WordPress Slider Eklentisi: 10+ WordPress Manşet Eklentisi

Wordpress Eklentileri / Plugins

WordPress sitenizdeki öne çıkaracağınız içeriklerinizi ziyaretçilerinize etkileyici bir şekilde sunmak için bir WordPress slider eklentisi uygun bir çözüm olacaktır.

Çoğu WordPress premium tema, içeriklerinde slider veya manşet özelliği sunuyorlar. Bu özelliği sunmayan temalar için ise hem seo uyumlu, hem performanslı hem de görsellik açısından etkileyici bir WordPress manşet eklentisi seçimi yapmak gerekiyor.

WordPress slider eklentisi listemde tercihlerinizde yardımcı olabilecek seo uyumlu, performans ve görsellik odaklı en iyi WordPress manşet eklentilerine yer vermeye çalıştım. Listede tanıttığım bazı eklentiler, WordPress galeri eklentisi ihtiyacınızı da karşılayabilecek özelliklere de sahip.

1. Slider Revolution – (WordPress Slider Eklentisi)

Slider Revolution - WordPress Slider Eklentisi

Slider Revolution – WordPress Slider Eklentisi


Detaylı Incele Canlı Demo


Slider Revolution, sunduğu çeşitli özellikler ve kullanım kolaylığı ile WordPress kullanıcıları arasında oldukça popüler bir WordPress slider eklentisidir. Çoğu premium tema yapımcısı da bu WordPress manşet eklentisini temalarına dahil ederek kullanıcılarına sunarlar.

Eklenti, sitenizin tüm alanları ile uyumlu. Gerek mobil görünüm olsun, gerek tüm WordPress temalarıyla uyumu olsun, gerek seo uyumluluğu ve hızlı yapısı olsun, bir WordPress manşet eklentisinde olması gereken tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Slider Revolution’un kullanım kolaylığından bahsetmeden geçmek olmaz. Sürükle bırak teknolojisi ile, birebir, canlı ön izleme ile görerek, paintte resim yapmak kadar kolay bir şekilde slaytlarınızı tasarlayabiliyorsunuz. Kolay kullanım için tüm araçlar yönetim panelinde elinizin altında. İstediğiniz yazıyı, istediğiniz görsel ya da videoyu, istediğiniz ikonları ve grafikleri istediğiniz şekilde yerleştirebileceğiniz çok güçlü ve işlevsel bir tasarım aracına sahip.

Tüm bunlar dışında Slider Revolution WordPress slider eklentisi diğer özellikleri de şöyle:

 • Tüm mobil cihazlarla tam uyumlu görünüm ve responsive özelliği
 • WordPress yazıları hariç, sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlarınızı da manşete ekleyebilme
 • Hız için özel olarak optimize edilmiş kod yapısı
 • 60 hazır slayt görünüm şablonu
 • Eklenti kütüphanesinden sınırsız olarak edinebileceğiniz yüzlerce hazır görünüm ve slayt düzenleri
 • White Board özelliği ile dahili 340 svg formatında ikonlar ile etkileyici sunumlu slaytlar hazırlayabilme
 • Yine eklenti kütüphanesinden ücretsiz edinebileceğiniz bir çok kaliteli görsel ve grafikler

Slider Revolution aslında bir WordPress slider eklentisinden daha fazlası. Ziyaretçilerinize kalitenizi birebir yansıtmak, onları etkilemek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle Slider Revolutions WordPress manşet eklentisinden yana olmalı. 150,000’den fazla satan bu eklentinin kötü olmasına sanıyorum imkan yoktur.

2. Mega Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)

Mega Slider - (WordPress Slider Eklentisi)

Mega Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress manşet eklentisi listemizdeki sıradaki eklentimiz MegaSlider. Dokunmatik ekranlar için tam bir hassasiyet sunan MegaSlider, kullanıcı dostu ara yüzüyle öne çıkıyor.

Mega Slider WordPress slider eklentisi ile manşet alanınıza hem yazı, hem görsel hem de video ekleyebiliyorsunuz. Kontrol panelindeki zaman çizelgesi destekli ara yüzüyle slaytınız üzerinde tam kontrol sahibi olabiliyorsunuz.

Tüm tarayıcı ve WordPress temalarıyla tam uyumlu olan MegaSlider WordPress manşet eklentisi, Youtube ve Vimeo videolarınızı destekliyor. Görsellerinizi önceden hızlı bir şekilde görüntüleyebiliyor. Geçişlerde etkileyici ve son derece harika efektler kullanabiliyorsunuz. Bu efektleri slaytınızdaki tüm öğelere (resim, video, yazı) ayrı ayrı uygulayabiliyorsunuz.

Tam seo uyumlu ve hız için özellikle optimize edilmiş kod yapısı ile MegaSlider WordPress slider eklentisi, kullanıcı arayüzünün kolaylığı ile listemizdeki yerini hak eden nadir WordPress manşet eklentilerinden biri.

3. Master Slider – (WordPress Slider Eklentisi)

Master Slider - (WordPress Slider Eklentisi)

Master Slider – (WordPress Slider Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


En çok satan WordPress slider eklentileri arasında yer alan Master Slider, gerçekten çok etkileyici bir görünüme sahip. Kullanıcı ara yüzündeki katman destekli slayt oluşturma özelliği ile mükemmel bir deneyim sunuyor.

Sürükle bırak teknolojisini de destekleyen eklenti canlı ön izleme özelliği ile de manşetleriniz tasarlarken işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Ara yüzündeki araçlar sayesinden yaratıcılığınızı slaytlarınız üzerine özgürce yansıtabilmeniz mümkün.

Etkileyici efektlere de sahip olan Master Slider WordPress manşet eklentisi 650+ Google Font desteğine sahip. Özel css kodlarınızı da eklemenizi olanak sağlıyor. Her sayfa ve yazı için ayrı ayrı manşet ve slaytlar ayalayabiliyorsunuz.

Parallax efekt desteği, sosyal medya hesaplarınızdan post çekme, WooCommerce desteği, hızlı yüklenme gibi daha bir çok etkileyici özelliği bulunana Master Slider WordPress slider eklentisine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

4. RoyalSlider – (WordPress Manşet Eklentisi)

RoyalSlider - (WordPress Slider Eklentisi)

RoyalSlider – (WordPress SManşet Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Sıradaki WordPress slider eklentisi, son teknoloji CSS3 ve HTML5 ile inşa edilmiş en iyi WordPress manşet eklentilerinden biri olan RoyalSlider. Eklenti ile slaytlarınıza görsel, video veya html içeriği ekleyebiliyorsunuz.

Flickr, 500px, Instagram gibi mecralardan direk içerik çekip dinamik sunumlar oluşturabileceğiniz eklentiile yatay ve dikey olarak sınırlı ya da tam ekran galeriler oluşturmanız da mümkün. Oluşturduğunuz slayt, manşet veya galerileri sitenizin istediğiniz yerine entegre etmeniz de mümkün.

Youtube ve vimeo gibi popüler video sitelerini destekleyen RoyalSlider WordPress manşet eklentisinin diğer özellikleri de şöyle:

 • Tüm dokunmatik ekranlar ve mobil işletim sistemleri ile (iOS, Android, BlackBerry…) tam uyumlu
 • Hız için özel olarak optimize edilmiş css kaynaklı geçiş ve görsel efektler
 • Slaytlardaki görsel metaryal ve html öğelerinin ara yüz üzerinden boyutlandırılabilinmesi
 • Akıllı bellek yönetimi (kullanılmayan slaytların kaldırılması)
 • SEO optimizasyonu ile slayt içerisindeki resimlerin de indexlenebilmesi
 • Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tam ekran desteği
 • Sayfa başına birden çok slayt veya manşet ekleyebilme
 • Klavye ile kontrol özelliği

En çok satan WordPress slider eklentileri arasında yer alan RoyalSlider, bir çok premium temanın da tercih edip içeriklerinde sundukları çok özel bir eklenti. Özellikle manşet eklentinizde performans ve görsellik arıyorsanız RoyalSlider WordPress manşet eklentisine mutlaka göz atmanızı öneririm.

5. Featured and Content Slider – (WordPress Slider Eklentisi)

Featured and Content Slider - (WordPress Slider Eklentisi)

Featured and Content Slider – (WordPress Slider Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Featured Content and Slider daha çok öne çıkan içerikleriniz vitrin görünümde sunmak üzere tasarlanmış başarılı bir WordPress slider eklentisi. WordPress alt yapısı sitesi ile hizmet sunan kullanıcıların görsellik olarak işine yarayacak güçlü bir eklenti olarak öne çıkıyor.

20 farklı görünümli hazır şablonlar ile gelen eklenti ile sunduğu kısa kodlar ile hazırladığınız slider sunumlarınızı sayfanızın istediğiniz yerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Sürükle bırak özelliği ile de slaytlarınızı özgürce tasarlamanız mümkün.

Font Awesome desteğine de sahip eklenti ile temanızın css dosyası ile bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Bu da size özel tasarımlarınız için özel css dosyaları oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Sitenizdeki kategorileri filtreleyerek her kategori için ayrı ayrı slayltar ve öne çıkan içerikler oluşturmanızı sağlayan Featured Content and Slider WordPress slider eklentisi basit fakat kullanışlı yapısı ile mutlaka göz atmanız gereken bir WordPress manşet eklentisi.

6. Accordion Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)

Accordion Slider - (WordPress Slider Eklentisi)

Accordion Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


Ziyaretçileriniz için modern bir sunum vadeden Accordion Slider WordPress manşet eklentisi ilginç bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Eklentinin kullanımı da gayet basit. Sürükle bırak özelliği ile görsellerinizi istediğiniz panele konumlandırabiliyor, yazılarınızı biçimlendirebiliyor, kolay bir şekilde panellere renk verebiliyor, geçiş efektlerini rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz.

Basit ama gösterişli bir WordPress manşet eklentisi arayan kullanıcılara görsellik ve performansı aynı şekilde sunabilen Accordion Slider, kullanımı en kolay WordPress slider eklentilerinden biri olarak listemizde yer alıyor.

7. Paner – (WordPress Slider Eklentisi)

Paner - (WordPress Slider Eklentisi)

Paner – (WordPress Slider Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress slider eklentisi listemizdeki bir diğer eklenti Paner. Kullanım kolaylığı ve performansıyla listemizdeki yerini alan Paner, özelleştirilebilinirlik konusunda gerçekten aşmış bir araç.

Visual Composer gücünü arkasına alan eklenti sınırsız Google Font desteği sunuyor. Sınırsız renk seçeneklerini de yaratıcılığınıza sunan Paner, 6 farklı azır görünüm şablonu ve yine 6 farklı buton stillerini de bünyesinde barındırıyor.

Temiz ve etkileyici geçiş animasyonlarına da sahip olan eklenti çoklu dil desteğine de sahip. Kullanımı basit ve animasyonlarıyla etkileyici bir görünüme sahip slider arayışında olan kullanıcıların Paner WordPress manşet eklentisine mutlaka göz atmalarını öneririrm.

8. All In One Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)

All In One Slider - (WordPress Slider Eklentisi)

All In One Slider – (WordPress Manşet Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


All in One Slider, jQuery gücünden yararlanan oldukça güçlü ve işlevsel bir WordPress slider eklentisidir. Tek bir eklenti ile ziyaretçilerinize manşet, galeri, video oynatma listesi, öne çıkan içerik listesi ve slayt sunumları sunabilirsiniz.

Ek olarak içeriğindeki widget ile sadece sayfa içeriğine değil, bileşen alanlarınıza da slayt eklemeniz mümkün. Eklentinin kullanımında zorlanmamanız için özel olarak hazırlanmış eğitim videoları da size sunulmakta.

İşlevsellik, kullanım kolaylığı, sahip olduğu animasyonlardaki etkileyicilik, tüm temalarla uyumlu yapısı, hızlı yüklenme ile performans odaklı All in One Slider WordPress manşet eklentisinde, sunum ihtiyacınız için her türlü aracı bulmanız mümkün.

9. KreaturaSlider – (WordPress Slider Eklentisi)

LayerSlider - (WordPress Slider Eklentisi)

LayerSlider – (WordPress Slider Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress slider eklentilerinde söz konusu görsellik ise LayerSlider kesinlikle tercih etmeniz gereken bir WordPress manşet eklentisi. Sunduğu geçiş ve yükenme animasyonlarıyla öne çıkan eklenti, tam bir görsel şölen sunuyor.

Eklenti 200’ün üzerinde animasyon efekti ve 20’nin üzerinde önceden hazırlanmış görünüm şablonları ile geliyor. Kullanıcı ara yüzündeki zaman çizelgesi ile sunumlarınızı oluşturmak çocuk oyuncağı haline getirilmiş.

Tasarım konusunda oldukça özgür bir yapıya sahip LayerSlider, önce görsellik diyen kullanıcıların tercihini boşa çıkarmayacak bir WordPress slider eklentisi.

10. Slider Pro – (WordPress Manşet Eklentisi)

Slider Pro - (WordPress Slider Eklentisi)

Slider Pro – (WordPress Manşet Eklentisi)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress slider eklentisi listemizde son olarak tanıtmak istediğim Slider Pro, son derece profesyonel, zarif, dokunmatik ekranlar ile tam uyum sağlayan bir WordPress manşet eklentisi.

Eklenti kullanım kolaylığının yanı sıra basit ve performans odaklı bir yapı sunuyor. Yönetim ekranı oldukça basit ve kullanışlı olarak yapılandırılmış. Canlı ön izleme özelliği ile de sunum oluşturma sürecini oldukça kolaylaştırmış.

Diğer eklentilerdeki gibi Slider Pro’da da etkileyici geçiş animasyonları mevcut. Her ne kadar diğerleri kadar çeşitli görsellik sunamasa da performans odaklı yapısıyla tercih sebebiniz olabilicek bir WordPress slider eklentisi olarak listemizde yer alıyor.


Umarım wordpress slayt eklentisi listeleme yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Slider Eklentisi: 10+ WordPress Manşet Eklentisi” ile ilgili yorumlar;

 1. Aslıhan dedi ki:

  Merhaba
  benim sitemde ana sayfa son yazılardan oluşuyor. Bu yüzden slider ekleyemiyorum. Ana sayfayı sayfayı sabit bir sayfa yaparsam bir sıkıntı oluşur mu?
  Şimf-diden teşekkürler

 2. murat dedi ki:

  Öncelikle site için ayırdığınız zaman emek ve bilgiler için teşekkürler.

  *Slider Revolution’ı ben hep dışarıdan indirip panelden ekledim, yada satın aldığınız thema var ise plugin klasöründe demoları ile birlikte oluyor 4mb. bir zip dosyası oluyor ben o şekilde kullanıyorum.

  * Benim soruma gelince 1 haftadır arıyorum fakat bu manşet eklentisini bir türlü bulamadım, klasik haber sitelerinde numaralı şekilde olandan, bir çok eklenti var ama numaralı olan var ise ücretlide olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

 3. ismail dedi ki:

  merhaba,

  Öncelikle bizlerle paylaştığınız güzel içerikler için teşekkür ederim. Size bir sorum olacak. Bundan 1 hafta önce “Slider Revolution” eklentisini ücretsiz olarak wordpress eklentilerinden direk olarak yüklüyorken, şuan eklentiler magazasın da görünmüyor bile. Kendi sitelerinde de ücretsiz demo kullanımı görünmüyor. Acaba tamamen pro sürüme mi geçtiler bir bilginiz var mı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam o eklenti hep ücretliydi ya. Yani ben öyle biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir