25+ WordPress Haber Teması: En İyi WordPress Haber Temaları

Wordpress Temaları

WordPress haber teması ya da wordpress magazin teması arıyor ve hangi Wp haber teması size en uygundur bir türlü karar veremiyorsanız, şu an okuğunuz en iyi wordpress haber temaları listesi kesinlikle doğru adres.

Günde onlarca içerik gireceğiniz bir haber / magazin sitesi ya da blog açma planınız var ise, ihtiyacınız olan kesinlikle ve kesinlikle hızlı bir wordpress haber teması.  Hatta en hızlı wordpress haber teması demek daha doğru olur.

Site hızı google sıralama kriterleri arasında en önemli faktörlerin başında geliyor. Kullanılan tema ise bir wordpress sitesinin hızına etki eden en etkili faktörlerin başında yer alıyor.

Dolayısı ile, eğer ziyaretçilerinize sunacağınız  binlerce içerik varsa, wordpress haber teması seçiminde en öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey temanın hızı.

Önce en hızlı wordpress haber temaları hangileri bulmalı ve daha sonrasında seçimizi bu haber temaları arasından ( görselliğe, işlevselliğe vs. ) ihtiyaç duyduğuz özelliğe göre seçmelisiniz.

İşte ben de tam olarak bu mantıkta düşünerek, sizler için en hızlı wordpress haber temaları listesi hazırladım. Listede yer alan herhangi bir wordpress haber temasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


Önemli Not:En iyi wordpress haber teması listemde yer alan temaların üzerinde hiç bir cdn, cache ya da wordpress site hızlandırma işlemi mevcut değil, yani altta yer alan temaların hız sonuçları tamamı ile saf kodları ile ölçümlerinin sonuçlarıdır.

NewsPaper WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - wp haber teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – NewsPaper


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )| Yslow B (86%)


En iyi wordpress haber teması listesinde en çok beğendiğim ve şahsi fikrim olarak en iyisi olduğunu düşündüğüm, verdiği hız sonuçları ile gerçek anlamda en iyilerden bir tanesi olduğunu kanıtlayan haber teması MyThemeShop üretimi NewsPaper

#Eğer hayata geçirmek istediğiniz web projenizde hem sosyal medya üzerinden hem de organik olarak ( arama motorları üzerinden ) trafik almayı hedefliyorsa, tema seçimi için NewsPaper üzerine bir tema düşünemiyorum.

#Lifehack.org gibi gerçek anlamda sektörüne domine eden bir site bile bu wordpress haber temasını kullanıyor.

#Tüm samimiyetimle söylüyorum ki eğer benim hem sosyal medyayı hem de organik trafiği hedefleyen bir projem olursa kesinlikle gözüm kapalı bu temayı kullanırım.

Temanın dizaynı ise gerçek anlamda etkiyelici. Tema tamamı ile içeriği ön plana çıkarma ve, seviyede tutma odaklı kodlanmış.

Tabii tema sadece muazzam hızı ile ön plana çıkmıyor. Aynı zamanda en iyi SEO uyumlu haber teması sıralamasında da öncü temalardan bir tanesi.

Eğer muazzam derecede hızlı, SEO uyumlu, işlevsel ve aynı zamanda harika bir tasarıma sahip wordpress haber teması arıyorsanız, Newspaper’ın aradığınız haber teması olma potansiyeli çok yüksek.

InterActive WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – InterActive


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (85%)


En iyi wordpress haber temaları listemin bir diğer muazzam temasi ise InterActive. Yine MyThemeShop üretimi olan tema, hız konusunda oldukça üst seviyelerde. Ne de olsa MyThemeShop ürünü… Aksi olsa şaşardım;

Tema işlevselliği o kadar yüksek ki, eminim siteniz için böyle bir haber teması kullandığınızda sitenizin hemen çıkma oranı oldukça düşük seviyelerde olacaktır.

#Temanın ana sayfa slaytı ve hemen altında yer alan kategori navigasyon menüsü içeriğe oldukça modern bir hava katarken, aynı zamanda işlevselliği maksimum seviyede tutuyor.

#Temanın sayfalar arasındaki geçiş hızı o kadar yüksek ki, herhangi bir içeriğe tıkladığınızda sayfa değiştirdiğinizi anlamıyorsunuz bile.

Temanın en üstünde bulunan kayan yazı modülü, sosal medya butonları ve sunduğu bir çok dizilim ( layout) seçeneğine ile, sitenizi istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

#MyThemeShop‘un en çok övgü alan noktası ise, müşteri desteği. İnanın bana bu desteği ne Themeforest’ta ne de başka bir tema üretici firmada bulmanızın imkanı yok.

Temanızda herhangi bir değişiklik yapmak istediğinizde bile (kodlama ile) sizi yönlendiriyor, yapamadığınızda ise onlar sizin için yapıyorlar.

#Sadece verdiği gerçek anlamda üst seviye teknik destek hizmeti bile MyThemeShop’u tercih sebebi yapmak için yeterli diye düşünüyorum.

Bu yüzden bir haber teması ya da blog teması vs. arıyorsanız, MyThemeShop ürünlerini tercih etmenizi kesinlikle öneririm.

NewsOnline WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Newsonline haber teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Newsonline


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (86%)


En iyi wordpress haber teması listemin muazzam hıza sahip bir diğer wp haber teması ise NewsOnline. Hız sonuçları ise şu şekilde;

Bir çok içeriği aynı anda ziyaretçilerinize profesyonel bir görünüm ve muazzam bir hız ile sunacağınız bir haber teması arıyorsanız NewsOnline’a mutlaka bir göz atın derim.

NewsOnline haber temasının öne çıkan başlıca iki özelliği mevcut. İlki hız, ikincisi ise SEO uyumlu oluşu.

Temanın haber, eğlence, ilişki, spor ve yemek şeklinde 5 farklı iş modeli için dizaynı mevcut. Tek bir tema olarak satılsa da aslında 4 farklı temayı içerisinde barındırıyor.

NewsOnline MyThemeShop’un ürünlerinde standart olan tüm özelliklere sahip; adsense reklam gelirini maksimum seviyede tutmaya odaklı reklam yerleşim noktaları,

Responsive dizayn, parallax efeki, Off canvas mobil menu, temiz kodlama, temanın içerisine entegre edilmiş sosyal medya butonları, kısa kodlar, yazar kutusu, abonelik sistemi, yüksek okunabilirlik seviyesi gibi yüzlerce özellik.

NewsTimes WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – NewsTimes


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (87%)


En iyi haber teması listesinde en hızlı temalardan bir diğeri ise NewsTimes. Gerçek anlamda olağanüstü olan hız sonuçları ise hemen altta;

Tema nerede ise her MyThemeShop temasının öne çıkan iki özelliği ile öne çıkıyor. İlki tabii ki muazzam hızı. İkincisi ise üst seviyede SEO uyumlu bir haber teması oluşu.

Peki NewsTimes ya da MyThemeShop’un diğer herhangi bir haber temasını tercih ettiğinizde ne elde edersiniz ? Hemen sıralıyorum;

1-Temaların muazzam hızlara sahip olması, siteniz için hem kullanıcı deneyimini hem de google gözünde ki değerini arttır. Bildiğiniz gibi 200 üzeri google sıralama kriterleri arasında hız en önemli kriterlerin başında gelir.

2-Hem sitenin google kriterlerine uygun olarak kodlanması, hem de muazzam hızlı olması google sıralamanıza olumlu etki edecek, içerikleriniz google tarafından hızlı indexlemesini sağlayacak ve dahası google’da daha üst sıralarda yer almasına müthiş bir fayda sağlayacaktır.

3-Temaların nerede ise tamamı adsense reklam gelirini maksimum seviyede tutma odaklı reklam yerleşim noktaları içeriyor.

Dolayısı ile, potansiyel adsense reklam gelirinizi daha en başta maximum seviyede tutma garantisi elde ediyorsunuz.

4-Tek tıklama ile temaların yüklenmesi, yine tek tıklama ile güncellemelerinin yapılabilmesi, kullanımı oldukça kolay yönetim panellerinin oluşu temaların yönetimini oldukça kolaylaştırıyor.

5-MyThemeShop’u bu kadar değerli kılan en önemli özellik ise, sundukları destek. Eğer kendinizi ifade edebilecek kadar ingilizceniz var ise, alacağınız desteğe hayran kalacaksınız.

Temanızda herhangi bir yeri değiştirmek mi istiyorsunuz ? Destek ekibi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

NewsMag WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Hızlı WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – NewsMag


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 97% )Yslow B (88%)


En iyi wordpress haber teması listesinin bir diğer teması ise dünya çapında en çok satmış en popüler teması olan NewsMag. Tabii satış oranının bu kadar yüksek olmasının sebeplerinden bir tanesi de sahip olduğu muazzam hız;

#Tema bir çok farklı header ve footer tasarımına sahipken, aynı zamanda yedi farklı layout seçeneğine de sahip.

#Oldukça temiz bir kodlama sahip NewsMag aynı zamanda en iyi SEO uyumlu wordpress haber temalarından bir tanesi.

Temanın o kadar çok özelliği mevcut ki, tek tek hepsini anlatmaya kalksam ayrı bir yazı yazmam gerekir. O yüzden lafı fazla uzatarak tadınızı fazla kaçırmadan temanın demosunu incelemenizi tavsie ediyorum.

KingNews WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - KingNews

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – KingNews


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress haber teması ise, son yıllarda ürettiği temalar ile kendinden sıkça bahsettiren bir frmanın teması olan KingNews.

Ücretli tema satın alabileceğiniz siteler yazımda da ismi geçen firma son dönemlerde yaptığı kaliteli üretimler ile dikkatleri üstüne çekiyor.

KingNews wordpress haber teması da bu kaliteli üretimlerinin en popülerleri arasında yer alıyor. Öylesine bir wp haber teması ki, hem teknik hem de görsel açıdan muzzam bir kaliteye sahip. Keza firmanın en çok satan temaları arasında ilk 3’te yer alıyor.

Siz de bu wordpress haber teması demosunu incelediğniiz de eminim çok seveceksiniz. Biliyorsunuz son zamanlar da haber siteleri de artık geniş ekranlara hitap eden tasarımlar kullanmaya başladı.

Sputniknews gibi haber sitelerinin kullandığı wordpress haber teması arıyorsanız, kingnews kesinlikle bu bağlamda aradığınız temaya çözüm olabilecek bir wordpress haber teması.

News Core WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Newscore

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Newscore


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer wordpress haber teması ise Newscore.

Newscore wp haber teması toplamda 3 farklı dizayn seçeneği ile birlikte geliyor. Temonun hemen üstteki Canlı Demo linkini tıklayarak bu 3 fakrlı tasarımı seçeneğini detaylı inceleyebilirsiniz.

Hem wordpress haber teması hem wordpress blog teması hem de bir çok iş modeline uygun olarak kullanılması mümkün olan bu haber teması aradığınız tema olabilir.

Özellikle içerik ağırlıklı siteler için biçilmiş kaftan olan bu wordpress haber teması, gazete, haber, dergi, yayıncılık, topluluk ve inceleme siteleri için güçlü, çok amaçlı bir WordPress haber temasıdır.

Magellan WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Magellan

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Magellan


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress haber teması ise Magellan.

Magellan WordPress haber teması sürükleyip bırakarak düzenleyebileceğiniz güzel bir gazete stili ana sayfa düzenine sahiptir.

Sitenizin farklı kategorileri için kullanabileceğiniz bir çok farklı dizayn seçeneğine sahiptir. Magellan, haber, teknoloji, oyun, yaşam tarzı, spor gibi farklı düzenleri ve renk stillerini gösteren 6 farklı dizayn seçeğine sahiptir.

Sadece wordpress haber sitesi teması olarak değil, bir çok iş modeli için de kolaylıkla kullanılabilecek bu wordpress magazin teması kesinlikle aradığınız tema olabilir.

Click Mag WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Click Mag

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Click Mag


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemin bir diğer baş tacı wordpress haber teması ise Click Mag.

Tıklamaları en üst düzeye çıkarmak ve ziyaretçileri sitenize geri dönüş oranını arttırmak için ihtiyaç duyduğunuz wordpress haber teması bu olabilir.

Farklı sosyal paylaşım seçenekleri, trend mesajlar, azami reklam gösterimi, SEO optimizasyonu ve cazip tasarımı ile Click Mag, şimdiye kadar kullandığınız herhangi bir WordPress haber temasının en iyi kullanıcı deneyimini ve tıklama oranlarını sunmayı hedefliyor.

Keza tasarımı da gerçekten oldukça iç açıcı. Aldığı yorumlar da ne kadar iyi bir wordpress haber teması olduğunu kanıtlar nitelikte.

Woohoo WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WooHoo

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – WooHoo


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress haber temaları listemde yer vermek istediğim, standart wordpress haber teması görünümüne sahip bir diğer wordpress haber teması ise Woohoo.

WooHoo WordPress haber teması, Blog, Magazin ve Gazete siteleri söz konusu olduğunda en şık özellikleri ve seçenekleri sunan en iyi wordpress haber temaları listesinde mutlaka olması gereken bir tema.

İçerik okunabilirliği üzerine odaklanmış bu wordpress haber teması çok daha iyi SEO sonuçları için optimize edilmiş ve yüksek hız garanti eden de bir haber teması aynı zamanda.

Sparkle WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Sparkle

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Sparkle


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer wordpress haber teması ise Sparkle.

Bootstrap Fremework’e dayalı inşa edilmiş bu wordpress haber teması sadece haber siteleri için değil, Oyuncular, Haberler, Dergi, Reklam, İnceleme ve bloglama siteleri için de gayet uygun bir temadır.

Sparkle aynı zamanda Woocommerce ve WPML ile Çok Dilli’ye tercüme yapmayı destekliyor. Ayrıca foruma ihtiyacınız olması durumunda bbPress ile de uyumludur.

Hem teknik hem de görsel açıdan oldukça üst seviyede olan bu wordpress haber teması aldığı yorumlarla da ne kadar iyi bir tema olduğunu ve neden en iyi wordpress haber temaları listesinde olduğunu kanıtlıyor.

SociallyViral WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Habet Temaları - SociallyViral

WordPress Haber Teması – WordPress Habet Temaları – SociallyViral


Detaylı Incele Canlı Demo


En güzel wordpress haber temaları listemde sizlere tanıtmak istediğim diğer bir sosyal ağırlığı yüksek olan wordpress haber teması Socially Viral.

Aslında daha çok bir wordpress sosyal medya teması olan SociallyViral pek tabii haber siteleri için de rahatlıkla kullanılabilir bir tema.

Keza yine benim her fırsatta önerdiğim firmanın, Mythemeshop‘un bir ürünü olması hız ve seo uyumluluk konusunda başı çeken temalardan bir tanesi olduğu anlamına geliyor.

Dolayısı ile eğer benim için önemli olan alt yapısının üstün performans göstermesi diyorsanız, kesinlikle Mythemeshop temalarından bir tanesini öneririm. SociallyViral’da o temalardan bir tanesi.

Essence WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Essence

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Essence


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress haber teması ise, keza wordpress blog temaları listemde de yer vermiştim, Essence.

Biraz feninen bir yapsıı olan Essence WordPress haber teması, özellikle kadınlara yönelik çok güzel bir tema aslında.

Hem görsel hem de teknik alt yapısı gerçekten muazzam seviyelerde. Eğer hoşunuza gittiyse bu haber temasını kullanmak için düşünmeniz gereken hiç bir şey yok.

TopNews WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - TopNews

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – TopNews


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer muzzam wordpress haber teması ise Top News.

Top News wordpress haber teması ziyaretçileri siteye çekme ve sitede tutma odaklı bir haber ya da dergi sitesi için WordPress haber temasıdır.

Reklam yayını oranını artırırken, hemen çıkma oranlarını azaltmaya odaklanarak bu wp haber teması, ziyaretçinin daha fazla içeriklerde dolaşmasını ve aynı zamanda reklam gelirinizi en üst düzeye çıkarmaya devam etmesini sağlayacaktır.

Hearld WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Herald

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Herald


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress haber teması ise Herald.

Herald dikkatle tasarlanmış ve haber portalları, dergi web siteleri ile geliştirilmiş modern ve duyarlı bir WordPress haber temasıdır.

Bugüne kadar binin üzerinde satmış bu wordpress haber teması aynı zamanda 5 üzeriden 4.93 gibi bir beğeni ortalamasına sahip.

Ne denli muazzam bir wordpress haber teması olduğu çok söze gerek bırakmadan zaten bu rakamlar başlı başına söylüyor diye düşünüyorum.

Sahifa WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Sahifa Haber Teması


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 89Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 96
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 99% )Yslow A (93%)


En iyi wordpress haber teması listesinde hız kriterini fazlasıyla aşan bir diğer harika tema ise Sahifa. Temanın hız sonuçları ise şu şekilde;

Temanın özellikler ise gerçek anlamda bir wordpress haber teması için neye ihtiyacınız var ise, hepsini barındırıyor;

 • Tamamen responsive ve retina ready
 • 400’ün üzerinde yönetim opsionu ve kolay kullanılabilirlik
 • Türkçe çeviriye hazır
 • bbPress ve Buddy Press desteği
 • Sürükle bırak şeklinde ana sayfa layout (dizilim) yapma imkanı
 • Woocommerce desteği
 • Özel tasarım takip et butonları
 • Mega menü ve menü iconları
 • SlideShow
 • Anasayfa Slider’ları
 • Off Canvas mobil menü
 • 35 Özel bileşen
 • Ajax Dolum
 • Kısa Kodlar
 • Responsive google adsense ( Gibi onlarca özellik )

#Bugüne kadar 20.000 kişi tarafından satın alınmış, 3300 kişi tarafından oylanmış  ve 5 üzerinden 4.82 puan almış bir haber teması. Türkiye’de de kullanımı oldukça yaygın olan Sahifa haber teması için zannediyorum çokta fazla söze gerek yok.

Master WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - master WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Master


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 75Mobil 62
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow C (72%)


WordPress haber teması listesinde yer vermek istediğim diğer bir tema ise Master. Her ne kadar MyThemeShop temaları gibi iyi hız sonuçları vermese de, yeterli seviyede diyebileceğimiz bir hıza sahip;

Temayı yüklenme aşaması ve kullanımıoldukça kolay. Temanın yönetim panelini çözmeniz ve istediğiniz tasarımı hayata geçirmeniz yarım saatinizi almayacaktır. Ayrıca, yine tek tıklama ile demo görünümü kendi sitenize kurmanızda mümkün.

#Tema toplamda 12 farklı dizayna sahip. Mega menü, 3 farklı slayt seçeneği, 40’ın üzeirnde kısa kod, adsense gelirlerini max. seviyede tutmayı amaçlayan hazır reklam yerleştirme noktaları, sürükle & bırak tasarım seçeneği, mobil uyumu gibi bir çok özelliği içerisinde barındıran SEO uyumlu bir wordpress haber teması.

Başarılı bir site için gerçek anlamda ihtiyaçlarınızı karşılayacak iyi bir haber teması arayışı içindeyseniz, Master aradığınız haber teması olabilir.

Noticia WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Noticia


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 85Mobil 68
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow C (77%)


WordPress haber temaları listesinde yer alan bir diğer muazzam tema ise Noticia. Hız kriteri konusunda ise yine MyThemeShop temaları kadar iyi sonuçlar vermese de, sınıfı geçer nitelikte sonuçlara sahip;

#Noticia haber, dergi, profesyonel blog veya diğer editoryal web fikirleri için kullanılmya oldukça uygun, yani aynı anda onlarca içeriği ziyaretçilerinize sunabileceğiniz, sınırsız renk varyasyonunu, yüzlerce yazı tipini, çeşitli sayfa şablonlarını içerisinde barındıran gerçek anlamda muazzam bir tema.

#Temanın okunabilirlik oranı çok yüksek olsa da, hemen çıkma oranının MyThemeShop temalarına göre daha yüksek olacağını düşünüyorum.

Çünkü ziyaretçilere sunulan ana içeriğin yanında yer alan diğer içeriklerin MyThemeShop temaları kadar dikkat çekici ve tıklamaya ikna edici bir gösterim stiline sahip olduğunu düşünmüyorum.

Bu konuda verilere dayalı bir çalışmam yok fakat, verilere dayalı olarak kanıtlanmış ve benim de tecrübe ettiğim bir gerçek varsa, oda büyük yazıların her zaman için daha fazla etkileşime yol açtığı.

Ancak yine de noticia oldukça iddaalı ve gerçekten en iyi wordpress haber temaları arasında yer almayı başarabilen sayılı haber temalarından bir tanesi.  Demosunu incelemenizi mutlaka tavsiye ederim. Çünkü aradığınız haber teması noticia olabilir.

GoodLife WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - Goodlife WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Goodlife


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 85% )Yslow B (83%)


En iyi haber teması listesinde mutlaka yer vermek istediğim bir diğer muazzam etkileşim potansiyeline sahip tema ise GoodLife. Öncelikli kritermiz olan hız konusunda ise sınıf geçemeye yeterli sonuçlara sahip;

Tema spor, oyun, muzik, teknoloji, haber, magazin ve blog olmak üzere toplamda 7 farklı tasarıma sahip. Dizayn açısından ise gerçekten son derece modern bir tasarıma sahip.

#Temanın en iyi özelliği ise, potansiyel bir kullanıcı sitenizin herhangi bir içeriğini ziyaret ettiğinde, eğer içeriğin tamamını okursa, yani sayfayı en alta kadar scroll ederse, bir sonraki içerik otomatik olarak sanki bir önceki içerik devam edermiş gibi açılıyor ve bu sonsuz bir döngü içerisinde devam ediyor.

Bu tamamı ile potansiyel ziyaretçilerin site içerisinde geçirdikleri süreyi arttırmaya yönelik gerçekten akıl dolu bir şekilde tasarlanmış bir etkileşim arttırma yöntemidir.

Tabii bir sitenin ortalama oturum süresinin google sıralamasına ne denli etki ettiğini bildiğinizi varsayıyorum ve o yüzden bu konudan hiç bahsetmiyorum bile.

#Temanın bir diğer özelliği ise, 300×600 yüksekliğinde yan panelde yer alan reklam bölümünün sayfayı aşağıda indirdikçe sağ tarafta sabit kalışı.

Böyle bir özellik size nasıl bir fayda sağlar ? Şöyle düşünün; diyelimki 5000 kelimelik bir içeriği yayıma soktunuz ve bu içeriğin yan panelinde ise benim de bu yazımda olduğu gibi 300×600 px boyutlarında bir reklam yayımlıyorsunuz.

Ziyaretçi içeriğin ilk açıldığı ve içeriği okumaya başladığı zaman yazının hemen sağ tarafında bu reklama maruz kalacak,

Fakat içeriğiniz uzun olduğu için ziyaretçi okuma seyri ile birlikte sayfayı doğal olarak aşağıya doğru scroll edecek ve bir süre sonra yan panelde yer alan reklam sabit olmadığı için o ziyaretçinin görüş alanından çıkacaktır.

#Reklamınız ziyaretçinin görüş alanında değilse o reklam nasıl tıklama alabilir ki ? Pek tabii belirli bir oranada tıklanacaktır

#Fakat, reklam sabit değilken o reklamdan 5 lira kazanıyorsanız, sabitken yani ziyaretçiyi sürekli reklama maruz bıraktığınızda 10 lira kazanma potansiyeliniz olacaktır.

Money Flow WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - MoneyFlow WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – MoneyFlow


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (88%)


WordPress haber teması listemde son olarak yer vermek istediğim muazzam hızlı bir diğer tema ise MoneyFlow. Tema öncelikli kriterimiz olan hız konusunda oldukça üst seviye sonuçlara sahip;

Tüm MyThemeShop temaları gibi MoneyFlow’da hız ve SEO uyumlu olma odaklı kodlanmış. Temayı tam olarak bir haber teması olarak nitelendirmek mümkün olmasada yine de bu listeye dahil etmek istedim.

Kafanızda tasarladığınız bir iş modeli için tema araştırırken tam olarak istediğinizi hayata geçirebilecek özelliklere sahip bir tema buluyorsunuz fakat o tema aynı zamanda bir çok işlev dışı fonksiyonunda beraberinde barındırabiliyor.

O temayı satın aldığınızda ise, işlev dışı kalan tüm bu özellikler sitenize her zaman için yük oluyor. MyThemeShop temalarının en sevdiğim özelliği ise, ürettikleri temaların her zaman için optimum seviyede oluşu. Ne azı ne fazlası.

Okunabilirliği ve etkileşimi oldukça yüksek seviyede olan MoneyFlow demosunu mutlaka incelemenizi öneririm. Aradığınız wordrepss haber teması MoneyFlow olabilir mi ?

Review Pro WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Review Pro


Detaylı Incele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 76Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 93
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 76% )Yslow C (75%)


WordPress haber temaları listesinde sizlere önermek istediğim bir diğer tema ise ReviewPro. Tasarım olarak bugüne kadar en çok satmış wordpress haber teması NewsMag’e benziyor.

ReviewPro haber temasının başlıca özellikleri ise, SEO uyumlu, responsive ve scheme.org’u destekliyor oluşu. Mega menüye sahip, 7 farklı reklam yerleştirme noktası olan, farklı renk seçeneklerine sahip oldukça işlevsel bir wordpress haber teması.

#Eğer magazin, haber sitesi için bir wordpress haber teması arıyorsanız, ReviewPro’nun demosunu incelemeden geçmeyin derim.

SuperNews WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Supernews


Detaylı Incele Canlı Demo


Pingdom Website Speed Skoru: 90
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 83% )Yslow B (83%)


En iyi wordpress haber temaları listemin diğer bir ücretli / premium haber teması ise tam sayfa tasarımı ile SuperNews.

Supernews wordpress haber temasının en iyi özelliği ise, full genişlikte tasarlanmış olması. Eğer ziyaretçinizie above the fold, yani sayfayı açar açmaz scroll etmeden önce karşılarına onlarca içerik çıkartmak istiyorsanız,

#SuperNews sizin için biçilmiş kaftan. Haber sitesi için bir wordpress teması arıyorsanız, SuperNews  gerçek anlamda bir haber teması.

Mystery WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - WordPress Haber Temaları - WP Haber Teması

WordPress Haber Teması – WordPress Haber Temaları – Mystery


Detaylı Incele Canlı Demo


Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 80% )Yslow A (90%)


En iyi wordpress haber teması listemde tanıtmak istediğim bir diğer ücretli haber teması tarzı bir tema olan Mystery.

Tamamen resposive, SEO uyumlu olan Mystery haber teması mega menu ve slider özelliğini içinde barındırarak oldukça fonsiyonlu bir tasarım sunuyor aslında.

#Haber / Blog tarzı bir site için wordpress haber teması arıyorsanız, Mstry haber temasının demosunu mutlaka inceleyin derim.

SocialNow WordPress Haber Teması

Wordpress Haber Teması - Social Now

WordPress Haber Teması – Social Now


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress haber temaları listemdeki bir diğer wordpress haber teması ise sosyal medya pazarlama konusunda oldukça iddialı olan SocialNow.

SocialNow, büyük ve cesur içerik vitrin platformu sağlamak için pek çok profesyonel tarafından takdir edilen bir tema. Eşsiz tasarım, cesur içerik sunumu ve esnek düzen sağlayan SocialNow en iyi wordpress haber temaları arasında kalitesini gösteriyor.

SocialNow seo uyumu ve hız anlamında oldukça donanımlı olmasıyla etkiliyor bizleri. İnternetin rekabet pazarında sayfalar arasında geçiş hızı, temiz kodlama sistemi, sosyal medya paylaşım kolaylığı gibi faktörlerle paylaşımlarınızı kolayca pazarlama imkanı sunuyor.

 Wordpress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temaları


Umarım 25+ WordPress Haber Teması: En İyi WordPress Haber Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

25+ WordPress Haber Teması: En İyi WordPress Haber Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Semih Arslan dedi ki:

  Mevcut orta halli haber siteme uzun zamandır bir tema yakıştırmaya çalışıyorum. Genelde sade ve düzenli temalar hoşuma gidiyor kullanıcıyı ve beni yormayacak ama malesef tam anlamıyla istediğimi de bulamadım. Bayadır NewsMag temasına ve yapımcının diğer temalarına göz dikmiştim senin listende görünce iyice ısındım (sen tavsiye ettiysen iyidir diye) ama yorumlara bakınca da vazgeçtim. Karışık kafam iyice karıştı teşekkür ederim :)

 2. bucaspor dedi ki:

  NewsCore temasi piyasada ucretsizde bulunabilir belki ama lisans sıkıntısı olabilir. en güvenli sekli yapımcısından ucret karsılıgında almanız. bu sayede guncellemeleri de yaparsınız

 3. ofset dedi ki:

  Çok haber teması denedim dosyalar eksik oluyor. Sizin inşallah temalarınız tam ve eksizsiz dir. Teşekkürler admin

 4. Bekir dedi ki:

  Merhaba Burak Oran,
  Ben wordpress ile haber sitesi
  Açmayı düşünüyorum. Hızlı hoş slider’lı bi tema
  Arıyorum tavsiyeniz nedir? Hangi hosting / server
  Önerirsiniz?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba, en iyi hosting firması başlıklı yazıma hosting tercihiniz için bakabilirsiniz. Tema konsuunda ise, yazımda verdiğim tüm temaları önerebilirim. Hangisini beğenirseniz kullanın.

 5. Hasan Demir dedi ki:

  Yönetim panelini demek istedim mesela, haber girişi fotoğraf boyutlarının ayarlanması gibi.
  İkinci bir sorum ben bir haber sitesi kurdum wordpress ile acemiliğimi atmak istiyorum yazılıma sonra geçeceğim sizce hangi wordpress teması satın almalıyım(parası önemli değil)

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler, emeğinize sağlık

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam dediğim gibi, yarıda yer verdiğim tüm temalarn Türkçeleştirlmesi oldukça kolay. Zorluk çekeceğini hiç zannetmiyorum. Önerebileceğim temaları tamımı yazımda mevcut zaten. Beğendiğin birini alarak hız ve SEO konusunda siteni bir adım öne rahatlıkla taşıyabilirsin.

 6. Hasan Demir dedi ki:

  Burak Oran Merhaba, sizin en çok tavsiye ettiğiniz tema türkçe destek var mıdır? Ben almayı düşünüyorum az çok ingilizce terimlere hakimim Türkçe olmazda çok zorlanır mıyım?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Türkçe destek hizmeti mi yoksa tema Türkçeleştirme mi ? Eğer tema Türkçeleştirme diyorsan o çok kolay. Rahatlıkla alabilirsin.

 7. netanahaber.com dedi ki:

  Bir haber sitesi sahibi olmak bir çok kişinin hayali… Bunu gerçekleştirmenin website altyapısı anlamında en kokay yolu da neredeyse herkesin bildiği gibi wordpress kullanmak. WordPress kurulumundan sonra bir diğer çok önemli konuda sade ama şık bununla birlikte hızlı yüklenen bir tema kullanmak. Ücretli de olsa uygun wordpess teması arayışı oldukça uğraştırıcı/zaman alıcı olabiliyor. Bu açıdan “10 en iyi wordpress haber teması” listeniz ve açıklamalarınız tema seçme sürecini kısaltıp doğru karar vermede etkili olabilecek nitelikte.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bu, SEO adına katkı değeri yüksek yorumunuz için çok teşekkür ederim. Takipte kalmanız dileği ile!

 8. kader dedi ki:

  yav satın alaçagımda adamla nasıl anlaşacagız o yabancı ben turkum kur ması bil mi yorum

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam blog açtıktan sonra ilk yapılması gerekenler başlıklı yazımda bir mythemeshop temasının nasıl satın alınıp, nasıl kurulacağını ve ayarlarının nasıl yapılacağını video ile anlattım.

 9. Hüseyin dedi ki:

  Burak, yazı için teşekkürler.
  Bir şey sormak istiyorum. Mythemeshop’ta bir tema aldığımız zaman her yıl 19 dolar ödeyeceğimiz doğru mu?
  Temalarının ödeme kısmında ilk önce 47 dolar sonra her yıl için 19 dolar yazıyor. Sadece doğrulamak için soruyorum. Neden her yıl için tekrar ücret ödemek gerekiyor. Herhangi bir fikrin var mı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba hüseyin, olur mu hiç. Temayı satın aldığınız zaman ömür boyu kullanma hakkınız var. Ancak sağladıkları destek hizmeti sadece 1 yıl ile sınırlı. Eğer 1 yılın sonunda temanız ile alaklı destek almaya devam etmek isterseniz 19 dolar ödüyorsunuz. Bu tamamen size kalmış bir durum. Yoksa her yıl kesinlikle belirli bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

 10. http://911aile.com/hasta-bakimi/i/ dedi ki:

  bloğunuzda aradığım herşeyi bulabiliyorum teşekkürler…

 11. Ahmet dedi ki:

  kesinlikle haklısın tagdiv ile destek üzerinden yazışıyoruz ilerleyen dönemde en çok geliştirme yapmaya çalıştıkları nokta hız ve sorgu sayısıymış önümüzdeki sürümlerde düzeltirlerse satarlar

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yani abi Mythemeshop temaları dururken…

 12. Ahmet dedi ki:

  Burak’ın tavsiyelerinden de sık sık yararlandığım http://notdefteri.net blogumuzda newspaperı kullandık. Burada listede göremeyince üzüldüm :) newsmag ve newspaper aynı üreticinin temaları tagdiv romanyalı wordpress tema üreticisi. Aslında newspaper themeforestta newsmagden hem daha çok satmış hemde daha popüler listeye eklenebilir diye düşündüm eline sağlık Burak yine çok güzel bir yazı kaleme almışsın

  1. Burak Oran dedi ki:

   Valla ahmet bana sorarsan ben ikisini de sevmiyorum. Her ne kadar hızlı olsalar da her zaman için gereğinden fazla sorgu sayısına sahip oluyor sayfaları. O yüzden yazıma da çok isteksiz ekledim. Mecburiyetten :)

 13. turboadmin dedi ki:

  Goodlife temasının Türk bir ekip tarafından yapıldığını söylemek isterim.

 14. Ejder dedi ki:

  Buraya iyiki denk gelmişim

 15. Cengiz Demir dedi ki:

  Burak Hocam;
  Yine döktürmüşsün helal olsun.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Cengiz yorumun için çok teşekkürler.

 16. Ejder dedi ki:

  Üye olmak mümkünü? :d

  1. Burak Oran dedi ki:

   Nereye üye olmak mümkün müdür ? Anlamadım.

 17. Zeki dedi ki:

  Merhaba, yazılarınızı takip ediyorum, bu makaleyi de bir miktar okudum, vakit buldukça inceleyeceğim. Bloğunuzda yararlanıyorum, teşekkür ederim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba Zeki, övgülerin ve yorumun için tüm samimiyetimle teşekkür ederim. Umarım yazılarım senin için faydalı olur. Takipte kalman dileği ile!

 18. Hasan Fırtına dedi ki:

  Burak,

  selam özletiyorsun kendini.
  seni yakında ürün incelemelemelerinde görür müyüz ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba Hasan, senden de haber alamayalı uzun zaman olmuştu :) Sen de özeltiyosn kendini. Ürün incelemeleri düşünmüyorum. Daha blog ipuçlarına, SEO’ya blogdan para kazanmaya dair bi ton içerik var yazmayı düşündüğüm. 2 – 3 yılımı alır nerdeyse.

 19. Creafe dedi ki:

  Newsmag’i tek geçerim ancak site belirli bir noktaya geldikten sonra server’a geçmek gerekiyor kasabiliyor özellikle de görsel ağırlıklı siteniz varsa. Derleme için teşekkürler.

 20. Ejder dedi ki:

  Abi wordpress.org açıcamda sonradan hostinge verdiğim paranın açığını kapatabilirmiyim (malum öğrenciyiz :) )

  1. Burak Oran dedi ki:

   Şu an sana çok geliyor biliyorum… Ancak blogdan para kazanmaya başladığında hosting’e ödediğin parayı görmeyeceksin bile… Kendine içeriğinle güveniyorsan bir dakika düşünme derim. Başarısız bile olsan inan bana bu tecrübe para ödemeye değer. Çünkü başarısız oldukça bir noktadan sonra başarılı oluyorsun ve hem maddi hem manevi tüm emeklerinin karşılığını eninde sonunda alıyorsun. Not: Adım Adım Blog Açma başlıklı yazımdan wordpress.org’da blog nasıl açılır öğrenebilirsin.

   1. Ejder dedi ki:

    Orta Derecede Python,Html5,Javascript,C++ biliyorum herhangi bi yararı olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir