SEO Uyumlu, En İyi ve En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress Temaları

200’ün üzerinde Google sıralama kriterleri arasında en önemli ilk 3 maddeden bir tanesi site hızıdır.

Site hızınızı üzerine inşaa ettiğiniz tüm emeğin temeli olarak düşünebilirsiniz. Eğer temeliniz sağlam değilse, üzerine inşaa ettiğiniz tüm emek ve çabalarınız boşa gidecektir.

Çünkü içeriğiniz ne denli kaliteli olursa olsun, eğer siteniz yeterince hızlı değilse, google’da üst sıralarda yer alma şansınız 0‘dır.

Peki bir wordpress sitesinin ya da blogunun hızlı olması neye bağlıdır ? Bir çok etmen var tabii ki fakat en etkilisi ki bu etkiyi %80 – 90 civarlarında olarak belirtebilirim, kullandığınız temadır.

Başarılı bir blog sahibi olmak ve blogdan para kazanmak istiyorsanız, daha işin en başında hızlı bir wordpress teması ile yola çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim.

#Peki hangi temayı seçmeliyiz ? Internette ücretli ücretsiz binlerce tema mevcut, en hızlıyı nasıl bulacağız ? İşte sizin için bugüne kadar üretilmiş en hızlı wordpress temaları

#En hızlı wordpress temaları listemi detaylı incelediğinizde fark edeceksiniz ki, bir çok tema MyThemeShop‘un ürünlerinden oluşuyor.

Çünkü piyasada bulunan en hızlı wordpress temaları bu yazılım firması tarafından üretiliyor ki zaten firmanın sloganını da ( En hızlı wordpress temaları ) yaptığım verilere dayalı ölçümler destekler durumda.

#Eğer gerçekten hızlı bir wordpress temasına ihtiyaç duyuyosanız ki kesinlikle duymalısınız, tercihinizi MyThemeShop‘un ürünlerinden yana kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

>> Blog Temaları
>> Haber Temaları
>> Sosyal Medya Temaları
>> Video Temaları

Önemli Not:En hızlı wordpress temaları listemde yer alan temaların üzerinde hiç bir cache, cdn ya da wordpress site hızlandırma işlemi mevcut değil, yani temalar tamamı ile saf kodlanmaları ile bu hız sonuçlarını vermektedir.

Bir de böylesine hızlı olan temalarda bir cache eklentisi ya da hız optimizasyonu yaptığınızda ulaşacakları hızları siz düşünün!

En Hızlı WordPress Blog Temaları

SteadyIncome Blog Teması

Wordpress Blog Temaları - SteadyIncome WordPress Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Teması – SteadyIncome


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow B (88%)


En hızlı wordpress teması listesinde ilk sırayı hangi temaya versem diye çok düşündüm ve en sonunda doğru kararın SteadyIncome blog teması olduğuna karar verdim.

#Neden derseniz, tema seçimi yaparken tüm görsel özelliklerinden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temanın yeterince hızlı olup olmadığıdır.

Tema ilk ve öncelikli kriterimiz olan hızlı bir wordpress teması olma özelliğini yaptığım testler sonucunda yüksek performansı ile kanıtladı. Ne de olsa sektörün en hızlı wordpress temalarını kodlayan MyThemeshop‘un bir ürünü. Kanıtlamasa şaşardım;

Temanın odak noktası ise, markadan ziyade ismi öne çıkartma odaklı kodlanmış olması. Yani oldukça ideal bir kişisel wordpress blog teması.

Temanın Yazarı veya markayı öne çıkartmak ve kalıcılık yaratıp takipçi kitlesi oluşturma amacı ile kodlanmış bir ana sayfası mevcut.

#En hızlı wordpress temalası listemi hazırlamak için araştırma yaparken, SteadyIncome detaylı inceleme şansı buldum ve tüm samimiyetimle söylüyorum ki wpmavi’yi bu temanın üzerine kurmadığıma pişman oldum…

Best Blog Teması

En iyi wordpress temaları - en hızlı wordpress temaları - seo uyumlu wordpress temaları - best tema

En Hızlı WordPress Blog Teması – Best


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )Yslow B (86%)


#Temanın özelliklerine gelince, tema neredeyse milisaniyelik dolum hızına sahip sayılı temalardan. Sayfalar arasındaki geçiş hızı o kadar muazzam derecede ki, sayfa değiştirdiğinizi bile fark etmiyorsunuz.

Temada reklam yerleşimi ve gösterimine ayrı bir özen gösterilmiş. Google adsense ve Google fonts desteği, Mega Menu, parallax fonksiyonları, retina iconlar, limitsiz renk ve sidebar belirleme, tarayıcı uyumluluğu, Ajax dolum teknolojisi, yazar kutusu ve sosyal medya entegrasonu gibi özellikleri mevcut.

#Hem SEO uyumlu wordpress teması olması hemde en hızlı wordpress temaları arasında yer alması Best‘i en iyi wordpress temalarından biri yapıyor.

MyThemeShop’un temayı satın aldıktan sonra sunduğu destek hizmetini de göz önünde bulundurduğumuzda, blog, dergi, haber, teknoloji projeleri için kesinlike biçilmiş kaftan.

Schema Blog Teması

en iyi wordpress teması - seo uyumlu wordpress teması - en hızlı wordpress teması schema

En Hızlı WordPress Blog Teması – Schema


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (85%)


En hızlı wordpress temaları üretiminde tek başına başı çeken MyThemeShop tarafından üretilmiş bir diğer muazzam tema da Schema.

Eğer wordpress blog teması arıyorsanız, Schema sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Neden derseniz; öncelikli olarak temanın hızı bir kenara, kodlanma stili bu temayı en iyi seo uyumlu wordpress temaları arasında en başlarda yer almasını sağlıyor.

Sizi ikna etmek için daha detaya ineceğim çünkü kendim de temanın ne kadar iyi bir blog teması olduğuna tercübelerim doğrultusunda ikna olmuş durumdayım;

#Tema kodlaması arama motoru botlarına inceledikleri sitenin bir blog sitesi olduğunu nerenin;

 • Üst başlık (header)
 • Ana navigasyon paneli
 • Blog başlığı
 • Alt başlığı
 • Breadcrumbs
 • İçerik başlığı
 • Alt başlıklar
 • Ana içerik
 • İçerik resmi
 • Sosyal paylaşım butonları
 • Reviews (değerlendirme)
 • Yan panel, yan panel bileşenleri
 • Alt kısım (footer) şeklinde yönlendirerek gösteriyor.

#Peki bir temanın kodlarının üstte sıraladığım tüm bu kriterleri göstermesi neden önem taşıyor ?

Çünkü arama motoları sitenize geldiğinde içeriğinizi incelemeden hemen önce, içeriğin kolaylıkla erişilebilir olup olmadığına, sitenin hızına, google algoritması dostu olup olmadığına, kullanıcı dostu olup olmadığına kısacası kaliteli bir şekilde kodlanıp, kodlanmadığını kontrol eder.

Tüm bunları en iyi şekilde yerine getiren Schema, bu yüzden kesinlikle wordpress blog teması arayanların tercih etmesi gereken bir tema diye düşünüyorum.

#Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, bu temayı sadece size değil, ileride hayata geçirmeyi planadığım blog fikirlerim için kendim de kullanmayı düşünüyorum.

Çünkü şüphesiz hızı ve seo uyumlu oluşu ile en iyi wordpress temalarından bir tanesi. Size de temayı detaylı incelemenizi şiddetle tavsiye edeirm.

Cool Blog Teması

wordpress kişisel tema - en iyi wordpress temaları - en hızlı wordpress temaları

En Hızlı WordPress Blog Teması – CooL


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )Yslow B (87%)


MyThemeShop‘un hız konusunda bir diğer muhteşem yapıtı ise Cool. Temanın son derece sade ve işlevsel açıdan optimum gereksinimleri yerine getirecek şekilde kodlanması, en hızlı wordpress temaları arasında yer almasını sağlıyor.

Temanın en iyi özelliklerinden bir tanesi 4 farklı tasarıma sahip olması. Tasarımları sırası ile blog, sağlık, flört, ve sosyal viral şeklinde.

Tema tamamı ile responsive, sürekle bırak şeklinde yönetim paneline sahip, SEO ve adsense uyumlu, mega menü özelliğine sahip, abone formu, yazar kutusu gibi onlarca özelliğe sahip tam bir wordpress blog teması.

#Cool teması hız açısından en iyi wordpress temaları listemde yer verdiğim diğer temalarla nerede ise aynı değerlere sahip.

Üreticisinin listelediğim diğer çoğu wordpress teması ile aynı oluşu, barındırdığı özellikler açısından diğer temalarla arasında çok fazla bir fark olmadığı anlamına geliyor.

Dolayısı ile buda Cool’u blogunuz için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz temalardan bir tanesi yapıyor. Diğerlerinden tek farkı ise tasarımı.

#Eğer tasarımı hoşunuza giderse, bu temaya hız ve seo uyumluluğu konusunda gözünüz kapalı güvenebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

App Blog Teması

en hızlı wordpress blog temaları - app tema

En Hızlı WordPress Blog Temaları – App Tema


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92| Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow B (85%)


#Eğer sade, okuyucuyu yormayan, içeriği ön planda tutan ve aynı zamanda da son derece modern bir tema istiyorsanız, oldukça sade ve göz alıcı tasarımı ile App Blog Teması sizin için biçilmiş kaftan.

En hızlı wordpress blog temaları arasında muazzam kodlaması ile yer almış App Tema aynı zamanda SEO uyumlu bir wordpress teması.

Braxton Blog Teması

En hızlı wordpress temaları braxton

En Hızlı WordPress Temaları – Blog Teması – Braxton


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 77
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 78% )Yslow B (83%)


Braxton Forbes.com tarafından 2013 yılında en iyi 10 ücretli şablondan biri seçilmiştir. Tabii aradan geçen 3 yılda sürekli güncellenmiş olan tema hala yerini koruyor.

Woocommerce ve bbPress entegrasyonları hazır sunulan temanın responsive bir tasarımı vardır ve her kategori için slider fonksiyonu mevcuttur.

En İyi Blog Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress Blog Temaları

En Hızlı WordPress Haber Temaları

InterActive Haber Teması

En iyi wordpress haber teması - en hızlı wordpress haber teması - interactive

En Hızlı WordPress Haber Teması – Interactive


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (85%)


#Bir blog veya kişisel bir site için kullandığınız temanın hızlı olması tabii ki önemlidir fakat, eğer hayata geçirmeye çalıştığınız proje bir haber sitesi, teknoloji blogu, yani günde onlarca içeriğin yayıma gireceği ve tüm bu içeriklerin ana sayfada ziyaretçilere sunulacağı bir platform olacak ise;

#Hızlı bir wordpress haber teması kullanmak zorundasınız. Evet zorunluluk biraz iddaalı bir kelime fakat inanın bana öylesiniz.

#Eğer temanız ki tema direkt olarak site hızının büyük bir yüzdesine direkt etki edeceği için, yani site hızınız yeterli seviyede değilse, boşuna emek harcamayın derim.

Çünkü siteniz hızlı olmadığı sürece içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, google size hiç bir zaman için arama sonuçlarında üst sıralarda yer vermeyecektir.

Dolayısı ile sektörün en hızlı temalarının yazılımı yapan Mythemeshop‘un temaları kesinlikle öncelikli tercihleriniz olmalı derim.

MyThemeShop’un muazzam hızlı wordpress haber teması Interactive özellikleri ise;

 • 4 farklı ana sayfa tasarımı
 • Tasarım için sınırsız renk seçeneği
 • 630’dan fazla google font seçeneği
 • Adsense entegrasyonu
 • Off canvas mobil menu – Yani sitenin ana menüsü mobilde sol tarafta saklı olarak bulunur ve kullanıcı ihtiyaç duyduğu anda menüye tıklayarak menü açılır.
 • Süper hızlı tema dolumu
 • Oldukça kolay ve geniş seçenek yelpazesi sunan yönetim paneli
 • Sosyal medya paylaşım butonları kod olarak direkt temanın içerisinde mevcut, yani sosyal paylaşım butonları için ekstra bir eklenti yüklemenize gerek yok.
 • Yazar kutusu
 • Tek tıklama ile yükleme ve tek tıklama ile güncelleme
 • Child tema desteği
 • Kısakodları
 • Temiz ve mükemmel kodlama
 • Muhteşem tipografya
 • Tema içerisinde gömülü abone ol formu
 • Optimize edilmiş kategori listesi
 • Kolaylıkla Türkçe’ye çevrilebilir oluşu
 • Düşük hemen çıkma oranı odaklı ve okunabilirlik seviyesi çok yüksek olan bir tema
 • Oylama ve yorum sistemi
 • Ajax Dolum
 • SEO uyumlu wordpress teması

Mythemeshop’un neredeyse tüm wordpress haber temaları kodlama temeli aynı olduğu için aşağı yukarı aynı hıza sahip, dolayısı ile, eğer interactive’in tasarımı hoşunuza gitti ise, gönül rahatlığı ile projenizde kullanabilirsiniz.

NewsPaper Haber Teması

wordpress haber temaları

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsPaper


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (86%)


En iyi wordpress temaları listesinin muazzam hıza sahip bir diğer wordpress haber teması ise NewsPaper.

NewsPaper’ı öne çıkartan 2 ana özelliğe sahip. Birincisi dolum hızı baz alınarak ve ikincisi ise arama motorları, yani SEO baz alanarak kodlanmış olması. Ki sadece bu iki özellik bu temayı en iyi wordpress temaları arasına sokmaya fazlası ile yetiyor…

Temanın diğer özellikleri ise;

 • Full Responsive
 • Kolaylıkla Türkçe’ye çevrilebilir oluşu.
 • SEO uyumlu wordpress teması
 • Muazzam dolum hızı
 • Çarpıcı ve dikkat çekici tasarım
 • Öne çıkarılmış içerikler slider’ı
 • Tabbed anasayfa düzeni
 • Marka Kısmı
 • Adsense uyumlu ve adsense reklamlarından max. gelir elde etmeyi amaçlamış reklam yerleştirme noktaları.
 • Parallax Kaydırma
 • Abone Formu
 • Oylama ve Yorum Sistemi
 • Mega Menü
 • Off canvas mobil menü
 • Muhteşem Iconlar ve Fontlar
 • Düşük hemen çıkma oranı odaklı ve okunabilirlik seviyesi çok yüksek olan bir tema
 • Ajax Dolum
 • Temiz ve mükemmel kodlama
 • Sosyal butonlar
 • Kısakodlar
 • Yazar Kutusu
 • Sınırsız renk ve arka plan seçeneği
 • 630’dan fazla google font seçeneği
 • Child Tema desteği
 • Adsense gelirlerini maximum seviyede tutmak için özel olarak tema kodlamasına yerleştirilmiş banner alanları.

Mythemeshop’un neredeyse tüm wordpress haber temaları kodlama temeli aynı olduğu için aşağı yukarı aynı hıza sahip, dolayısı ile, eğer Newspaper tasarımı hoşunuza gitti ise, gönül rahatlığı ile projenizde kullanabilirsiniz.

NewsOnline Haber Teması

en iyi wordpress temaları - WordPress haber teması newsonline

En Hızlı WordPress Haber Teması – Newsonline


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (86%)


Hız konusunda yine listede yer alan diğer temalarından geri kalmayan, öncelikli olarak dolum hızı üzerine kodlanmış muazzam bir diğer wordpress haber teması ise NewsOnline

Newsonline toplamda 5 farklı tasarım özelliğine sahip. Tasarımları sırası ile Eğlence, İlişki, Spor ve Yemek şeklinde. Demoyu incelerken her birini tek tek inceleyebilirsiniz.

Diğer tüm MyThemeShop temalarında olduğu gibi yine Newsonline’ıda öne çıkartan 2 ana özellik. Birincisi dolum hızı baz alınarak ve ikincisi ise arama motorları, yani SEO baz alanarak kodlanmış olması.

Yazar kutusu, abonelik formu, sosyal medya butonları, adsense uyumu, google fontları vs gibi onlarca özellik diğer Mythemeshop temaları ile nerede ise tıpa tıp aynı.

#Tek fark ise, tasarım. Dolayısı ile,  listede yer alan hangi haber teması tasarımı hoşunuza gitti ise sadece tasarım çerçevesinde değerlendirme yaparak seçminizi yapabilirsiniz. Çünkü diğer tüm özellikler hepsinde aşağı yukarı aynı.

NewsTimes Haber Teması

En iyi wordpress temaları - en iyi wordpress teması - wordpress haber teması newstimes

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsTimes


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (87%)


O kadar keskin o kadar göz alıcı bir tasarıma sahip ki, tasarımı gerçek anlamda günümüzdeki diğer temalara göre çok daha modern kalıyor.

Hız açısından listede yer alan diğer wordpress haber temalarından geride kalmayan NewsTimes SEO uyumluluğu ve dolum hızı ile öne çıkıyor.

Yazar kutusu, abonelik formu, sosyal medya butonları, adsense uyumu, google fontları vs gibi onlarca özellik diğer MyThemeShop temaları ile nerede ise tıpa tıp aynı.

#Tek fark ise, tasarım. Dolayısı ile,  listede yer alan hangi haber teması tasarımı hoşunuza gitti ise sadece tasarım çerçevesinde değerlendirme yaparak seçminizi yapabilirsiniz.

NewsMag Haber Teması

en hızlı wordpress teması - en hızlı wordpress teamaları - newsmag

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsMag


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90| Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 97% )Yslow B (88%)


Newsmag’i en hızlı wordpress temaları arasında, başı çeken en iyi wordpress temalarından biri olarak nitelendirmek mümkün.

Adından da analaşılacağı gibi wordpress haber / magazin teması ya da wordpress blog teması olarak rahatlıkla kullanılabilinir.

Newsmag’ı sadece en hızlı wordpress temaları arasında değil, aynı zamanda kusursuz bir şekilde kodlanışı ile en iyi seo uyumlu wordpress temaları arasında da göstermek mümkün.

Visual Composer  eklentisi yazılım olarak temanın içine entegre edilmiş durumdadır ve bu özellik tut çek yönetmi ile sitenizde kolaylıkla sayfa sablonu oluşturmanıza olanak sağlar. Tema yan panel için 22 ve içerik için 17 bileşeni büneyinde barındırır.

Tema aynı zamanda oldukça kullanıcı dostu bir yönetim paneline sahiptir. Tema yönetim panelinden renk şemasını arkaplan resmini, üst kısmı ve alt kısmı tek bir tıklama ile düzenlemeniz mümkün olacaktır.

Tema yine kendi içerisinde yazılım olarak entegre edilmiş sürükle bırak şeklinde yönetilen son derece gelişmiş bir galeri eklentisini içerisinde barındırır ki bu özelliği sayesinde sitenizin istediğiniz yerinde istediğiniz şekilde galeri oluşturmanız mümkün olacaktır.

Woocommerce, TypeKit, Google Fonts ve responsive Google Adsense reklamları ile uyumlu olan Newsmag kesinlikle verdiğiniz ücrete değecek, en iyi wordpress haber teması olarak nitelenebilecek neredeyse, kusursuz bir temadır.

En İyi Haber Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress Haber Temaları

En Hızlı WordPress Sosyal Medya Temaları

Socially Viral Sosyal Teması

en iyi wordpress temaları - seo uyumlu wordpress temaları - en hızlı wordpress temaları - sosyal tema

En Hızlı Sosyal WordPress Teması – Socially Viral


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )Yslow B (84%)


MyThemeShop‘un bir ürünü olan SociallyViral muazzam derecede hızlı en iyi wordpress temalarından bir diğeri .

Bu temayı bu kadar özel kılan, en hızlı wordpress temaları arasında yer almasından ziyade, sosyal paylaşım etkileşimini maximum seviyelerde tutmayı hedefleyerek kodlanmış ve tasarlanmış olması.

#ViralNova’yı eminim ki bir çoğunuz biliyordur. Eğer bilmeyenler varsa hemen anlatıyorum; ViralNova 100 milyon dolar değerinde, viral içerik yayımlayan bir web sitesi. Peki konumuzla ne alakası var ?

Ne alakası olduğunu ViralNova’yı ve SociallyViral wordpress temasını inceledikten hemen sonra anlayacaksınızdır ancak ben yinede söyleyeyim;

Çünkü ViralNova’da kullanılan wordpress teması SociallyViral’ın neredeyse aynısı, hatta aynısı bile olup sonradan özelleştirilmiş olabilir.

#Eğer hedef kitleniz sosyal medya ise, yani site trafiğinizi sosyal medya üzerinden almaya odaklıysanız, bu wordpress teması sizin için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.

Tema hali hazırda SEO uyumlu olarak kodlanmış fakat, temanın muazzam derecede hızlı ve sosyal medya paylaşım arttırmaya odaklı oluşu temayı otomatik olarak SEO uyumlu bir wordpress teması haline zaten getiriyor.

#Emin olun, SociallyViral temasını kullanmak google sıralamanıza muazzam derecede etki edecektir.

Bir temanın en iyi wordpress temaları arasında yer edinmesi için tüm koşulları fazlası ile karşılayan SociallyViral’ı sosyal medya kitlenizi paraya çevirmek için kurulacak sitede kullanılabilecek en iyi wordpress teması diye düşünüyorum.

SocialMe – WordPress Sosyal Paylaşım Teması

Wordpress paylaşım teması - paylaşım sitesi teması

En Hızlı WordPress Sosyal Paylaşım Teması – SocialMe


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 89Mobil 73
Pingdom Website Speed Skoru: 76
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A (90% )Yslow B (86%)


En hızlı wordpress teması yazımda sizlerle özellikle paylaşmak istediğim diğer bir muazzam sosyal medya teması ise MyThemeShop’un en son ürünü SocialMe.

#SocialMe sosyal paylaşım teması SEO uyumluluk ve hız konusunda gerçek anlamda kayda değer sonuçlara sahip en iyi wordpress sosyal içerik teması.

SocialMe toplamda 4 farklı tasarıma sahip. Tasarımlar ise sırası ile; sosyal blog teması, yemek tarifi, arkadaşlık ve sosyal wordpress teması şeklinde.

#Aynı zamanda wordpress üyelik eklentileri ile tamamen uyumlu şekilde kodlanmış ve her yazarın kendine ait bir yazar kutusu varken, ziyaretçileri sevdikleri yazarları takip edebiliyor.

Eğer bir wordpress sosyal paylaşım sitesi kurmak istiyor ve bunun için sosyal medya ile ilgili bir wordpress teması arıyorsanız, SocialMe demosuna mutlaka bir göz atın derim.

En İyi Sosyal Tema Listemi İncelemek İçin >> 5 En İyi WordPress Sosyal Medya Teması

En Hızlı WordPress Video Temaları

Video – WordPress Video Teması

Wordpress video teması - video

En Hızlı WordPress Video Teması – Video


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow A (90%)


En hızlı wordpress teması listemde özellikle  yer vermek istediğim ki listenin geri kalanı ciddi anlamda geride bırakacağına inandığım MyThemeShop ürünü olan wordpress video teması Video.

Eğer aklınızda bir video sitesi projesi varsa ki bu fikir eğitim amaçlı videolar yayımlayacağınız bir site üzerine yoğunlaşıyorsa ve eğitim sitesi için video teması arıyorsanız, Video sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan.

Temanın hem en hızlı hem de en iyi SEO uyumlu wordpress video teması olması yanında bir çok özelliği daha mevcut.

Video izlenme sayacı, video oylama, emdeb dolu ile video ekleme, adsense odaklı, sade, basit bir tasarıma sahip, ziyaretçilerin video gönderebildiği, göz yormayan, youtube kaynağından yayın yapabilen özel bir playera sahip muhteşem bir wordpress video teması.

En İyi Video Teması Listemi İncelemek İçin >> 5 En İyi WordPress Video Teması

En Hızlı WordPress E-Ticaret Temaları

WooCart – WP E-Ticaret Teması

woocart WP E-ticaret teması

En Hızlı WordPress E Ticaret Teması – WooCart


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (86%)


En hızlı wordpress teması listemde paylaşmak istediğim ve özellikle mobilde kendini diğer temalara göre 1 adım daha ileri atan e-ticaret teması ise Woocart.

Yine MyThemeShop üretimi bir e ticaret teması olduğu için Woocart’ın belirgin şekilde öne çıkan iki özelliği hızı ve tabii ki SEO uyumlu oluşu.

Temayı en iyi wordpress e ticaret temaları listesine sokan en temel farktörlerden bir diğeri de kullanıcı deneyimi araştırmaları sonucu tasarlanmış olması.

En İyi E Ticaret Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress E Ticaret Teması

En Hızlı Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Ad-Sense WordPress Adsense Teması

Adsense uyumlu wordpress teması

En Hızlı WordPress Adsense Teması


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 96% )Yslow B (87%)


En hızlı wordpress teması listemde bir çok kişi tarafından adsense uyumlu wordpress teması aranması nedeni ile bir de en hızlı wordpress adsense teması için tanıtım yapmak istedim.

Adsense teması için toplamda 9 farklı tasarım kodlanmış. Bu tasarımlar ise genel, teknoloji, viral, moda, yemek tarifleri, spor, kadın teması, fitness, haber şeklinde.

#Yani bir çok kategoriye uygun bir tema inşa edilmiş aslında. Hem muazzam derecede hızlı olması, hem SEO uyumlu hem de adsense gelirlerini maximize etmek amaçlı, adsense uyumlu kodlanmış bu tema,

Site geliri adsense indexli olan site sahipleri için gerçekten vazgeçilmez bir tema. Adsense odaklı bir sitem olsaydı, kesinlikle kullanacağım bir tema olurdu.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

 


Umarım SEO Uyumlu, En İyi ve En Hızlı WordPress Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

SEO Uyumlu, En İyi ve En Hızlı WordPress Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Tolga dedi ki:

  Wordpres Temaları Hepsi Birbirinden Güzeller Ama Ben Istedigim Temayı Bulamıyorum Grafik Tasarım İçin Bir Bir Kaçtane Tema Tavsiyesi Yaparmısınız Acaba

 2. Selami dedi ki:

  Hangisini tercih edeyim benim için hangisi uygun olur?

 3. Selami dedi ki:

  Burak hocam merhaba. Özelden gerekirse iletişime geçebilir miyiz?
  Teknoloji blog haber tarzı site oluşturuyorum. Sağolun makaleler yardımcı oluyor. 2 farklı tema var kafamda.
  1.si İnteractive
  2.si Envato’nun News9paper
  Aradığım temadaki özellik adsense +Seo optimizasyonlu +hızlı ve temiz kod +stabil olması
  Her 2 temada da aradığım özellikler var fakat ben interactive temada şunu merak ediyorum Bilginiz var mıdır?
  Adsense reklamları yerleştirme noktalarını biz kendimiz ayarlayabilir miyiz?
  Envato newspaper temasında yerleştirme noktaları var yani gönlüm interactive tema dan yana. İkisi arasında sadece sitemde adsense reklamları olsun istiyorum ağırlık o yönde olsun istiyorum kısaca. Sizin referans kodunuzla varsa yardımcı olarak almak istiyorum. Bana yol gösterir misiniz bu süreçte?
  Teşekkür ediyorum.

 4. bahadır dedi ki:

  Mythemeshop de fiyatlar ve lisans sınırsız olayı degiştimi 1 adet lisans gibi uyarılar alıyorum da

  1. Burak Oran dedi ki:

   Aynen hocam lisansn olayı değiştir. Artık bir temayı 1 lisans ile tek bir sitede kullnabiliyorsunuz.

 5. dandanakan01 dedi ki:

  Harika bir site oluşturmuşsunuz öncelikle tebrik ederim dolu dolu içerik var.Tema konusunda
  güzel temalar örneklemiş siniz bu örneklerden yola çıkarak yeni bir tema nasip olacak gibi duruyor.

 6. Erkan dedi ki:

  Merhaba burak bey braxton temasını almak istiyorum ama hız testi yaptigimda çok kotu çıkıyor. Sebebi nedir acaba.

 7. Yusuf dedi ki:

  Merhaba sitenizi hayranlıkla okudum. Tamen sizin yonlendirmelerinizle bir magazin sitesi acmak istiyorum. Tema konusuna çok takildim. Yazinizda cok fazla tema var kararsiz kaldim. Önerebileceğıniz Hizli, seo uyumlu, sonsuz kaydirma ozellikli (şart değil), görseli ilgi çekici bir tema var mı? Emekleriniz icin tesekkurler.

 8. Mustafa ACAR dedi ki:

  Merhaba Burak Oran . Sitenizi birkaç aydır takip ediyorum . Siteniz gerçekten bilgilendirici olması ilgi alanım dışında olan sayfalarınızı bile okumama yetiyor . Bana göre tek sıkıntı var sitenizde. O da kelime ve imla hatalarınız . Benim yazılarınızı okurken tek takıldığım nokta hatalar oluyor . Eğer isterseniz tamamen gönüllü olarak, yazılarınızı sitenizde paylaştıktan sonra bana da atarsanız hataları düzeltip geri size gönderebilirim . Amacım sadece sizin bilgilendirici ve düzgün sitenizi imla hataları gibi şeylerle uğraştırmamak

  1. Burak Oran dedi ki:

   Geri dönüş ve yapıcı eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Ancak inanın bu tür düzeltmeler yapacak vaktim olmuyor. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Siz de maruz görün lütfen.

 9. Türker Kılınç dedi ki:

  merhaba,mythemeshop taki temalar 5 tane siteye kadar kullanım izni veriyor, themeforest taki temalar regularsa 1 kullanıma izi veriyor( daha fala kullananlarda mevcut) değil mi? Yanlış mı anlamışım. Diğer bir sorum da şu, yapacağım bir blogu ayrı ayrı domain ve hosting alarak ingilizce ve türkçe yapsam,ayn şeyleri farklı dillerde anlatsam özgünlük açısından sıkıntı olur mu,önerir misiniz?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Doprudur hocam. İngilizce türkçe sorunuza gelince; eğer içerikler birebir aynı olacaksa aynı sitede hem ing hem türkçe olarak yayımlamanızı tavsiye ederim. Diğer türlü kopya içerik pozisyonuna düşebilir.

 10. ahsen dedi ki:

  burak bey mythemeshop tan ücretsiz bir tema beğendim ama nasıl ekleyeceğim onu kendi bloguma

  1. Burak Oran dedi ki:

   Blogumda wordpress tema kurulumu diye aratma yapın. Gerekli yazılar mevcut.

 11. Cebrail dedi ki:

  Elinize sağlık güzel paylaşım.

 12. ahmet dedi ki:

  Merhabalar,
  Öncelikle yazılarınızla benim gibi teknik bilgisi az olan kişilere de yeni ufuklar açtınız. Yeni bir diziler ile ilgili haberler yapmak için bir site açmayı planlıyorum. Sitemi açmadan önce tema için arayışlara girdim. Ben Schema temasını beğendim. Sizce benim açmayı planladığım dizi haberlerine uygun bir tema olur mu? Uygun değilse bir tema öneriniz varsa lütfen paylaşın. Bir de bu temaların türkçe versiyonu var mı? Burası soru işareti oluşturdu. Selamlar…..

 13. ethem ersen dedi ki:

  sayenizde kendi haber sitemi yaptım gayet güzel çalışıyor.yakın zamanda sizin onu elden geçirmenizi ücreti mukabili isteyeceğim.eşimin konfeksiyon mağazasında da internetten satış yapmasını istiyorum.beğendiğim bir site var.onun resimlerini size nasıl gönderebilirim.bana bu örnekteki siteye uygun word pres uyumlu bir tema bulabilirmisiniz.ücreti hosting ve alan adı ne ise gerekirse size ödeyip almayı düşünüyorum.

 14. Tolga dedi ki:

  Öncelikle bloğunuzda paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. Oldukça faydalı bir kaynak olmuş.

  Yukarıda paylaştığınız blog temalarını sizin paylaştığınız araçlarla test ettiğimde, verdiğinizden çok daha kötü sonuçlar çıkıyor. Temaların değişmediğini varsayarsam test yöntemleri mi değişti dersiniz? WordPress konusunda yeni olduğum için test ederken mi bir şeyi eksik yaptım bilmiyorum. En azından bir kaç temayı yeniden test edip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba, mailde de görüştüğümüz gibi siz yanlış URL adresini teste tabi tutmuşsunuz. Doğru adres ise temanın demo’sunun yüklü olduğu adres. Demo logosuna sağ tıklayıp yeni sayfada aç dediğinizde demonun orjinal yüklü olduğu sayfa açılacaktır

 15. Ali dedi ki:

  braxton temasını almak istiyorum.Sizce bu saydıklarınızdan ilk 5 e girer mi

 16. Hüsnü dedi ki:

  Hocam merhaba yazılarınız çok güzel elinize sağlık. İki sorum olacaktı

  1. Oyun-teknoloji sitesi için ne önerirsiniz, Newsmag uygun kaçar mı? Şu anda sitemden hız, seo ve Google sıralaması olarak memnunum fakat kalma oranı – hemen çıkma oranı çok kötü.

  2. Tema değişimi yaptıktan sonra resimleri aynı bıraksak ne gibi zararı olur? 1000 kadar resim var sitede

 17. osman dedi ki:

  merhaba burak hocam geçenlerde sitenizde ücretli bi tema ile ilgili bir yazı vardı yani tema geliştiricisinin bir ücretli temasını aldığınızda diğer tüm temalarınıda kullanıldığınızı okumuştum. hangi tema geliştiriciydi ve sitenizde nerede görmüştüm bulamadım yardımcı olurmusunuz..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Evet, şu yazımda mevcut hocam o ibareler: Mythemeshop üzerinden tema nasıl satın alınır

 18. yalın dedi ki:

  Temayı satın aldıktan sonra bir değil bir çok sitede kullanılabilir yani kafamda soru işareti olarak kalmıştı. teşekkür ederim :)

 19. yalın dedi ki:

  selamunaleykum hocam ücretli tema aldığımızda ömür boyu kullanılabiliniyormuş. peki o temayı bir çok site için kullanılabiliniyor mu? yoksa kullanılmaması için önlemler alınmışmı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hayır hocam. İstediğiniz sitede bir kez satın aldıktan sonra kullanabilirsiniz.

 20. Mahmut Üstnn dedi ki:

  Koay gelsin gerçekten sitenizden çok yararlanıyorum. fakat başıma şöyle bir şey geldi mythemeshop.com tan aldığım temayı yüklemek istediğimde zip dosyasına Yüklenen dosya php.ini dosyasındaki upload_max_filesize directive ile belirtilen limiti aşıyor.hatası veriyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba, sorunuzun çözümü blog nasıl açılır yazımın en alt kısmında bulunan ( 7. adımda ) blog nasıl açılır videosu içinde mevcut.

 21. Çocuk dedi ki:

  Merhaba hergün giriyorum neredeyse siteye çok teşekkürler ilerde belki harclığımız cıkarsa sayenizde Allah razı olsun. şimdi gelelim konuya benim ana sayfa da ki resimlerde modül yani o işte kaç kişi bakmış kaç kişi yorum atmış olan yer ingilizce bunu nasıl değiştireceğim bulamadım bi türlü.. herald magazin teması kullanıyorum

 22. mehmet bahar dedi ki:

  merhaba hocam yaziarinizi dikkate okuyor ve takip ediyorum.ricam benim bogumu inceeyip ekik varmi onerierinizdir.ne yapmayim tema degitirmem iyi olurmu hangi temayi onerirsiniz

 23. dergice dedi ki:

  hız açısından boombox temasını öneriyor musunuz? yada soruyu değiştireyim, boombox teması hakkında nasıl düşünüyorsunuz?

 24. tarık dedi ki:

  newspaper 7 teması ile ilgili görüşünüz varsa testiniz denemeniz paylaşırsanız sevinirim konularda denk gelmedi bana, birde bu herald magazine temasının bukadar yavaş olmasının nedeni ile ilgili bir fikriniz varsa çok heveslenmiştim bu temaya kursağımda kaldı :)

 25. tarık dedi ki:

  kendi temamı ararken yaptığım testi defalarca denemeler neticesinde ulaştığım rakamları yazıyorum; en sevdiğim tema herald magazine teması 4.3-4.7 saniye, newspaper (mythemeshop) 2.6-3 saniye, newspaper 7 (themeforest) 2.3-2.5 saniyede sayfalar açılıyor, mobilde en güzel görünen herald magazine teması görsel olarak almaya niyetlendim ama yaptığım bu araştırma neticesinde çok aklımı kurcaladı, en hızlı olan themeforest in newspaper 7 teması oldu mythemeshop un newspaper temasıda oldukça hızlı en hoşuma giden temanın en yavaş çıkması ki bariz şekilde yavaş özellikle mobilde çok şaşırttı beni tam almak üzereydimki bi karşılaştırma yapayım dedim bu sonuç çıktı tema düşünen arkadaşların göz önünde bulundurması gerekir diye düşünerek paylaştım.

 26. Tuğberk dedi ki:

  Burak Bey Merhaba,

  Müsait olmadığınızdan sanırım cevap yazamadınız ben de yinelemek istedim. Bu mesajı yazarken website kısmına yazdığım site’ye bakabilir misiniz? Oldukça hızlı sayfa geçişinin olduğu bir site. Bu siteye mesela pek yüksek not vermemiş pingdom ve google page. Ancak ben tecrübe ettim ve hızlı gözüküyor. İlk sorum bahsettiğim sitede olduğu gibi temalar hangi kategoride bulunur? Bir de pingdom ve google ile sitelerin hızını analiz ederken gelen veriler güvenilir mi?

 27. Tuğberk dedi ki:

  Merhaba Burak Bey,

  Bu yazıyı yazarkenki girdiğim e-mail adresinden iletişim sayfanız aracılığıyla bir soru sormuştum. Müsait olduğunuzda sorum hakkında fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 28. İhsan dedi ki:

  Burak kardeşim film sitesi yada videolar için önerebileceğin bir wordpress teması var mı acaba ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Video temaları başlıklı yazıma bakabilirsiniz hocam.

 29. Farid Ahmedov dedi ki:

  merhaba. Sıralamyı yapmışsın burak ama rakamlara dikkat ettiğimde sıralma yanlış. Çünkü son olarak yerleştirdiğim ad-sense temasi ilk sirada yer verdiğin temadan rakamlara baktığımızda daha iyi

 30. sertuğ dedi ki:

  Merhabalar öncelikle bu blog’a nası denk geldim bende bilmiyorum ve iyikide denk gelmişim kendimi şanslı hissediyorum buda ilk yazım :)

  Teknoloji adı altında gelişim bilişimi adı altında bir blog yazı,makale vb.. tarzı her şeyi ile yoruma tecrübeye dayalı bir blog kurmak istiyorum ama hangi tema daha d mantıklı ve google.com amcamızın :D sevdiği tarzdan olur karar vermemde bana yardımcı olursan sevinirim

  Birde bana önerdiğin temaya senin çevirmiş olduğun dil dosyasını aktarsak fayası olurmu sonuçta aynı firma kodlama tekniği aynıdır diye düşünüyorum ?

  Cvp’ını beklemekteyim kardeşim..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba, ben de size tam da okuduğunuz yazıdaki temaları önerecektim ki siz zaten önereceğim yazının altına yorum yapmışsınız. Kesinlikle bu yazıda yer alan temalardan bir tanesini öneririm. Hem kodlama,hız hem de SEO açısından oldukça iyi temalardır. Çeviri kısmıda oldukça kolay, wordpress tema türkçeleştirme yazımı takip edebilirsiniz bu işlem için.

 31. Hayri dedi ki:

  Herkese merhaba. Çok güzel ve aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz emeğinize sağlık. Bu işlerden hiç anlamayan bi insan olarak sizden küçük bir öneri rica ediyorum. Bir radyo sitem var kendi çapımda, bu siteye radyoya uygun ücretsiz ve mümkün olduğunca sorunsuz bir tema yüklemek istiyorum. Dediğim gibi bu konuya oldukça uzağım ancak hazır kodlarla vs. bi parça bişeyler eklemeye gayret ediyorum fırsat buldukça. Şu an kullandığım tema da bu işe uyumlu değil bunu ben bile anladım açıklamalarınızdan. Teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.

 32. Avcılar Notebook Tamiri dedi ki:

  güzel paylaşım teşekkür ederiz…

 33. ibrahim dedi ki:

  kolay gelsin kardeşim ben matematikle alakalı test sitesi açmak istiyorum içinde testler paylaşacagım online quizler koyacağım bunuda wp de yapmak isterim fakat uygun bi tema bulamadım önerin olabilirmi

 34. harikasin dedi ki:

  tskler hocam insallah güzel olur sitem ıcın

 35. burak dedi ki:

  Gerçekten Çok işim yaradı yaradı elinize sağlık takip etmeye devam edeceğim.

 36. turan birimoğlu dedi ki:

  elinize sağlık.güzel emek vermişsiniz. teşekkürler. Benim e ticaret sitem var.bu site için bir blog oluşturdum. bu blog için sade blog arıyorum.ama karar veremedim.tavsiye edebileceğiniz bir tema varmı.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam merhabalar, yazıda yer alan bir çok tema zaten sadece blog temasıdır. Hem SEO açısından hem de Hız açısından oldukça iyi temalardır. Dolayısı ile listede yer alan temalardan bir tanesini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

 37. Krom Bordür dedi ki:

  Gerçekten anlatım mükemmel ve önerdiğiniz temalar çok iyi. Yorumlarda bile makaleler gibi açıklama yapmanız müthiş iyiki varsınız.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Beğenmenize sevindim hocam. Yorumunuz için teşekkür ederim. Takipte kalmanız dileği ile !

 38. zeynep dedi ki:

  çok faydalı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık.. bu konudaki en iyi sitelerden birisiniz.. takipteyiz

 39. erdal dedi ki:

  merhaba
  sitem için ücretli bir site aldım her şey çok güzel fakat demo dosyalarını içe aktarmak istiyorum bu aşamada her şey doğru bir şekilde ilerlerken bazı dosyaların aktarılamadı başarısız mesajı alıyorum bunun için ne yapmalıyım ?

 40. Can Aydemir dedi ki:

  Burak selam. MyThemeShop aracılığı ile Interactive temasını almayı düşünüyorum. Ödemeyi nasıl yapacağım konusunda yardıma ihtiyacım var. Mail adresi ya da bu yorum üzerinden acil geri dönüşünü bekliyorum. İyi akşamlar.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam cevap yazdım. Mailiniz kontrol edebilirsiniz.

 41. sesli chat dedi ki:

  Güzel Paylaşım hocam teşekkürler

 42. Kimyasal Gelişmeler dedi ki:

  Bilime faydalı olmak adına kurduğum sitemi geliştirmek adına aklıma takılan tüm soruların cevabını bulduğum WpMavi’ye sonsuz teşekkürler…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok teşekkürler hocam ! Takipte kalmanız dileği ile !

 43. Can Aydemir dedi ki:

  Merhaba Burak, yeni projemiz için Interactive temasını almayı düşünüyoruz. Sana ait kod var mı ? hem bize indirim yapacak hemde sana komisyon getirecek. Geri dönüşünü bekliyorum.

 44. Vaillant yetkili servis dedi ki:

  Paylaşım ve yazı harika
  birde en iyi ücretsiz wm tema olsa süper olur

 45. enver dedi ki:

  bu temaları satın aldığımızda kendimiz üzerinde değişiklik yapabilirmiyiz mesela sohop temasını aldığımızda ilanla sayfa sayfa değilde hepsi başta aşagı ön sayfada çıksa sayfa sayfa ilerlenmese ilanları görüntülemek için. bu tip değişiklikler yapılabilirse bu sitenin seo optimizasyonunu hızını değiştirirmi.?

 46. hakan dedi ki:

  kardeşim böyle önere bilicegin sanatçı versiyonlu güzel site varmı dijital platformların resimleri olan mesela sanatçının albümü tüm dijitallerde onlara link vermek için sosyal medyası bol olan reklam alabilicegimiz tema biz baktıkda pek birşey bulamadık yardımcı olursan minnetdar oluruz kardeşim

 47. umut dedi ki:

  Dostum siten göründüğü gibi iyi bir ziyaretçi kitlesine sahip ve gerçekten kaliteli içerik paylaşıyorsun. Fakat sitede hiçbir reklam yok. Bunun sebebi nedir?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çünkü gelirimi satış ortaklığı ile sağlıyorum. Reklamlarla değil. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim. Takipte kalmanız dileği ile

 48. MMD dedi ki:

  merhabalar, blogum icin Schema temasini satin aldim. Fakat bazi sitelerde temaniz seo uyumluysa seo ayari yapmaniza gerek yoktur vs. yaziyor. Benim temam icin hangi seo eklentisi en uygundur, baslangic olarak nasil seo ayarlari yapabilirim?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam en uygunu yoast seo‘dur

 49. Süleyman ÖZKAN dedi ki:

  WordPress hakkında aklıma takılan ne varsa ilk baktığım yer WPMAVİ. Tek kelimeyle muhteşem bir iş yapıyorsunuz. Sizin yazdığınız bir konuda internette daha detaylısını bulmak neredeyse imkansız. Emeğinize sağlık.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Övgü dolu sözleriniz için çok teşkkür ederim. Bu gayretle umarım wordpress konusunda Türkiye’de tek, alternatifsiz kaynak olacağız :)

 50. İbrahim dedi ki:

  Eline sağlık. Birde şöyle güzel sözler için bir tema önersen

 51. Remzi dedi ki:

  Elinize sağlık.

 52. ajanda dedi ki:

  WordPress son 3 aydır sık sık güncelleme yapıyor bazı güncellemelerinde yavaşlama mevcut yada eklentilerle uyuşmuyor.

 53. semih dedi ki:

  merhaba. wordpress.com dan bir blogum var ve temasını değiştirmek istiyorum fakat bir tema upload etmeme izin vermiyor. Sadece kendi listesinden seçebiliyorum. başka siteden beğendiğim bir temayı kullanma yolum var mı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam kullandığınız wordpress’İn ücretsiz ve kısıtlı versiyonu. Tema kullanmak, tasarımınızı özelleştirmek istiyorsanız, wordpress.org’a geçmeniz gerekli. Onuda, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazım vasıtası ile gerçekleştirebilirsiniz.

 54. msd dedi ki:

  Premium tema alıyorsanız şunu da gözardı etmemek gerekiyor. Demoda yayınlanan tema sizin içeriğinize uygun olmayabilir. O yüzden iyi karar vermek gerekiyor. Mesela temelde blog yazıyorsunuz ve gittiniz haber teması aldınız. Blogunuzun albesini uçup gidebilir. O yüzden lütfen tema değiştirmenin zararları yazısını güzelce okuyun. Burak, hangi temanın hangi içeriğe uygun olduğunu belirtmiş ki yerinde bi detay olmuş.
  İkincisi, premium temalarda değişiklik yapmak için temel bazı kodlamaları bilmeniz gerekiyor. Eğer başlangıç seviyesinde bir wordpress kullanıcı iseniz demodaki siteye bakıp sizin de birebir aynı siteniz olacak diye düşünmeyin lütfen. Steadyincome temasını almıştım fakat temaya bir türlü hakim olamadım. Bir yerini kendi aklımdaki tasarıma göre değiştirmekte büyük güçlük çektim. MeSonunda başka bir zaman kullanmak üzere temayı bir köşeye koydum.
  Yani anlayacağınız gördüğünüz şey ile aklınızdaki tasarım farklı olabilir. Anladığım kadarıyla Burak da bu site için ciddi anlamda uğraşmış. Tasarımı ve yazıların okunurluğu insanın içini açıyor. Kullandığı temayı internetten bulabilirsiniz. Göreceksiniz default temayla wpmavi.com arasında farklar var. Farkı sağlayan da biraz kodlama becerisi gibi. Ben yeni bir kullanıcı olduğumdan tam emin olamadım.
  Sonuç olarak, bu yazı premium tema alacaklara güzel bir referans olmuş. Tema seçimi önemli bir başlangıç. Eğer içeriği de iyi hazırlarsanız internette güzel bir referans siteniz olacaktır.
  Birkaç gündür tema düzenlemeyle uğraşıyorum, bayağı sıkıldım valla. O yüzden bu yorumu yapma ihtiyacı hissettim.
  Saygılarımla,
  Mesut

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tabii insan bazen farklı açılardan bakamıyor olaya. Yani ne kadar empati kurmaya çalışsam da başlangıç seviyesindeki insanların baktığı gözle bakamıyorum bazen. Evet aslında çok haklısınız… Temaları istediğiniz şekillere sokmam için biraz uğraşmak gerekiyor. Ancak bunlar yapılmacayak şeyler değil. Biraz zaman ayırsanız, üzerine uğraşsanız o kadar kaynak var ki… Sınırsız sayıda. Ve evet ben de temam üzerinde oynamalar yaptım tabii ki ancak bu iş ile uğraşan, zaman harcıyan herkes bir süre sonra nasıl oynamalar yapacağınız öğrenip, sitesini kendi istediği gibi şekillendirmeye başlıyor.

   Bakış açınızı katma değerli bir şekilde yorum olarak ilettiğiniz için ben teşekkür ederim. Esenle kalmanız dileği ile ! Saygılarımla.

 55. Meryem Kocabay dedi ki:

  Hocam bir de tema değişikliği yaptığımızda çok büyük problemlerle karşılaşır mıyız?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tema değiştirme Başlıklı sorudan bu sorunuzun cevabını da okuyabilirsiniz.

 56. Meryem Kocabay dedi ki:

  Hocam bir de busines temalardan örnek verebilir misiniz lütfen? Ben şu an Enfold kullanıyorum ve temamı değiştirmeyi düşünüyorum. Enfold konusunda sizin yorumlarınızı merak ettim. Kodlaması SEO için uygun değil galiba, çünkü çok yavaş.

  1. Burak Oran dedi ki:

   WordPress kurumsal temalar başlıklı yazımdan business tarzı temalara ulaşabilirsiniz hocam.

 57. Doğan dedi ki:

  Merhabalar Burak Bey.
  Birçok yazı okuduktan sonra blogunuza erişim sağladım. Eğitim ile uyumlu bir tema arıyorum. Örneğin not paylaşımı, eğitim videoları,soru bankası dowloand edebilme,eğitim konularında makale yayınlama gibi. Buradaki yorumlara baktığımda Ahmet Bey’in ilettiği ‘Newsmag’ teması görsel olarak çok iyi fakat dediğiniz gibi çok karışık geldi. Bu içeriklere uygun tavsiye edebileceğiniz bir tema varsa yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca blogunuz çok faydalı oldu teşekkür ederim şimdiden. Başarılar

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba Doğan, isteğini aslında biraz spesifik bu sebeple de önerebileceğim direkt bir tema yok. Zaten tüm bu isteiklerinizi bir arada barındıran bir tema bulamazsınız. Çünkü istekleriniz çok spesifik. Ancak şu şekilde yaparsınız; İsteklerinize en yakın temayı bulup, o tema üzerine oynamalar yapıp, eklentiler kullanarak istediğiniz şekilde bir site kurabilirsiniz. Size önerim kesinlikle hızlı bir tema kullanmanız. WordPress temaları sekmem altında yer alan temaları bir inceleyin. Hepsi sektörünün en hızlı temalarıdır. Ardından o temaarı isteğinize göre şekillendirmeye çalışın.

 58. byteknoblog dedi ki:

  Burak hocam aldığımız temayı kaç sitede kullanabiliyoruz

  1. Burak Oran dedi ki:

   Sınırsız hocam.

 59. Ahmet dedi ki:

  Themeforestte 15, Gabfire, Magazine3, themify de 3’er premium tema alıp sitelerimde tecrübe etmiş bir blogger olarak gördüğüm en iyi blog temalarından biri tagdiv ekibinin newsmag teması. Uzun süredir Newsmag temasını blogumda kullanıyorum. Burağın da dediği gibi haber teması ancak özelleştirilmiş blog sitesi açmak isteyenler için ideal. İşlevsel, kullanışlı, esnek ve hızlı. Yeni tema alacak arkadaşlara önerebilirim. Güzel yazı için teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Evet Ahmet senin de kullandığını biliyorum ki blogun için gayet güzel bir tema olmuş. Ancak Newsmag’in tek bir dezavantajı var oda sorgu sayısı. Çok fazla sorgu sayısına sahip ve buda siteye görsellik ve işlevsellik katalım derken sitenizin hızından olabiliyorsunuz. Yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

 60. Notebook Tamiri dedi ki:

  Hocam Merhabalar,
  Blogunuzla bugün tanıştım.Mükemmel bilgiler veriyorsunuz.Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkür ederim hocam. Faydasını görüyorsanız ne mutlu bana.

 61. evden eve nakliyat dedi ki:

  süper blog ve süper paylaşımlar teşekkür ederim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun için teşekkür ederim hocam. Beğenmenize sevindim.

 62. volkan dedi ki:

  Merhaba Burak bey, şuan kullandığım temanın çok benzeri sizin önerilerinizde yer alıyor ve değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat sizin kadar teknik bilgiye sahip değilim. İstediğim temayı ücretli alıp kurmam var olan ayarlarımı yeniden yapmam gerektiği anlamınamı geliyor. Örneğin W3 total cache gibi. mevcut temam colormag free, geçmeyi düşündüğüm Newsmag pro? Teşekkürler.

 63. alkan tenik dedi ki:

  Burak bu bilgilendirmeler için çok teşekkürler. Hız kesinlikle olmazsa olmaz. Hiçbir ziyaretçi yavaş bir siteyi beklemiyor. bir daha da geri gelmiyor.
  Test ettiğin araçlar da en güvenilir olanları demek lazım.
  Yeni araştırmalarını bekliyoruz.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Alkan, Normalde senin yazacağın bir yazıydı fakat içime sinmeden, araştırmadan, üstünden geçmeden yayımlayamıyorum. Kendim için mükemmel olmadığı sürecede bu şekilde olmaya devam edicek gibi görünüyor.

   1. Fatih dedi ki:

    burak bey, etiket kullanımı ile ilgili yazı bekliyoruz. Yazımızı yayınlamadan önce , etiket nasıl belirlenmeli veya kullanılmalı gibi. İnternette pek birşey bulamadım. Senin bazı yazılarında da var ama daha detaylı lütfen :)

    1. Burak Oran dedi ki:

     Tamadır Fatih. Notunu aldım. Yorumun için teşekkür ederim.

 64. Çağrı Mustafa Alkan dedi ki:

  Aslında ücretsiz öneriler isteyen arkadaşlara da yine MyThemeshop’ın ücretsiz temalarını önerebiliriz Burak. Büyük iştahla okuyorum ve de okumaya devam edeceğim :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok güzel bir nokrataya değinmişsin Çağrı. Kesinlikle! Yorumun için teşekkür ederim dostum.

 65. Bilal dedi ki:

  Burak uzun süredir konularını bekliyordum inan bu Burak tan neden mail gelmiyor acaba başına bir şey mi geldide hiç konu yayınlamıyor diyordum.
  Gene ilaç olacak bir konu yayınlamışsın. Bildiğin üzere bizim sitede hız sorunu vardı. Bizim tema safir rehber ölçtüm demosunu 39 a 50 çıktı. Yalnız ben yukrıda best temasnı demodan ölçtüm 77 ye 83 çıktı.
  Birde bu temeların Türkçe ayarı var mı ?
  Şimdi tema değiştirsek bir dünya sıkıntıda olur nasıl yapcaz bilemiyorum da. Ama çok güzel konu olmuş ellerine sağlık.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bilal son haftalarda özel işlerim vardı blogumla doğru düzgün ilgilenemedim. Bu sebeplede yaazı çıkartamadım. Ama ilerleyen süreçte bir sıkıntı olmaz ise, yazılarım gecikme yaşanmadan gelecek.

   Tema değiştirmeye kararını iyi ölçüp biçmen lazım, sana tavsiyem sitenin yedeğini alıp aynı hosting paketinde fakat farklı bir dizinde önerdiğim temalardan bir tanesini alıp kurduktan sonra onun üzerine kur. Daha sonra nelerin eksik olduğunu, hangi ayarların kaybolduğunu, sitenin hızının değişip değişmediğini gözlemle. Sonuca görede bir yol izlersin.

   Ve evet, Türkçe dil desteği var mı bilmiyorum ama temayı Türkçe’leştirmek çok kolay. Ayrıca ölçümü nasıl yaptın bilmiyorum fakat listede yer alan hiç bir tema üzerinde ne bir cache ekelnti ne de bir optimziasyon söz konusu. Saf halleri ile bu temalar bu kadar hızlı ise, birde cache vs kullandığında düşün.

   1. Bilal dedi ki:

    Evet tema değiştirmek çok zahmetli. Hele benimki gibi cok resim olan bir sitede resim en boy oranlari. Yizlerce yazdia yaptigim ic linklemeler hepsi gidecek. Oturup isi gücü birakip bir hafta onjnla ugrasmak gerekir. Sıkıntı ama insan dedigin gibi temanin boş hali bile bu kadar hızlı olunca iç geçiriyor.

    1. Burak Oran dedi ki:

     Aslında halledilmeyecek bir şey değil ama işte uğraşması gerçek anlamda zahmetli. O yüzden çokta takılmamak lazım :)) Yorumun için tekrar teşekkürler.

 66. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

  Burak yine döktürmüşsün, emeğine sağlık kardeşim.

  Newspaper ve Newsmag temalarını uzun süre haber sitelerimde kullandım. Almayı düşünen arkadaşlar gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

  Hem kullanıcı dostu hem de optimizasyonu bu kadar kolay temalar bulmak çok zor.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Oğuz yazıma gelip yorum yaptığın ve güzel sözlerini esirmediğin için tüm samimiyetimle teşekkür ederim kardeşim.

 67. Fatih dedi ki:

  Emeğine sağlık burak. Yalnız bu yazıyı daha önceleri yayınlasaydın olmazmıydı kardeşim ! Ben siteyi ilk açtığımda yalnış bir tema seçmiştim ve gerçekten berbattı. 50 $ paramda boşa gitmişti. Ama şimdiki temamdan memnunum, zaten o da bu listenin başlarında :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   :)) Valla senin için geç kaldığıma üzüldüm Fatih fakat temennim başkalarına geç kalmamış olmak :) Yorumun için çok teşekkür ederim dostum.

 68. yıldırım dedi ki:

  Selamlar,

  Ben de bir süredir hız sorunundan muzdariptim.Cdn gibi çözümlerle bir nebze olsun bu sorunu aştım ama tema konusunda kafamda hala soru işareti var.
  Yazınız bu konuda bilgilendirici olmuş.Ben şahsen Schema ve App Blog temasını seçerdim.Testleri demo sayfa üzerinden yaptığımda ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ama Requests sayıları ikisinde de 40’ı bulmadı.
  İlk sıradaki best blog tema da güzel ama sorgu sayısı 80’in üzerinde gösteriyor.
  Yeni bir blog açsam tercihim Schema olurdu.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yazımda da belirttiğim gibi, bende ileride hayata geçirmeyi planladığım projelerin birinde mutlaka bu temalardan bir tanesini kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca detaylı yorumun için çok teşekkürler Yıldırım. Takipte kalman dileği ile!

 69. Hilal dedi ki:

  Ücretsiz öneriniz yok mu hiç acaba?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam ücretsiz temalar malesef bu denli hızlı ve iyi değil, bu tamamı ile arz talep durumu. Böylesine iyi kodlamaları yazdıklarında bunlarıda pek tabii emeklerinin karşılığını almak için ücreti olarak satıyor insanlar. Eğer en iyisini istiyorsanız azda olsa bir maliyeti var.

   1. Hilal dedi ki:

    Teşekkür ediyorum cevabınız için.

 70. Hasan Fırtına dedi ki:

  Burak özletmiştin kendini :)

  Mythemeshop‘un temaları oldukça kaliteli. son dönemlerde ne kadar ilgiden dolayı paracı olsalarda verdikleri ürün iyi.

  Senden daha sık haber almak istiyoruz :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hasan biliyosun yoğundum geçen haftalarda :) Ancak bundan sonrası için her hafta gelicek yazılarım. Dediğin gibi kesinlikle çok kaliteli tema kodluyorlar. Zannediyorum sende ürettikleri temalardan bir tanesini bir sitende kullanıyordun ? Yorumun için teşekkürler dostum.

   1. Hasan Fırtına dedi ki:

    Evet Sociallyviral i kullanıyorum. lakin 60 dolar verdiğim temanın sonraki güncellemerinde önceki özellikleri kısmalarına kıl oldum.

    Sen internet aleminde uçuyorsun zaten sıkıntı yok :)

    1. Burak Oran dedi ki:

     Hahaha :) internet aleminde uçmaz isen, başarıda gelmiyor Hasan malesef :) Tema özelliklerine gelince, özelliği kısıp kısmadıklarını bilmiyorum ama hala en iyi seçeneklerden bir tanesi SociallyViral

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir