Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar

Blog

Türkiye’nin en iyi gezi blogları hangileri ? Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz destinasyon ile ilgili ön araştırma yapma istiyorsunuz ve en doğru ve detaylı bilgiyi bulmak adına seyahat blogları mı arıyorsunuz ?

Kesinlikle doğru adrestesiniz !

Bu yazımda sizlere seyahat konusunda en detaylı ve kapsamlı bilgiyi veren en popüler gezi blogları hangileri listeleyeceğim.

İstatistikler

#En iyi gezi blogları listemde yer alan 20 seyahat blogunun 8 tanesinin hosting hizmeti için Turhost‘u tercih etmiş olması bir tesadüf değil diye düşünüyorum.

Daha önce Türkiye’nin en iyi hosting firmaları başlıklı yazımda yayımladığım verilere dayalı çalışmada da Turhost en iyi performansı gösteren hosting firması olmuştu.

#En iyi seyahat blogları listesinde yer alan 20 gezi blogunun 19’unun bir blog alt yapısı olan wordpress’i tercih etmiş olması da

Daha önce yayımladığım wordpress mi blogger mı ? yazımda dile getirdiğim; ücretsiz blog platformları ile başarılı olmanın, para kazanmanın, en iyiler ile rekabet etmenin çok zor olduğunu kanıtlamış oldu.

#Ayrıca ilgi alanlarınıza sadece kişisel bloglar girmiyor ise, aynı zamanda makyaj bloglarıyemek bloglarıkişisel bloglar ve hatta en iyilerin bir arada bulunduğu en iyi bloglar yazımı inceleyebilirsiniz.

Peki Ya Siz ? Hala Bir Blogunuz Yok Mu ?

#Eğer siz de bir blog açmak istiyorsanız ve bu işlere 0’dan nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

blog nasıl kurulur başlıklı yazımı takip ederek, aşağıda listelediğim tüm gezi blogları sahipleri gibi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan, kolaylıkla siz de Turhost üzerinden blogunuzu açabilirsiniz.

#İnanın bana blog açmak düşündüğünüzden çok çok daha kolay. Bunu ben yapıyorsam, aşağıda listelediğim tüm gezi blogları sahipleri yapabiliyorsa, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz !

En İyi Gezi Blogları Listesi

#Yoldaolmak.com: Kemal Kaya’nın 5 yıldır yayımda olan blogu Türkiye’nin bugün itibari ile tartışmasız en iyi gezi blogları arasındadır. Hatta başı çekiyor dememiz yanlış olmaz.

Kendisi abartısız tek kişilik dev kadrodur. Bir gezi blogu tek bir kişi tarafından en kurumsal seyahat sitelerden bile daha iyi noktalara getirilebilir mi ?

Bunu başarmış ender insanlardandır kendisi. Kaliteli içerik üretiminin tam anlamıyla hakkını veren bir gezgin / yazardır. Bunu sadece kendisinin, hakkımda, work with me, iletişim ve kaynaklar sayfalarına bir göz atarak bile anlayabilirsiniz.

Üretim yapan, yaptığı üretimin gerçek anlamda hakkını veren ve işini gerçek anlamda çok iyi yöneten bir insan sizce başarılı olmaz mı ? Alttaki istatistikler başarısının ve neden en iyi gezi blogları arasında yer aldığının somut bir kanıtıdır zaten.

En İyi Bloglar - En İyi Gezi Blogları

Kemal Kaya

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 300K+
Alexa TR Sıralaması:
2200
Takipçi Sayısı: 400K+
Domain Yaşı: 5
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: NewsMag


#Birhayalinpesinde.com: Sloganı 27 yaş, 58 Ülke, 250 Şehir olan bir gezi blogu daha açılalı 1 yıl olmamasına rağmen gösterdiği inanılmaz büyüme oranıyla muazzam bir gelecek vaat ediyor.

Alttaki rakamlara bakarak ileride en iyi gezi blogları arasında başı çekme potansiyelinin çok yüksek olduğunu söylemek doğru bir analiz olur.

Yurtdışı ekonomik ve ucuz gezi rehberi sloganı ile seyahat adına oldukça geniş bir bilgi arşivi sunan Deniz’in başarı adına ne denli çaba sart ettiği ve neden en iyi seyahat blogları arasında yer aldığı alttaki istatistiklerle kanıtlanmış durumda.

En iyi bloglar - en iyi gezi blogları

Deniz Pehlivan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+
Alexa TR Sıralaması:
 6600
Takipçi Sayısı: 150K+
Domain Yaşı: 1
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: NewsPaper / MyThemeShop


#Celebialper.com: Türkiye’de gezi blogu denilince şühpesiz ki ilk akla gelen bir diğer isim de Alper Metin’in muazzam bilgiler ve tecrübeler içeren gezi blogu celebialper.com

Yıllardır bu işin içerisinde olan, en iyi gezi blogları arasında yayımda olduğu sürece de her zaman yeri olacak olan bir rehber.

Kendisi içerik üretirken sadece üretmiş olmak için üretmeyi değil, yazınca en kapsamlısı, en kalitesi olsun diye özen gösteren birisi.

En iyi gezi blogları listesinde yer alan ve listenin başını çeken diğer gezi bloglarına göre çok daha düşük sayıda bir takipçi kitlesine sahip olmasına rağmen, aylık aldığı muazzam ziyaretçi sayısı ile diğer bloglardan aşağıda kalmıyor.

Bu da aldığı trafiğin büyük bir kısmının organik olarak google üzerinden geldiği, yani yazdığı içeriklerin ne denli kaliteli olduğunun google tarafından tescil edildiğini gösteriyor. Ki zaten konusuna göre yazdığı bir çok içerik hep ilk sıralarda yer alıyor.

En iyi bloglar - En İyi Gezi blogları - celebialper

Alper Metin

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100K+
Alexa TR Sıralaması:
 5700
Takipçi Sayısı: 30k+
Domain Yaşı: 5
Hosting: Grid Bilişim
Altyapı: WordPress
Tema: Vibrant CMS


#Bizevdeyokuz.com: Benim de takip ettiğim ve her bir videosunu hayranlıkla izlediğim bir diğer gezi blogu ise bizevdeyokuz.com

Videolarını izlediğim onca gezi blogu arasında beni bu kadar etkileyen, başına oturduğum zaman saatlerce kalkamadığım, bir video bitince diğerini izlemek için iç güdüsel olarak tıkladığım başka bir video serisi bugüne kadar olmadı.

Sosyal yanları o kadar güçlü ki, aldıkları sosyal trafik rakamları organik trafikleri ile nerede ise kafa kafaya.

Kendilerini bu kadar kaliteli kılan ve en iyi gezi blogları arasında her zaman gösterilmelerini sağlayan en güçlü yanları ise videoları diye düşünüyorum. ( Bizevdeyokuz youtube kanalı )

Böylesine muazzam derecede bir takipçi kitlesine sahip olmalarının gücünü de bu videoları vasıtası ile aldıkları aşikar. Alttaki istatistikler de neden en iyi seyahat blogları arasında yer aldıklarının somut bir kanıtı.

En iyi bloglar - en iyi gezi blogları - bizevdeyokuz

BizEvdeYokuz

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+
Alexa TR Sıralaması:
 2700
Takipçi Sayısı: 200k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: DigitalOcean
Altyapı: WordPress
Tema: Valenti


#Kesfetsene.com:  Tam zamanlı ve beyaz yakalı olarak çalışan Taflan ve Barış ikilisi,   hem gezmeye zaman buluyor, hem de tüm seyahat tecrübelerini insanlara aktaracakları bir gezi blogu yazıyorlar. Bir de üstüne bu blogu Tükiye’nin en iyi gezi blogları arasına sokmayı başarıyorlar.

Ortada ciddi bir ekmek, özveri ve sevgi olduğu kesin. Tabii bir işin böylesine özverili yapılması sonucunda ortaya muazzam derecede kaliteli içeriklerin çıkması da normal.

En iyi gezi blogları listesinde yer alan ve listenin başını çeken diğer gezi bloglarına göre çok daha az sayıda bir takipçi kitlesine sahip olmalarına rağmen, aylık aldığı muazzam ziyaretçi sayıları ile diğer bloglardan aşağıda kalmıyorlar.

Bu da aldıkları trafiğin büyük bir kısmının organik olarak google üzerinden geldiği, yani yazılan içeriklerin ne denli kaliteli olduğunun google tarafından tescil edildiğini gösteriyor.

en iyi bloglar - en iyi gezi blogları - kesfetsene

Kesfetsene

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150K+
Alexa TR Sıralaması:
 5200
Takipçi Sayısı: 40k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: Sağlayıcı
Altyapı: WordPress
Tema: Özel Tasarım


#Gezipgordum.com: Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında sarsılmaz bir yer olan diğer bir blog ise, yine tek kişilik dev kadro birinin, Sami Altınay’ın elinden çıkan gezipgordum.com

Özelikle avrupa ülkeleri için oldukça kaliteli gezi rehberleri barındıran gezipgordum.com’da tamamı ile kaliteli içerik ön plana çıkartılmış durumda.

Blogun google üzerinden aldığı muazzam organik trafik rakamları da zaten ne denli kaliteli bir üretim yapıldığının somut bir göstergesi.

En iyi bloglar - en iyi gezi blogları - gezigordum

Sami Altunay

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150K+
Alexa TR Sıralaması:
 3700
Takipçi Sayısı: 30k+
Domain Yaşı: 5
Hosting: Natro
Altyapı: WordPress
Tema: NewsMag


#Gurkangenc.com: Henüz Gürkan Genç’i tanımıyorsanız, iddaa ediyorum blogunu ziyaret ettiğinizde kendinizi okumaktan, şaşırmaktan, nasıl yani demekten alı koyamayacaksınız.

Kendisi gerçek anlamda çelik kadar sağlam bir irade gerektiren bisiklet ile dünyayı gezme düşüncesini 2012’de eyleme dökmüş ve şu an hala yollarda.

Böylesine zorlu bir yolculukla uğraşırken, bir de üzerine yaşadığı tüm tecrübelerini aktardığı gezi bloguna da zaman bulması, üstüne üstlük muazzam derecede kaliteli içerikler yayımlaması,

Hitap ettiği niş açısından blogunu eşi benzeri olmayan bir Türkçe kaynak haline getiriyor. Bu da tabii ki blogunu Türkiye’nin en iyi gezi bloglarından birisi yapıyor. Kendisine bu yolculuğunda yardımcı olmak isterseniz destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

En iyi bloglar - en iyi gezi blogları - Gürkan Genç

Gürkan Genç

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20K+
Alexa TR Sıralaması:
 27000
Takipçi Sayısı: 120k+
Domain Yaşı: 8
Hosting: GoDaddy
Altyapı: Özel
Tema: Özel


#Oitheblog.com: Öykü Doğan ve İdil Atayın ikilisinin, bildiklerini başka insanlara haykırma çabası şeklinde nitelendirdikleri gezi blogları bugün Türkiye’de ciddi bir başarı yakalamış sayılı gezi blogları arasında.

Oitheblog’u en iyi seyahat blogları arasına sokan ise, kesinlikle içeriklerinin kalitesi. Yine listenin başını çeken diğer bloglara göre daha az bir takipçi kitleleri olmasına rağmen, muazzam bir ziyaretçi sayısına sahipler.

Bu da aldıkları trafiğin bir çoğunun organik olarak geldiğini, yani google’ın hak ettiği değeri bu gezi bloguna fazlası ile verdiğini gösteriyor.

En iyi bloglar - en iyi gezi blogları - oi blog

Oitheblog

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 80K+
Alexa TR Sıralaması:
 4800
Takipçi Sayısı: 30k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: GoDaddy
Altyapı: WordPress
Tema: Imbalance 2


#Gezgintech.com: Bir insanın en büyük rakibi kendisi olabilir mi? Pek tabii ancak yer aldığı sektörde yüzlerce rakibi olmasına rağmen en iyi gezi blogları arasında ilk 2 sıraya birden sahip olabilir mi ?

Bunu başarmış, internetin seyahat / gezi kategorisine Türkiye’de tek başına iki ayrı blogu ile domine etmeyi başarmış bir isim Kemal Kaya.

Hakkında söyleyebileceğim çok fazla şey var ancak başarısı zaten konuşurken bana çok fazla bir laf kalmıyor aslında. Aldığı aylık ziyaretçi sayısı da gezgintech’in başarısının ve neden en iyi gezi blogları arasında yer aldığının bir göstergesi

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+En İyi Bloglar - En İyi Gezi Blogları
Alexa TR Sıralaması:
 2200
Takipçi Sayısı: 20k+
Domain Yaşı: 4
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: NewsMag


#Rotasizseyyah.com: Mehmet Genç tek başına seyahat eden ve seyahati boyunca edindiği tüm tecrübeleri blogunda en ince ayrıtısına kadar anlatan çok değerli bir gezgin.

Kendisinin oldukça farklı ve detaycı bir yazı anlayışı var. Yazılarında gösterdiği bu özen ve detaycı anlayış Rotasızseyyah’ı en iyi gezi blogları arasında göstermeye yetiyor da artıyor bile.

en iyi bloglar - en iyi gezi blogları - rotasızseyyah

Mehmet Genç

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 70K+
Alexa TR Sıralaması:
 9000
Takipçi Sayısı: 150k+
Domain Yaşı: 2
Hosting: Markum
Altyapı: WordPress
Tema: Hueman


#Drummerlizard.com: Güneş Akdoğan yürüyerek binlerce km yol kat etmiş, bir yelkenliye otostop çekip, atlantik okyonusunu geçmiş,  nezaman nereye gideceğini bilmeden seyahat etmeyi seven çok değerli bir başka gezgin.

Tabii böyle değerli bir gezginin yazdığı blogda bir o kadar değerli oluyor ve en iyi gezi blogları listesinde olmazsa olmazlardan oluyor.

En iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogları - Günes Akdoğan

Güneş Akdoğan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50K+
Alexa TR Sıralaması:
 17000
Takipçi Sayısı: 20k+
Domain Yaşı: 13
Hosting: Vargonen
Altyapı: WordPress
Tema: Sahifa


#Cokokuyancokgezen.com: Sevil Mert geziden keyif almak ve kaliteli zaman geçirmek için öncesinden çok fazla araştırma yapılması gerektiğine inanıyor.

Böyle bir inanç ve anlayışa sahip, yıllardır kendini seyahat etmeye adamış, 50’den fazla ülke gezmiş biri, tecrübelerini oldukça detaylı aktardığı ve her yayımladığı içerikten kalite akan bir blog açtığında ise, bu blogun en iyi seyahat blogları arasında yer alması kaçınılmaz oluyor.

en iyi seyahat blogları - en iyi gezi blogları - cokokuyancokgezen

Sevil Mert

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60K+
Alexa TR Sıralaması:
 15000
Takipçi Sayısı: 60k+
Domain Yaşı: 8
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: Newspaper


#Yoldaki.com: Bolca hata yapan, hata yapmayı seven ve yaptığı hataları her zaman olumlu bir bakış açısıyla değerlendirip, ders çıkartan bir gezgin Gökhan Hepşen.

Yoldaki.com’u okumaya başladığınızda kendisi ile barışık, hayat dolu bir yazar göreceksiniz. İşini böylesine bir sevgiyle harmanlayan bir yazarın yazdığı blogun en iyi gezi blogları arasında olmaması mümkün mü ? Kesinlikle değil…

Gezgin blogları - yurtdışı gezi blogları - yoldaki.com

Gökhan Hepşen

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30K+
Alexa TR Sıralaması:
 19000
Takipçi Sayısı: 35k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: GoDaddy
Altyapı: WordPress
Tema: Valenti


#Leventisikli.com: Levent Işıklı gezi blogları kategorisini biraz daha daraltmış, ortaya daha niş bir gezi blogu çıkartmış.

Odaklandığı niş ise genel olarak gezdiği ülkelerdeki gece hayatı. Takipçi kitlesinin çok fazla saıyda olmamasına rağmen, aldığı organik trafikte oldukça başarılı.

Bu da yazdığı içeriklerin ziyaretçi etkileşiminin çok yüksek olduğunun bir göstergesi. Tabii böyle bir gösterge doğrultusunda google bir çok gece hayatı anahtar kelimesinde kendisine ilk sırada yer verirken, benim en iyi gezi blogları listesinde yer vermemem olmazdı.

en iyi seyahat blogları - en iyi gezi blogları

Levent Işıklı

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 35K+
Alexa TR Sıralaması:
 13000
Takipçi Sayısı: 5k+
Domain Yaşı: 5
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: Newspaper


#Gezenanne.com: Embiye Ülgen gezi blogları kategorisini biraz daha daraltmış ve ortaya daha niş bir gezi blogu çıkartmış.

Kendisi ailesi ve çocukları ile birlikte gezmeyi tercih ettiği için, yine ailesi ile gezi planı yapan insanlar için en iyi gezi blogları arasında yer alıyor.

en iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogları - gezenanne

Gezenanne

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50K+
Alexa TR Sıralaması:
 10000
Takipçi Sayısı: 20k+
Domain Yaşı: 4

 


#Yolgunlukleri.net: Gerçek anlamda seyahat tutkunu olan Emre ile henüz tanışmadıysanız, bir an önce blogunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bugüne kadar gezmek ve seyahat etmek konusunda bu kadar tutkulu birini ben tanımadım. Genellile otostop ile seyhat etmeyi tercih eden Emre’nin, Hindistan’da trene kaçak binme rehberi diye bir yazısı bile var…

Böylesine extreme deneyimlerle dünyayı gezen bir gezginin blog yazması, blogunu en iyi gezi blogları arasına sokmaya yetiyor da artıyor bile.

en iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogları - emre durmus

Emre Durmuş

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60K+
Alexa TR Sıralaması:
 13000
Takipçi Sayısı: 50k+
Domain Yaşı: 1
Hosting: Natro
Altyapı: WordPress
Tema: NewsMag


#Gezginyogini.com: Burcu Tunca hem bir seyyah hem de yoga aşığı bir eğitmen. Kendisi yeni yerler keşfetme ve yeni felsefeler öğrenme amacıyla Hindistan’a gidip, Yoga, meditasyon ve sürdürülebilir yaşantı adına bir çok bilgi edinmiş ve Yoga’yı hayatının tam merkezine almış birisi.

Seyahat arzusunu ise kendi kelimeleri ile şu şekilde ifade etmiş;  “İçimdeki çingene ruh dur diyene kadar gezmek, görmek,keşfetmek, dans etmek… benim hayalim.”

İçeriklerini okuduğumda hisettiğim kadarı ile sahip olduğu bu ruh hiç bir zaman kendisine seyahat etme konusunda dur demeyecektir. Her zaman gezecek ve tecrübelerini blogunda aktaracaktır. Bu da gezginyogini.com’u her zaman için takip edilesi en iyi gezi blogları arasına sokacaktır.

en iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogları - gezginyogini

Burcu Tunca

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20K+
Alexa TR Sıralaması:
 23000
Takipçi Sayısı: 50k+
Domain Yaşı: 1
Hosting: Sadecehosting
Altyapı: WordPress
Tema: Hueman


#Bilinmeyenrota.com: Tuğçe Makarnacı sabah 8 akşam 6 mesaisinden sıkılıp, istifa eden ve yollara düşen bir diğer değerli gezgin.

6 Ay boyunca Asya’da günlük 30 TL bütçe ile gezmiş, muazzam bir iradeye sahip oldukça güçlü bir kişilik kendisi.

Tabii bu kişilik bir de tüm tecrübelerini anlattığı bir blog yazınca, orataya en iyi gezi blogları arasına girecek, tadından yenmez bir blog çıkıyor.

en iyi gezi blogları - en iyi bloglar - bilinmeyenrota

Tuğçe Makarnacı

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 25K+
Alexa TR Sıralaması:
 27000
Takipçi Sayısı: 50k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: Logger


#Bosgezeninboskalfasi.com: En büyük tutkusu seyahat etmek ve başka insanlara da seyat etme konusunda ilham vermek olan Mercan Kulavuz,

Seyahat konusundairbirinden değerli ve detaylı rehberler sunuyor. Yazılarına verdiği emek, detaycı anlayışı ve karşılığında insanlardan aldığı yorumlar ne denli kaliteli içerikler ürettiğinin bir göstergesi.

Haliyle, seyahat konusunda özgün üretim yapıp, hem de bunu olabildiğince kaliteli yapan bir blogun en iyi gezi blogları listesinde yer alması kendiliğinde oluyor.

en iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogları - bosgezeninboskalfası

Mertcan Kulavuz

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 40K+
Alexa TR Sıralaması:
 27000
Takipçi Sayısı: 10k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress
Tema: Good News


#Yolculukterapisi.com: Zeynep Atılgan Boneval ve Seçil Sağlam’ın birlikte oluşturdukları rehber niteliğinde muhteşem blog.

Konusuna göre öyle detaylı yazılar mevcut ki, nerede ise anlatılmadık tek bir nokta dahi kalmamış dedirtiyor insana. Böylesine emek sarf edilmiş blogları görünce, en iyi gezi blogları listesinde yer vermemek olmuyor.

en iyi gezi blogları - en iyi seyahat blogu

Yolculukterapisi

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 40K+
Alexa TR Sıralaması:
 35000
Takipçi Sayısı: 150k+
Domain Yaşı: 6
Hosting: Sadecehosting
Altyapı: WordPress
Tema: Santiago


Dip Not

#En iyi gezi blogları listesi hazılanırken, seçimler ziyaretçi sayısı, takipçi sayısı, yayın kalitesi, blog bilinirliği, marka değeri, etkileşim oranı, yazım kalitesi gibi faktörler doğrultusunda yapılmıştır.

#Liste zamanla değişebilir veya silinebilir. Oluşturulan en iyi bloglar listesi tamamı ile kendi gözlem ve incelemelerin sonucunda oluşturulmuştur.

#Listede bulunan gezi bloglarının aylık trafik rakamarı tamamı ile genel sayılardır. Gerçek sayıları birebir yansıtmasa da yakın sayılardır.


Umarım Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar” ile ilgili yorumlar;

 1. hande dedi ki:

  harika bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık, ikiz çocuklarımızla beraber gezip gördüğümüz yerleri seyyahiz.biz adı altında blog sitesinde yazmaya başladık, inşallah ilerleyen yıllarda bizim de adımız bu sitede yer alacak.

 2. Dolum Gezisi dedi ki:

  Çok güzel anlatımlı bir makale olmş teşekkürler, gezi için ilk baktığım blog burası oluyor.

 3. Saadet dedi ki:

  Artik gormekten biktigimiz, korlar sagirlar birbirini agirlar seklindeki sadece birbirleriyle roportaj yalan ve gezi bloggerligini bir kartel haline getiren bu zatlarin bloglarinin reklamini yapmak icin kac para aldin? Yok almadiysan gezi blogu nasil olur haberin yok.

 4. Can dedi ki:

  Teşekkürler faydalı bir yazı bu aralar Emre Durmuş’u çok takip ediyorum

 5. aziz dedi ki:

  Merhaba güzel bir yazı fakat yazıdaki bir blog un kapanmış olması yazıyı güncelleme zamanının işareti olabilir

  1. Burak Oran dedi ki:

   Evet, yazı senede bir güncellenmektedir. Güncelleneceği zaman mutlaka bu da işleme alınacaktır.

 6. Gezgin İsmail dedi ki:

  İyi bir gezgin ve sıkı bir takiçi olarak;
  1- Bizevdeyokuz,
  2- Keşfetsene,
  3- Rotasız Seyyah
  üçlüsünü tek geçerim. Hepsi emek harcanan zor işlere katlanan, eğlenceli güzel kaynaklar lâkin bu üçü bambaşkadır.

 7. Raftingo dedi ki:

  siteyi çok beğendim başarılarınızın devamını diliyorum…

 8. yoldabirivar dedi ki:

  Güzel siteler faydalı bir paylaşım olmuş Bende halinde bir gezginim İran gezim hariç tüm gezilerimi motosikletle yaptım İran gezim dahil çadır,kamp doğa şeklindedir

 9. Cihan Cesur dedi ki:

  Cesur Gezgin sitemizide burada gormek guzel olur :)

 10. Gezgin Kadraj dedi ki:

  Merhaba,

  Yeni bir gezi blogu açmış birisi olarak, hayranlıkla takip ettiğim bütün blogları tek bir yerde görmek beni mutlu etti :) paylaşımınız için çok teşekkürler.

  Bu arada yazının ikinci satırında sanırım bir kelime hatası var “yapmak” yerine “yapma” yazılmış :)

 11. Çok Gezen Adam dedi ki:

  Çok Gezen Adam’ı da bu listede görmek isteriz :))

 12. Geziwow dedi ki:

  Emeğine sağlık. Oldukça başarılı ve yerinde bir liste. Bu sektörde olmak, sıfırdan zirveye çıkmak kolay değil. Gezi blogu demek içtenlik, samimiyet, sabır ve kalite demektir. Ne mutlu ki bu tarz bloglar nice insanın ufkunu genişlemek için çalışıyorlar. Geziwow olarak bu amaç doğrultusunda aynı özveri ile çalışıyoruz, bir gün bu listede olmak dileğiyle. Sevgiyle.

 13. Gezen Anne dedi ki:

  Listende GezenAnne’ye de yer verdiğin için çok teşekkürler. Seyahat blogu yazmak ve blogu belli bir seviyeye çıkartmak çok ciddi bir emek ve sabır işi… O emeği, çok ayrıntılı olarak hazırlanmış olan bu yazıda da gördüm, gönülden tebrikler… Hayatımızı güzelleştiren, burada olan olmayan tüm gezi blogu arkadaşlarıma da sevgiler…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Katma değerli yorumunuz için çok teşekkürler hocam.

 14. Gezilecek Yerler dedi ki:

  çok güzel bir liste hazırlamışsın bir araştırmacı olarak hepsini hemen hemen takip ediyorum. liste git gide artabilir bir kaç önemli kişiler daha var hocam onları da ekle ;)

 15. Rota Senin dedi ki:

  Çok çok güzel ve istatistiklere dayanan kaliteli bir içerik olmuş, ellerinize sağlık.

 16. Doğukan Yılmaz dedi ki:

  İlham lazım ilham, işte tam bir ilham kaynağı sayfa!! :) Teşekkürleer

 17. Alper dedi ki:

  Bu listede yer aldığıma sevindim. Yeni şeyler öğrendim. Çok teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ben de sizin zahmet edipte yorum yapmanıza çok sevindim hocam. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 18. Faruk Yaman dedi ki:

  Gezi bloglarına bolca yorum bırakabilme imkanı aman kaçırmayalım :):) Şaka bir yana birkaç takip ettiğim gezi blogunu bu listede görmek elbette mutluluk verici. Hepsine şöyle kısaca bir göz gezdirdiğimde emek emek işlenmiş birer teknoloji dergileri görüyorum aslında ben :) Bu listeleme işlemini genişletmeni de tavsiye ederim Burak belki buralarda bir yerde bir gün biz de ismimizi görebiliriz uzam ailesi olarak :) Teşekkürler bu güzel insanların bu incelikle hazırlanmış içeriklerini bize sunduğun için! Başarıların daim olsun kardeşim..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun için çok teşekkürler Faruk. Evet bu liste sadece en iyi gezi blogları ile kalmayacak, her konuda devamı da gelecek. Sonuç olarak Türkiye’deki her kategorideki tüm blogları listemiş olacağım. Bu da hem firmaların hem de insanaların ulşaması açısında güzel bir basamak olacak.

 19. Bilgehan & Duygu - Biz Evde Yokuz dedi ki:

  Burak emeklerine sağlık. Teşekkür ediyoruz bize de yer verdiğin için bu yazında. Hem sana, hem de bu listede olan veya olmayan tüm bloggerlara, ayırdıkları zaman ve verdikleri emek için ne kadar teşekkür etsek az. Bu kişiler ve bloglar o kadar çok insanın hayatına dokunuyor ki, işin boyutu tatil planları için yararlanmaktan, hayatında köklü değişiklikler için cesaret ve ilham almaya kadar gidiyor. Bizim de ilham kaynaklarımızdan Gürkan’ın da yukarıda dediği gibi daha güzel bir gelecek için paylaşmaya devam.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yaptığı işi büyük bir emekle, sabırla yapan ve bundan büyük keyif alan insanların yaptıkları yorumlar bile dolu dolu, içten ve sevgi dolu oluyor. Zahmet edip yorum yaptığınız ve bunu hem benim, hem de diğer blog yazarları için övgü dolu sözlerle dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yaptığınız bu güzel işi sürdürmeniz dileği ile !

 20. Gürkan Genç dedi ki:

  Burak eline emeğine sağlık, teşekkür ederim. Tüm gezginler paylaşımlarımızla insanları bir şekilde gezmeye, çevremizi keşfetmeye teşvik ediyoruz. Bunun ülkemizin geleceği için de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte burada senin paylaştığın veya paylaşmadığın fakat gezip gördüklerini bizlerle aktaran gezginlerimize de ayrıca teşekkür ederim.
  Sevgiler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Nedemek Hocam. Sizin gibi değerli insanlar çok daha fazlasını hak ediyor da benim elimden geleni bu kadar :) Size çıktığınız bu yolda bol keyifli, sorunsuz bir seyahat dilerim.

 21. @gul_tasarimm dedi ki:

  Turhost ile bende yillardir calisiyorum cok memnunum .Gezen dostlara baktikca bilg.basinda uyusan ayaklarima gunesi gorunce şasiran gozlerime cok aciyorum ama yapcak birsey yok.
  Herkes bu hayatta tercihini yasar dimi.
  Tercihimi degistirme sansimi bi degerlendireyim ben en iyisi.
  Kalemine emegine kuvvet burak ..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler hocam.

 22. Dilara dedi ki:

  Merhaba benim de bir gezi blogum var göz atarsanız sevinirim :)

 23. İbrahim dedi ki:

  Güzel liste,güzel insanlar,selamlar

 24. Kadir dedi ki:

  Eline sağlık Burak.. Bir çoğu arkadaşım olan blogları burada görmek güzel. Çalışan kazanıyor tabi. Bu arada işbirliğini çözdüm sanırım :D Kolaylıklar..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Kadir. Aynen öyle. Çalışan kazanıyor :) Listede yer alan tüm gezi blogları için ciddi bir emek sarf edilmiş.

 25. Burcu Tunca dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, bol detaylı güzel bir yazı olmuş. Taze sitemle listede yer almak gurur verici :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ne kadar taze olsada, kalitesi ile gerçekten bu listede olmayı hak eden bir blogunuz var. Ve çok daha başarılı noktalara geleceğinize eminim. Yorumunuz için ayrıca ben teşekkür ederim.

 26. Barış dedi ki:

  Çok faydalı ve açıklayıcı bir liste olmuş, ben de Keşfetsene adına teşekkür ederim. Hepimize kolay gelsin.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim Keşfetsene ailesi. Başarılarınızın devamını yürekten dilerim.

 27. Fatih dedi ki:

  çok güzel bir paylaşım olmuş. Gezi yapmak ve gezmeyi çok sevenler için sıkı kullanılanlara eklenmesi geren güzel bir gezi blog listesi

  1. Burak Oran dedi ki:

   Anahtar kelimesi bol, katma değerli yorumun için teşekkür ederim Fatih. Nasıl katkı yaparım diye düşünüp, böyle bir yorum yazman ve bunu genelde tüm yazılarım için yapman inan mutluluk verici. Saolsn dostum :)

 28. Taha Yasin önal dedi ki:

  Burak hocam harikasın dostum turkiyenin en iyi gezi blogları listesinde bile turhostu övmek ve tema satmaya çalışmak muazzam bir zeka göstergesi. İnan ki bu işi hakkıyla yaptığına inanıyorum.
  Konuya gelince hicbir siteye girip bakmadım. Bu tarz sitelere girince kendimden utanıyorum. 3 senedirli 1 gün bile izin kullanamamış birisi olarak

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hahahah :) İlahi Taha vallahi güldürdün beni. Ve evet hedeflediğin diğer bir noktada o. İşimiz pazarlama yapcak bir şey yok :) Bir de yorumun için ayrıca teşekkür ederim dostum.

 29. Deniz dedi ki:

  Harika bir liste olmuş. Hepsi de çok güzel bloglar. Hepsine de emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca sana da çok teşekkürler böyle bir liste hazırladığın ve içerisinde Birhayalinpesinde ‘yi de gösterdiğin için. Umarım seyahat edecek herkese bir faydamız dokunuyordur

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ben teşekkür ederim Deniz. Birhayalinpesinde yazımda da dediğim gibi, yakın zamanda en iyi gezi blogları listesinde başı çecektir. Hiç şüphem yok.

 30. Levent ışıklı dedi ki:

  Sayfanızda siteme yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Araştırıp bu denli bilgiler paylaşmanız ne kadar ciddi ve özenli bir iş yaptığınızın göstergesidir. Tekrar teşekkürler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bu övgü dolu yorumunuz için ben de size teşekkür ederim. Ayrıca başarılarınızın devamını dilerim. Esenle kalmanız dileği ile!

 31. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Merhaba Burak çok güzel bir yazı. Bazen cidden bir yere gezmeye gideceğin zaman en iyi bilgiyi orayı gezmiş bizden birinin ağzından okumak bilgi almak çok daha güzel oluyor. Senin bu listeni arşiv niyetine kullanıcam. Ama ben senin bu konuyu görünce aklıma direk Rotasız Seyyah geldi. Onu uzun süredir takip ediyordum. Bana çok doğal gelen bir gezgin. Yazıları da çok güzel. Merak ettim acaba Burak onu aldı mı listeye diye. Almışsın hoşuma gitti. Bu sayede diğer gezi bloglarını da keşfedeceğim bakalım.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yine güzel, dolu dolu bir yorumla yazıma gelip hiç üşenmeden yorum yaptığun için çok teşekkür ederim dostum. İman senin gibi insanlar bu işimde aldığım en büyük motivasyon kaynağı. Samimiyetle söylüyorum ki iyi ki varsın :) Katma değerli yorumun için ayrıca teşekkür ederim :) Ve evet, dediğin gibi, rotasız seyyah olmazsa olmazlardan biriydi :) Kendisi gerçekten çok değerli bir gezgin.

 32. A.Buğra Tokmakoğlu dedi ki:

  Keşfetsek’i de bu listede görmek isteriz

  1. Burak Oran dedi ki:

   Aslında listede yer verecek daha bir çok gezi blogları var. Her biri sizin gibi birbirinden değerli insanlar. Şu an sizin yer almamanız ileride yer almayacağınız anlamına gelmiyor. Liste sadece 20 blogdan oluştuğu için böyle. Ancak liste genişletildiğinde sizin de yer alacağınızın garantisini şimdiden verebilirim. Çünkü sizin de ne denli kaliteli bir gezi blogu olduğunuzu şahsen ben de biliyorum.

 33. Güneş AKDOĞAN dedi ki:

  Güzel ve teknik detayı bol bir yazı olmuş. Sadece yazmakla bitmiyor, ihtiyacı olanlara ulaşmak da işin bir parçası.
  Burada yer aldığım için çok mutlu oldum. Kendi adıma teknik verilerin gerçeğe oldukça yakın olduğunu söyleyebilirim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ürettiğiniz içerikler ne denli kaliteli olursa, içeriğin kendisini pazarlama payı o kadar yüksek olacaktır. Kesinlikle sadece yazmakla bitmiyor ancak yazınca kaliteli yazmak, en iyisini yazmakta belirli bir noktaya getiriyor insanı. Aynı bu yazıda olduğu gibi; Sizin işinizi kaliteli yapmanız sonucu, yaptığınız işin kendisini pazarlaması. Yorumunun için ayrıca teşekkür ederim.

 34. Sevil dedi ki:

  Çok güzel bir liste, bu listede yer almak da çok mutluluk verici.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Sevil Hanım.

 35. Eren dedi ki:

  Bende blog açmak istiyorum tatil gitmek isteyenler insanlar için rehber bir blog olucak,bakarsın abi birgün bende bu listede olurum kim bilir :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Neden olmasın… Herşey öncelikli olarak bir adım atmakla başlıyor zaten. İstedikten sonra insanın başaramayacağı bir şey yok.

 36. Sami dedi ki:

  Süper :) Türkiye’nin en değerli seyahat bloggerları ile birlikte bu listede yer almak gurur verici. Seneler geçse de ilk yılların heyecanı hiç bitmiyor aksine her yeni içerik ayrı bir heyecan yaşatıyor insana :) Wpmavi.com ekibine ayrıca teşekkür ederim :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun için teşekkür ederim Sami ! İlk günki heycanın ile bu işe devam etmen dileği ile hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir