En İyi Bloglar: 25+ En İyi Blog Siteleri | Ünlü Bloggerlar | Hitler

Blog

Türkiye’nin en iyi blog siteleri hangileri ? En iyi bloglar hangileridir diye araştırma yapıp, blog örnekleri mi görmek istediniz ? Siz de mi bir blog açmak istiyor ve başarılı olmuş blog örnekleri mi görmek istiyorsunuz ?

Ya da sadece en çok takip edilen bloglar nelerdir diye merak edip, kendinize okuyacak yeni kaynaklar mı arıyorsunuz ?

Hangi istek ve amaçla en popüler bloglar yazımı ziyaret ettiyseniz, size söz veriyorum ki, bu yazıda tam da aradığınız şeyi, Türkiye’nin en ünlü bloggerlar‘ını bulacaksınız.

Aşağıda yer alan en popüler bloglar listesinde, hem gezi bloglarıyemek bloglarıkişisel bloglarmakyaj blogları gibi spesifik bir konu üzerine odaklanmış en iyi blogları bulacakken, hem de oldukça niş konular üzerine odaklanmış veya nerede ise her konu üzerine yazan en iyi blogları da görecek, başarılarına tanıklık edeceksiniz.

İstatistikler ve Uyarılar

#En iyi bloglar listesinde yer alan 25 en popüler blogların 9 tanesinin ( Nerede ise listenin %35’i ) hosting hizmeti için Turhost firmasında buluşması bir tesadüf değil diye düşünüyorum.

Daha önce Türkiye’nin en iyi hosting firmaları başlıklı yazımda yayımladığım verilere dayalı çalışmada da Turhost en iyi performansı gösteren hosting firması olmuştu.

#Yine en iyi bloglar listesinde yer alan 25 blogun 21’inin bir blog alt yapısı olan wordpress’i tercih etmiş olması da

Daha önce yayımladığım wordpress mi blogger mı ? yazımda dile getirdiğim; ücretsiz blog platformları ile başarılı olmanın, para kazanmanın, en iyiler ile rekabet etmenin çok zor olduğunu kanıtlamış oldu.

Not:En iyi bloglar listesinde yer alan bloglar için belirtilmiş tüm tahmini kazanç miktarları gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır. Rakamlar ise google adsense reklam gelir modeli baz alınarak yazılmıştır. ( Bkz: Blogdan para kazanma )

Hesaplama ise tahmini aylık trafik rakamının getirebileceği potansiyel tahmini adsense geliri olarak şahsi tecrübeme dayalı yapılmıştır.

Şahsi tecrübeme göre bir blogun aylık 500 bin ziyaretçisi varsa eğer, o blog ortalama 2.000 TL – 3.000 TL adsense geliri elde edebilecek potansiyele sahiptir. ( Tabii bu blogun konusuna ve bir çok koşula göre farklılık gösterebilir. Dediğim gibi bu rakamlar ortalamadır. )

Not:En iyi blog siteleri listesinde yer alan blogların sıralaması tamamı ile rastlantısal olarak yapılmıştır. Yazıda herhangi bir sıralama mevcut değildir. Her blog kendi kategorisinde birbirinden değerli bloglardır.

Peki Ya Siz ? Hala Bir Blogunuz Yok Mu ?

#Eğer siz de bir blog açmak istiyorsanız ve bu işlere 0’dan nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

#Blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek, aşağıda listelediğim tüm en iyi bloglar gibi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan, kolaylıkla siz de blogunuzu açabilirsiniz.

#İnanın bana blog açmak düşündüğünüzden çok çok daha kolay. Bunu ben yapıyorsam, aşağıda listelediğim tüm en iyi bloglar yapabiliyorsa, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz !

En İyi Bloglar – En Popüler Bloglar Listesi

#Patiliyo.com: En iyi bloglar listesinde ilk sırada yer alan, son zamanlarda muazzam bir büyüme ivmesi kazanmış ve en iyi blog siteleri arasında bu kalitesini sürdürdüğü sürece her zaman yer alacak olan bir niş blog Patiliyo.com var.

Odaklandığı konu hem sosyal medya yönlü pazarlanma, hem de SEO yönlü organik trafik alma potansiyeli oldukça yüksek bir konu. Gerçekten muazzam bir blog fikri.

Muazzam bir fikir üzerine, muazzam kaliteli içerik üretimleri yapan, site içi SEO‘ya oldukça özen gösteren, sosyal medya’da muazzam stratejiler ile bu kaliteli üretimlerini pazarlayan bir oluşum ortaya koyunca, başarı kaçınılmaz oluyor.

İşte, patiliyo’da bu oluşumu muazzam harmanlamış, Türkiye’nin en iyi blogları hatta siteleri arasında yer almayı başarmış, gerçek anlamda mükemmel bir site. Umarım, bu çizgilerini hiç bozmandan yollarına uzun yıllar devam ederler ve her zaman parmakla gösterilen en iyi bloglar arasında yer almayı başarılar.

En iyi bloglar - En İyi Blog Siteleri - Blog Örnekleri

En iyi Bloglar Patiliyo

Tahmini Aylık Trafik: 1M+
Alexa TR sıralaması: 1600
Tahmini Aylık Kazanç: 5.000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Boombox
Hosting: –IHS


#Arkeofili.com: Arkeolojinin gücü adına sloganı ile ziyaretilerine içerik sunan, sunduğu bu üretimin kalitesi ile kendinden çokça söz ettiren ve sadece kendi alanında en iyi bloglar arasında değil,

Aynı zamanda Türkiye’nin en iyi blogları hatta siteleri arasında da yer almayı başarmış, en popüler bloglardan bir diğeri ise Arkeofili.

Türkiye’de yer alan en iyi niş blog örnekleri arasında. Hem SEO yönü hem de Sosyal medya yönü güçlü içerik fikirleri kalite ile harmanlanınca ortaya muazzam başarılı bir yapım çıkmış.

Arkeoloji bilimi ile kültür varlıkları için farkındalık yaratmak adına böylesine yapıcı, üretken ve insana değer katan bir blog. Hiç şüphesiz en iyi bloglar arasında her daim yer alacaktır.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar Arkeofili

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR sıralaması: 4300
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Hot Topics
Hosting: Turhost


#Dunyalilar.org: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise, tarih, bilim, eğitim, kültür-sanat gibi alanlarda 9 yıldan uzun bir süredir içerik üreten, Türkiye’nin en köklü ve kendi alanında en popüler bloglar arasında her zaman yer almayı başarmış bir yapım olan Dunyalilar.org.

Bu işe ne kadar sevgi, özen, emek ve saygı gösterdiklerini içeriklerine göz attığınızda çok iyi anlayacaksınız. Keza bunca yıldır üretim kalitelerini her zaman üst seviyelerde tutarak bu işi yapmaları da bunun direkt bir kanıtı. Böylesine başarılı yapımlar Türkiye’nin en iyi blogları arasında her daim yer alacaktır.

Türkiye'nin En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar Dunyalilar

Tahmini Aylık Trafik: 300k+
Alexa TR sıralaması: 7900
Tahmini Aylık Kazanç: 1500 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Sahifa
Hosting: Turhost


#Anetteinselberg.com: En iyi blog siteleri listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise, insanları mutlu etmek ve insanlara umut vermek amacı ile yola çıkmış çok değerli bir isim olan Anette’in Zamazingosu.

İçerisinde karikatürden geziye, özlü sözlerden müziğe uzanan birbirinden kaliteli içerikler bulacağınız çok değerli ve en iyi bloglar arasında yer almayı fazlası ile hak etmiş bir blogdan bahsediyorum.

Size mutluluğun kapılarını açabilecek muazzam sırlarla dolu, benim de şahsi olarak takip ettiğim sayılı bloglardan kendisi.

Daha önce ismini duymadıysanız bile, ne kadar başarılı olduğunu ve neden en iyi bloglar arasında yer aldığını sadece alttaki istatistik rakamlarına bakarak anlayabilirsiniz.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar Anetteinselberg

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR sıralaması: 5600
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Alt Yapı: WordPress.com
Tema:
Hosting:


#Fizikist.com: En iyi ve en popüler bloglar listesinde yer vermek istediğim, Türkiye’nin en değerli kaynaklarından bir diğeri ise Fizikist.

Bilimi keyifli hale getirmek, herkesin anlayabileceği bir dilde anlatım yapmak ve daha fazla kişiye bilimi aşılamak amacı ile yola çıkmış ve bu amaçla doğrultusunda ortaya koyduğu muazzam kaliteli üretimleri ile başarıyı yakalamış, Türkiye’nin en iyi blogları hatta siteleri arasında yer alan, insanlara değer katan blog.

Ayda 1 milyondan fazla ziyaret alarak en çok tıklanan bloglar arasında yer alan ve bunu başarı eşiği böylesine yüksek bir kategoride yapan Fizikist ender blog örnekleri arasında.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar Fizikist

Tahmini Aylık Trafik: 1M+
Alexa TR sıralaması: 1500
Tahmini Aylık Kazanç: 5000 TL+
Alt Yapı:
Tema:
Hosting: Sadecehosting


#Gaiadergi.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog / haber tarzı içerik paylaşımı ile ön planda olan site ise Gaiadergi.

Irkçılığa, cinsiyet ayrımcılığına, betonlaşmaya karşı, doğadan ve doğaldan yana yaşamı savunan içerik anlayışı ile Ekoloji, sürdürülebilir yaşam, yeşil felsefe, insan hakları, kültür-sanat gibi konular üzerinde üretimler yapan bir diğer çok değerli blog.

Yaptığı üretimlerin ne denli kaliteli olduğu, insanlara ne kadar değer kattığı ve neden en iyi bloglar arasında yer aldığı sadece alttaki istatistiklerle bile kanıtlanıyor.

En iyi bloglar - En popüler bloglar

En İyi Bloglar Gaiadergi

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR sıralaması: 4000
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Newspaper
Hosting: Turhost


#Bigumigu.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim ve Türkiye’nin en popüler blogları arasında yer alan bir diğer blog ise Bigumigu.

Kendi alanlarında Türkiye’nin en popüler blogları arasında başı çekiyorlar. Blog konuları ise reklam ve tasarım. 2005’ten beri yayım hayatına devam eden bu çok değerli blog, ortaya koyduğu kaliteli üretimleri ile yıllarca milyonların ilgisini kazanmış, konusu gereği başarıyı yakalamış oldukça ender blog örnekleri arasında.

Amaçlarını ise,  “ilham almanız ve yaratıcılığınızı kullanmak üzere heveslenip harekete geçmeniz için çalışıyoruz.” şeklinde belirtmişler. Keza içeriklerine göz attığınızda ise verdikleri sözü fazlası ile yerine getirdiklerini göreceksinizdir.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar BiguMigu

Tahmini Aylık Trafik: 400k+
Alexa TR sıralaması: 2000
Tahmini Aylık Kazanç: 1500 TL+
Alt Yapı:
Tema:
Hosting: DigitalOcean


#İpuclarim.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise, yıllarca ürettiği içikler ile 7’den 70’e nerede ise her insana hitap etmiş bir blog olan ipuçlarım.com var.

İçerik ağı o kadar geniş bir blog ki, ipuçlarım’da ev temizliğinden sağlığa, bahçe işlerinden el işlerine kadar her türlü konuda bilgi bulmanız mümkün. Tabii nerede ise her konuda içerik üreten bir blogu başarılı bir seviyeye getirmek oldukça güç.

Ancak bu blog yıllardır kaliteli üretimini sabır ve büyük bir emek ile işleyip, Türkiye’nin en iyi blogları arasında yer almayı başarmış bir blog.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar İpuçlarım

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR sıralaması: 4000
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: SteadyIncome
Hosting: Turhost


#Bilgidoktoru.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim, Türkiye’nin en popüler blogları arasında yer alan bir diğer isim ise Bilgi Doktoru.

Güzellik, sağlık, spor, beslenme gibi bir çok konuda, insan doğasına yararlı olabilecek kaliteli içerikler bulabileceğiniz ender bloglardan.

2014 yılında yayım hayatına başlamış ve kısa bir sürede yüzbinlerce kişiye ulaşmış bir blogun başarısı her zaman için en iyi bloglar arasında gösterilmeye değer olacaktır. Keza alttaki istatistik rakamları da neden en popüler bloglar listesinde yer aldığını fazlası ile kanıtlar nitelikte.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar BilgiDoktoru

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR sıralaması: 2400
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema:
Hosting: Turhost


#Blogcuanne.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer başarı abidesi blog ise Blogcu Anne.

Sadece bir anne olmayı üretim yapma, insana ve insanlığa katkı sağlama güdüsü ile kendine yetirememesi sonucu blog yazmaya başlayan ve blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada da bu işi tam zamanlı yapma kararı alan ve bizlere de iyi ki almış dedirten, çok değerli bir insanın çok değerli blogu.

Tabii 2010 yılından beri bu işi yapan ve ayda yüzbinlerce okuyucu kitlesine ulaşan böylesine kaliteli bir oluşum sadece wpmavi Türkiye’nin en iyi blogları listesinde değil, bir çok en popüler bloglar listesinde de eminim ki yer alacaktır.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar BlogcuAnne

Tahmini Aylık Trafik: 200k+
Alexa TR sıralaması: 13000
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Sahifa
Hosting: Inmotion hosting


#Annekaz.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer değerli isim ise Anne Kaz.

Bahsi geçen ve en popüler bloglar arasında yer alan Annekaz 9 yıldır yayım hayatına devam ediyor. Türkiye’nin en köklü blogları arasında.

Hem 3 çocuk annesi hem de çalışan bir kadının günlüğü olan Annekaz hayat tecrübeleri ile ilgili nerede ise her konuda yazan ve ayda yüzbinlerce kişiye ulaşan bir plaftrom.

Tabii böylesine en ünlü bloglar arasında yer alan değerli bir plaftformu da wpmavi en iyi bloglar listesinde göstermek benim görevimdi.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar AnneKaz

Tahmini Aylık Trafik: 200k+
Alexa TR sıralaması: 10000
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Alt Yapı: WordPress
Tema: Özel
Hosting: Aktif Bilişim


#Bizevdeyokuz.com: En iyi blog siteleri listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise, Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında yer alan, seyahat kültürüne ayrı bir renk katan, kaliteli üretimleri ile yüzbinlerce kişiyi kendine hayran bırakan bir baş yapıt olan Bizevdeyokuz.com

Kendilerini bu kadar kaliteli kılan ve Türkiye’nin en iyi blogları arasında wpmavi.com’da değil, herkes tarafından her zaman gösterilmelerini sağlayan en güçlü yanları ise videoları diye düşünüyorum. ( Bizevdeyokuz youtube kanalı )

Tabii blog yazıları da en az videoları kadar dolu dolu, işlediği her konuda okuyucunun aklında en ufak bir soru işareti bile bırakmayacak şekilde işlenmiş muazzam kaliteli içeriklerden oluşuyor.

Çok büyük bir büyüme potansiyeli olan bu blog, önümüzdeki yıllarda sadece Türkiye’nin en iyi blog siteleri değil, en iyi ve en büyük siteleri arasında da yer alacaktır.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar

En İyi Bloglar Bizevdeyokuz

Tahmini Aylık Trafik: 350K+
Alexa TR Sıralaması: 2700
Tahmini Aylık Kazanç: 1500 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Valenti
Hosting: DigitalOcean


#Birhayalinpesinde.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise yine Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında yer alan ve yurt dışı seyahat rehberi ile ön plana çıkan, yaşam enerjisi ve çalışma azmi çok üst seviyelerde olan Deniz Pehlivanın insanın içini ısıtan blogu Birhayalinpeşinde.

Bahsi geçen blog çok kısa zamanda muazzam başarılar yakalamış, Türkiye’de büyüme ivmesi en yüksek olan bloglarından bir tanesi.

1 yıl içerisinde yüzbinlerce takipçi kitlesine ulaşmış ve organik trafik anlamında da sosyal medyadaki başarısını yakalamış, Türkiye için çok değerli bir diğer en çok takip edilen bloglar arasında.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Biyhayalinpesinde

En İyi Bloglar Birhayalinpeşinde

Tahmini Aylık Trafik: 350K+
Alexa TR Sıralaması: 4000
Tahmini Aylık Kazanç: 1500 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: NewsPaper / MyThemeShop
Hosting: Veridyen


#Rotasizseyyah.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim, Türkiye’nin en değerli ve en popüler blogları arasında yer alan bir diğer isim ise Rotasız Seyyah.

Yurtdışı seyahat tecrübelerini tüm çarpıcılığı ve gerçekleri ile yansıtan, yaratıcılık seviyesi üst seviyelerde olan çok değerli bir gezgin olan Mehmet Genç’in blogu.

Yazdığı merak uyandıran, bilgi dolu, akıcı dili ile oluşturduğu nitelikli ve kaliteli içerikleri ile bir girenin kolay kolay çıkamadığı, yazılanlara kendini kaptırdığı yazı gücü çok yüksek bir blog.

Keza kendisi de bu yazı gücünün farkında ki yakın zaman önce Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri adı ile bir kitap yazdı. ( Bkz: Kitap linki )

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - RotasızSeyyah

En İyi Bloglar RotasızSeyyah

Tahmini Aylık Trafik: 200K+
Alexa TR Sıralaması: 8000
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Hueman
Hosting: Markum


#Yoldaolmak.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer isim ise seyahat blogları arasında Türkiye’de en çok okunan blog olan Yoldaolmak.com

Kendisi çok uzun bir süredir bu işin içinde olan,  2009 yılında 14 yıllık profesyonel iş hayatını geride bırakıp seyahat etmeye başlayan ve bu seyahat tecrübelerini en ince detayına kadar bizlere sunan çok değerli bir isim

Aldığı ziyaretçi sayısı tüm bu tecrübe aktarımını ne denli kaliteli yaptığının direkt somut bir kanıtı diye düşünüyorum.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Yoldaolmak

En İyi Bloglar YoldaOlmak

Tahmini Aylık Trafik: 400k+
Alexa TR Sıralaması: 3200
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: NewsMag
Hosting: Turhost


#Hizliadam.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer değerli isim ise Hızlı Adam.

Blogunda satış stratejileri, pazarlama ve iletişim üzerine gerçek anlamda eşi benzeri olmayan kalitede hipnotik içeriker sunması, blogunu Türkiye’de satış / pazarlama ile uğraşan nerede ise herkesin en az bir kere ziyaret ettiği benzersiz bir kaynak haline getiriyor.

Kendisini Türkiye’nin online pazarlama anlamında çok büyük bir büyüme potansiyeli olan isimlerden biri olarak görüyorum. Keza bunu başaracağına da adım gibi eminim.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - HızlıAdam

En İyi Bloglar HızlıAdam

Tahmini Aylık Trafik: 200k+
Alexa TR Sıralaması: 4600
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Canvas
Hosting: Turhost


#Oguzveliyavas.com: En iyi blog siteleri listemde yer vermek istediğim bir diğer blog ise Türkiye’nin en iyi kişisel blogları arasında yer alan Oğuz Veli Yavaş’ın kişisel blogu.

Kendisinin uzmanlığı sosyal medya. Keza bir çok firmaya’da sosyal medya danışmanı olarak hizmet veriyor. Tabii aynı zamanda sosyal medya tecrübesini en ince ayrıntısına kadar da kendi blogunda anlatıyor.

İşinin tam anlamıyla hakkını veren özel isimlerden biri olan Oğuz’un neden en iyi bloglar arasında yer aldığı ise blogunu ziyaret ettikten sonra daha iyi anlayacaksınızdır.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Oğuzveliyavaş

En İyi Bloglar OğuzVeliYavaş

Tahmini Aylık Trafik: 70k+
Alexa TR Sıralaması: 6800
Tahmini Aylık Kazanç: 500 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: MoneyFlow
Hosting: Alastyr


#Uplifers.com: En iyi blog siteleri listesinde yer vermek istediğim bir diğer özel platform ise Uplifers.

Kendilerini wellness platformu olarak tanıtan Uplifers, Türkiye’de sağlıklı ve kaliteli yaşamı eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen bir platfrom / blog / site. Kullanıcılarına künye kısmında rehber niteliğinde içerik sunma sözü vermişler ki bunu da fazlası ile başarmışlar.

Uplifers bir blogdan çok daha ötesi. Türkiye’de nadir blog örnekleri arasında yer alan Uplifers ulaştığı yüzbinlerce kişi ile sadece popüler bloglar arasında değil, Türkiye’nin en iyi platfromlarından bir tanesi.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Uplifers

En İyi Bloglar Uplifers

Tahmini Aylık Trafik: 600k+
Alexa TR Sıralaması: 2400
Tahmini Aylık Kazanç: 2500 TL+
Altyapı:
Tema: 
Hosting: –


#Yesilist.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog örneği ise yine Türkiye için oldukça değerli bir platform olan Yesilist.

Yesilist aslında bir sürdürülebilir yaşam plaftormu. Başlangıçta sadece temiz ve çevre dostu firmaları listelemek amaçlı kurulmuş bu platform, gelen talepler doğrultusunda en son bu halini almış. İyi ki de almış.

Şimdi ise sürdürülebilir yaşam adına sadece Türkiye’nin en iyi blogları arasında değil, en iyi siteleri arasında, takip edilesi bir blog.

En iyi bloglar - en popüler bloglar - Yesilist.com

En İyi Bloglar Yeşilist

Tahmini Aylık Trafik: 150k+
Alexa TR Sıralaması: 11000
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Bzine
Hosting: GreenGeeks


#Mutfaksirlari.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer önemli blog ise, Türkiye’nin en iyi yemek blogları arasında başı çeken bir isim olan Mutfak Sırları.

Ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin sadece en büyük yemek blogları arasında değil, aynı zamanda en büyük blogları hatta siteleri içinde de yer alan Mutfak Sırları tam 9 yıldır bu sektörün içerisinde.

Tabii 9 yıl internet sektörüne göre muazzam uzun bir süre ve dolayısı ile de böyle bir sürenin Mutfak Sırları’nın domain otoritesini etkisi büyük olmuş.

Oldukça yüksek seviyelerde olan domain otoritesi de yazdığı içeriklerin genellikle google’da üst sıralarda çıkmasına etki eden en önemli faktörlerden biri olmuş.

Tabii bu noktalara gelmesinde ve en iyi bloglar arasında üst sıraları zorlamasında en büyük etken ise hitap ettiği kitleye değer katan, muazzam kaliteli içerikler üretmesinin payı çok büyük. Gerçekten başarısı ile göz dolduran bir blog.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Mutfak Sırları

En İyi Bloglar Mutfak Sırları

Tahmini Aylık Trafik: 1M+
Alexa TR Sıralaması: 3200
Tahmini Aylık Kazanç: 5000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Zenko
Hosting: –


#Kevserinmutfagi.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim, yine Türkiye’nin en iyi yemek blogları arasında yer alan bir diğer isim ise Kevserin Mutfağı.

8 yıldan uzun bir süredir bu işin içerisinde olan bir yemek blogu bugün hala yayım hayatına hiç hız kesmeden, en güncel hali ile devam ediyorsa ve bu denli geniş kitlelere ulaşıyorsa neden en iyi bloglar arasında olduğu ve ne denli kaliteli üretimler yaptığı tartışmasız ortadadır. Keza alttaki istatistikler de bunu destekler nitelikte.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Kevserin Mutfağı

En İyi Bloglar KevserinMutfağı

Tahmini Aylık Trafik: 500k+
Alexa TR Sıralaması: 6300
Tahmini Aylık Kazanç: 2000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Foodica
Hosting: Turhost


#Yemekkulubum.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer interaktif blog ise yemek kulübüm.

Sloganları kolay yemek tarifleri olan bu blog başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İçerikleri sadece tek taraflı olarak uzamanlar tarafından oluşturulmuyor,

Aynı zamanda interaktif, etkilişime açık bir sistemleri de var. Sitede üye hesabı oluşturan kişiler kendi duvarlarında blog yazıları yazabiliyor.

En İyi Bloglar - Yemek Kulubüm

En İyi Bloglar Yemek Kulubüm

Tahmini Aylık Trafik: 200k+
Alexa TR Sıralaması: 12000
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Özel
Hosting: Turhost


#Sebibebi.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer blog ise, Türkiye’nin en iyi kozmetik blogları arasında yer alan bir isim Sebi Bebi.

Kendisinin yotube odaklı bir çalışma modeline sahip olsa da aynı zamanda blogu da mevcut ve sosyal platformlar da böylesine bir başarıyı yakalamış bir kişinin ( ki Türkiye’nin en çok takipçisi olan makyaj kanalına sahiptir kendisi ) blogunuda en iyi bloglar arasında göstermek yanlış olmayacaktır.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - SebiBebi

En İyi Bloglar Sebibebi

Tahmini Aylık Trafik: 60k+
Alexa TR Sıralaması: 29000
Tahmini Aylık Kazanç: 500 TL+
Altyapı: Blogger
Tema:
Hosting: Google


#Merveozkaynak.com: En iyi bloglar arasında yer vermek istediğim bir başka isim ise, yine Türkiye’nin en büyük makyaj blogları arasında yer alan bir isim olan Merve Özkaynak.

Merve Özkaynak abone sayısı ile 2. en büyük yerli youtube makyaj kanalının sahibi. Kendisinin diğer sosyal medya platformlarında da en az youtube kanalında olduğu kadar takipçi sayısı var.

Aynı zamanda kendisi profesyonel olarak blog da yazıyor. Böylesine muazzam büyüklükteki kitlelere hitap eden merveozkaynak.com kesinlikle en iyi blogları arasında yer alması gereken bir diğer isim.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - Merve Özkaynak

En İyi Bloglar MerveÖzkaynak

Tahmini Aylık Trafik: 60k+
Alexa TR Sıralaması: 28000
Tahmini Aylık Kazanç: 500 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Braxton
Hosting: Linode


#Bilgiustam.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğim bir diğer isim ise, kesinlikle Türkiye’nin en popüler blogları arasında ilk sırada yer alan diyebileceğimiz bir isim olan Bilgi Ustam.

En çok okunan bloglar arasında açık ara en üst sıralarda yer alan çok yazarlı bir siteme sahip olan ve nerede ise aklınıza gelebilecek her konuda üretimler yapan devasa bir platform.

En İyi Bloglar - En Popüler Bloglar - BilgiUstam

En İyi Bloglar BilgiUstam

Tahmini Aylık Trafik: 5M+
Alexa TR Sıralaması: 200
Tahmini Aylık Kazanç: 20.000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Spike
Hosting: Hetzner


#Wpmavi.com: En iyi bloglar listesinde son olarak yer vermek istediğim şu an okuduğunuz blog, wpmavi.

Eğer ilk defa en popüler bloglar listesi ile bu blogu ziyaret ediyorsanız, blogumda wordpress, blog ipuçları ve SEO adına bir çok faydalı olduğunu düşündüğüm ve büyük emekler ile derlediğim yazılarımı bulabilirsiniz.

Tabii Blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek, sadece bir blog açmak ile sınırlı kalmaz aynı zamanda başarı adına arkasından gelen adımlar için de blogumda geniş çerçevede rehber niteliğinde yazılar bulabilirsiniz.

Blogumu daha önce ziyaret edenler de zaten blogum hakkında eminim ki bilgi sahibidir.

En iyi bloglar - en popüler bloglar - wpmavi

En İyi Bloglar WPMAVI

Tahmini Aylık Trafik: 150k+
Alexa TR Sıralaması: 1200
Tahmini Aylık Kazanç: 1000 TL+
Altyapı: WordPress
Tema: Flyingnews
Hosting: Turhost


Umarım En İyi Bloglar: 25+ En İyi Blog Siteleri | Ünlü Bloggerlar | Hitler başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

En İyi Bloglar: 25+ En İyi Blog Siteleri | Ünlü Bloggerlar | Hitler” ile ilgili yorumlar;

 1. Burcu dedi ki:

  Sevgili Burak,

  Türkiye’de WordPress ten blog açmaya adsense’ten temalara kadar yazdığın tüm aydınlatıcı yazılar ile bir çok kişiye ışık oldun. Anlatım dilin oldukça sade ve güzel. Her noktada bana bu işe nereden başlamalıyım diye soranlara senin siteni direkt söylüyorum. Bir gün Muğla’ya gelirsen tanışmak isteriz. Yazılarının devamını bekliyoruz. Emeğine sağlık.

 2. Gezi Blogları dedi ki:

  Gerçekten yararlandığım bir yazı oldu. Teşekkürler.

 3. Semih dedi ki:

  Ürün tanıtım sitelerini ne iyi blok sitesi diye koymuşsun? Çok değerli başka paylaşımların var ama bu yazı anlamsız olmuş!

 4. Metin dedi ki:

  Bu blog işlerine burayı okumadan başladığım için çok pişmanım. Teşekkürler paylaşım için

 5. Ares dedi ki:

  Burak seni tek geçerim, googledaki arama sonuclarimin %75’i senin iceriklerine yonlendiren sonuclar veriyor hangi sirada olursa olsun ilk senin icerigini okuyorum, MarkaBlog kapsaminda az bulunur bir siten var.

 6. Bahadır Bütün dedi ki:

  Emek verip çok güzel ve düzenli bir şekilde açıklamışsın her şeyi. Kendimi geliştirmek istediğim bir konu, malum İnternet çağına geçtik ve bu ortama ayak uydurmamız gerekiyor. Bir blog sitesi oluşturarak başlamak istiyorum. Tavsiyelerin ve açıklamaların için teşekkürler.

 7. Eylos dedi ki:

  Merhaba,
  ilk srada yer alan patliyo.com sitesi sanırım patlamış. Siteye erişim yok. Aslında blog açmaktan ziyade blogun sürdürülebilir bir alt yapı, yazar ya da bir ekibe sahip olması daha önemli.

 8. We are the Hippies dedi ki:

  Merhaba,

  Komşuculuğa bize de bekleriz :) Yazılarınızdan epeyce faydalandık, paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.

 9. Rhya dedi ki:

  1000 lira çok az değil mi? o kadar az paraya kim yapar ki

 10. Resul Öztaş dedi ki:

  Umarım bir gün bende o listeye girmiş olurum :)

 11. Mehmet Ortaç dedi ki:

  Çok başarılı bir liste. Ellerinize ve emeğinize sağlık. Hepsi tek tek takip edilesi bloglar. Umarım bu listeye girmek nasip olur :-)

 12. dede dedi ki:

  çok başarili bir yazi dizisi olmuş ve bilgilendirici teşekürler

 13. Eren dedi ki:

  Teşekkürler yeni blogumu sizin ışığınız ve bilgi birikiminiz sayesinde oluşturdum. Yazılarınız bana yön verdi ve yolumu aydınlattı…

 14. yusuf dedi ki:

  Burak kardeşim ben blog açalı bir hafta oldu olmadı ilk blogumu da tanıtım tarzı birşey yaptım yazılarımı yazmaya devam edecem ben burayı fikirlerimi düşüncelerimi felanlarımı filanlarımı yazmak için kullanmak istiyorum kullanırkende başka insanlarında okuyup benim baktığım penceremi görmelerini istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim kitlelere nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim (bu arada yeni olduğumdan bilmediğim çok şeyvar sizin sayfanızdan öğrenebilirim sanırım) teşekkürler :)

 15. Kenan dedi ki:

  burak bey kendimize ait blog u nasıl açabilirim yardımlarınızı bekliyorum

  1. Burak Oran dedi ki:

   blog nasıl açılır yazımı takip ederek açabilrisiniz hocam.

 16. Bedirhan dedi ki:

  Hocam Blog Hocam neden yok ?

 17. sevda dedi ki:

  bir dukkan acmak ıstesen kırası depozıtı rafı vıtrını masrafı elemanı elektrıgı kırası falan dunya para aslını sorarsanız o aylık yatıdıgımız parayı ınternet dunyasında harcasan cok cok daha ıyı sonuclar alınabılır

 18. Akif dedi ki:

  Hocam Alexa artık pek önemi kalmadı diyorlar gerçek mk?

 19. semih gündüz dedi ki:

  burak bey kendimize ait blog u nasıl açabilirim yardımlarınızı bekliyorum

  1. Burak Oran dedi ki:

   Blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek açabilirsiniz.

 20. Mehmet Ümit Ergenoğlu dedi ki:

  Gerçekten güzel bir liste olmuş. İşini profesyonel olarak yapan Burak’tan mükemmel bir liste… Tebrikler. Umarım, listeye mehmetergenoglu.com da bir gün dahil olabilir.

 21. Nazj dedi ki:

  Merhaba.Yorumları okudum ve yorum yapmadan duramadım açıkçası.Kendi blogum için son 10 gündür gezmediğim blog kalmadı.Bir blog var elimde 2007 den kalma onu güncellemenin vakti gelmişti.Yazılarımı ve hayata bakışımı paylaşmak niyetindeyim ve kazanç için yapmayacağım.Açıkçası her iş kazanç için yapılsaydı bazı mesleklerin değerini biçemezdik bile.Meşhur olmak,tanınmak yada bu yoldan para kazanmak isteyenler için ajanslar var.Her neyse en iyi bloglar listesi iyi bir paylaşım benimde ufkumu açtı.Teşekkürler..Canım n isterse beklentisiz paylaşmak fikrindeyim :) Umarım bir gün yolunuz düşer ..

 22. Zafer dedi ki:

  ibrahim adlı arkadaş Günlük 5k hit ile wpmavi.com dan 1k üzeri kazanman imkansız gibi bir şey. demiş.

  Yüksek kazanç için hitin azlığı yada çokluğu önemli değildir. önemli olan eldeki hitin iyi değerlendirilmesidir. kazanç aracı olarak sadece adsensi düşünüp yanılıyorsunuz. satış ortaklığı sponsorluk hedef kitleye uygun firmalarla reklam anlaşmaları vb. gibi kanallarla 5k hite değil 1k, 10k bile kazanabilirsiniz. buna imkansız diyenler kusura bakmasın da bu işlerden anlamayan kişilerdir.

  ki wpmavinin kazancı hakkında blog sahibinin yalan söylemek için hiçnir sebebi yok. potansiyelini değerlendirecek ticari zekaya sahip olmayanlara bakıp da genelleme yapmayın

  1. Burak Oran dedi ki:

   Zafer olayı çok güzel özetlemişsin. Ben cevap yazıcaktım da arkadaşa değmeyeceğini düşünüp, zaman harcamamıştım. Benim yerime sen yazmışsın. Çok teşekkürler.

 23. ibrahim dedi ki:

  Günlük 5k hit ile wpmavi.com dan 1k üzeri kazanman imkansız gibi bir şey.

 24. Deniz dedi ki:

  Burak Bey Blogunuza Yine güzel bir çalışma eklemişsiniz yazılarınızı beğenerek okuyorum sıkı takipçinizim. Umarım Bende Eğitim Blogumda Bu Yerlere Gelirim

 25. Özhan dedi ki:

  İnsanların başarılı hikayelerini görmek gurur vericisi olsa gerek. Her ne yaparsanız yapın önce vazgeçmeyin. Mutlaka sonucunu alırsınız…

 26. Taner dedi ki:

  Burak bey merhaba
  Son dönemde çok fazla yazınızdan faydalandım öncelikle faydalı paylaşımlar için teşekkür ederim.
  Bu yazınızda da bize ilham olacak kaynaklar göstermişsiniz özellikle yeni başlayan bloggerlara çok yararlı olacaktır.
  Tekrar teşekkürler.

 27. Teknoloji dedi ki:

  Merhaba Burak Bey,

  Burada reklam gibi olmasın diye websitemi, belirtilen alana yazdım. O sitenin kurucusu ve tek başına yazarıyım.

  Amacım blog gibi başlamaktı ama sonra Facebook’ta organik olarak bir anda büyüdüm. Kazanç olaylarını bilemediğim için ve amacım da o olmadığı için belirtilen rakamlara göre hiç kazanmıyor sınıfındayım. Tek sevindiğim şey, Google’da aratıldığında bir çok yazımın üstlerde çıkması ve takipçilerin gün geçtikçe artması.

  Google sıralamaları da siz ve sizin gibi kişilerin SEO yazılarını okuyarak oldu. Bunun için çok sağolun. En az %20 kazanç artırma yazınız ise benim ilk kazancımı sağlamış oldu. Bunun için de size özel teşekkür ederim.

  Sitemi inceleyip, yer verirseniz veya mail adresime değerli önerilerinizi atarsanız çok sevinirim. Bana mail atan herkese dönmeye çalışıyorum. Ben de yardım isteyip araştırıp ilgili kişilere mesaj attığımda, geri dönüş alamadım. Açıkçası bu duruma çok üzülüyorum. Şuan bu sayfada sizin geri dönüşler yaptığınızı gördüm. Umarım bana da yaparsınız.

  İyi çalışmalar dilerim.

 28. Hızlı Adam dedi ki:

  Selam Burak,

  Bu makalene yorum yazdığımı zannediyordum ama yazmamışım. Şu aralar sıkça ertelediğim görev listemde kalmış kusura bakma :)

  En iyiler listesinde HızlıAdam’a da yer vermen beni mutlu etti. Listedeki blogların birçoğunu biliyorum. Hepsi de burada olmayı hak ediyor.

  Başarıların daim olsun,

  İyi bloglar

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bak ben de yorumunu sabah onayladım. Cevap yazacaktım şimdi aklıma geldi :) Oluyo böyle şeyler abi. Hiç önemli değil. Teşekkür ederim yorumun için :)

 29. Veysel dedi ki:

  Gerçekten tebrik ederim. Bende aylar önce senin yazılarını okuyarak site açmıştım(WordPress ve blog hakkında sıfır bilgim vardı). Aylık arama hacmi şuan 3k ve giderek artıyor. Eğer aranma hacmi 200k olursa bu listede yer almak isterim. İşinde iyisin gerçekten. Bunlar övgü değil gerçekler. Web sitesi açma ve seo konuların olsun hepsini okudum. Bu işi yapmak isteyen arkadaşların seni okumasını isterim gerçekten.

 30. Gökalp Aksu dedi ki:

  Çok başarılı işler yapıp, çok ciddi emekler harcıyorsun. Bende şuan bir blog açma üzerinde çalışıyorum her adımını senin yazdıklarını takip ederek yapıyorum. Emeğine sağlık dostum

 31. Gezilecek Yerler dedi ki:

  Bakarsınız bir gün bizde bu listede oluruz :)

 32. Ferdi Yücel dedi ki:

  Burak kardeşim beni hasta ediyorsun! Senin konu hazırlığı için yaptığın araştırma ve emek tartışılmaz mükemmel oluyor.
  Bu listeye bizide eklediğin için teşekkür ederim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ferdi bey sizin de blogunuz bence Türiye’nin en iyi blogları arasında. Hem aldığı trafik, hem kazanç açısından bu şekilde değerlendirmek hiç yanlış olmaz. Eminim çok daha iyi noktalara da gelecektir. Yorumunuz ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

 33. Muzaffer Çevik dedi ki:

  En iyi blog en fazla 5000 tl kazanıyorsa. “Blogtan para kazanmanın yolları gibi” yer alan yazılara itibar etmemek gerekir. Demekki blog yazarak para kazanılmıyor. Daha doğrusu para kazanmak için blog yazılmaz, blog yazmanın daha kutsal bir amacı vardır. Bu yüzden bir çok blogger parayı kazanamayınca bloguna el sürmüyor. Bu yüzden Türkiye blog çöplüğüne dönüşmüş bir vaziyettedir.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam bunlar sadece adsense gelirleri baz alınmış rakamlar. Blgolar sadece adsense üzerinden para kazanmıyor ki. Adsense yanında onlarca gelir elde etme noktası var. Ve para kazanmak için de blog yazılabilir. Blog yazmanın motive etme noktası insandan insana değişir.

 34. Cengiz dedi ki:

  Burak hocam listedeki çoğu bloğu ilk kez gördüm her zamanki gibi süper derlenmiş. Emeğine sağlık.

 35. dilek dedi ki:

  Sevgili Burak En iyi Bloglar seçimlerini çok beğendim ama eksik buldum. Bence burada hak ettiği için olması gereken bir kaç Blog yok ya da senin için öyle değil saygı duyarım. Bu güzel Siteleri severek ve beğenerek takip ediyorum teşekürer bilgiler için

 36. Aile dedi ki:

  Faydalı bir paylaşım . Teşekkürler

 37. Ahmet dedi ki:

  Fevkalade bir liste olmuş. Yine muazzam emek harcanmış. Eline sağlık Burak.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Ahmet. Beğenmene sevindim. Zaman ayırıpta yorum yaptığın için ayrıca teşekkür ederim hocam.

 38. Gökhan dedi ki:

  Öncelikle böyle kaliteli bloglar ile bizleri tanıştırdığınız için teşekkür ederim. Buradaki bazı blogları biliyorum. Bilmediklerimi de sayenizde tanımış oldum. Hepsi alanında gerçekten kaliteli bloglar. Güzel derleme için elinize sağlık. Teşekkür ederim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun için teşekkürler Gökhan. Evet, ben de kesinlikle kaliteli olduklarını düşündüğüm bloglardan bir en iyi bloglar listesi oluşturdum. Beğendiğin, yorumun ile yazıya katkı sağladığın ve güzel sözlerin için teşekkürler.

 39. Feyza Kara dedi ki:

  Mühendislik öğrencisi olarak gözlerim MalzemeBilimi.Net’i aradı.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ben de sizin sayenizde ilk defa şu an haberdar oldum bu siteden. İnceleyip, duruma göre en iyi bloglar listesine ekleyip eklememe kararı alacağım hocam. Teşekkürler katkınız için.

 40. Fatih Adalan dedi ki:

  Burak Bey, bence sizin bloğunuz daha faydalı o saydıklarınızdan. Çünkü tabi herkesin yararlandığı konu farklıdır ama bana göre sizin blogunuzdaki konular daha güncel konular, herkes tarafından takip edilen konular.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Övgünüz için teşekkür ederim hocam ama siz kendiniz de demişsiniz aslında. Bu blogların hepsi farklı kategoride. Hitap ettiği kitleler farklı. Benim wordpress üzerine yazdığım konular sizin için çok değerli olabilirken, ilgi alanı gezi/seyahat olan birisi için hiç bir şey ifade etmeyebilir ve hiç bir değeri olmayabilir. Dolayısı ile mümkün oldukça bu en iyi bloglar listesini bir çok kategoriden blogları bir araya getirerek oluşturmaya çalıştım. Güzel sözleriniz için tekrar teşekkürler.

 41. Fatih Adalan dedi ki:

  Ne garip. Ben de Deniz Bey gibi Türkiye’nin en iyi bloglarını ilk defa görüyorum.

 42. Erdinç dedi ki:

  Az çok seo bilen biri Alexa sıralamasının değersiz olduğunu bilir. Bu yuzden senden baska kimse Alexa değerlerine önem vermiyor galiba burak Alexa yı bi burada görüyorum çünkü ?

  Bu arada bizi koymayı unutmuşsun

  Engelli.blog olarak kişisel olmasada toplumsal bir blog sitemiz var. Ayrica .blog uzantısı ile yayın yapan ilk blog sitesiyiz Belkide

  Aylik Trafik 90 Bin Ort Aylık Kazanç 190 TL Turhost ile Newspaper temasini kullaniyoruz.

 43. Sağlık Uzmanları dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş. Bloglar gerçekten kaliteli bloglar. Umarız biz de bir gün bu bloglar arasında yerimizi alırız :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Evet, kesinlikle kaliteli, insana değer katan bloglar hepsi. Yorumunuz için teşekkürler. Umarım siz de istediğiniz başarı noktalarına ulaşırsınız.

 44. semi dedi ki:

  Hepsi başarılı bloglar. Sizi de tebrik etmek lazım:)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler hocam.

 45. Kemal dedi ki:

  Eline sağlık Burak, güzel bir liste oldu. Hemen hepsi zaman zaman oluduğumuz siteler. Blog, Site, Portal olarak biraz karma liste olduğunu söyleyeyim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok teşekkürler Kemal hocam. Evet biraz karma bir liste oldu. Dediğiniz gibi aslında liste sadece bloglardan oluşmuyor. Blog tarzı içerik üretimi yapan sitelerden oluşuyor desek belki tanımı biraz daha oturtmuş oluruz. Ancak amaç Türkiye’ye değer katan bu siteleri bir arada toplamaktı bunu da blog adı altında yaptım ( SEO amaçlı ). Siz de gelip bu yazıyı yorumunuz ile güçlendirdiğiniz için ve bunu da övgü dolu sözlerle yaptığınız için ayrıca teşekkür ederim.

 46. Deniz dedi ki:

  Türkiye’nin en iyi blogları arasında olmak mutluluk verici. Böyle güzel bir liste hazırladığın ve bizleri de daha öncecen haberdar olmadığımız bu güzel blogların varlıkları hakkında haberdar ettiğin için teşekkürler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Deniz. Sen de en iyi bloglar listesinde olmayı gösterdiğin çalışma azminle her zaman hak eden birisin diye düşünüyorum. Bloguna biraz olsun listemde yer vermek ile katkıda bulunabildiysem ne mutlu bana. Yorumun ve güzel sözlerin için ayrıca teşekkür ederim.

 47. Ahmet dedi ki:

  Burak Bey Merhaba,

  Yine çok güzel bir yazı yayınlamışsınız tebrikler.
  Fakat şu konu beni gerçekten düşündürüyor.
  Aylık 1,5 milyon ziyaretçi ile ben sizin 500 bin den kazanılır dediğiniz rakamları kazanamıyorum. Bu söylediğiniz rakamlar 2017 yılı için geçer rakamlar mı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam yazımda da dediğim gibi, bu rakamlar ortalamadır. Adsense gelirleri kategoriden kategoriye değişiklik gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir