En İyi 5 WordPress Spor Salonu Teması (Fitness & Gym)

Wordpress Temaları

WordPress spor salonu teması, fitness teması ya da gym teması arayan, arayıpta bir türlü istediği tarzda bir spor salonu teması bulamayan siz wordpress kullanıcıları için bu yazımda en iyi wordspress spor salonu temaları hangileri listeledim.

En iyi wordpress spor salonu teması listesini oluştururken öncelikli olarak SEO uyumluluk ve hızı göz önünde bulundurdum.

#200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki ilk 3’te yer alır. Bu yüzden tema seçiminde öncelikli olarak hızı baz almalı daha sonrasında en hızlı temalar arasından tasarımını beğendiğiniz bir temayı seçmelisiniz.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

1. WordPress Spor Salonu Teması – JustFit ( Fitness & Gym Teması )

Wordpress spor salonu teması - wordpress fitness teması - wordpress gym teması

WordPress Fitness & Gym Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 96
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow B (88%)


En iyi wordpress spor salonu teması listemin ilk sırasında yer alan fitness teması kesinlikle rakipsiz ve gerçek anlamda en iyi Fitness & Gym teması olan JustFit.

En iyi olarak nitelendirilmesinde öncelikli faktör Justfit’in sahip olduğu hız ve SEO uyumluluk konusunda kusursuz bir kodlamaya sahip oluşu.

Spor salonu sitesi için bir wordpress spor salonu teması arıyorsanız, ya da kişisel antrenörlük yapıyor ve wordpress kişisel antrenör teması arıyorsanız, keslinkle başka tema aramayın derim.

#Bir kişisel antrenör olarak potansiyel müşterilerinize ulaşmanın en iyi yolu google’da üst sıralarda çıkmaktan geçer. Google’da ilk sıralarda yer almak içinse öncelikli olarak oldukça hızlı ve kesinlikle SEO uyuyumlu kusursuz bir tema kullanmanız gerekmektedir.

#Google için en önemli 2 kriteri en başarılı şekilde yerine getiren, aynı zamanda tasarımı ile dikkat çeken başka bir personal trainer teması bulacağınızı hiç zanetmiyorum… ( Ki ben araştırdım. İnanın bana daha iyisi yok. )

#JustFit wordpress spor salonu temasının hem tek sayfa açılış sayfa özelliği hem blog kısmı hem de ürün ya da hizmet satabileceğiniz mağaza kısmı mevcut. Ayrıca zayıflamak için kaç kaleri yakmanız gerektiğini gösteren bir kaleri hesaplayıcı bileşeni de mevcut.

2. WordPress Spor Salonu Teması – BnB ( Fitness & Gym Teması )

Wordpress Personal Trainer teması

WordPress Spor Salonu Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


Pingdom Website Speed Skoru: 82
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 84% )| Yslow C (71%)


En iyi wordpress spor salonu teması listemde yer alan diğer bir fitness teması ise işlevselliği ile öne çıkan BnB.

BnB her ne kadar JustFit kadar iyi hız sonuçları vermese de  ( doğal olarak MyThemeShop‘un piyasa da bulunan en hızlı temaları üretmesinden dolayı ) yine de ortalamanın üzerinde.

Aslında BnB sadece bir wordpress spor salonu teması değil. Aynı zamanda kuaför, berber ve güzellik salonu için de tasarımı bulunan bir wordpress teması.

#BnB’yi bu denli özel yapan ise, potansiyel bir müşterinin almak istediği tüm bilgilerin site açılır açılmaz header bölümünde karşına çıkması ve online rezervasyon seçeneğinin olması.

#Woocommerce ile uyumu, yani mağaza sayfası bulunurken, çalışanlarımız kısmı, galeri, blog, fiyat tablosu gibi özellikleri de mevcut.

Eğer bir spor salonu sitesi için wordpress spor salonu teması arıyorsanız, BnB’nin demosunu mutlaka inceleyin derim. Aradığınız Fittness ya da Gym teması olabilir.

3. WordPress Spor Salonu Teması – Aegon ( Fitness & Gym Teması )

Wordpress fitness teması - wordpress spor salonu teması

WordPress Gym Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 87| Mobil 72
Pingdom Website Speed Skoru: 82
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 89% )| Yslow B (78%)


En iyi wordpress spor salonu teması listemin bir diğer fitness, gym, teması ise satış odaklı yönü ile bir adım öne çıkan Aegon.

Aegon’un verdiği hız sonuçları pek iyi olmasa da, ortalamanın üzerinde olduğu için geçer not olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Tamamı ile resposive, fiyat tablosu, satış kanalı, blog kısmı, çalışanlarımız kısmı, iletişim form gibi özellikleri mevcut.

#Eğer spor salonu işletmesi için bir wordpress spor salonu teması arıyorsanız, ya da kişisel bir antrenör olarak bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız Aegon fitness temasına mutlaka bir göz atın derim.

4. WordPress Spor Salonu Teması – Fitness Zone ( Fitness & Gym Teması )

wordpress fitness teması - wordpress gym teması - wordpress spor salonu teması

Fitness Zone – WordPress Gym Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 78| Mobil 68
Pingdom Website Speed Skoru: 87
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 97% )| Yslow B (87%)


En iyi wordpress spor salonu teması listemin bir diğer muazzam teması ise görselliği ve tasarımı ile bir adım öne çıkan Fitness Zone.

Yaptığım hız testlerinde oldukça başarılı sonuçlar veren Fitness Zone aynı zaman da SEO uyumluluk konusunda yeterli seviye de bir başarıya sahip.

Tamamıyla responsive, mobil uyumlu, woocommerce alt yapına uygun, bbpress uyumlu, mega menü, BMI hesaplayıcısı ve 5 farklı tasarımı bulunan, tasarım konusunda olduça iddaalı bir wordpress spor salonu teması.

Eğer spor salonu işletmeniz için bir wordpress fitness ya da wordpress gym teması arıyorsanız, temanın demosunu mutlaka inceleyin derim.

5. WordPress Spor Salonu Teması – Fitness ( Fitness & Gym Teması )

Wordpress Spor Salonu Teması - Fitness Teması - Crossfit teması

Fitness – WordPress CrossFit Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 86| Mobil 68
Pingdom Website Speed Skoru: 81
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 97% )| Yslow A (91%)


En iyi wordpress spor salonu temaları listem de son olarak tanıtmak istediğim fitness teması ise direkt ismini hitap ettiği sektörden alan Fitness.

#Hız konusunda oldukça başarılı bir şekilde kodlamış Fitness aynı zamanda SEO uyumluluk konusunda da oldukça başarılı.

#Oldukça sade ve şık bir tasarımı ile öne çıkan Fitness wordpress spor salonu teması aynı zamanda blog ve mağaza kısmılarına da mevcut.

Eğer spor salonu siteniz için sade, şık, hızlı ve SEO uyumlu bir wordpress spor salonu teması arıyorsanız, Fitness’ı kesinlikle değerlendirebilirsiniz.


Umarım En İyi 5 WordPress Spor Salonu Teması (Fitness & Gym) başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

En İyi 5 WordPress Spor Salonu Teması (Fitness & Gym)” ile ilgili yorumlar;

 1. Fatih dedi ki:

  İlginç ve güzel temalar. Spor salonu sahipleri için gayet kullanışlı wordpress temaları. Teşekkürler. Burak kardeşim, sana konuyla ilgisi olmayan bir şey sormak istiyorum. Yazılarımız için DMCA kullanmalımıyız? Eğer kullanmamız gerekiyorsa, DMCA sistemi ile ilgili eğitici bir yazı hazırlayabilirmisin? Teşekkürle…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam DMCA başlangıç aşamasında gerekli değil. Belki ilerleyen aşamalarda. O da tamamı ile yazılarının kopyalanıp, kopyalanmaması ile alakalı.

 2. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Amacın ne senin Burak
  En İyi 5 WordPress Spor Salonu Teması (Fitness & Gym)

  Bende bekliyorum Burak bu sefer hani temaları tanıtacak. Ama bu alan hiç aklıma gelmezdi.
  Şaka bir yana elbette bir bildiğin vardır da seçmişsindir bu kategoriyi.
  Avlamak istediğin bir proje ve hedef kitlen olduğu belli.
  Ama temalar şık görünüyor bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir