25+ WordPress Blog Teması: En İyi WordPress Blog Temaları

Wordpress Temaları

WordPress blog teması ya da wordpress kişisel blog teması arıyor ve hangi Wp blog teması size en uygundur bir türlü karar veremiyorsanız, şu an okuğunuz en iyi wordpress blog temaları listesi kesinlikle doğru adres.

Hayata geçirmek istediğiniz blog fikri için nasıl bir blog teması seçmelisiniz ? En iyi wordpress blog teması hangisi ?

Başarılı bir blog için en önemli şey içerik kalitesidir fakat, içerik ne denli kaliteli olursa olsun, eğer sağlam bir temel üzerine inşa edilmez ise tüm emekleriniz boşa gidecektir.

Bu nedenle tema seçimi çok kritik bir öneme sahiptir. Konu wordpress blog teması seçmeye geldiğinde, başarı için en iyisini kullanmak zorundasınız.

İşte, sizin işinizi kolaylaştırmak adına yüzlerce wordpress blog teması arasından sizler için 25 en iyi wordpress blog temaları listeledim;


Önemli Not:Eğer bir blog kurmak istiyor ve blog açma konusunda nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda emin değilseniz, blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip edebilirsiniz.


Önemli Not:En iyi wordpress blog teması listemde yer alan temaların üzerinde hiç bir cdn, cache ya da wordpress site hızlandırma işlemi mevcut değil, yani altta yer alan temaların hız sonuçları tamamı ile saf kodları ile ölçümlerinin sonuçlarıdır.

The Essence WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - Essence

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Essence


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listesinde yer vermek istediğim, tasarımı ile öne çıkan WP blog teması Essence.

#Eğer makyaj blogu için wordpress blog teması arıyorsanız, ya da feninen tarzda, kadınlara yönelik bir blog açmak istiyor ve bunun için feminen bir wordpress blog teması arıyorsanız, Essence gerçek anlamda aradığınız wp blog teması olabilir !

Hem bir haber teması hem bir blog teması hem de kişisel blog teması olarak kullanılmaya oldukça müsait olan tema, gerçek anlamda muazzam bir görselliğe sahip.

Essence wordpress blog teması ciddi anlamda insanın içini ısıtan bir tasarıma sahip. Temayı detaylı incelediğiniz de siz de eminim ki bana hak vereceksinizdir.

Kodlama, yani hız ve SEO açısından da oldukça ideal olan bu wordpress blog teması eğer görünüm olarak hoşunuza gitti ise, kesinlikle kaçırmayın derim !

Reader WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları -Reader

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Reader


Detaylı İncele Canlı Demo


WordPress blog temaları listemde tasarımı ile farklılık gösteren bir diğer en iyi wordpress blog teması ise Reader.

#Reader wp blog teması görsellikten ziyade metin yoğunluğu ile öne çıkan bir wordpress kişisel blog teması. Eğer siz de görsellikten ziyade metin ağırlıklı tasarımları seviyor ve yazdıklarınız ile öne çıkmak, dikkat çekmek istiyorsanız,

Reader wordpress blog teması sizin için doğru bir seçim olabilir. Bu wp blog teması için toplamda 5 farklı tasarım dizayn edilmiş.

Temanın demosunu mutlaka detaylı incelemenizi tavsiye ederim. Keza son zamanlarda full ekran ve 3 sütun özelliğine sahip temalar oldukça popüler.

Reader WordPress blog teması ücretsiz wordpress temaları listemde yer alan ve kişisel blog lar için oldukça popüler bir tema olan hueman wordpressblog teması ile oldukça benzerlik gösteriyor. Reader için bu temanın bir üst versiyonu diyebiliriz.

Webly – WordPress Blog Teması

WP Blog Teması - WordPress Blog Temaları - WordPress Blog Teması - Webly

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Webly


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listemden bir çok wordpress blog teması mevcut ancak farklı olarak bir tanesi var ki, sadelik anlamında gerçekten çığır aşmış.

Webly wordpress blog teması için farklılık gösteren taraf ise, sadelik. Evet,  wordpress blog temaları listesinde yer alan tüm blog temalarının demo görünümünü incelediyseniz eğer,

Webly’nin diğer temalardan çok daha sadece bir görünüme sahip olduğunu göreceksinizdir. Eğer sade bir wordpress blog teması arıyorsanız,

#Daha da ziyade sade bir wordpress kişisel blog teması arıyorsanız, webly blog temasını mutlaka detaylı bir incelemeye alın derim.

NewsMag WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – NewsMag


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress temaları listemde sunmak istediğim bir diğer wordpress blog teması ise bugüne kadar en çok satan tema Newsmag.

Evet, bugüne kadar dünya üzerinde en çok satan ilk 3 tema arasında yer alan Newsmag hem wordpress blog teması, hem de magazin teması olarak kullanılabilir. Ne kadar kaliteli bir blog teması olduğunu da zaten satış rakamları kanıtlıyor.

Türkiye’de bir çok site bu blog temasını kullanıyor. Kişisel bloglar listemi ziyaret ettiğiniz de bir çok ünlü blogger’ında kişisel blog teması olarak bu temayı tercih ettiğini göreceksiniz.

Gezi blogları yazımda yer alan Türkiye’nin en önde gelen gezi blogları için de aynı durum söz konusu. Bir çok ünlü blog bu temayı kullanmakta.

Evet, oldukça kullanışlı bir wordpress blog teması, hem teknik açından hem de görsellik ve işlevsellik açısından nerede ise muazzam.

Tek dezavantajı ise Türkiye’de yüzlerce hatta binlerce sitenin bu temayı kullanıyor oluşu. O kadar sık bir kullanım var ki, potansiyel ziyaretçi için bu blog temasını kullanan siteler akılda kalıcılık ya da farklı bir izlenim bırakamıyor.

#Ki bu da bir kenara atılacak bir dezavantaj değil. Dediğim gibi tema gerçekten muhteşem ancak farklı olmak istiyor, blogunuzun fark yaratmasını istiyorsanız, kesinlikle listede yer alan diğer wordpress blog temaları sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Voice – WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - Voice

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Voice


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listemde yer vermek istediğim bir diğer popüler wordpress blog teması ise Voice.

Yine newsmag gibi Voice wordpress blog teması da dünya üzerinde en çok satan ilk 10 tema içerisinde. Yine bu blog teması için de çok fazla söz sarf etmeye gerek yok. Zaten satış rakamları ne denli kaliteli bir wordpress blog teması olduğunu gözler önüne seriyor.

Keza bir çok ünlü kişisel blog ve gezi blogu da voice wordpress kişisel blog teması kullanıyor. Gerçek anlamda muazzam bir blog teması.

Tek dezavantajı ise, newsmag blog temasında olduğu gibi Türkiye’de yüzlerce hatta binlerce sitenin bu blog temasını kullanıyor olması.

Eğer tema hoşunuza gitti ise kullanın, ancak bir çok site tarafından da kullanıldığını ve bunun size, sitenize bir kimlik kazanamda zorluk çıkaracağını unutmayın.

Sensational WordPress Blog Teması

En iyi wordpress blog temaları - en iyi wordpress kişisel blog temaları

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Sensational


Detaylı İncele Canlı Demo


WordPress blog temaları listeminde bir diğer teknik altyapsının sağlamlığı ile öne plana çıkan wordpress blog teması ise Sensational

#Aslında sensational oldukça eski bir wordpress blog teması ancak tabii ki tema kodlayıcı firma bunun bir dezavantaj oluşturmasına izin vermeden 2017 yılının başlarında temayı baştan aşağı elden geçirdiler ve tamamen yenilediler.

Çok ta iyi oldu. Gerçekten muazzam bir wordpress kişisel blog teması çıktı ortaya. Bu blog teması toplamda 5 farklı dizayn seçeneği ile geliyor.

Seyahat, yazar, moda, politika gibi konularda bir wordpress blog teması arıyorsanız, bu tasarımlara mutlaka bir göz gezdirmelisiniz.

Size Mythemeshop firmasının her fırsatta ne denli hızlı ve SEO uyumlu temalar ürettiğinden zaten bahsediyorum. Bahsetmediğim bir diğer şey ise, temalarının olağanüstü kolaylıkta yönetim panellerine sahip oluşu.

İnanın bana wordpress blog teması listesinde yer alan bu firmanın üretimi dışında olan diğer ve bir çok temanın yönetim panelinde boğulurken, bu firmanın herhangi bir wordpress blog teması yönetimini çözmeniz dakikalarınızı almayacaktır.

MyBlog WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Myblog

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – MyBlog


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listesinin bir diğer yeni piyasaya çıkan wordpress blog teması ise yine temalarını en çok beğendiğim firmanın ürünü olan MyBlog

#Eğer sade bir wordpress blog teması arıyorsanız, minimalist olsun, öne çıkan içerik olsun, okuyucuyu yormasın hem hızlı olsun hem de google kritelerine en iyi şekilde uysun diyorsanız, keslinlikle Myblog wordpress kişisel blog teması demosuna bir göz atın.

Toplamda 8 farklı wordpress blog teması tasarımı olan Myblog, kullanıcıları tarafından her zaman tam puan almayı başarmış bir wp blog teması. Eminim sizin için de öyle olacaktır.

NewsPaper WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Temaları - WordPress Kişisel Blog Temaları

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – NewsPaper


Detaylı İncele Canlı Demo


Birisi en mükemmel wordpress blog teması hangisi diye mi sordu? İşte, şimdi sizlere wp blog temaları listemin bireysel olarak en muazzam bulduğum temasından bahsedeceğim. Newspaper wordpress blog teması.

Tüm samimiyetimle söylüyorum ki bugüne kadar bir çok tema üretici firmanın yüzlerce hatta daha fazla wordpress teması inceledim. Ancak hiç birini Newspaper teması kadar hem teknik anlamda, hem de görsel anlamda başarılı bulmadım.

Madem bu kadar çok başarılı buluyorsun, neden kendi blogunda kullanmıyorsun ?

Kendi blogum için tema değiştirme işlemi oldukça zorlu bir süreç, keza oturmuş bir blog için bu düzeni bozmak çok fazla gözümün yediği bir şey değil.

Ancak tabii ki yeni bir çok projemde önceliğim bu wordpress blog teması ya da haber ya da magazin ne derseniz deyin, çoğu iş modeline uygun temayı kullandım.

Birhayalinpesinde.com da bu temayı kullanıyor. Site sahibini bu blog temasını kullanmaya ben ikna ettim :) Keza şu an kendisi de çok memnun.

Hem blogunun muazzam hızı arttı, hem de blogunda geçirilen süre. Pek tabii dolaylı olarak ta organik trafiği arttı.

Newspaper temasını moda blogu için wordpress blog teması ya da yemek blogu için wp yemek blogu teması olarak ya da bir seyahat blogu için wordpress seyahat blogu teması olarak kullanabilirsiniz.

Kolaylıkla kullanılabilmesi ve bir çok farklı tasarıma kolaylıkla getirilebilmesi, bu wp blog temasını gerçekten tercih edlebilir kılıyor.

Adsense WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Adsense

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Adsense


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listesinde diğer wp blog temaları arasında adsense yönü ile öne çıkan bir wordpress blog teması olan adsense’ten de bahsetmek istiyorum.

Adsense blog teması, adı üzerine daha çok adsense geliri üzerine ilerlemeyi düşünen siteler için geliştirilmiş özel bir blog teması. ( Bkz: Adsense Uyumlu WordPress Temaları )

Temanın teknik altyapısının iyi olması bir yana, hem sade hem de göz alıcı bir tasarıma sahip olması ve bir de adsense gelir arttırma baz alınarak kodlanmış olması, bu kategoride wordpress blog teması arayanlar için temayı oldukça cazip kılıyor.

Wordx WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Wordx

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Wordx


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listesinde yer vermek istediğim bir diğer hem haber hem de wordpress blog teması olarak kullanılabilecek tema ise Wordx.

#Oldukça stabil ve geniş ölçekli bir tasarıma sahip bir wordpress blog teması olan Wordx, gelecek geniş ekranlarda düşüncesine aslında oldukça uygun bir yatırım olarak düşünülebilir.

Eğer wordpress kişisel blog teması arıyor ve uzun vadeli bir blog düşünüyorsanız Wordx kesinlikle blogunuzun geleceğine oldukça güzel bir yatırım olacaktır. Hem teknik anlamda hem de görsel anlamda oldukça doyurucu bir wp blog teması.

Extra WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Temaları - WordPress Blog Teması - Extra

WordPress Blog Temaları – WordPress Blog Teması – Extra


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listemde sadelik kategorisinde öne plana çıkan bir diğer wp blog teması ise Extra.

Teknik alt yapısı, görselliği ve sadeliği ile önce çıkan Extra wordpress blog teması bir kişisel blog için oldukça ideal bir diğer tema.

Gelecek büyük ekranlarda. Bu bir gerçek. İşte, bu wordpress blog teması da geniş ekranlara fazlası ile hitap eden bir wp blog teması.

Ücretli wordpress satan siteler arasında yer alan elegantthemes yıllardır bu işin içerisinde. Uzun yıllardır tema üretimi yapan bir firmanın tecrübesinin üretimine kattığı değer de bu tür muazzam blog temaları ortaya çıkmasını sağlıyor.

MoneyFlow WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - MoneyFlow

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – MoneyFlow


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listesinde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer wordpress blog teması ise moneyflow.

#Son derece kullanıcı dostu olan bu wordpress blog teması, özellikle para kazanma odaklı açılan bloglar ve siteler için mutlaka incelenmesi gereken bir tema.

Teknik altyapısı hem seo hem de hız anlamda üstün performanslara sahip. Eğer temiz bir kodlamaya sahip bir wordpress blog teması arıyorsanız moneyflow sizin için en iyi seçenek olabilir.

Engine Wordperss Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Engine

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Engine


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi WordPress blog temaları listesinde tanıtmak istediğim bir diğer muazzam wordpress blog teması ise Engine.

Engine wp blog teması hem görselik hem de metin yoğunluğu açısıdan dolu dolu bir tema. Herhangi bir ekran ölçüsünde tamamı ile responsive yapısı ile ekranı tamamen kaplayan, her bir boşluğu değerlendiren bir blog teması.

Eğer dolu dolu bir wordpress kişisel blog teması istiyorum, 3 sütun olsun hem de görsel ve tenkik alt yapı anlamında tüm ihtiyaçlarımı karşılasın diyorsanız, kesinlikle Engine wordpress blog teması demosunu inceleyin derim.

SteadyIncome WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Temaları - SteadyIncome WordPress Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – SteadyIncome Wordperss Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog teması listesinde ilk sırayı hangi temaya versem diye çok düşündüm ve en sonunda doğru kararın SteadyIncome blog teması olduğuna karar verdim.

#Neden derseniz, tema seçimi yaparken tüm görsel özelliklerinden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temanın yeterince hızlı olup olmadığıdır.

Tema ilk ve öncelikli kriterimiz olan hızlı bir wordpress teması olma özelliğini yaptığım testler sonucunda yüksek performansı ile kanıtladı. Ne de olsa sektörün en hızlı wordpress temalarını kodlayan MyThemeshop‘un bir ürünü. Kanıtlamasa şaşardım;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow B (88%)

Temanın odak noktası ise, markadan ziyade ismi öne çıkartma odaklı kodlanmış olması. Yani oldukça ideal bir kişisel wordpress blog teması.

Temanın Yazarı veya markayı öne çıkartmak ve kalıcılık yaratıp takipçi kitlesi oluşturma amacı ile kodlanmış bir ana sayfası mevcut.

Anasayfa tamamı ile takipçi kitlesi oluşturmak amaçlı optimize edilmiş durumda. Ana slayt üzerinde sosyal hesap takip etme butonları, mail abonelik formu, önce çıkarılmış ürün ve öne çıkarılmış sayfalar mevcut. Temanın demosunu incelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

 • En iyi WordPress kişisel blog teması
 • Tamamı ile marka odaklı ana sayfa
 • Yüksek takipçi oranı
 • Adsense optimizeli
 • Hız odaklaklı kodlanmış, tamamı ile SEO uyumlu wordpress teması
 • Tamamı ile responsive
 • Maximum okunabilirlik seviyesi
 • 519 Icon
 • Sosyal medya butonları
 • Kısa kodlar
 • Yazar kutusu
 • Oldukça kolay bir kullanıma olanağı sunan yönetim paneli
 • Breadcrumbs
 • Rating / Review sistemi
 • Sınırsız renk, arkaplan ve yan panel seçeneği
 • 630+ Google Fonts
 • Temaya ait 10 adet özel bileşen
 • Ajax dolum
 • Türkçe çeviriye hazır
 • 7/24 Destek

#Eğer en iyi wordpress blog teması hangisi diye şahsi fikrimi soracak olursanız, kesinlikle SteadyIncome ya da MyThemeshop‘un diğer temalarından bir tanesi derim.

#En iyi wordpress blog temaları listemi hazırlamak için araştırma yaparken, SteadyIncome detaylı inceleme şansı buldum ve tüm samimiyetimle söylüyorum ki wpmavi’yi bu temanın üzerine kurmadığıma pişman oldum…

Hunted WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Hunted

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Hunted


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listemin bir diğer wordpress blog teması ise yine büyük ekran hedefleyen ve tasarım açısında oldukça güzel bir görünüme sahip olan Hunted.

Hunted wordpress blog teması hem ana sayfa hem de içerik sayfa tasarımı ile ciddi anlamda gözleri üzerine çekmeyi başaran bir wp blog teması.

Teknik anlamda da sınıfı geçer bir puana sahip Hunted wordpress blog teması bir çok blog projesinde rahatlıkla kullanılabilecek bir tema.

Maple WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - WordPress Blog Temaları - Maple

WordPress Blog Teması – WordPress Blog Temaları – Maple


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi ve en güzel wordpress blog temaları listesinde feminen tasarımı ile öne çıkan bir diğer wordpress blog teması ise Maple.

Oldukça sade bir tasarım ve kodlama sahip Maple wordpress blog teması wordpress yemek blogu teması – wordpress makyaj blogu teması gibi, feminen projelerde kullanılmaya oldukça bir wp blog teması aslında.

#Hem fiyatı hem de aldığı kullanıcı yorumları bu wordpress blog teması için neden en iyi wordpress blog temaları listesinde olduğunu yeterince açıklıyor diye düşünüyorum.

OnePage WordPress Blog Teması

Onepage wordpress blog teması - wordpress blog temaları

En İyi WordPress Blog Temaları – OnePage WordPress Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog teması listemde yer alan diğer bir tema ise, yine MyThemeshop‘un muazzam bir hıza sahip ve SteadyIncome temasına görsellik açısından oldukça benzerlik gösteren OnePage blog teması.

Oldukça sade bir görünüme sahip bu wordpress blog teması yine ilk ve öncelikli kriterimiz olan hız konusunda oldukça başarılı sonuçlar verdi;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 88Mobil 76
Pingdom Website Speed Skoru: 80
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 85% )Yslow B (85%)

#Temanın satış odaklı bir landing page ( bir nevi anasayfası ) mevcut. Eğer bir ürünü ya da hizmeti satarak blogdan para kazanmak düşünceniz varsa, bu tema sizin için biçilmiş kaftan! Neden derseniz;

 • Fiyatlandırma Tablosu Özelliği
 • Slide şeklinde müşteri yorumları
 • Müşterilerinize ekibinizi tanıtabileceğiniz ekibimiz kısmı
 • Kaç işi tamamladığınızı, kaç işin sırada olduğunu gösteren sayım tablosu özelliği
 • Portfolio özelliği
 • Hizmetler Slaytı
 • Twitter feed

Gibi özelliklere sahip, tek sayfa odaklı bir anasayfaya sahip wordpress blog teması. Temanın ana sayfa demosunu incelediğinizde bahsettiğim özellikleri uygulamalı olarak görebilirsiniz.

#Blog kısmı ise, oldukça sade bir tasarıma sahip, odak noktası direkt olarak okuyucu olan, tamamı ile içeriği ön plana çıkartan, profesyonel ve modern tasarıma sahip bir tasarımdan oluşuyor.

App Theme WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları - WordPress blog teması - app tema

En İyi WordPress Blog Temaları – App WordPress Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog teması listemin diğer bir teması ise, yine MyThemeshop‘un nerede ise kusursuz tasarımlarından bir diğeri App Theme.

Oldukça sade bir görünüme sahip bu wordpress blog teması yine ilk ve öncelikli kriterimiz olan hız konusunda oldukça başarılı sonuçlar verdi;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow B (85%)

#Temanın iki özelliği ile öne çıkıyor; İlki sadelik, ikincisi ise modern tasarımı. Eğer sadece içerik üretme odaklıysanız ve içeriklerinizi ön planda tutacak sade bir wordpress blog teması istiyorsanız, App Theme en iyi alternatiflerden bir tanesi.

#Özellik olarak ise, MyThemeShop’un diğer temalarının sahip olduğu tüm özelliklere sahip. Tek tek yazarak yazımı uzatmak istemiyorum fakat kesinlikle en iyi blog temaları listesine girmeyi hak eden bir tema diye düşünüyorum.

GoBlog WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları En iyi wordpress blog teması - goblog

En İyi WordPress Blog Temaları – GoBlog WordPress Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi blog teması listesinde yer alan bir diğer muhteşem tema ise GoBlog.  Tema hız kriteri konusunda MyThemeShop temaları kadar başarılı olamasa da sınıfı geçer olarak görmemiz mümkün;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 81| Mobil 61
Pingdom Website Speed Skoru: 74
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 96% )| Yslow B (84%)

Sadelik ve modern görünümü ile öne çıkan tema tamamı ile içerği ön plana çıkartmak amaçlı tasarlanmış. Dolayısı ile okunabilirlik oranı oldukça yüksek

#Tabii yüksek okunabilirlik oranı potansiyel ziyaretçilerinizin blogunuzda geçirdikleri süreyi arttıracak ve dolayısı ile blog etkileşiminiz artacak bu da google sıralamanıza olumlu etki edecektir.

#Sunduğu bir çok dizilim ( layout ) ile blogunuzu istediğiniz görünüme sokabilirsiniz. Temayı incelediğimde pürüssüz bir akıcılık hissedecek ve neden en iyi blog temaları listesinde yer aldığını daha iyi anlayacaksınız.

Expert WordPress Blog Teması

wp blog temaları - wp blog teması expert

En İyi WordPress Blog Temaları – Expert Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wp blog teması listemin diğer bir muazzam teması ise Expert. Oldukça dikkat çekici ve sıcak bir tasarıma sahip bu blog teması, yine MyThemeShop temaları kadar hızlı olmasada, hız kreteri konusunda sınıfı geçmeyi başardı;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 81| Mobil 70
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow C (76%)

Eğer düşünceniz bir pazarlama blogu açmak ise, Expert sizin için biçilmiş kaftan! Neden diye soracak olursanız, tema yazarı tasarladığı tema için şu sözleri sarf etmiş;

#Dünyaca ünlü bir çok pazarlama blogunu (quicksprout, kerwinrae, kendavis vs) araştırdım ve bir pazarlama blogu temasının nasıl görünmesi gerektiği ve neye odaklanması gerektiğini öğrendim.

 • İlk ve en önemli şey, blog tasarımının tamamı ile etkileşimi maksimum seviyede tutmaya odaklı oluşu.
 • Basit, net ve profesyonel bir tasarıma sahip olması
 • Kolaylıkla okunabilir ve anlaşılabilir olup içeriği okuyucu ile kolaylıkla buluşturmaya odaklı oluşu.

İşte, temanın çıkış noktası ve hedefi bu 3 madde olmuş ve nitekim amacına tartışılmaz bir başarı ile ulaşmış görünüyor.

#Nasıl mı ? Daha blog teması açılır açılmaz, temanın üst kısmında sosyal medya butonları bulunuyor. Üst menünün hemen altında ise büyük bir arkaplan resmi içerisinde promote box ( yani reklam ve ya teşvik etme kutusu )

#Hemen blogun yan panelinin en üst noktasında oldukça dikkat çekici bir abonelik formu bulunuyor ve takiben hemen altında ise yine bir promote box ve içeriğin en alt kısmında, footer ( alt kısmın ) hemen üstünde ise yine bir promote box bulunuyor.

Magazine Pro WordPress Blog Teması – Genesis Framework 

Wordpress blog temaları WordPress blog teması geneis framework

En İyi WordPress Blog Temaları – Genesis Framework Magazin Pro


Detaylı İncele Canlı Demo


En İyi Blog Teması listemde paylaşmak istediğim diğer bir tema ise, Genesis Framework child teması olan Magazin Pro. Hız krıteri konusunda sınıfı başarı ile geçen temanın puanları şu şekilde;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90| Mobil 76
Pingdom Website Speed Skoru: 80
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )| Yslow B (80%)

En hızlı wordpress temaları başlıklı yazımda sektörde yer alan en hızlı wordpress temalarını paylaşmıştım fakat bir framework oluşundan dolayı Genesis’ten hiç bahsetmemiştim.

Bir tema ile google pagespeed insight’tan masaüstünde 100 mobilde 90 puan alabilir misiniz ? Ya da GTmetrix pagespeed ve Yslow notlarınızı %100 yapabilir misiniz ? Biliyorum inanması zor geliyor fakat Genesis Framework üzerinde yapacağınız optimizasyonlar ile bunu başarmanız mümkün.

Ancak, Genesis bir temadan ziyade bir framework’tür. Magazin Pro ise, genesis framework’ü üzerine inşaa edilmiş bir tema. Bu sebeple yönetimi düşündüğünüzden biraz daha zor olacaktır.

#Ancak size net olarak söyleyebilirim ki, sektördeki en profesyonel framework çalışmasıdır. Dünyanın en çok kazanan blogu copyblogger bu framework üzerine inşaa edilmiştir.

#WordPress hızlandırma servisi veren bir çok wordpress uzmanı kendi sitelerinin ne kadar hızlı olduğunu potansiyel müşterilerine göstermek amaçlı bu framework’ü kullanır.

Eğer sizde olağanüstü hızlı bir blog teması istiyorsanız, Genesis framework’ün child teması olan Magazin Pro’yu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 Blogging WordPress Blog Teması

wp blog temaları - wp blog teması blogging

WordPress Blog Temaları – Blogger Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi blog teması listesinde mutlaka yer alaması gerektiğini düşündüğüm diğer bir tema ise Blogging. Hız kriteri konusunda standartların çok üzerinde. Zaten MyThemeShop üretimi bir temanın bırakın yavaş olmayı, sınıfı geçer bir not alması bile hakaret olur;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )| Yslow B (83%)

Bu zamana kadar blog ipuçları ile ilgili okuduğunuz bir çok yazıda eminim ki içeriğin ne kadar önemli olduğundan yüzlerce defa bahsedilmilştir.

#İçeriğin önemli olduğu kadar, sunduğunuz içeriğin gerçek anlamda bir etki yaratması için o içeriğin tema tarafından kesinlikle merak uyandırıcı ve çekici kılınması gerekmekte.

Böylesine etki yaratabilen nadir temalardan bir tanesi de Blogging blog teması. Temanın özel tasarımı ve davetkar oluşu, potansiyel ziyaretçilerinizin blogunuzda daha fazla içerik ile etkileşime geçmesini sağlayacaktır.

100% responsive, muazzam hızlı, mobil dostu, adsense optimizasyonlu, temiz bir kodlamaya sahip, ajax dolum ve resimler için lazy loading özelliklerine sahip, tamamı ile SEO uyumlu wordpress blog teması.

Schema WordPress Blog Teması

Wordpress blog temaları - wordpress blog teması schema

En İyi WordPress Blog Temaları – Schema Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi blog temaları listemin bir diğer muazzam hıza sahip ve SEO uyumu açısından en başı çekan teması ise Schema.

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (85%)

En hızlı wordpress temaları başlıklı yazımda da en çok övgü yağdırdığım blog teması Schema olmuştu. Ki hala bu konuda ısrarcıyım :)

Neden derseniz; her şeyden önce Schema muazzam bir hıza sahip ve özellikle en üst sevide SEO uyumluluk hedeflenerek hayata geçirilmiş.

Sadece bir blog teması gibi görünmesine rağmen, aynı zamanda hem üyelik entegrasyonu, hemde woocommerce tabanına hazır bir şekilde kodlanmış.

#Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, bu temayı sadece size önermiyorum, aynı zamanda ileride hayata geçirmeyi planadığım blog fikirlerim için kendim de kullanmayı düşünüyorum.

Cool WordPress Blog Teması

Wordpress blog temaları - En iyi wordpress blog teması cool

En İyi WordPress Blog Temaları – Cool Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog teması listesinde yer vermek istediğim diğer bir blog teması ise yine MyThemeShop üretimi olan CooL.

#Neden sürekli MyThemeShop Burak ? diye sorduğunuzu biliyorum. Nedeni çok basit. Eğer bir blog açıp, başarılı olmak, blogdan para kazanmak ve bu işi devamlı kılmak istiyorsanız size tüm samimiyetimle ne yapmanız gerektiğini söylüyorum;

Bir blogun başarısındaki en büyük etken içerik kalitesidir. Fakat, içeriğinizin ne denli kaliteli olursa olsun, eğer sağlam temeller üzerinde değilse, hayal kırıklığına uğramamak kaçınılmazdır.

Peki sağlam temel nedir ? Tabii ki hızlı, SEO uyumlu, okunabilirliği yüksek bir wordpress blog teması. Kullandığınız tema görsel açıdan ne denli iyi olursa olsun, yeterli hıza sahip değilse google için blogunuz tamamı ile çöptür.

Bu yüzden de her fırsatta bağıra bağıra hız en önemli kriterimiz diyorum. MyThemeShop’un ise, en hızlı temaları üretiyor olması ister istemez yazılarımda çok fazla bahislerinin geçmesine sebep oluyor.

Bunu kanıtlayan diğer bir teması olan CooL blog temasının hız sonuçları ise şu şekilde;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )Yslow B (87%)

Temanın 4 farklı dizaynı mevcut. Dizaynları sırası ile blog, sağlık, flört, ve sosyal viral şeklinde. ( Hepsini incelemenizi tavsiye ederim )

Temanın yazı/içerik sayfaları ise, içeriği tamamı ile öne çıkartan, okunabilirliği oldukça yüksek bir şekilde tasarlanmış. Ana sayfasının ise yine 4 farklı dizayn dizilimi mevcut. Aradığınız blog teması Cool olabilir mi ? Bana sorarsanız kesinlikle değerlendirmeye girmeyi hak ediyor derim.

Best WordPress Blog Teması

Wordpress blog teması best

En İyi WordPress Blog Temaları – Best Blog Teması


Detaylı İncele Canlı Demo


En iyi wordpress blog temaları listemde hızı ile ön plana çıkan diğer bir muazzam tema ise Best. Ne kadar mı hızlı ?;

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )Yslow B (86%)

#Tema neredeyse milisaniyelik dolum hızına sahip sayılı temalardan. Sayfalar arasındaki geçiş hızı o kadar muazzam derecede ki, sayfa değiştirdiğinizi bile fark etmiyorsunuz.

Arama motorları için optimize edilmiş, muazzam bir hıza sahip bu wordpress blog teması da kesinlikle değerlendirilmeyi hak ediyor derim.

SocialNow WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - Social Now

WordPress Blog Teması – Social Now


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress Blog Temaları listemde yer alan bir başka wordpress blog teması ise SocialNow.

Bu çok amaçlı wordpress blog teması içeriğini paylaşmak isteyen herkes için geliştirilmiştir. İster bir blog yazarı, internet pazarlamacısı, gezi veya inceleme yazarı olun SocialNow gelişmiş özellikleri ile beklentilerinizi karşılayacaktır.

Basit, şık ve yüksek oranda içerik odaklı bir web sitesi isteyen herkese SocialNow’u gönül rahatlığı ile önerebilirim. WordPress Blog Temaları listemdeki alanında hakkını veren wp temalarından Socialnow’un  öne çıkan özellikleri;

Yeni nesil slider, iki farklı sayfa düzeni, birbirinden farklı onlarca bileşen, yazar kutusu, off canvas mobil menü, sınırsız renk seçeneği, kolay türkçeleştirilebilir, tık tıkla güncelleme ve yükleme, schema entegrasyonu, temiz kodlama, menüler ve sayfalar arasındaki mükemmel geçiş hızı gibi yüzlerce özellik.

Bu wordpress blog teması ile ilgili bir problem yaşadığınız zaman 7/24 destek alabileceğiniz bir firma ile çalışacağınızı da unutmamalısınız.

Writer WordPress Blog Teması

Wordpress Blog Teması - Writer

WordPress Blog Teması – Writer


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress Blog Temaları listemde yer alan  bir başka  wordpress blog teması ise Writer.

İçeriklerinizi okunması kolay bir düzen içinde okuyucunun dikkatini dağıtmadan temiz bir ortamda sunmanızı sağlar. Kişiselleştiribilir olması sayesinde özgünlüğünüze yardım eder ve mobil uyumludur.

Writer, tamamen anlaşılabilir bir yapı ve esnek yönetici paneli imkanı sunuyor. Tema panelini kullanarak, blogunuzun arka planında ve başlığında görüntüleri değiştirebilir, renklerle oynayabilir, pazarlama planınızla örtüşen uygun metinleri seçebilir ve içeriğinizi sergilemek için modern bir blog oluşturabilirsiniz.

 Wordpress blog temaları arasında yazarlar için en ideal blog temaları arasında yer alan writer’ın göze çarpan özellikleri ise;

99 puan ile pingdom değeri en yüksel olan tema, emsalsiz ana sayfa dizaynı, 3 farklı blog içerik dizaynı, 4 farklı sayfa geçiş dizaynı, temiz kodlama, tamamen içeriği ön plana çıkarmayı hedefleyen bir dizayn, sınırsız kişiselleştirme seçenekleri olan özgün bir site oluşturma şansı gibi yüzlerce özellik.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temaları


Umarım 10 En İyi WordPress Blog Teması başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

25+ WordPress Blog Teması: En İyi WordPress Blog Temaları” ile ilgili yorumlar;

 1. Emir dedi ki:

  Sizin temanuz gibi sade ve güzel var mı bildiğiniz?

 2. Egemen dedi ki:

  Sizin blog açmak ile alakalı yazılarınızı okuyarak gaza geldim ve bende bu işin içine dahil olduğum. Sitemde şuan çok yeni ve ücretsiz bir tema kullanıyorum ancak merak etiğim konu şu; ücretli bir temaya geçme gibi bir hedefim var ancak bu temalar tıpkı domain gibi bir yıl mı geçerli. Etkin olması için her yıl yenilememiz mi gerekiyor?

 3. Mehmet B. dedi ki:

  Kardeşim amatörce kendime göre web sitelerimi yapıyorum ve her zaman senin bu güzelim sitenden faydalanıyorum. Emeklerin çok büyük anlatımın güzel ve eksiksiz. İnşallah her daim istediğin şeylere sahip olursun. Başarılarının devamını dilerim.

 4. Nihan dedi ki:

  Merhabalar,

  Tema değişikliği yapmayı düşünüyorum. Asıl amacım daha hızlı ve SEO, adsense problemleri yaşamayacağım bir temaya geçmek. Bu listede en başta bulunan the essence’i beğenmiştim. Zaten siz de önerdiğiniz için tema hakkında iyi hissediyordum ancak sonradan hızlı ve SEO uyumlu temalar yazınızı gördüm. Biraz araştırmaya çalıştım ama The Essence ile ilgili hızlı veya yavaş olduğuna dair kimse bir şey söylememiş. Benim gezi blogum oldukça fazla fotoğraf içeriyor bu nedenle hız kaybı yaşamaktan çekiniyorum. Sizce Essence ile böyle bir sıkıntı yaşama ihtimalim olur mu? Hızlı temalar listesinden bir tema mı seçsem yoksa essence ile de verim alabilir miyim?
  Gerçekten sıkıntılı bir tema olsaydı bu listede de yer vermezdiniz gibi geliyor ama yine de sormak istedim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

 5. Doğu dedi ki:

  Elinize sağlık, harika bir yazı olmuş hem bilgi verici hem de sıkmayan. İlk olarak ben kişisel gelişim-Psikoloji konulu bir blog açacağım ancak iki tane tema arasında kaldım Maple temasıyla Newspaper teması arasında.Maple teması inanılmaz derecede gözüme hoş görünüyor aynı şekilde Newspaper teması da güzel ancak beni Maple kadar etkilemedi. Lakin problem Newspaper’ı çok överken bunu Maple konusunda yapmamınız yani Maple temasının hız ve Ceo uyumu açısından ciddi bir farkı olacak mıdır ? Maple temasını hakkında hız ve ceo uyumu açısında birazz daha açabilir misiniz Ve sizce hangisi daha uygun olur Kişisel gelişim Blogu için iyi günler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ben genelde mythemeshop temalarını basitliği, kodlaması ve hızları açısından daha çok beğeniyorum. Ancak bu demek değil ki maple teması kötüdür. Kötü olacağını hiç zannetmiyorum hocam. Gönül rahatlığı ile onu da kullanbilirsiniz.

 6. Can Arslan dedi ki:

  Hızlı cevap için çok teşekkürler. O halde ilk sorunun devamı olarak şunu sormak istiyorum. Verdiğiniz blog temalarında sayfa üstünde bir menü genelde zaten var. Teknik bilgim olmadığı için ikinci menüden vazgeçsem, o mevcut üst menüyü istediğim gibi genişletebilir miyim? (Blog kategorilerinden tamamen farklı olarak) Bu menüye istediğim kadar başlık ve alt-başlık ekleyebilir miyim? Bunun için de teknik bilgi gerekir mi yoksa kontrol panelinden rahatça yapabilir miyim?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hayır hocam. Ekran genişletmeleri de yine çok fazla css kod ayarlaması gerektirir çünkü o genlişlik responsive’dir. Her ekrana göre şekil alan bir genişlikitir o. Tablette ayrı, 1920 ekranda ayrı, mobilde ayrıdır. Genişlik ( uzunluk bakımından ) o ayarlamayı css kodlama dilini bilmeden yapamazsınız. Ancak menülere sığdığı kadarı ile başlık ve sınırsız sayıda da bu başlıkların altına alt başlık ekleyebilirsiniz. Veya menüler için daha düzenli hale getirebilmek adına menü eklentileri de var

 7. Can Arslan dedi ki:

  Yazınız için çok çok teşekkürler. Çok şey öğreniyorum ve bunun için emeğinize sağlık. Bir hususta görüş sormak istiyorum. Blog sitesi kurmak için araştırmalar yapıyorum. Teknik bilgim olmadığı için basit bir husustur muhtemelen soracağım soru. Blog’un giriş sayfasında en üstte bir ana menü, hemen altında logo ve site adı vs, onun altında ise yine bir menü daha olmasını, sayfanın geri kalan altında ise blog yazılarının olmasını istiyorum. Sayfanın üstünde yer alan iki menüdeki başlıkların ise alt-başlıklarının olmasını ve tıklandığında o husustaki yazıya gitmesini istiyorum. Yani, örneğin üst-menüde “Hakkımda” “İletişim” gibi başlıklar ve alt-başlıklar, site isminin altındaki ikinci menüde ise örneğin “Trendler” “Başarı Öyküleri” gibi başlıklar ve alt-başlıklar olmasını istiyorum. Bu menüler ve içerikleri blog yazılarından tamamen farklı, sabit yazılar olacak. Altta ise blog yazıları. Sizin verdiğiniz blog örnekleri bu formata uymadığı için öğrenmek amacıyla soruyorum. Beğendiğim bir temayı alsam, daha sonra en üste, ve onun altında iki menü header’ları ve onların altında başlıklar ve alt-başlıklar oluşturabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam wordpress ile her şey mümkün. Bahsettiğiniz ayarlamalar da pek tabi yapılabilir ancak biraz teknik bilgi isteyebilir. Yani var olan bir tema formatının / layout / diziliş şekli ne derseniz deyin artık, dışına çıkmak, özelleştirmeler yapmak kodlama bilgisi gerektirebilir. Bilmeyen birileri içinse bu gerçek anlamda bir işkenceye dönüşebilir. Tavsiyem kazanıdaki dizilim formatına en yakın olan temayı seçmeniz ve o şekilde ilerlemenizdir. Ancak ben altından kalkarım diyorsanız da zaman ayırıp araştırma yaparak ve kendinizi geliştirip, öğrenerek de bu işin altından kalkabilirsiniz.

 8. ertugrul dedi ki:

  Merhaba yazılarınızı elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.Dolu kaliteli içerik sunuyorsunuz teşekkür ederim.Birşey sormak istiyorum paylaştığınız temaların Türkçe destekli olanı önerebileceğiniz tema yada temalar varmı? bir de sitemizdeki etikler indekslemede kendimizi tekrar ediyormuşusuz gibi mi görünüyor,uzak mı durmalıyız?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam her tema türkçeleştirilebiliyor. Zaten herkes böyle yapıyor. Bunun için wordpress eklentileri de var. Türkçeleştirme için tema türkçeleştirme yazıma. İndex için SEO teknikleri yazıma bakabilirsiniz.

 9. berat dedi ki:

  Çok güzel ve kaliteli temaları bir araya getirerek güzel bir yazı hazırlamışsınız.

 10. Şule dedi ki:

  Kitaplarla ilgili bir blog açtım. İçerik ağırlıklı bir temam olsun istiyorum. O gün yayımlanan yazımla da ilgili bir resim olacak. Sizce hangi tema uygundur.
  Teşekkürler.

 11. Enes dedi ki:

  Güzel öneriler için teşekkürler dostum. CooL ve Extra temaları güzel. Özellikle Extra temasını çok beğendim fakat üyelik ücretini karşılamam zor. Tema tek başına satılsa hemen alırım fakat dediğim gibi toplu premium üyelik biraz zor.

  Buna benzeyen yaratıcı tasarımlı kişisel blog temaları varsa mutlaka önerini almak isterim.

 12. Osman dedi ki:

  harika güzel paylşım yapılmış tşkler.

 13. Onur Ç. dedi ki:

  Merhaba Burak Ağabey,
  paylaştığınız temalar gerçekten çok hoş aralarında benimde kullandığım temalar mevcut.

 14. berat özdin dedi ki:

  Hocam gerçekten bu kadar uzun ve düzenli nasıl yazıyorsunuz biraz ipucu verseniz çok güzel olur

 15. Adana Temizlik dedi ki:

  teşekkürler çok güzeller

 16. Ahmet dedi ki:

  Haber teması, kurumsal tema, video, kadın, emlak teması vs alıyorsanız işiniz biraz daha kolay. Zira konu ve konsept belli. Aldığınız temayı projenize uyarlayabilirsiniz. Diğerlerine benzeyedebilirsiniz bu gayet normal. Lakin blog teması biraz daha farklı. Blog teması bloggerın ruhunu anlatmalı. Menüler, post düzeni, yazıların üslubu, içeri sunuş şekli sizden bir şeyler taşımalı. Tanınmış blogların hepsinde bunları görebilirsiniz. Bu nedenle blog teması seçerken daha niş karakterinize uyan her yerde herkesin kullanmadığı/kullanıyorsa da kendinize uygun özelleştirebileceğiniz bir tema seçmek uygun olacaktır. Tabi her konuda yazmamak belirli bir alana/alanlara odaklanmakta buna yardımcı oluyor. Örneğin teakolike girdiğinizde çay hastası olduğunu kelimelerbenimde sözlük ruhunu hızlıadamda iş hayatını wpmavide blog ruhunu hakkı ceylanda fotoğrafçılığı usluerde edebi ruhu yakuterde kodları mahfieğilmez de ekonomiyi ilk bakışta görebilirsiniz. Bende notdefterinde başlangıçta haber odaklı bir temaya yönelmiştim. Ancak o tema blogumun karakterine bürünemediği için değiştirdim. Şimdilik nevi şahsına munhasır bir hale büründü diye düşünüyorum. Buraka güzel yazı için teşekkürler. İnşallah niyetlerinizdeki temayı bulabilirsiniz. Selamlar..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bu anahtar kelimesi bol, özenle düşünülmüş ve tasarlanmış yorumun için sana ne kadar teşekkür etsem az. Böyle dolu dolu yorumlar görünce insan inan okumaktan ve cevaplamaktan büyük keyif alıyor. Sadece beni de değil, bir çok bloguya yer vermende çok hoş. Eminim yorumunu okuyan bir çok kişi bahsettiğin isimleri merak edip araştırma yapacaktır. Ve yeni blogçularla tanışacaktır. Sen ve senin gibi insanlara yazıyor olmak inan işimin en sevdiğim yanlarından bir tanesi. Esenle kalman dileği ile dostum.

 17. Yıldırım dedi ki:

  Selamlar,

  Hali hazırdaki blogun temasını değiştirmenin ne gibi olumsuz yönleri olabilir.?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Aslında bu sorunun cevabı oldukça detaylı Yıldırım. Bunun için başlı başına bir yazı hazırlamayı düşünüyorum ancak daha önce kısaca cevapladığım, Tema değiltirmek başlıklı yazıma bakabilirsin.

 18. Kırıkkale dedi ki:

  Gayet Başarılı temalar elimize klavyenize sağlık.

 19. Ayhan KORKMAZ dedi ki:

  Anladım hocam, o zaman bu yönü ile Themeforest’tan ayrılıyor değil mi ? Yani Themeforest’takiler tek domain lisanslı ike Mythemesshop temalarını birden fazla sitemizde aynı anda kullanabiliyoruz.

  2 – 3 blogda kullanmak isteyener için Mythemesshop temaları çok mantıklı o zaman.

 20. Ayhan KORKMAZ dedi ki:

  Öncelikle güzel bir kaynak yarattığını söylemek isterim Burak. Ve soruma gelecek olursak;
  Mythemeshop sitesindeki temaların en altında alınca neye sahip olursunuz kısmında sınırsız domain kullanımı yazıyor ? Bu ne demek oluyor. Aldığımız temayı farklı sitelerimizde kullanabiliyor muyuz ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tabii ki istediğiniz kadar site de kullanabilirsiniz. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim hocam.

 21. Şafak Taş dedi ki:

  Eline sağlık. Güzel yazmışsın.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Şafak

 22. qnet dedi ki:

  Merhaba,
  Elinize sağlık uzun süredir Adsense’ye başvurup sonuç elde edememiş arkadaşlar için iyi bir başvuru kaynağı olacak.

 23. abdullah dedi ki:

  steadyincoma temasını satın aldım ama nerden türkçe yapılıyor bu tema

 24. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

  Yine döktürmüşsün kardeşim. Emeğine sağlık. Schema temasına benim editime benzediğinden kuruluyorum, bi ara alıp denemem lazım.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yine yazımı yorumsuz bırakmadığın ve övgü dolu sözler sarf ettiğin için teşekkür ederim Dostum!

 25. Ersöz Ersever dedi ki:

  Teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ben teşekkür ederim.

 26. abdullah dedi ki:

  süper bir yazı

  1. Burak Oran dedi ki:

   Beğenmene sevindim Abdullah. Yorumun için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir