WordPress Anket Eklentisi: 4+ En İyi WordPress Quiz Eklentisi

Wordpress Eklentileri / Plugins

Onedio tarzı anket hazırlama, test yapma, vira quiz testleri yapma gibi bir sistem kurmak ve site etkileşimini arttırmak istiyorsanız,

Kesinlikle doğru adrestesiniz !

Tabii bu yazı ile sadece Onedio tarzı anket eklentileri değil, aynı zamanda;

 • WordPress Anket Eklentisi
 • WordPress Quiz Eklentisi
 • WordPress Sınav Eklentisi
 • WordPress Test Eklentisi

Gibi bir noktada işinizi görecek eklentilere de ulaşacaksınız. Peki viral anket yapıları neden bir çok popüler site tarafından kullanılıyor ?

Şöyle ki;

Bir siteyi değerli kılan en önemli kriterlerin başında ziyaretçi etkileşimi gelir. Sitenin etkileşim oranı ne kadar yüksek olursa, google sıralamalarında üst sıralarda çıkması da, sitenin popüleritesinin artması da ve dolaylı olarak kazanacağınız paranın artması da o kadar kolaylaşır.

İşte, wordpress anket eklentileri ile özellikle sosyal medya yönlü yapılan viral çalışmalar, hem sitenize ziyaretçi çekmek açısından, hem de sitenizin bilinirliğini geniş kitlelere yaymak açısından oldukça etkilidir.

#Keza bunun canlı örneklerini onedio gibi siteler ile neredeyse hepimiz tecrübe ediyoruz. Bu da interaktif test ve anketler sunmanın ne denli yankı bulduğunu bizlere gösteriyor.

Siz de ziyaretçilerinize anketler hazırlayarak sonuçlarında onları değerli hisettirecek içerikler sunarak oturum süresini arttırabilirsiniz.

Bu sonuçları sosyal medya hesaplarında paylaşılmasını sağlayacak araçlarla desteklemeniz de viral çalışmalarınızı güçlendirecektir.

Hatta sonuçların e-posta adreslerine gönderilmesi gibi bir seçenek sunduğunuzda, bir de bu işlevi e-posta aboneliğinizle ilişkilendirdiğinizde, hem takipçi arttırımında hem de e-posta ticaretinde elinize büyük bir fırsat geçmiş demektir.

#Bu listemde yukarıda saydığım tüm faydalara ulaşmanızı sağlayacak en iyi WordPress test eklentilerini tanıttım.

Bu tarz eklentiler malesef ki fazla değil.

Bu listeyi oluştururken yukarıda saydığım işlevleri yerine getirebilecek, kullanımı kolay en iyi WordPress quiz eklentileri tanıtmaya çalıştım. Zannediyorum bu listenin WordPress anket eklentisi seçimi konusunda size yardımı dokunacaktır.

WP Quiz Pro

WP Quiz Pro

WP Quiz Pro – ( WordPress Quiz Eklentisi )


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress quiz eklentisi listemde ilk sırada tanıtmak istediğim anket eklentisi WP Quiz Pro. Listemde öncelikle yer verdiğim anket eklentisinin MyThemeShop ürünü olması elbette ki kaçınılmaz.

#Sitenize işlevsellik kazandırmak adına profesyonel, etkileyici, hızlı ve seo dostu bir eklenti arıyorsanız bakmanız gereken ilk adres MyThemeShop olmalıdır.

Çünkü gerçek anlamda muazzam kaliteli işler yapıyorlar. Kendi blogumda da bu firmanın 3 eklentisini aktif olarak kullanıyorum. ( Detaylar: wpmavi arkaplan )

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Mythemeshop’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımızı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

WP Quiz Pro - WordPress Quiz Eklentisi / Çoktan Seçmeli Test

WP Quiz Pro – WordPress Quiz Eklentisi / Çoktan Seçmeli Test

WordPress sitesi üzerinden Onedio tarzı test yapmak arayışında olanlar için bulabileceğiniz en kapsamlı, kullanımı en kolay, kod yapısı en temiz, seo ve sosyal medya uyumlu ve şık WordPress anket eklentisi WP Pro Quiz, gerçekten bu konuda çok başarılı.

Öncelikle çok kullanışlı ve anket veya test hazırlamayı oldukça kolay kılan bir yönetim paneli mevcut.

Test veya anket sorusunu

 • Yazı
 • Görsel
 • Ya da video olarak belirleyebiliyor,

Bu metaları kolayca aynı panel içerisinden ekleyebiliyorsunuz. Sorulara ait şıklar için de yazı veya görsel seçmeniz mümkün.

WP Quiz Pro - WordPress Quiz Eklentisi / Soru Ekleme

WP Quiz Pro – WordPress Quiz Eklentisi / Soru Ekleme

Eklentinin bir diğer dikkat çekici özelliği ise sosyal medya etkileşimi ve e-mail abonelikleri için özel olarak optimize edilmiş olması.

Mesela;

Ziyaretçileriniz test veya anket sonucunu görebilmeleri için e-mail adreslerini isteyebilirsiniz.

Kullanıcı e-mail adresini girdiğinde ise hem anket sonuçları ziyaretçinizin e-posta hesabına yollanıyor, hem de otomatik olarak sitenize abone olmuş oluyor. Bunun için MailChimp ve GetResponse desteği de sunuyor.

Diğer yandan dahili sosyal paylaşım butonları ile kullanıcılarınızın test veya anket sonuçlarını popüler sosyal medya sitelerinde kolayca paylaşmalarını sağlamanız da mümkün.

Ayrıca kullanıcınızın Facebook hesabı ile giriş yaparak profillerine göre sonuç sunma gibi oldukça eğlenceli bir özellik de WP Quiz Pro ile birlikte geliyor.

WP Quiz Pro - WordPress Quiz Eklentisi / Facebook Giriş

WP Quiz Pro – WordPress Quiz Eklentisi / Facebook Giriş

# WP Quiz Pro WordPress test eklentisi ile neler yapabiliyorsunuz onlara bakalım:

 • Metin ya da görsel bazlı şıklar sunabileceğiniz test veya anketler.
 • Sadece iyi/kötü üzerinden resimli seçenekler sunabileceğiniz anketler. Bu tipte kullanıcılarınız resmi sağa veya sola atarak ya da altlarındaki iyi/kötü ikonlarına tıklayarak seçim yapabiliyorlar. Görseller şık bir efektle değişiyor.
 • Kullanıcının seçimlerine göre değişen sonuçlar sunabilme. (Sen hangi Avengers karakterisin gibi…)
 • Seçeneklerin anında doğru ya da yanlış olduğunu ya da test sonucunda toplu olarak gösterebilme.
 • Kullanıcının Facebook profiline göre sonuç gösterme. Bu tipte kullanıcıya Facebook Giriş butonu sunuluyor. Bu butona tıklayan kullanıcının Facebook profili incelenerek daha önce belirlediğiniz kritere göre belirlediğiniz sonuçlar gösteriliyor.
 • Aşamalı test ekleyebilme. Bu tipte kullanıcı yanlış cevap verdiği zaman test bitiyor. İsterse baştan başlayabiliyor.
 • Resimli tahmin/sonuç sunabileceğiniz testler ya da sunumlar. Bu tipte her soru veya sunum için iki adet resim belirliyorsunuz. Bir resimde soru, diğer resimde ise cevap beliriyor. Kullanıcı sorunun bulunduğu resme tıkladığında resim dönüyor ve doğru cevabın bulunduğu resim gösteriliyor. Bununla beraber before/after (öncesi/sonrası) gibi sunumlar da hazırlayabiliyorsunuz.
 • Hazırladığınız test veya anketleri kısa kod olarak sitenizin herhangi bir sayfasında ya da sunduğu iframe kodları ile başka sitelerde yayınlayabilme.
 • Sorularınıza görsel ya da video ekleyebilme.
 • Sınırsız soru ve şık ekleyebilme.
 • Soru ve cevapları karışık (random) olarak sunabilme.
 • Quiz içerisine reklam ekleyebilme.
 • Mobil cihazlarla tam uyumlu.
WP Quiz Pro - WordPress Quiz Eklentisi / Tahmin

WP Quiz Pro – WordPress Quiz Eklentisi / Tahmin

İşte tam bu noktada MyThemeShop ürünü olmasının sağladığı avantaj ortaya çıkıyor. Çünkü eklenti bunca özelliğine rağmen yüklenme hızı ve performans açısından oldukça şaşırtıcı sonuçlar sunuyor

WP Quiz Pro WordPress quiz eklentisi, kesinlikle ve kesinlike piyasadaki en iyi WordPress test ve anket eklentisi olduğunu hiç düşünmeden söyleyebilirim.

Viral Quiz

Viral Quiz

Viral Quiz ( WordPress Anket Eklentisi )


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress test eklentileri listemdeki ikinci sırayı, Envato Market’te en çok satılan WordPress quiz eklentisi olan Viral Quiz  alıyor. Eklentinin iddiası, BuzzFeed’in içeriğinde bulunan testlerden daha fazla özelliğe sahip olduğu.

Viral Quiz - WordPress Test Eklentisi /Test Çeşitleri

Viral Quiz – WordPress Test Eklentisi /Test Çeşitleri

Viral Quiz ile Onedio tarzı etkileşimli anket eklentisi ihtiyacınızı tam olarak karşılyabilirsiniz. Bilgi ölçen testler ya da verilen cevaplara göre sonuç gösterebilirsiniz.

Test, quiz veya anket sonuçlarını kullanıcılarınızın e-mail adreslerine gönderme seçeneği de bulunan eklentide, kullanıcılara sonuçlarla beraber e-posta pazarlama dahilinde reklam çalışmalarınızı da dahil edebilmeniz mümkün.

Viral Quiz - WordPress Test Eklentisi / E-Mail Aboneliği

Viral Quiz – WordPress Test Eklentisi / E-Mail Aboneliği

Facebook ve Twitter paylaşımlarında da dahili buton özellikleri bulunan Viral Quiz WordPress anket eklentisinin diğer özellikleri de:

 • Tüm WordPress temaları ile uyumlu
 • Tüm mobil cihazlar ile uyumlu
 • Restgele test getirme
 • Soruları sayfa sayfa bölebilme
 • MailChimp ve AWeber e-posta servisleriyle uyumlu
 • Test ya da anketleri iframe kodlarıyla site dışında da yayınlayabilme
 • Her soruda tarayıcı yenileme ( sayfa görüntülenme sayısını arttırır )
 • Css kodları ile görüm ve renkleri özelleştirebilme

Seo uyumlu olş ve hız için optimize edilmiş kod yapısı ile Viral Quiz WordPress test eklentisi, sayfa görüntülemenizi arttırıp reklam gelirlerinizi arttırmadaki en iyi aracınız olacaktır.

Quiz Cat

quiz-cat

Quiz Cat – WordPress Test Eklentisi


DETAYLI INCELE | CANLI DEMO


Listemdeki bir diğer WordPress anket eklentisi ücretsiz bir çözüm sunan Quiz Cat. Onedio tarzı test yayınlama eklentisi arayışında olanlar için iyi bir alternatif olan Quiz Cat, tasarım ve güçlü yapısı ile öne çıkıyor.

Quiz Cat - WordPress Anket Eklentisi / Başlangıç Sayfası

Quiz Cat – WordPress Anket Eklentisi / Başlangıç Sayfası

Quiz Cat ile şık ve etkileyici başlangıç sayfaları oluşturabiliyorsunuz. Çoktan seçmeli testlerin cevapların doğruluğunu ya da yanlışlığını anında gösterebiliyor, dilerseniz de test sonunda toplu olarak verebiliyorsunuz. Analiz teslerinde verilen cevaplara göre farklı sonuçlar gösterebilmeniz de mümkün.

Quiz Cat - WordPress Anket Eklentisi / Anket Sonucu

Quiz Cat – WordPress Anket Eklentisi / Anket Sonucu

Günümüz popüler quiz ve anket sayfaları için Quiz Cat en uygun WordPress quiz eklentileri arasından bir diğeri.

Özellikle yönetim panelinin kullanım kolaylığı, diğer kafa karıştırıcı, işlevsiz WordPress quiz eklentileri ezer geçer nitelikte. WordPress viral quiz eklentisi ihtiyacı olanlar için ücretsiz en iyi alternatiflerden biri olduğunu söyleyebilirim.

SlickQuiz

slick-quiz

SlickQuiz – WordPress Anket Eklentisi


DETAYLI INCELE | CANLI DEMO


#Özellikle eğitim sektöründe hizmet gösteren siteler için kullanıcılara eğitim odaklı testler hazırlanabilen, test sonuçlarına göre kullanıcıları sıralamaya sokabilen bir diğer WordPress sınav eklentisi SlickQuiz, oldukça kullanışlı ve işlevsel ücretsiz bir eklenti.

Slick Quiz - WordPress Sınav Eklentisi / Soru Oluşturma

Slick Quiz – WordPress Sınav Eklentisi / Soru Oluşturma

Test ve soruların cevaplarını hazırlamanın çok kolay olduğu eklentinin diğer özellikleri de şöyle:

 • Sorulara tek veya birden fazla doğru cevap atayabilme.
 • Soru cevaplarını anında bildirebilme
 • Sınav sonunda doğru cevaplara göre puanlama
 • Sınav sonuçlarını kullanıcıların e-posta adreslerine gönderebilme
 • Test sonuçlarına göre kullanıcı sıralama listesi oluşturabilme.
Slick Quiz - WordPress Sınav Eklentisi / Soru Tipleri

Slick Quiz – WordPress Sınav Eklentisi / Soru Tipleri

#Bildirim ve butonları Türkçeleştirme konusunda yönetim panelinde ayrı bir düzenleme sayfası da olan SlickQuiz, benim de eğitim sitelerimde kullandığım ve gayet memnun olduğum bir WordPress test eklentisi. Ücretsiz çözüm arayanlara tavsiye ederim.


Umarım WordPress Anket Eklentisi: 4+ En İyi WordPress Quiz Eklentisi başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Anket Eklentisi: 4+ En İyi WordPress Quiz Eklentisi” ile ilgili yorumlar;

 1. Muzaffer dedi ki:

  WP Quiz Pro da quiz hazırladım yayınla dedim yayınlandı dedi fakat sayfamda gözükmüyor. Nasıl sitemde gözükmesini sağlayabilirim? Yazılarımızı paylaştığımızda olduğu gibi olması gerkmiyo muydu ?

 2. Mehmet dedi ki:

  Yazı için teşekkürler öncelikle.

  Wp Quiz eklentisini yükledim. Ama türkçeleştiremedim. Pot dosyasında değişiklik yaptım ama yazılar değişmedi. Dediğiniz My Wp Translate eklentisini de denedim olmadı. Hatta languages klasöründeki pot dosyasını sildim. Eklenti çalışmaya devam ediyor. Bu dosyanın bir etkisi yok gibi. Başka dil dosyası da bulamadım. Bu eklentiyi kullanmak istiyorum ama Türkçeye nasıl çevirebilirim?

 3. Kemal Gök dedi ki:

  Cashe ve tarayıcı geçmişini silip denedim. Sonuç yine aynı.. Eklenti çok hoşuma gitti tuhaf olansa hiç bir şekilde türkçeleştirilmiyor. Ücretsiz olan sürümden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum. LOCO TRANSLATE ile de düzelmedi. Eklenti çok hoşuma gitti. Satın almayı düşünüyorum fakat türkçe desteği var mı yok mu tam anlayamadım. Satın aldıktan sonra da türkçeleştiremezsem 77$ çöp olacak. Güncel satış fiyatı da biraz pahalı geldi. Sitelerinde multilanguage desteği var demişler ama dilleri belirtmemişler. Bilginiz var mıdır ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Büyük ihtimalle türkçeleştirmeyi yanlış yerden yapıyorsunuz. Bir de My WP Translate eklentisi ile türkçeleşitrmeyi deneyin. Bu çeviri eklentisi mythemeshop’a ait. Eğer bu da olmaz ise, firma ile iletişime geçin onlar yardımcı olacaktır.

 4. Kemal Gök dedi ki:

  Merhaba tavsiyeniz üzerine Wp Quiz Pro’yu kurdum. Soruları kendim türkçe olarak giriyorum sorun yok. Fakat Doğru Yanlış kısmında ingilizce görünüyor. Language dizininde ki POT dosyasında ilgili kelimeleri türkçeleriyle değiştirdim. Fakat hala türkçe görünmekte. Fikrinizi almak isterim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Türkçeleştirme yaptıktan sonra bir değişim göremediyseniz sitenizin cache ve tarayıcınızın geçmişini temizleyip, bir de öyle bakın.

 5. cüneyt dedi ki:

  degerli hocam wp-quiz eklentisini kullanıyorum pdf den arapca kelimeleri yazınca hatalı ccıkıyor ı ş ğ gibi karakterde hata verıyor onu elle duzeltebiliyorum bu arapcaları nasıl duzeltebilirim.

 6. kubilay dedi ki:

  Merhaba burak emeğine sağlık bir sorum olacak.
  Ben güvenlik sınav sorularını yayımlayıp test çözdürmek istiyorum önerebileceğin bir eklenti var mı ?

 7. baki dedi ki:

  mrb wp-pro quiz eklentisini inidrdim eklentiyi etkinleştiremiyorum aşağıdaki uyarıyı veriyor. yardımcı olabilir misiniz

  WP Quiz Pro requires PHP version 5.4.0 with spl extension or greater and WordPress 3.4 or greater.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Php versiyonunuzu yükseltin hocam. cPanel üzerinden bunu yapabilirsiniz.

 8. Haşim dedi ki:

  Burak abi yani WP QUİZ PRO tema türkçe dil desteğini sunuyor mu? bir de ben viral quiz ile wp quiz pro arasında kaldım senin tercihin hangisi olurdu?

  1. Burak Oran dedi ki:

   İstediğiniz eklentiyi Türkçeleştirmeniz tabii ki mümkün hocam. Tercihi ise size bırakmam daha doğru. İhtiyacınız tam olarak ne ise, seçiminizi ona göre yaparsınız.

 9. Haşim dedi ki:

  Merhaba burak abi ve gürcan abi wp quiz pro eklentisi almayalmayı düşünüyorum ama bire-bir türkçe yapma ihtimalim var Mi? Bundan dolayı tereddütteyim

  1. Burak Oran dedi ki:

   Birebir Türkçeden kastın nedir Haşim ? Yani zaten quiz içeriğini Türkçe olarak sen giriyorsun. Geriye çok küçük şeyler kalıyor ki onu da istediğin gibi Türkçeleştirebilirsin kolaylıkla.

 10. papatya dedi ki:

  Merhaba,
  Onedio tarzı diye önerdiğiniz quiz chat eklentisini denedim ama doğru/yanlış cevap şeklinde bir yapısı var yalnızca.
  Örneğin kişilik analizi türünde bir şeyler yapamıyoruz sanırım bu eklentide, değil mi?
  Bu şekilde kullanabileceğimiz bir eklenti var mı?

 11. Kim 500 TL Kazanmak İster dedi ki:

  Selam burak, çok güzel bir paylaşım yapmışsın. Bende sitemde ara ara olmak üzere bu tarz testler yapmak istiyorum. Şuan bu moda var insanlarda. Anlatımın üzerine WP Quiz Pro eklentisini satın aldım. Eklenti çok güzel gerçekten. Ama türkçe seçeneği yok galiba. Örneğin doğru cevap verildiğinde “correct” filan diyor. Bunları türkçeleştirme durumumuz varmıdır? Bu arada il testimin linkide, bu konuya yorum yaptığım “kim 500 TL ister” ‘de var :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tabii Türkçeleştirebilirsiniz hocam. Dil dosyalarını çevrimeniz yeterli olacaktır. Eklenti’nin sitenizdeki uygulaması da gayet güzel olmuş.

 12. Taha Yasin önal dedi ki:

  Viralpress unutulmuş bence listede mutlaka olması gereken bir eklenti. Ayrıca hem anket hem quizz gibi birçok ozeeik tek pakette

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir