliyorlar. Hizmet ya da ürünleriniz için form üzerinden sipariş verebiliyorlar.

Mesela rent a car hizmeti için müşteriniz ilk adımda kiralayacağı taşıt türünü (otomobil, motorsiklet, kamyonet vs.) seçiyor. İkinci adımda tahmini olarak ne kadar yol yapacaklarını (100 km gibi), üçüncü adımda hangi şehirde olduklarını, dördüncü adımda aracı ne zaman kiralayacaklarını, son adımda da ödemeyi nasıl yapacaklarını seçiyorlar.

Tüm bu bilgilere göre eklenti sayesinde müşterinize fiyat bilgisi sunabiliyorsunuz. Adımlara istediğiniz seçenekleri eklemeniz mümkün.

Özellikle freelancer çalışanlar için harika özelliklere sahip bu eklenti bence sağladığı eşsiz özellikleri ve işlevleri ile en iyi wordpress eklentileri arasında  olmayı gerçekten hakediyor ki zaten satış rakamları ve aldığı kullanıcı puanı da bunu destekler durumda.


16-Amelia – Enterprise-Level Appointment Booking ( ↑ ) : En iyi wordpress rezervasyon eklentisi denince yenilik arayanların tercihi olan Amelia, rezervasyon sihirbazı özelliği ile diğer eklentiler karşısındaki farkını ortaya koyuyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.79/5 (78 oylama)
Satış Sayısı: 1,569 (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $59

Amelia ile müşterileriniz interaktif bir şekilde rezervasyon yapabilir, ödemelerini internet siteniz üzerinden gerçekleştirebilirler. Rezevasyon tarihi yaklaştığında müşterilerinize sms ya da e-posta üzerinden otomatik hatırlatma yapabilirsiniz. Rezervasyon takviminizi özel günlere göre (bayram, resmi tatil günleri, konser günleri vs.) yapılandırabiliyorsunuz. Google takvim entegrasyonu ile çalışanlarınızın kişisel takvimleri ile rezervasyon bilgilerini senkronize edebiliyorsunuz.

Adım adım rezervasyon sihirbazı ile müşterilerinize etkileyici bir deneyim sunan Amelia eklentisi, alanındaki en başarılı eklentilerden bir olarak en iyi wordpress eklentileri listesindeki yerini alıyor.


17-ConvertPlus ( ↑ ) : Codecanyon en çok satan wordpress eklentileri listesindeki açık ara en iyi  wordpress popup eklentisi. Keza buna wordpress açılır pencere eklentileri başlıklı yazımda da değinmiştim.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.72/5 (679 oylama)
Satış Sayısı: 13,447 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $24

Bir kaç tıklama ile harika popuplar oluşturabilir, sezgisel teknolojisi ile ziyaretçilerinizin her hareketi için bu popupları gösterebilirsiniz. Ziyaretçi siteyi terk ederken karşısına pop-up çıkartma, mouse tarayıcıda kapat işareti üzerine geldiği zaman,, yazının bir bölümüne geldikten sonra, yazının hemen başında, siteye girişte, sitede belirli bir süre geçirdikten sonra vs pop-up çıkartma gibi özellikleri var.

Tabi bir de popuplarınız için tasarım konusunu da dert etmenize gerek yok. Sitenize eklentiyi yüklediğinizde eklenti 100+ hazır tasarım şablonu ile birlikte geliyor


18-Flow-Flow ( ↑ ) : 14 popüler sosyal ağ, wordpress ve RSS dahil olmak üzere toplm 16 akış kaynağını sitenizde yayınlamanızı sağlayan bir sosyal medya feed eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.72/5 (424 oylama)
Satış Sayısı: 14,246 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $35

Eklenti ile tüm sosyal medya akışlarını otomatik olarak tek bir yerde toplayabilir, güncelleme derdi olmadan tüm hesap hareketlerinizi ziyaretçilerinize, yüksek performans ile, sayfa yavaşlaması olmadan sunabilirsiniz.

Özellikle internet fenomenleri için en güzel wordpress eklentileri arasında yer alan Flow-Flow eklentisini denemelerini öneriyorum.


19-Bulk Whatsapp Sender ( ↑ ) : Müşterileri ya da takipçileri ile Whatsapp üzerinden iletişim kurmayı tercih edenlerin hizmetine sunulan Bulk Whatsapp Sender, site üzerinden toplu whatsapp mesajı gönderilmesini sağlayan bir wordpress eklentisi.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.88/5 (191 oylama)
Satış Sayısı: 1,467 (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $29

En çok satan wordpress eklentileri listemizdeki belki de en çok işinize yarayacak bu eklenti kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile şimdiden yüksek puanlar almayı başarmış.


20-Quform ( ↑ ) : Nasıl kullanıldığını burada anlattığımız Quform, en çok satan wordpress eklentileri arasındaki en iyi wordpress form oluşturma eklentilerinden biridir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.74/5 (2114 oylama)
Satış Sayısı: 23,889 (2011-2019 yılları arası)
Fiyat: $29

Teklif formu oluşturma, rezervasyon formu oluşturma, iş başvuru formu oluşturma, insan kaynakları formu gibi aklınıza gelebilecek her çeşit form oluşturma işlemini Quform ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


21-Ninja Popups ( ↑ ) : En iyi wordpress popup eklentisi denince yıllardır ilk akla gelen Ninja Popups, her ne kadar popup eklentileri konusunda ciddi yeni rakipleri doğsa da sanırım uzun süreler daha en çok satan wordpress eklentileri listesinde yer alacak.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.35/5 (1644 oylama)
Satış Sayısı: 34,284 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $26

Yaklaşık 35 bin satış rakamına ulaşmış olan Ninja Popups, sezgisel gösterim özelliği ile arama motorlarını kızdırmadan işini yapan ve en çok tercih edilen wordpress eklentileri konusunda başarısını kanıtlamış bir eklenti.


22-Master Slider ( ↑ ) : En iyi wordpress eklentileri listesindeki bir başka wordpress slayt eklentisi de Master Slider.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.64/5 (791 oylama)
Satış Sayısı: 24,300 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $24

Diğer slayt ve manşet eklentilerinde farkı ise, tüm cihazlara tam uyum gösteren yapısı ve eş değerindeki diğer slayt eklentilerine göre çok daha hızlı ve performanslı olması.


23-WZone ( ↑ ) : Amazon ya da ebay ürünlerinin kendi sitenizde satışını yapmanızı sağlayan WZone, wordpress e-ticaret eklentisi WooCommerce için yazılmış bir ek eklentidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.27/5 (1344 oylama)
Satış Sayısı: 24,779 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $49

Eklenti ile amazon ve ebay  gibi sitelerde yer alan ürünleri kendi siteniz üzerinden satışını sunabiliyorsunuz. Eklenti bu ürünlerin bilgilerini, görsellerini, fiyatlarını vs. otomatik olarak çekiyor ve sitenize ekleyip, topluca senkronize edebiliyor.

Ülkemizde bu mağazaların affiliate sistemleri aktif olmasa da diğer ülkelerde en popüler wordpress eklentileri içerisinde hatırı sayılır bir kullanımı mevcut.


24-WOOF ( ↑ ) : Yine wordpress e-ticaret için geliştirilen woocommerce eklentisine özel olarak hazırlanan WOOF, ürün aramalarında gelişmiş filtrelemeler sunan kullanışlı bir eklenti.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.80/5 (220 oylama)
Satış Sayısı: 6,851 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $34

Eklenti ile woocemmerce eklentisinde olmayan ve aklınıza gelebilecek her çeşit ve görünümde filtreleme seçeneklerine kavuşabiliyorsunuz.

Müşterileriniz ürünlerinizi belirlediğiniz kriter ve kategorilere göre filtreleyerek arama yapabilirler. Mesela giyim ürünleri satışı yapıyorsanız bu ürünler için arama yaparken müşterileriniz renk, beden, tarz (spor, günlük, klasik vs.), tür (pamuklu, akrilik, pollyester vs.), en çok satan, ucuzdan pahalıya gibi filtre seçenekleri kullanabiliyorlar.


25-Ajax Search Pro ( ↑ ) : WordPress varsayılan arama sistemine yeni özellikler kazandıran ajax tabanlı canlı arama eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.80/5 (647 oylama)
Satış Sayısı: 10,006 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $36

Eklenti ile site ziyaretçileri arama kutusuna yazarken arama kelimeleri otomatik, yani aynı google’da olduğu gibi aratmanın önceden algılanması ona göre aratma opsiyonları sunulması gibi aratmaya olanak sağlar. Anahtar kelimeler otomatik olarak tamamlanabilir. Aramalar kullanıcının isteğine göre filtrelenebilir.

En çok tercih edilen wordpress eklentileri arasında yer alan Ajax Search Pro, wordpress’in yetersiz arama işlevine ilaç gibi gelecek bir eklenti.


26-WordPress Automatic Plugin ( ↑ ) : Bir içerik çekme eklentisidir. Herhangi bir RSS yayını, bir sosyal medya hesabı içerisindeki yayınları veya bir e-ticaret sitesindeki ürünleri otomatik olarak çekip sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.81/5 (1297 oylama)
Satış Sayısı: 12,283 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $16

Eklenti, bir nevi otomatik yazar gibi çalışır. Daha önceden tanımladığınız sitelerden veri çekerek içerik oluşturup yayınlar.

Eklenti ile diğer sitelerdeki içerikleri tek tek manuel olarak eklemek yerine otomatik olarak alabilir, sürekli güncellemeleri kontrol etmek zorunda kalmazsınız. Özellikle


27-Easy Social Share Buttons ( ↑ ) : Bizim de bloglarımız ve sitelerimizde kullandığımız, şimdiye kadar gelmiş geçmiş en işlevsel, en donanımlı ve en iyi wordpress sosyal medya paylaşım eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.67/5 (1235 oylama)
Satış Sayısı: 26,744 (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $14

Hemen hemen tüm sosyal medya sitelerini destekleyen eklenti sadece size etkileyici sosyal paylaşım butonları sunmuyor. Sayaç, mail aboneliği formu, facebook messenger ya da skype ile canlı sohbet, özel animasyonlar, 60+ farklı görünüm şablonu, masaüstü ve mobil cihazlar için farklı ayarları bir arada kullanabilme gibi daha onlarca özellik eklentiyi mükemmel yapıyor.

Easy Social Share Buttons tüm bu özellikleri ile wordpress en çok satan eklentiler listesindeki yerini kesinlikle hak eden bir eklenti.


28-Image Map Pro ( ↑ ) : En çok satan wordpress eklentileri arasında yer alan Image Map Pro, bir wordpress resim haritası eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.33/5 (362 oylama)
Satış Sayısı: 9,377 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $39

Eklemek istediğiniz görseller üzerinde interaktif açıklamalar eklemenizi sağlar. Mesela bir plaza görseli üzerinde hangi katta hangi ofislerin yer aldığını, kullanıcı görsel üzerindeki noktalara tıklayarak öğrenebilirler.

Ya da bir Türkiye haritası üzerinde şehirlerin seçilmesini sağlayabilir, ilgili şehir tıklandığında o şehre özel sunmak istediğiniz bilgilerin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Görsellerinizi svg formatında ekleyebilir, her seçim için açılır pencere ayarlayabilir, görseller üzerinde animasyonlar oluşturabilir, görseller üzerinde yakınlaştırma ya da uzaklaştırma yapabilir, görseller üzerine özel ikonlar ekleyebilirsiniz.


29-FormCraft ( ↑ ) : Bir wordpress form oluşturma eklentisidir. Eklenti ile iletişim, abonelik, rezervasyon, sipariş gibi formları, eklenti ile birlikte gelen hazır şablonlar ile çok kısa bir sürede, kolayca hazırlayabilirsiniz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.48/5 (1010 oylama)
Satış Sayısı: 16,049 (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $36

En iyi wordpress eklentileri arasında yer alan bu eklenti, yine bu listede yer alan diğer form oluşturma eklentisi olan Quform’dan eksik kalır bir tarafı yok.


30-The Grid ( ↑ ) : İçeriklerinizi ızgara şeklinde listeleyebileceğiniz bir wordpress eklentisidir. Genellikle portföy içeriklerinizi etkileyici bir şekilde sunmanızı sağlayan The Grid, en güzel wordpress eklentileri arasında yer alıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.84/5 (319 oylama)
Satış Sayısı: 9,018 (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $27

Eklenti ile içeriklerinizi görsel, başlık ve içerik özeti kombinasyonu ile listeletmenin yanı sıra, görseller için animasyonlar oluşturabilir, görseller üzerine butonlar ekleyebilirsiniz.

Ya da portföy tanıtımlarınız için sadece görsel ekleyebilir, görsellerin üzerine gelindiğinde yazı veya buton çıkmasını sağlayabilir, kaydırma hareketleriyle listenin değişmesini sağlayabilirsiniz.

İçerik listelemenin en iyi ve en etkileyici yollarını sunan The Grid ile tasarım anlamında sitenize daha profesyonel bir görünüm kazandırmanız mümkün.


31-Cost Calculator ( ↑ ) : Hizmetleriniz ve ürünleriniz için fiyat teklifleri sunulmasını sağlayan bir wordpress hesaplama eklentisidir. Eklenti ile müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu hizmetlere göre teklif almalarını sağlayabilirsiniz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.70/5 (112 oylama)
Satış Sayısı: 4,578  (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $29

Eklenti müşterinin seçimlerine göre fiyat teklifi sunmanıza olanak sağlıyor. Mesela bir diş hekimisiniz. Hastalarınız bu eklenti ile dişine hangi müdahaleler yapılması gerektiği (çektirme, dolgu, kaplama, beyazlatma vs.), kaç dişine bu uygulamaları yaptırmak istediği gibi bilgileri ayrı ayrı seçerek sonunda ne kadar ödeme yapması gerektiğini görebiliyor.


32-FileBird ( ↑ ) : Sitesindeki ortam dosyalarını yönetmekte zorlanan kullanıcılar için tasarlanan FileBird, en iyi wordpress dosyalama eklentilerinden biridir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.97/5 (30 oylama)
Satış: 931  (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $25

FileBird ile ortam kütüphanenizdeki dosyaları kategoriler halinde düzenleyebilir, binlerce dosya içerisinden aradığınızı rahatlıkla bulup düzenleyebilirsiniz.

Eklenti ile ortam kütüphanenizde yeni kategoriler, bu kategoriler içerisinde yeni klasörler oluşturabilirsiniz. Sürükle bırak tekniği ile dosyalarınızı bu kategori ve klasörlere taşıyabilir, yeniden adlandırabilir, görseller üzerinde kırpma işlemi yapabilirsiniz.


33-Hide My WP ( ↑ ) : Sitesinin wordpress olduğunu gizlemek isteyenler için, sitenin ilk kurulumunda edinilmesi ve kurulması tavsiye edilen bir güvenlik eklentisi.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.51/5 (1595 oylama)
Satış Sayısı: 25,490  (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $25

Eklenti, admin yolunu değiştirerek, eklenti ve tema dosya isimlerini kaldırarak, kodlar içerisindeki açıklamaları yok ederek size tam bir gizlilik sağlıyor.

Eklenti ile sitenizde hangi eklenti ve temaları kullandığınızı gizleyebilirsiniz. WordPress kullandığınıza dair bir açık vermenizi engeller. Güvenliğe dikkat edenlerin mutlaka edinmesi gereken bir eklenti.

Fakat bu eklentiyi wordpress kurulumundan hemen sonra kurmanız daha iyi olacaktır. Hali hazırda işleyen bir siteye kurulması, teknik açıdan birçok probleme neden olabilir.


34-Ultimate Affiliate Pro ( ↑ ) : Web sitenizde satış ortaklığı (affiliate) sistemi oluşturmanızı sağlayan Ultimate Affiliate Pro, eğer bir satış ortaklığı sistemi kurmak istiyorsanız bulabileceğiniz en iyi opsiyon.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.67/5 (165 oylama)
Satış Sayısı: 6,424  (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $35

Aslında bu eklentinin, wordpress’in ne kadar üst seviyelere geldiğinin canlı bir kanıtı diye düşünüyorum. Düşünsenize, hiç bir kodlama bilgisi bilmeden cj, impactradius, sharesale gibi dünyanın en büyük affliate sitelerinin alt yapısı ile neredeyse eş değer bir affiliate sistemine sahip olmanıza olanak sağlıyor.

Ürün veya hizmet satışı yapan kullanıcıların çok işine yarayacak bu eklenti ile affiliate linkleri üretmenin yanı sıra, hangi ortaklıktan ne kadar satış yapıldığı bilgisine kadar satış ortaklığı sistemi için gerekli tüm işlevlere sahip olabiliyorsunuz.


35-Real3D FlipBook ( ↑ ) : HTML5 teknoloji destekli Real3D FlipBook, görsel ya da pdf sayfalarından üç boyutlu dergi veya broşürler hazırlayıp, interaktif bir şekilde sitenizde sunmanızı sağlayan bir wordpress eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.53/5 (361 oylama)
Satış Sayısı: 9,559  (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $39

İnteraktif yayın yapmak isteyenler için bulunmaz bir eklenti olan Real3D FlipBook, wordpress en çok satan eklentiler listesinde alanında tek.

Eklenti ile farklı pdf dosyalarınızı bir dergi ya da kitap konseptinde bir araya getirebilir, bu belgeleri ziyaretçilerinize gerçek bir dergi okur gibi parmak ya da mause hareketleri ile çevire çevire okutabilirsiniz.


36-WooCommerce Dynamic Pricing & Discounts ( ↑ ) : WooCommerce için tasarlanmış, ürün fiyatlarındaki indirim benzeri kampanya değişkenlerini otomatik olarak ayarlamanızı sağlayan ek bir paket.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.61/5 (424 oylama)
Satış Sayısı: 15,490  (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $49

Düzenli satışların yanı sıra promosyonlar, özel teklifler, toplu fiyatlandırma, katmanlı fiyatlandırma, paket fiyatlandırma, günün fırsatları, özel günler için fiyatlandırma, hızlı satışlar, toptan satış fiyatlandırması, üye fiyatlandırma, bireysel fiyatlandırma, sadakat programları için fiyatlandırma gibi değişken satış stratejilerinizi bu ek paketle uygulamanız mümkün.

Mesela bir ürüne anneler günü için indirim yapmayı düşünüyorsunuz. Ürün fiyatının belirttiğiniz günde otomatik olarak değişmesini, gün bitiminde tekrar aynı fiyata devam etmesini sağlayabilirsiniz. Ya da üç ürün alımında üçüncüsü bedava gibi kampanya için, adet seçimi üç olunca otomatik olarak ürünün iki ürüne göre fiyatlanmasını ayarlayabilirsiniz.

Woocommerce kullanan sitelerin mutlaka kullanması gereken bu eklenti markette de oldukça rağbet görüyor.


37-eForm ( ↑ ) : Yine bir wordpress form oluşturma eklentisi. En iyi wordpress eklentileri arasında yer alan diğer form eklentilerinden farkı, eklenti ile bilindik formaların yanı sıra, anket ve quizler de oluşturabiliyorsunuz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.47 (569 oylama)
Satış Sayısı: 10,182 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $29

Eklenti ile dinamik formlar oluşturmanın yanı sıra, her biri için ayrı eklentiler edinmeniz gereken quiz, anket, geri bildirim penceresi gibi işlevlere de sahip.

Formalarınıza ödeme planları, ödeme yöntemleri, animasyonlu ilerleme çubukları, rapor grafikleri ekleyebilir, formdaki işlemler hakkında detaylı istatistikler tutabilirsiniz.


38-Fancy Product Designer ( ↑ ) : WoowCommerce için ek bir paket olarak sunulan eklenti, kişiye özel ürünler satmanızı sağlıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.61/5 (626 oylama)
Satış Sayısı: 12,655 (2013-2019 yılları arası)
Fiyat: $50

Eklenti ile ürün görseli üzerine yazı, logo, resim ekletebiliyorsunuz. Mesela müşterileriniz bir düz bir t-shirt üzerine önceden eklediğiniz ya da kendilerinin ekledikleri png ya da svg formatlarındaki logoları, desenleri canlı olarak yerleştirebiliyor, bu şekilde istedikleri ürün için sipariş verebiliyorlar.

Ya da bir kahve kupası üzerine kişisel resimlerinin nasıl duracağını canlı olarak görüp sipariş verebiliyorlar. Siz de müşterinin oluşturduğu tasarım ürünlerini sipariş olarak alıp müşterinize ulaştırabiliyorsunuz.


39-Booked ( ↑ ) : Takvim eklentisi konusunda wordpress için en iyi eklentiler arasında yer alıyor. Booked ile siteniz üzerinden etkinlikler oluşturabilir, bu etkinlikleri interaktif takvimler ile kullanıcılarınızla paylaşabilir ya da rezervasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.40/5 (288 oylama)
Satış Sayısı: 8,403 (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $49

Eklenti ile takvim üzerinden rezervasyon alabilir, tatil ve özel günler için zaman dilimleri ayarlayabilir, randevular arası zamanın dar olması durumunda randevu alınmaması gibi tamponlama özelliği ekleyebilir, Google Takvime Ekle butonu ile rezervasyon tarihini müşterilerinizin özel takvimlerine eklenmesini sağlalayabilir, kayıtlı müşterileriniz için otomatik hatırlatma e-postaları gönderebilirsiniz.


40-Events Schedule ( ↑ ) : Yine bir wordpress takvim eklentisi olan Events Schedule, en iyi wordpress eklentileri listesinde profesyonel görünüşü ile öne çıkıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.37 (106 oylama)
Satış Sayısı: 5,054 (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $35

Dans kursu, fitness salonları, tıp merkezleri, kuaförler ve güzellik salonları gibi işletmeler için takvim üzerinden rezervasyon almayı sağlayan bu eklenti ile rezervasyon seçimi anında müşterilerinize seçimlerine göre açıklama gösterebilir, adımlarını yönlendirebilir, bu özellikleri sayesinde müşterinizin kolaylıkla rezervasyon oluşturmasını sağlayabilirsiniz.


41-Mailster ( ↑ ) : Sitenizde abonelik formu oluşturup, mail yoluyla abone olan üyelerinize, siteniz ile ilgili gelişmeleri, son yayınladığınız yazıların bilgisini, bülten oluşturup e-posta yolu ile ulaştırmanızı sağlayan bir eklentidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.60/5 (1636 oylama)
Satış Sayısı: 19,858 (2012-2019 yılları arası)
Fiyat: $59

Her yeni yazı yayımladığınızda otomatik olarak bülten gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz maillerin okunup okunmadığınının, kimlerin bu bültenlere ilgi gösterip dönüş sağladığının takibini yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz mail içeriğini de istediğiniz gibi düzenlemeniz de mümkün.


42-WooCommerce Email Customizer with Drag and Drop Email Builder ( ↑ ) : WooCommerce için özel olarak tasarlanmış bu eklenti ile müşterilerinize gönderilecek mail içeriklerini kolayca düzenleyebiliyor, her işlem için ayrı konularda mail gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.71 (77 oylama)
Satış Sayısı: 2,409 (2017-2019 yılları arası)
Fiyat: $16

Eklenti ile üyelik sonrası hoş geldiniz maili, sipariş sonrası sipariş özeti maili, sipariş tesliminden sonra ürün değerlendirme maili, ürün iadeleri için bilgilendirme mailleri, kargo bilgisi mailleri gibi bir çok formatta e-posta şablonları oluşturabiliyor, bu şablonlar içerisine logolar, açıklamalar, sözleşmeler, fatura ekleri vs. gibi bir çok eleman ekleyebiliyor, e-postalarınızı dilediğiniz şekilde tasarlayabiliyorsunuz.

İletişim açısında bir e-ticaret sitesi için olmazsa olmaz bir eklenti olarak gördüğüm bu ek paket, woocommerce kullana e-ticaret sitelerinin mutlaka edinmesi gereken bir eklenti.


43-Directories Pro ( ↑ ) : Eğer sitenize ilan veya sarı sayfalar gibi listeme özelliği katmak istiyorsanız bunu en profesyonel şekilde bir rehber eklentisi olan Directories Pro ile yapabilirsiniz. Özellikle yerel işletmeleri dizinleyen, liste şeklinde sunan siteler için oldukça kullanışlı ve işlevsel.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.80/5 (54 oylama)
Satış Sayısı: 1,445 (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $39

Gelişmiş bir arama kutusuna da sahip eklenti ile, haritalar, değerlendirmeler ve yorumlar özellikleri ile tamamen işlevsel bir rehber eklentisi.

Eklenti ile dizine eklediğiniz firmaların konum bilgilerini, iletişim bilgilerini, hizmet ücretlerini sunabiliyor, kullanıcılarınızın bu firmalar için değerlendirme ve yorum yapmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Dizine eklediğiniz firmalar için ek profiller oluşturabiliyor, bu profiller için ücretli planlar oluşturarak satışını gerçekleştirebiliyorsunuz. Mesela ücretsiz planda firmaların sadece iletişim bilgilerini verirken, ücretli planlarda harita üzerinden konum gösterme, kategorisinde en üstte yer alma gibi ekstra özellikler sunabiliyorsunuz. Böylece siteniz üzerinden para kazanabiliyorsunuz.


44-WOOBE ( ↑ ) : WooCommerce eklentisine tam anlamıyla yönetim esnekliği sağlayan bu ek paket ile e-ticaret sitenizi, kodlamalara gerek duymadan ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebiliyorsunuz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.96 (81 oylama)
Satış Sayısı: 1,078 (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $16


45-Ultimate GDPR Compliance Toolkit ( ↑ ) : Avrupa ülkelerindeki siteler için zorunlu hale gelen Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında çerez bildirimi, gizlilik bildirimi gibi konularda kullanıcılarınızı en iyi şekilde bilgilendirme sunmanıza yardımcı olan bu araç, en iyi wordpress eklentileri listemizde en çok tercih edilen eklentilerden biri.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.54/5 (96 oylama)
Satış Sayısı: 3,551 (2018-2019 yılları arası)
Fiyat: $19

Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında siteler, çerezleri ve ziyaretçinin site ile paylaştığı verileri nasıl kullandığını detaylıca açıklamak zorundadır. Ziyaretçi de bu açıklamaları okuduğunu kabul ettikten sonra siteyi kullanmaya devam etmelidir.

Site sahipleri bu açıklamaları ziyaretçiye açılır pencere ya da çubuk barlar ile gösterip, butonlarla kabul etme ya da reddetme seçenekleri sunmak zorundadır.

Bu eklentinin tam işlevi de bu. ip adreslerini takip ederek her yeni ziyaretçinin onayı için, birbirinden farklı tasarımlara sahip açılır pencereler ve barlar ile sitenin çerez ve gizlilik politikaların olduğu sayfalar için link ve bu politikalar ile ilgili kısa bir açıklama sunuyor. Ziyaretçi de açılır pencerelerde bulunan onay butonuna tıklayarak sitede gezinmeye devam edebiliyor.


46-The Team Pro ( ↑ ) : Sitenizdeki editörleri ya da hizmet verdiğiniz sektördeki meslek çalışanlarınızı tanıtabileceğiniz etkileyici sayfalar oluşturmanızı sağlayan bir eklentidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.68/5 (66 oylama)
Satış Sayısı: 2,736 (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $12

Mesela bir dişçi polikiliniği işletiyorsanız, bu polikilinikte çalışan diş doktarlarının profil vs gibi bilgilerini ya da bir haber sitesi iseniz yazarlarınızın biyografilerini, yazılarını bu eklenti ile profesyonel bir şekilde listeleyip, ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.


47-Cool Timeline Pro ( ↑ ) : WordPress siteniz için zaman tüneli eklentisi arıyorsanız, Cool Timeline Pro tam da ihtiyacınız olan özellikleri sunuyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.78/5 (156 oylama)
Satış Sayısı: 4,478 (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $15

WordPress için en iyi eklentiler dendiğinde, özellikle kişisel web sitesi sahiplerinin arayışı için alanındaki tek işlevsel eklenti.

Eklenti ile bir zaman çizelgesi oluşturup üzerinde noktalar belirleyerek, her nokta için ayrı açıklama, görsel, video ya da ses dosyası ekleyebilmeniz mümkün. Zaman çizelgenizi ister yatar ister dikey bir şekilde, birbirinden farklı 3 farklı stilde, animasyon efektleri eşliğinde sergileyebilirsiniz.


48-Youzer ( ↑ ) : Bir forum ve topluluk eklentisi olan BuddyPress için özel olarak tasarlanmış Youzer, en çok satan wordpress eklentileri listesindeki en iyi üye profil yönetim sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.97/5 (244 oylama)
Satış Sayısı: 2,112  (2017-2019 yılları arası)
Fiyat: $23

WordPress alt yapılı üyelikli, yani interaktif bir siteniz varsa ve buddypress kullanıyorsanız ek olarak Youzer ile detaylı kullanıcı profil sayfaları oluşturabilir, üyelerinizin birbirleri ile olan etkileşimlerini arttırabilirsiniz.


49-HBook ( ↑ ) : Turizm sektöründeki oteller, masaj merkezleri, kamp alanları, pansiyonlar gibi işletmeler için tasarlanan HBook, gelişmiş bir wordpress rezervasyon eklentisidir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.86/5 (246 oylama)
Satış Sayısı: 4,684  (2015-2019 yılları arası)
Fiyat: $49

HBook oteller için özel tasarlanmıştır. Müşterilerinizin kolayca rezervasyon oluşturmalarını sağlar. Rezervasyonları yönetmeniz için size özel bir yönetim paneli sunar.

Müşterileriniz rezervasyonlarını adım adım oluşturabilir her adımda müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz. Formalara ekstra alanlar ekleyebilir, form üzerinden ödeme alabilirsiniz.


50-WooCommerce Advanced Shipping ( ↑ ) : WooCommerce eklentisi kullanan siteler için, ürün özelliklerine göre kargo fiyatı oluşturulmasını sağlayan bir ek pakettir.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.93/5 (410 oylama)
Satış Sayısı: 10,062  (2014-2019 yılları arası)
Fiyat: $18

Eklenti ile ürünün kargo fiyatının, ürün özelliklerine göre hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Gönderilerin adres mesafesi, adeti, paketlerin boyut, hacim ve ağırlıklarına göre nakliye fiyatı hesaplatıp müşterilerinize sunabilirsiniz.


51-Massive Addons for WPBakery Page Builder ( ↑ ) : En çok satan wordpress eklentileri listesinde ilk sıralarda yer verdiğimiz WPBakery sayfa oluşturma eklentisi için ek paket olan bu ürün, WPBakery için ek şablonlar, ekstra görsel ögeler sunuyor.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.55/5 (364 oylama)
Satış Sayısı: 9,589 (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $18

Eklenti ile 70+ birbirinden farklı özellikli kısa kod, 35 özel hazır sayfa tasarımı, özel alanlar, ekstra 2500 ikon ve 700+ font desteği, hazır şablonların psd dosyaları (photoshop proje dosyaları), animasyonlar ve daha birçok farklı ayar seçeneklerine sahip olabiliyorsunuz.


52-Ads Pro Plugin ( ↑ ) : Genelde wordpress sitelerine reklam ekleme olayı bir çok başlangıç seviyesinde olan insan için baya zorlu bir süreç. Reklamı yazı başlarına veya her yazıda 2. başlıkların altında, yazının ortasına vs eklemek istiyorum, kısaca sitemde istediğim spesiifk olarak her yere reklam eklemek istiyorum diyorsanız, bu tür işlevler için Ads Pro Plugin kullanabilirsiniz. Tabi alternatif olarak wordpress resim ekleme başlıklı yazıma da bakabilrisiniz.

Detaylı Incele Canlı Demo

Kullanıcı Puanı: 4.61/5 (311 oylama)
Satış Sayısı: 6,489 (2016-2019 yılları arası)
Fiyat: $47

Eklenti ile reklamlarınızı sürükle bırak yöntemi ile sitenizin istediğiniz her yerinde gösterilme sunuyor, gösterim ve tıklama raporları alabiliyor, gösterim zamanlayıcısı ile istediğiniz zaman reklam değişimi yapabiliyor, reklam engelleme eklentilerine karşı çeşitli stratejiler uygulayabiliyorsunuz.

En İyi WordPress Temaları Nasıl Bulunur?

Yukarıdaki liste her zaman değişebilir. Yeni satışa sunulup kısa sürede çok beğenilip yüksek satış rakamlarına ulaşan eklentiler de her an listeye girebilir. Pek tabi burada yer alan eklentiler de bir süre sonra popüleritesini yitirebilir.

Ancak listenin her zaman güncel halini (liste aylık güncellenir) aşağıdaki adımları izleyerek takip edebilir, siz de bu adımlarda anlatıldığı gibi en çok satan wordpress eklentilerini bulabilirsiniz.

1-Buraya tıklayarak gittiğiniz sayfanın Code menüsü altında WordPress öğesi üzerine gelin. açılan menüden Populer Items seçeneğine tıklayın.

En Güzel WordPress Eklentileri Nasıl Bulunur?

En İyi WordPress Eklentileri Nasıl Bulunur?

2-Ulaştığınız listede her bir sonucun görseline tıklayarak eklenti ile ilgili detaylara ulaşabilir, Preview butonunu kullanarak eklentinin canlı ön izlemesine ulaşabilirsiniz.

En Popüler WordPress Eklentileri Nasıl Bulunur? - 2

En İyi WordPress Eklentileri Nasıl Bulunur? – 2

#Bu eklentileri nasıl satın alacağınız ile ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak, eklentileri nasıl kuracağınız ile ilgili detaylı anlatıma ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Wodpress Eklentileri: En İyi, En Çok Satan ve Tercih Edilenler | Top 50” ile ilgili yorumlar;

 1. Naim Sevenli dedi ki:

  Ne yazsam bilemedim oyle güzel bir sayfaki şuan. Yorumlardan bile bişe kapıyorum. Elinize sağlık cidden.

 2. Mehmet G. dedi ki:

  a3 Lazy Load’ı tek geçerim. Olağanüstü bir eklenti. WP Fastest Cache Premium ile birlikte kullanıldığında sizi uçurur. YouTube videosu embedlenmiş, reklamarın da yerleştirildiği bir sayfada 95 hız puanını gördüm. 2.2 saniyede falan açılıyordu :) (reklamlar olmadan 0.9 saniyede açılıyor) Daha ne olsun.

 3. Volkan Ateş dedi ki:

  Hocam sayfa düzenleyiciler için elementorda eklenebilirmi bu listeye ?

 4. StantaR dedi ki:

  Özellikle InstaShow en gerekli eklentilerden birisi.Eline sağlık kardeşim

 5. zafer dedi ki:

  Sürekli güncelleme isteyen tek ürün fiyatını wordpresse girmeden fiyatta değişiklik yapabileceğim bir eklenti varmıdır

 6. sadasd dedi ki:

  YellowPencil siteye çok fazla yük bindiriyor.

 7. Demir dedi ki:

  Burak Bey merhaba, uzun zamandır aklımda olan blog yazma fikrimi teşvik eden yazılarınız sayesinde hayata geçirmeye karar verdim. Fakat aklıma takılan birkaç soru var, bunları size sorabileceğim bir alan, imkan var mıdır acaba? Çok teşekkürler şimdiden :)

 8. Hakan dedi ki:

  Bu eklenti ücreti bir kez mi ödeniyor yoksa aylık yada yıllık mi teşekküler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bir kez ödeme, ömür boyu kullanım hocam. Devamlı bir ödeme söz konusu değil yani.

 9. sezai tarar dedi ki:

  merhabalar burak bey. Sürekli takip ettim ender bloggerlerden birisiniz. yazılarınızı soluksuz okuyorum ve kesinlikle bu alanda ki en iyi yazılar.
  benim bir sorum olacak. ben ürün karşılaştırma eklentisi arıyorum. Seçilen 2 veya 3 ürün (örnek telefon) karşılaştıracak şekilde. böyle bir eklenti var mı. ücretli ücretsiz farketmiyor.
  cevap için şimdiden tşk ederim.

 10. Yasemin dedi ki:

  akistment yerine sitede sizin yaptığınız gibi 1+1= gibi soru sorsak daha iyi olabilir mi acaba? bir de bu soruyu nasıl sorabiliriz yorum alanında?

 11. Fatih dedi ki:

  Faydalı bilgi.teşekkürler

 12. Emre dedi ki:

  Wp subscribe pro eklentisini kurdum. Popup olarak çalıştırğında normal çalılıyor ama sayfa sonunda kullandığımda butondaki aabone ol yazısı sola yaslı çıkıyo. Center yazsam bile ortalamkyor bu sefer de buton üzerinde abone ol yazıyor. Ne yapmam gerekir.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bana iletişim formu üzerinden FTP bilgilerinizi gönderin, ben ortalayayım hocam.

 13. Btn Aslan dedi ki:

  kardeşim emeğine sağlık sitende anlaşılıyor ki iyi bilgilere sahipsin. bende bir site kurdum ama daha çok acemiyim arada yardımına ihtiyacım olacak gibi. takipteyim.

 14. Güncel Blog dedi ki:

  Teşekkürler, çok faydalı eklentiler.

 15. Kastamonu dedi ki:

  Wp fastest cache kullanılmasını şiddetli tavsiye ederim çok yararlı ayrıca yazılım sahibi bir türk olması da ayrıcalık olmasını sağlıyor

 16. serdar çali dedi ki:

  süper anlatım teşekkür ederiz çok yardımcı oldunuz

 17. Serkan Deniz dedi ki:

  Wp fastest cache için Türkiye’ye özel fiyat var 100 TL. Ayrıca bir sitem için sahibine mail göndermiştim eklentinizin ücretli sürümünü alsam sitemde ne kadar hız farkı olur diye. Değerleriniz iyi sizin almanıza gerek yok demişlerdi. Böyle de karakterliler para göz değiller.

 18. Gökhan dedi ki:

  WordPress kullananların işine yarayacak çok güzel bir paylaşım olmuş, bir gün wordpress’e geçersem mutlaka tekrar bakacağım bu konuya.
  Elinize sağlık.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Gökhan. Sen de bi geçemedin wordpress’e gitti :) Geç artık sen de rahatla, biz de :)

 19. Onur Çakır dedi ki:

  Güzel eklenti paylaşımları için teşekkürler

 20. Ozan dedi ki:

  Fakat WordPress sadece bu eklentilerle sınırlı değil. Daha bir çok eklenti var işe yarayan. Eklenti arama bölümden daha binlerce eklentiye ulaşılabilir. Bu arada paylaşımların güzel.

 21. bibiletal dedi ki:

  Aradığım 2 eklentiyi burada buldum teşekkürler

 22. Ucuz Web Tasarım dedi ki:

  teşekkürler ya tamamen türçe bir destek chat sistemi yokmu bildiğiniz ?

 23. ahmet aydın dedi ki:

  çok yararlı bir yazı olmuş hemen eklentileri kurmaya başladım.

 24. ali dedi ki:

  Çok teşekkürler :)

 25. wellness dedi ki:

  benimde bir sitem var ve bu işe hiçbir yardım almadan başladım. tabiiki çok araştırdım. bu eklentilerin kullanımlarını ayrıntılı görebileceğimiz yazılar mevcutmu yada sizin bu sitede kullandığınız eklentiler hangileri. teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Her eklentinni ayrıntılı kullanım yazısı mevcut değil tabii ki, ancak bir eklentinin kullanımını öğrenmeniz çok fazla zamanınızı almaz. Türkçe olmasada yüzlerce inglizce kaynak bulmanız mümkün.

 26. talip dedi ki:

  supersın

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler.

 27. Arastiriyor dedi ki:

  Ninja popus cidden ise yarayan ve faydasini gordugum bir eklenti tavsiye ederim

 28. bilgehan dedi ki:

  güzel bilgiler için teşekkür ederim. Easy Social Share i deneyeceğim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 29. candan dedi ki:

  Burak Bey Öncelikle iyi akşamlar,

  Öneriniz üzere SabaiDiscuss Soru Cevap Eklentisini satın aldım. Ama sizinde sitenizde olduğu gibi sidebar’da “soru sor” seçeneğini eklenti içinde bulamadım. Nereden yapabiliriz,

  yardımınıza lütfen,

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam, eklentiyi satın aldığınız yerde nasıl kullanacağınız ile ilgili hem detaylı yazılar hemde videolar bulunuyor. Satın aldığınız kaynaktan bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 30. yunus dedi ki:

  kardeşim emeğine sağlık sitende anlaşılıyor ki iyi bilgilere sahipsin. bende bir site kurdum ama daha çok acemiyim arada yardımına ihtiyacım olacak gibi. takipteyim.
  başarılar

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Yunus. Bana soru sor sayfamdan her zaman ulaşabilirsin.

 31. Hakan Kaya dedi ki:

  Blog yazarlığı ile başlamış ve wp blog sitesimi daha profesyonel bir sunum şekline dönüştürme arayışıma yardımcı olacak güzel wp profesyonel eklentileri ve ip uçları bunlar. teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun için teşekkür ederim Hakan.

 32. rasim dedi ki:

  Selamın Aleyküm Burak bey tavsiye etmiş olduğunuz userpro eklentisini aynen aldım ancak sosyal ağlarla giriş sağlayamadım yardımcı olurmusunuz rica etsem

 33. onur dedi ki:

  teşekkür ederim

 34. rasim dedi ki:

  merhaba eklenti güzel ancak bunu sitede kurması zor yani userpro bunu aldım ancak kuramadım yardımcı olacak arkadaş varsa memnun olurum

  1. Burak Oran dedi ki:

   Eklentinin nasıl kurulacağını eklenti yazarı yazılı ve videolu şekilde anlatmıştır. Lütfen aldığınız yerden detaylı araştırın.

 35. kadir dedi ki:

  teşekkür ederim dostum

 36. herkesbilmeli dedi ki:

  tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir