WordPress Video Teması: 10+ En İyi Video Temaları

Wordpress Temaları

Kafanızda bir video içerikli bir site açma planı var ve wordpress video teması mı arıyorsunuz ? Eğer öyle ise, kesinlikle doğru adrestesiniz !

Her yazımda dile getiriyorum ancak başınızı ağrıtarak ve altını çizerek tekrar söyleyeceğim… Tema seçiminde en önemli faktör hızdır! Eğer bir tema yeterli hıza sahip değilse, bütün emekleriniz boşa gidecektir.

Hele ki söz konusu olan bir video sitesi için wordpress video teması seçmek ise, kullanacağınız temanın hız konusunda muazzam sonuçlar vermesi gereklilikten ziyade zorunluluktur!

Bu yüzden sizin için piyasada bulunan tüm wordpress video temaları arasından en başta hız kriterini göz önünde bulundurarak bir liste hazırladım.

#Eğer daha önceden bildiğiniz ve nasıl olurda bu listede böylesine güzel bir tema yer almaz diye düşündüğüniz video temaları var ise, en baştan söylemeliyim ki sizin o bildiğiniz temalar hız konusunda sınıfta kaldıkları için bu listede yer almaya hak kazanamadılar.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

1. Video – WordPress Video Teması

Wordpress video teması - video

WordPress Video Teması – Video


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow A (90%)


En iyi video temaları listemde özellikle ilk sırada yer vermek istediğim ki listenin geri kalanı ciddi anlamda geride bırakacağına inandığım MyThemeShop ürünü olan wordpress video teması Video.

Eğer aklınızda bir video sitesi projesi varsa ki bu fikir eğitim amaçlı videolar yayımlayacağınız bir site üzerine yoğunlaşıyorsa ve eğitim sitesi için video teması arıyorsanız, Video sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan.

Bir wordpress video teması seçerken nelere dikkat etmelisiniz ? Daha doğrusu video teması seçiminde en çok önem arz eden noktalar nelerdir ?

İlk ve öncelikli olarak kesinlikle hız, hız, hız… ardından SEO uyumluluk, ardından görsellik ve son olarak yüksek sosyal medya etkileşim özelliği gelir.

#Bu öyle bir tema ki, en çok önem arz eden ilk 2 konuda piyasada bulunan tüm wordpress video temaları arasında ilk sırada yer alıyor.

Temanın hem en hızlı hem de en iyi SEO uyumlu wordpress video teması olması yanında bir çok özelliği daha mevcut.

Video izlenme sayacı, video oylama, emdeb dolu ile video ekleme, adsense odaklı, sade, basit bir tasarıma sahip, ziyaretçilerin video gönderebildiği, göz yormayan, youtube kaynağından yayın yapabilen özel bir playera sahip muhteşem bir wordpress video teması.

Ayrıca her ziyaretçi daha sonra izlemek istediği videoyu “Watch it later” butonuna tıklayarak, kendisine özel sonradan izle sekmesi altında kayıt altına alabilirken, her videonun sonunda bir de sosyal medya paylaş butonları otomatik açılır pencere şeklinde ziyaretçiye sunuluyor.

#Eğer eğitim sitesi için bir video teması arıyorsanız, inanın bana piyasada bulabileceğiniz en iyi wordpress video teması bu: Video.

2. NewsPaper Video – WordPress Video Teması

Wordpress video teması - Newspaper video teması

WordPress Video Teması – NewsPaper


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )| Yslow B (86%)


En iyi wordpress video temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer tema ise NewsPaper. Aslında bir haber teması olarak sunulsada video içerikli siteler için de kullanılmaya gayet uygun.

Zaten bu yüzden temanın 6 farklı tasarımından bir tanesi de Video tasarımı. Hem yazı hem video ağırlıklı bir video sitesi kurmak istiyorsanız, oldukça ideal bir video sitesi teması diyebilirim.

Hatta ideal kavramı bile yetersiz ki bence en iyi wordpress video/yazılı içerik teması. Neden derseniz; her zaman söylediğim gibi bir tema seçimi yaparken öncelikli kriter olarak 2 şeyi değerlendirmelisiniz.

Birincisi Hız, ikincisi ise SEO uyumlu oluşu ki NewsPaper yine dünyanın en hızlı temalarını kodlayan MyThemeShop ürünü bir video teması olduğu için ilk iki kriteri başarı ile yerine getiren en iyi video temalarından bir diğeri.

Eğer aklınızda hem yazılı hemde video içerikli bir video sitesi projesi varsa, ihtiyacınız olan wp video teması kesinlikle bu.

3. InterAvtice – WordPress Video Teması

Wordpress video temaları - en iyi wordpress video teması

WordPress Video Teması – İnteractive


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (85%)


En iyi video temaları listesinde yer vermek istediğim bir diğer potansiyel wordpress video teması ise Interactive.

Aslında tema yine normalinde haber teması olarak kodlanmış olsa da, hem işlevsellik hemde görsellik açısından kolaylıkla video sitesi için de kullanılabilme potansiyeli olduğu için listemde yer vermek istedim.

Tema tam anlamıyla video odaklı olmasada, hem video hemde yazılı içerik odaklı bir site için gerçek anlamda en iyi wordpress video temaları arasında yer almayı başaran bir tema.

Önceliğimiz olan hız konusunda muazzam sonuçlar gösterirken, ikinci en önemli kriterimiz SEO uyumluluk konusunda da yine en iyi sonuçları veren video temalarından bir tanesi.

Sade, basit ancak bir o kadar etkileşim oranı yüksek, adsense odaklı, sosyal medya etkileşimi yüksek, tamamen responsive, yenil nesil bir arayüze sahip bu temayı, video/yazı içerikli projeleriniz varsa mutlaka değerlendirin derim.

4. VideoTube – WordPress Video Teması

Wordpress video temaları - videotube video teması

WordPress Video Teması – VideoTube


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 74Mobil 61
Pingdom Website Speed Skoru: 83
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 77% )Yslow C (77%)


En iyi wordpress video temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer tema ise VideoTube. Tema her ne kadar listede yer alan, özellikle MyThemeShop temaları kadar iyi hız sonuçları vermesede dizi – film sitesi için oldukça ideal bir wordpress video teması.

Temanın diğer temalardan ayrılan en büyük özelliği ise, sadece embed kodu ile değil aynı zamanda kendi yüklediğiniz videolara da yayımlayabiliyor oluşunuz.

Diğer bir ayırt edici özelliği ise, üyelik özelliğini içinde barındırması. Ziyaretçileriniz video sitenize üye olabilir, video gönderebilir hatta her üyenin kendi video kanalı bile olabilir.

Adsense odaklı, video izlenme sayacı, video oylama, ışıkları kapat özelliği, embed kodu ile video ekleme seçeneği, video gönderilebilen, video upload edilebilen, göz yormayan, SEO dostu bu wordpress video teması çizgi film sitesi ya da film sitesi için gayet uygun bir temadır.

5. TrueMag – WordPress Video Teması

Wordpress video temaları - truemag wordpress video teması

WordPress Video Teması – Truemag


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 73Mobil 60
Pingdom Website Speed Skoru: 75
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )Yslow C (70%)


En iyi wordpress video temaları listemde paylaşmak istediğim bir diğer tema ise Truemag. Tema her ne kadar listede yer alan, özellikle MyThemeShop temaları kadar iyi hız sonuçları vermesede dizi – film sitesi için oldukça ideal bir wordpress video teması.

Temayı diğer temalardan ayıran başlıca özellik ise üyelerin youtube tarzında kendi kanalını ve takipçi kitlesi oluşturabiliyor oluşu.

Slider özelliğine sahip, responsive, üyelik sistemi olan, video sayacı, video eklenebilme gibi özelliklere sahip bu wordpress video teması video paylaşım sitesi için oldukça ideal bir tema.

6. Viduze – WordPress Video Teması

Wordpress video temaları - viduze wordpress video teması

WordPress Video Teması – Viduze


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 78Mobil 64
Pingdom Website Speed Skoru: 85
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 77% )Yslow C (78%)


En iyi wordpress temaları listemde yer vermek istediğim diğer bir tema ise Viduze. Yine hız konusunda listenin başında yer alan temalar kadar iyi sonuçlar vermesede alternatif olarak değerlendirmeye değecek bir wordpress video teması.

Video sitesi için özel olarak dizayn edilmiş bu premium video teması aynı zamanda bbpress ve woocommerce desteğine sahip.

Üyelik sistemi, video gönderme ve video yükleme gibi içerikleri içerisinde barındıran tema sade, basit ve youtube tarzı tasarımı ile video paylaşım sistesi projeleri için biçilmiş kaftan.

#Eğer video sitesi projesi için bir video teması arıyorsanız, Viduze responsive video teması mutlaka göz atmaya değer derim.

7. VT – WordPress Video Teması

Wp Video Teması - VT

Wp Video Teması – VT


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 85Mobil 73
Pingdom Website Speed Skoru: 83
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A (90% )Yslow C (78%)


En iyi video temaları listemin bir diğer wordpress video teması ise VT. Hız konusunda sınıfı geçer bir puana sahip VT, spor video sitesi için oldukça ideal bir wordpress teması.

#5 farklı tasarıma sahip tema, üyelik özelliğine sahip. Üyeler sitenize video gönderebilirken ayrıca istediğiniz bir içeriğin gösterimini sadece üyelere özel yapabiliyorsunuz.

#Bir videonun kaç gösterim aldığı, kaç kişi tarafından beğenildiği, kaç yorum yapıldığı gibi bilgiler video gösteriminin hemen altında sunuluyor.

Ayrıca üyeliği ücretli halede getirebiliyorsunuz. Eğer kafaınızda eğitim videoları çekmek ve izlenmeyi ücretli hale getirmek istiyorsanız, bu wordpress video teması sizin için biçilmiş kaftan.

Sadece spor değil, film – dizi siteleri içinde kullanılmaya oldukça uygun, SEO uyumlu, oldukça modern bir tasarıma sahip wordpress video temas olan VT’yi mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

8. Video Pro – WordPress Video Teması

qWordpress Video Temaları - Video Pro Video Teması

WordPress Video Teması – Video Pro


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 63
Pingdom Website Speed Skoru: 76
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B (87% )Yslow B (84%)


En iyi wordpress video temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer teması ise Theme Junkie üretimi olan Video Pro.

Hız konusunda ortalamanın üzerinde sonuçlar veren tema aynı zamanda SEO uyumlu ve resposive bir dizayna sahip.

Video izleme sitesi için bir tema arıyorsanız, minimal tasarımı ve göz yormayan tasarımı ile Video Pro en iyi alternatiflerden bir tanesi.

Çizgi film, eğitim, film, dizi siteleri için şık ve basit ve sade tasarıma sahip wordpress video teması arıyorsanız Video Pro oldukça iyi bir seçenek.

9. Videoz – WordPress Video Teması

Wp video temaları - videoz wp video teması

WordPress Video Teması – Videoz

Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 85Mobil 73
Pingdom Website Speed Skoru: 80
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B (86% )Yslow B (84%)


En hızlı ve en iyi wordpress video temaları listesinde sıra geldi bir diğer Theme Junkie üretimi olan wordpress video teması Videoz’u tanıtmaya.

Tema, hız konusunda listede yer alan diğer temalara göre ortalamanın biraz üstünde kalarak iyi denilebilecek sonuçlar vermeyi başardı.

Tamamı ile responsive, 3 farklı renk seçeneğine ve oldukça kolay bir yönetim paneline sahip, SEO dostu, göz yormayan, sade ve bi o kadar farklı bir tasarıma sahip bir wordpress video teması.

Video sitesi projesi için sıra dışı, tamamı ile ezber bozan bir tasarıma sahip wordpress video teması arıyorsanız, Videoz’un demosunu mutlaka inceleyin derim.

10. MovieZone – WordPress Video Teması

Wordpress Video temaları - moviezone video teması

WordPress Video Teması – MovieZone


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (86%)


Sıra geldi en iyi video temaları listesinin en son ve muazzam hıza sahip bir diğer wordpress video teması olan MovieZone‘u tanıtmaya.

Aslında bir haber teması olarak öne çıkan Movizone, Newsonline haber temasının farklı bir tasarımı. Hız konusunda ciddi anlamda en hızlı wordpress temalarından bir tanesi. Sayfa geçiş hızları okadar yüksek ki,  sayfanın değiştiğini algılayamıyorsunuz bile.

Tabii aynı zamanda özel olarak google dostu özelliğini max. seviyede tutma odaklı kodlanmış olmasını belirtmeden geçemeyeceğim. Sadece video içerikli siteler için kullanılma potansiyeli olsada,

Daha çok hem video hem de yazılı içeriği bir arada vermeyi hedefleyen projeler için çok daha uygun bir tema olduğunu düşünüyorum.

Eğer video sitesi için adsense optimizasyonlu, seo uyumlu, sade bir tasarıma sahip ve müthiş hızlı bir wordpress video teması arıyorsanız Movizone kesinlikle doğru bir seçim olur.


Umarım WordPress Video Teması: 10+ En İyi WordPress Video Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Video Teması: 10+ En İyi Video Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Melik dedi ki:

  Ya biz üç arkadaş bi tane film eleştiri ve yorum sitesi açıcaz sence hangi temayı kullanalım ve sence bu konuda iyi olan siteler hangileri turkiyede. Cevapların ve güzel yazıların için teşekkürler kardeşim.

 2. Ersin dedi ki:

  WordPress VideoPro Temasının lisanslı paketine sahibim eklenti ve tema kurulumlarını tamamen gerçekleştirdim 3adet eklentinin kullanımını tam olarak çözemedim. bu eklentiler.
  1.)VideoPro Recommeded Series
  2.)VideoPro Actor Listing
  3.)VideoPro Populer Post

  Bu eklentileri kullanmayı çözemedim bilen veya temayı paylaşan hocam yardımcı olabilir misiniz.
  Şimdiden teşekkürler.

 3. Mustafa ilhan dedi ki:

  Hocam paylaşımlarınız çok güzel yalnız bi sorunum var çözümünü bulamadım. Ana sayfayı aşağı sıyırdıkça /page/1 /page/2 şeklinde devam ediyo aynı sayfada bunu nasıl düzeltirim.

 4. gumusdis.com dedi ki:

  teşekkürler dostum. yazıların çok yardımcı oldu bana sitemi kurmak istediğimde :)) önerilerin varsa kesin söyle şimdiden teşekkürler
  farsça vs dillerden şarkılar çeviriyorum türkçeye genelde ama başka şeylerde oluyor arada.
  başarılar..

 5. Norsin dedi ki:

  Temalar için teşşekür ederim

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 6. Tayfun dedi ki:

  Bir blog bukadar mı yararlı olur :) ne arasam var maşallah :)) başarılar hocam

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Tayfun :))

 7. www.elsanatlarivehobi.com dedi ki:

  Ellerine sağlık Burak ilk yorum benden olsun diyecem. İnşallah benden önce yorum yapan olmamıştır. Bir işe baştan bilinçli girmek önemli.

  1. Burak Oran dedi ki:

   :)) Yok hocam. İlk yorum sizden olmuş. Yorum için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir