10+ En İyi, SEO Uyumlu, Hızlı ve Responsive Ücretsiz WordPress Temaları

Wordpress Temaları

Eğer wordpress hayatınıza yeni adım attıysanız, başlangıç noktası ve wordpress’i keşfetmek adına ücretsiz wordpress temaları arasından beğendiğiniz bir ücretsiz tema işinizi görecektir.

#Tabii ücretsiz tema diye arattığınızda karşınıza binlerce tema çıkıyor ve tüm bu ücretsiz wordpress temaları arasından seçim yapmak bazen oldukça güç olabiliyor..

Peki bu nokta da nasıl bir tema ile yola çıkmalıyız ? Hangi ücretsiz tema, ücretsiz wordpress temaları arasında en iyisi ?

İşte tüm bu sorularınızı cevaplamak adına binlerce ücretsiz wordpress teması arasından en iyi 10 tanesini sizler için seçtim. İşte o WordPress temaları ücretsiz lsitesi;

Ücretsiz WordPress Temalarına Ek Olarak Bakabileceğiniz Diğer Yazılarım

Sparkling – Ücretsiz WordPress Tema

Sparklink ücretsiz wordpress teması

Ücretsiz WordPress Tema – Sparkling


Indir Canlı Demo Hosting Al


Ücretsiz wordpress temaları listemin ilk sırasında yer vermek istediğim, sadeliği ve hızı ile öne çıkan, colorlib üretimi Sparkling ücretsiz blog teması

#Scheme uyumlu yapısı ve SEO uyumlu kodlaması ile blogunuzu kesinlikle google’a sevdireceğinize emin olabilirsiniz. Tabii tüm bunların yanında bir de hızı ile gerçek anlamda göz dolduran bir tema.

Sade, modern ve flat tasarımı ile tamamen responsive olan bu ücretsiz wordpress teması, eğer kafanızda bir blog açma fikri varsa ve ücretsiz bir wordpress teması arıyorsanız, kesinlikle en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Sparkling ücretsiz blog teması bir çok eklenti ile uyumlu. O eklentilerden bazıları Gravity Forms, Contact Form 7, Yoast SEOW3 Total Cache

#Tabii eğer kafanızda çok daha ciddi, onbinlerce kişiye hitap edecek bir blog fikri varsa ve ciddi yatırımlar yapmayı düşünüyorsanız, kesinlikle en iyi wordpress blog temaları başlıklı yazıma bakmanızı tavsiye ederim.

ColorMag – Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress Temaları - ColorMag

Ücretsiz WordPress Temaları – ColorMag


Indir Canlı Demo Hosting Al


#Ücretsiz wordpress temaları listemde tanıtımını yapmak istediğim ve en iyi wordpress ücretsiz temaları arasında kesinlikle olmayı hakeden ücretsiz haber teması ColorMag

Yıllardır wordpress ile ilgileniyorum ancak bugüne kadar ColorMag gibi bir ücretsiz wp teması daha önce görmedim.

#Kesinlikle ortalamanın çok üzerinde bir ücretsiz tema. Hatta bir çok ücretli temadan bile daha iyi diyebilirim. Ki zaten wordpress ücretsiz temaları arasında bugüne kadar en çok indirilmiş temadır kendisi.

Hem sosyal medya etkileşimi yüksek, hem SEO uyumlu hem de görsel açıdan oldukça üst düzey bir tasarıma olan ColorMag’in tek dezavantajı, bir çok sitenin bu temayı kullanıyor olması.

Eğer sitenize özel, daha profesyonel bir wordpress haber ya da magazin teması arıyor, kendinize özgün ve profesyonel bir haber sitesi ya da sosyal medya sitesi düşünüyorsanız,

#En iyi wordpress haber temaları ya da En iyi wordpress sosyal medya temaları başlıklı yazılarımı mutlaka inceleyin derim.

Zerif – WordPress Ücretsiz Tema

Wordpress ücretsiz tema - zerif

WordPress Ücretsiz Tema – Zerif


Indir Canlı Demo Hosting Al


Ücretsiz wordpress temaları listemde yer vermek istediğim ücretsiz tema ise, kendi, yani kurumsal tema kategorisnde en çok indirilen ücretsiz tema olan Zerif.

#Eğer tek sayfa kurumsal bir tema arıyosanız ve bunun için hiç bir ücret ödemeyeceğiniz bedava wordpress temaları arasında atarma yapıyorsanız, aradığınız tema kesinlikle Zerif olabilir.

Hem hızlı, hem SEO uyumlu hem de kurulumu en basit ücretsiz temalardan bir tanesi olan tamamen responsive Zerif, kesinlikle en iyi ücretsiz wordpress temaları arasında yer almayı hak ediyor.

#Tabii Zerif’in tek dezavantajı bir çok wordpress alt yapısı üzerine kurulmuş site tarafından kullanılıor olması. Yani sitenize özgün bir tasarımda uzak bir ücretsiz tema olacaktır.

Ancak daha özel, sitenize özgün bir kurumsal bir tema arıyorsanız En iyi wordpress kurumsal temalar başlıklı yazımı mutlaka inceleyin derim.

Mh Magazine – Bedava WordPress Temaları

Ücretsiz wordpress temaları - mh magazine

Ücretsiz WordPress Temaları – Mh Mmagazine


Indir Canlı Demo Hosting Al


Ücretsiz wordpress temaları listemde sizlere sunmak istediğim bir diğer magazin / haber teması ise Mh Magazine.

Yine gerçek anlamda üst düzey görsel tasarımı ve hızı ile en iyi ücretsiz wordpress temaları arasında yer almayı kesinlikle hak eden bir tema.

Tamamen responsive, gün de 2000’den fazla indirilen bu ücretsiz tema, hızı ve SEO uyumu ile en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

#Tabii eğer daha profesyonel bir magazin teması kullanmak isterseniz, En iyi 10 wordpress magazin temaları başlıklı yazıma mutlaka göz atın derim.

Enigma – Ücretsiz WordPress Tema

ucretsiz-wordpress-temasi-enigma

Ücretsiz WordPress Tema – Enigma


Indir Canlı Demo Hosting Al


En iyi ücretsiz wordpress temaları listemin bir diğer muazam teması ise nerede ise her iş modeline uyum sağlayacak ücretsiz wordpress teması Enigma.

#Bir çok sitenin mobil erişilebilirlik konusunda problemli olduğu düşünülürse, responsive tasarımı ile, mobil, tablet, masaüstü ve ya dizüstü bilgisayarlar sorunsuz çalışan bir ücretsiz temadır.

Online pazarlama söz konusu olduğunda sosyal medya değerli bir araçtır ve Enigma aynı zamanda sosyal medya yönü çok güçlü bir temadır.

Eğer kendi işinizi için, kendi web sitenizi kurmak istiyorsanız, bir çok kişi ve bu listede de en iyi kurumsal temalar arasında yer alan Enigmaya mutlaka bir göz atın derim.

Awaken – Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress Temaları - Awaken

Ücretsiz WordPress Temaları – Awaken


Indir Canlı Demo Hosting Al


En iyi ücretsiz wordpress temaları listemde yer alan bir diğer ücretsiz tema ise, yine haber ve ya magazin siteleri için rahatlıkla kullanılabilecek bir tem olan Awaken.

Bugüne kadar 35.000 üzerinde indirilmiş ve 10.000 aktif kullanıcısı olan bu ücretsiz tema, tercih edilme sayısından bile ne denli kaliteli bir ücretsiz tema olduğunu gösteriyor.

Eğer kafanızda haber, magazin ya da blog tarzında bir web sitesi kurma fikri varsa, Awaken demosunu kesinlikle inceleyin derim.

Fullby – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz wordpress teması - fullby

Ücretsiz WordPress Teması – Fullby


Indir Canlı Demo Hosting Al


En iyi ücretsiz wordpress temaları listemde yer vermek istediğim diğer bir tema ise, şahsi olarak en beğendiğim ücretsiz temalardan bir tanesi olan FullBy.

FullBy’ı incelediğinizde bu kesinlikle ücretsiz bir wordpress teması olamaz diyeceksiniz. Buna eminim. Çünkü gerçekten öyle durmuyor.

Diğer tüm ücretsiz wordpress temaları bir kenara, FullBy bir kenara. Bir ücretsiz wordpress temasının 10 farklı tasarımı olur mu ? FullBy için yapmışlar.

Eğer blog, haber ya da magazin üzerine bir web sitesi kurmak istiyor ve bunun için herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz bir wordpress teması kullanmak, hem de profesyonel bir görüme sahip bir site istiyorsanız, FullBy’ı kesinlikle değerlendirin derim.

Virtue – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz WordPress Teması - Virtue

Ücretsiz WordPress Teması – Virtue


Indir Canlı Demo Hosting Al


En iyi wordpress ücretsiz tema listemde yer vermek istediğim, tasarımı ile ön plana çıkan ücretsiz wordpress teması Virtue.

Virtue ücretsiz temasının öne çıkan özelliği ise kusursuz bir şekilde simetrik tasarımı. Ayrıca tema diğer ücretsiz temalara göre nerede ise sınırsız özelleştirme opsiyonu sunuyor.

Tamamı ile responsive ve mobil uyumlu bu wordpress ücretsiz tema bir çok iş modeline uygun olarak tasarlanmış.

Socially Viral – Wordpress Ücretsiz Tema

Ücretsiz WordPress Temaları - SociallyViral

Ücretsiz WordPress Temaları – SociallyViral


Indir Canlı Demo Hosting Al


En iyi wordpress ücretsiz tema listemde yer vermek istediğim, sosyal yönü ile oldukça güçlü bir tema olan ve şahsi olarak en favori temalarımdan bir diğer ücretsiz tema ise SociallyViral.

SociallyViral dünyanın en hızlı ve SEO uyumlu temalarını kodlayan, MyThemeShop üretimi ve ücretsiz olarak sunulan bir tema.

Eğer sosyal medya odaklı bir site kurmayı düşünüyorsanız, yani viral içerikler yayımlayıp bu içerikerin sosyal medya aracılığı ile paylaşım almasını ve bu şekilde sosyal medya üzerinden trafik almayı planlıyorsanız,

#Kesinlikle değerlendirmeniz gereken ücretsiz temalardan bir tanesi SociallyViral. Temanın ücretli versiyonu da var tabii ki, ona da en iyi wordpress sosyal medya temaları başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Hueman – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz WordPress Temaları - Hueman

Ücretsiz WordPress Temaları – Hueman


Indir Canlı Demo Hosting Al


Ücretsiz wordpress temaları listemden paylaşmak istediğim bir diğer tema ise, Türkiye’de de oldukça yaygın kullanımı olan Hueman ücretsiz teması.

#Bugüne kadar eminim ki ziyaret ettiğiniz bir çok blogda bu tasarım ile karşılaştınız. Çünkü Türkiye’de kullanımı olduça yaygın bir ücretsiz wordpress teması.

100.000’den fazla aktif kullanımı olan bu ücretsiz wordpress teması kullanılma sayısı ile bile ne denli iyi bir tema olduğunu kanıtlıyor aslında.

Fakat temanın tek bir dezavantajı var o da çok fazla web sitesi taraından kullanılması nedeni ile sitenize özel olmaktan uzak, yani özgünlüğünü yiritmiş olması.

Eğer blogunuz için daha profesyonel ve size özgün bir tema arıyorsanız, En iyi 10 blog teması başlıklı yazımı mutlaka ziyaret edin derim.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temaları


Umarım Ücretsiz WordPress Temaları: 10+ En İyi Ücretsiz Tema başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

10+ En İyi, SEO Uyumlu, Hızlı ve Responsive Ücretsiz WordPress Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Mavi dedi ki:

  Umarım en kısa sürede yorumu görürsünüz. Sizin yazılarınızı takip ederek bi blog açtım. Ama temaya karar veremedim. Bu yazıda Colorlib ve Virbue arasında kaldım. Kişisel bir blog olacak benimki ikisi arasından hangisini önerirsiniz ?

 2. Mircelal dedi ki:

  selam kardeşim. Ben sitemde tema güncelleme geldi. Ama ben sitemde şablonlari kendim yapib deyişdirmisem. Acaba temani guncellersem deyişdirdiyim şablonlar itermi ?

 3. Sinem dedi ki:

  Socially viral teması gerçekten çok güzel bir tema lakin ücretsiz olarak tam randıman almak imkansız gibi bir şey. Kesinlikle ücretli en iyi temalar listesinde yer almalı. Onun yerine bfastmag temasına yer vermenizi öneririm. Bu tema tamamen ücretsiz, ve hızlı ve de seo uyumlu. Ayrıca siteniz ve çalışmalarınız için teşekkür ederim. Sizin sayenizde bir blog sayfası açtım. Keyifli eğlenceli gidiyor, ihtiyacım olan sayfalarımı doldurduktan sonra adsense kayıt olacağım… Size de bu site için başarılar dilerim…

 4. zeynel dedi ki:

  Merhaba ;

  Mh Magazine temasının ücretsiz sürümünü kullanıyorum ancak pro versiyonuna geçmeyi düşünüyorum. wp admin panelimden temayı satın almam durumunda sıkıntı yaşarmıyım acaba. yada pro sürüme geçtiğim zaman yazılarım vs kaybolma google da sıra kaybetme durumu söz konusu olurmu. yardımcı olursanız sevinir.

  syg

 5. Emrecan YÜKSEL dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 6. Mustafa BAŞARAN dedi ki:

  Blog fikirleri yazını okumuştum fakat site fikirlerini es geçmişim. Onu da okudum ve kararımı verdim. Müthiş fikirler. Çok teşekkür ederim. Allah yolunu açık etsin. İyi çalışmalar diliyorum. Tekrar farklı bir paylaşımında başka bir yorumda görüşmek üzre :)

 7. Mustafa BAŞARAN dedi ki:

  Sevgili Burak,
  Blogunu keşfettiğimden beri wpmavinin açılma hikayesinden wordpress inceliklerine kadar sanırım çoğu başlığı detaylarıyla okudum. Seni çok tebrik ediyorum arkadaşım. 2011 yılından beri Foto Blog Yazar blogspot uzantılı bloğumla ilgileniyorum. Blogumu biraz incelersen blogda 72 kadar yazarlarımız mevcut. Fakat takdir edersin ki bir süre sonra özgün içerik konusunda çok titiz bir blog olsa bile kaliteli içerik konusunda sıkıntı yaşamaya başladım. Bu yüzden de ilk kez kendi wordpress bloğumu açmaya karar verdim. Ve bu sırada wpmaviyi keşfettim. Sadece bir deneme olması için değerli yazı dizinle tk uzantılı bir site açarak adım adım uyguladım ve oldukça kendimi geliştirdim. Özellikle de blog açıldıktan sonra ilk yapılması gerekenler yazın çok verimliydi. Çünkü site hızı konusunda çok farklılık oldu. Bu yazıda bahsettiğin ColorMag adlı temayı tk uzantılı deneme blogunda uygulamıştım hızını sayende çok artırdım. Biliyorum çok uzun oldu yorumum fakat seni taktir etmek boynumun borcu gibi hissettim.

  Gelelim danışacağım konuya. İlgilenirsen çok sevinirim.
  Hangi konuda blog açmam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Ben şu an biyoloji bölümü yüksek lisans öğrencisiyim fakat 2005’ten beri de yoğun bir ilgiyle fotoğraf sanatı ve fotoğrafçılık üzerine ilgileniyorum ve de bu hobimi çok seviyorum. Biyoloji konuları hakkında yazmayacağım. Bunun haricinde senin gibi insanlara faydamın dokunabileceği bir blog açmak istiyorum. Fakat bir taraftan da diyorum ki bu konu yeterince ziyaretçi çekebilecek bir konu mu? Yani blogger konusunda ve seoya uygun kaliteli içerik yazma ile ilgi epey birikime de sahibim. Sence hangi konu üzerine bir blog açmalıyım? Samimiyetle söylüyorum ki senin fikirlerini önemsiyorum. Farklı konulardan yazabileceğim ama fotoğraf üzerine belki biraz daha yoğunlaştığım bir blog da karmaşa yaratır mı kararsızım. WordPress temamda öğrenci olduğum için satın alma yerine ColorMag kullanmayı düşünüyorum. Fikirlerine ihtiyacım var kardeşim. Kardeşim diyorum çünkü yazılarından bana fazlasıyla samimiyet geçti. Allah senden razı olsun. :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam öncelikle güzel düşünceleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Yardımcı olmak isterdim ancak fikir konusunda yardımcı olmak çok zor. Buna ancak en iyi siz karar verebilirsiniz. Site fikirleri ve blog fikirleri başlıklı yazılarıma bir bakın. Verebileceğim en iui fikirler bunlar olur.

 8. samsun cilingir dedi ki:

  siteniz guzel temalarda guzel ama birazdaha mobil uyumlu seo uyumlu özel bir bolum acip bi kac tane eklesenız lutfen basarilarinizin devamini bekleriz

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bunların hepsi zaten mobil uyumlu hocam. Sitemde mobil uyumlu olmayan tema tanıtımı yok.

 9. Susmabe dedi ki:

  Güzel temalar lakin çok kaliteli değiller yinede emeğinize sağlık

 10. Yaser usta dedi ki:

  Hocam Make temasını yazmamışsınız bence ilk 1. sıraya oturabilecek bir tema benim Düşüncem. Ben kullanıyorum ve çok memnunum. Tşk

 11. Teknosos dedi ki:

  Clormag temasını kullanıyorum biraz yavaş kalıyor.

 12. Emir dedi ki:

  Colormag hatalı kodlanmış derlenmesi gerek.Diğerlerinden memnunum

 13. Chat on dedi ki:

  Emeğin için teşekkürler. Fakat mh magazin de resimde yer alan tasarım ile indirilen tasarım arasında çok fark var. Bu temayı resimdek şekilde yapmak için ücret ödememiz gerekiyor. Pro versiyonu için.
  Eğer yanlış düşünüyorsam lütfen yorumuma yanıt olarak doğrusunu söyleyin. Vermiş oldugunuz emeğiniz için teşekkürlerimi sunar, başarılarınızın devamını dilerim.

 14. sesli chat dedi ki:

  cok üzel site gercekten başarılar

 15. Eyüp dedi ki:

  İyide bu kşstede yer alan bütün temalar ya kısıtlı mod yada tamamen ücretli

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yazıda yer alan temaların tamamı ücretsizdir.

 16. Hudaverdi dedi ki:

  Selam Burak Bey,
  Youtube da paylaşmış olduğunuz internet sitesi yapı videoyu izledim elinize yüreğinize sağlık çok güzel olmuş onun sayesinde şimdi kendim web sitesi yapmaya çalışıyorum. Yalnız bir sorum olacak temalardan dediğiniz gibi Zerif Lite beğendim ama onu kaldırmışlar. Ona benzeyen ZBlackbeard ve ResponsiveBoat var ama bunları kurmaya kalktığımda hata veriyor. Bunları nasıl kurabilirim yada bunlara benzer tema var mı biliyor musunuz?

 17. sesli panel dedi ki:

  tüm temalar guzel.. hangisini kullansam bilemiyorum

 18. Murat dedi ki:

  ColorMag candır hocam aslında gereksiz css ve javascript dosyalarını derlediğiniz zaman seo konusunda çok etkili bir tema, yinede diğer temalardan bizi haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

 19. Fatih dedi ki:

  Color Mag temasının Pro versiyonu da dahil tümünü kullandım. Tema çok hatalı ve çok yavaş , o yüzden pek tavsiye etmem. Ancak listedeki diğer temaları kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir