En İyi Makyaj Blogları Listesi: 5+ En İyi Kozmetik Blogları | Hitler

Blog

Türkiye’nin en iyi makyaj blogları hangileri ? Siz de bir makyaj blogu açmak istiyor ve bu işin başarı adına hangi noktalara gelebileceğini görmek için  fenomen kozmetik blogları örnekleri mi görmek istiyorsunuz ?

Ya da daha önce belki de hiç adını duymadığınız ancak en iyi makyaj bloglaru arasında yer alan blogları mı tanımak istiyorsunuz ?

İşte size Türkiye’nin en makyaj blogları listesi;

En İyi Kozmetik Blogları Listesi ( Ön Söz )

Listede yer alan makyaj blogları dışında aslında Türkiye’de onlarca hatta yüzlerce makyaj blogu mevcut ve bir çoğu bloglarını ücretsiz bir platfrom olan blogger üzerinden açmış durumda.

Kadınlar daha çok blog açma konusunda ücretsiz bir platform olan blogger’ı tercih ediyor. Ancak tabii ki ücretsiz bir platform olmasının getirdiği dezavantajlar da var.

Tabii aynı zamanda en iyi kozmetik blogları listesinde wordpress alt yapısını tercih etmiş makyaj blogları da göreceksiniz.

Bu tamamı ile tercih meselesi, ancak listede wordpress tercih etmiş makyaj bloglarının blogger bloglarına göre bir tık daha başarılı olduğunu göreceksiniz.

Ben şahsi olarak her zaman herkese wordpress alt yapısını öneriyorum. Keza Türkiye’nin en iyi gezi blogları ve en iyi kişisel blogları listelerinde de en fenomen blogların %99’unun wordpress kullandığını göreceksiniz.

Peki neden wordpress ?

İşte bu sorunun cevabını detaylı olarak wordpress mi blogger mı ? başlıklı yazımdan bulabilir siniz.

#Ayrıca ilgi alanlarınıza sadece kişisel bloglar girmiyor ise, aynı zamanda kişisel bloglar – yemek bloglarıgezi blogları ve hatta en iyilerin bir arada bulunduğu en iyi bloglar yazımı inceleyebilirsiniz.

Peki Ya Siz ? Hala Bir Blogunuz Yok Mu ?

#Eğer siz de bir blog açmak istiyorsanız ve bu işlere 0’dan nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

#Blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek, aşağıda listelediğim bazı kozmetik blogları sahipleri gibi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan, kolaylıkla siz de blogunuzu açabilirsiniz.

#İnanın bana blog açmak düşündüğünüzden çok çok daha kolay. Bunu ben yapıyorsam, aşağıda listelediğim tüm makyaj blog sahipleri yapabiliyorsa, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz !

En İyi Makyaj Blogları Listesi

#Sebibebi.com: Sebile Ölmez abone sayısı ile yerli en büyük ve en popüler youtube makyaj kanalının sahibi.

Kendisinin yotube odaklı bir çalışma modeline sahip olsa da aynı zamanda blogu da mevcut ve sosyal platformlar da böylesine bir başarıyı yakalamış bir kişinin blogunuda en iyi makyaj blogları arasında göstermek yanlış olmayacaktır.

en iyi bloglar - en iyi makyaj blogları - sebibebi

Sebile Ölmez

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60k+
Alexa TR Sıralaması:
 29000
Takipçi Sayısı: 700k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: Google
Altyapı: Blogger


#Merveozkaynak.com: Merve Özkaynak abone sayısı ile 2. en büyük yerli youtube makyaj kanalının sahibi.

Kendisinin diğer sosyal medya platformlarında da en az youtube kanalında olduğu kadar takipçi sayısı var.

Aynı zamanda kendisi profesyonel olarak blog da yazıyor. Böylesine muazzam büyüklükteki kitlelere hitap eden merveozkaynak.com kesinlikle en iyi makyaj blogları arasında yer alması gereken bir diğer makyaj blogu.

En iyi bloglar - en iyi makyaj blogları - merveozkaynak

Merve Özkaynak

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60k+
Alexa TR Sıralaması:
 28000
Takipçi Sayısı: 1 Milyon
Domain Yaşı: 1
Hosting: Linode
Altyapı: WordPress
Tema: Braxton


#Makyajcantam.org: En iyi makyaj blogları listemde yer vermek istediğim diğer bir makyaj blogu ise Makyaj Çantam.

7 yıldır makyaj blogu yazan bu değerli blogger hem takipçi sayısı ile hem de aldığı trafik ile neden en iyi makyaj blogları arasında olduğunu fazlası ile kanıtlıyor.

Makyaj Çantam

Makyaj Çantam

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 35k+
Alexa TR Sıralaması:
 –
Takipçi Sayısı: 300k+
Domain Yaşı: 7
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

 


#Gorkemkarman.com: Yine muazzam bir kitleye sahip bir diğer makyaj blogu ise Görkem Karman

4 Yıldır bu işi yapan ve yarım milyon kişiden fazlasının takibinde olan böylesine popüler bir kozmetik blogunu en iyi makyaj blogları arasında göstermemek mümkün değil.

Bu denli fenomen olmayı başarması bu kişinin ne kadar kaliteli bir iş yaptığının direkt bir göstergesi diye düşünüyorum.

Görkem Karman

Görkem Karman

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50k+
Alexa TR Sıralaması:
 –
Takipçi Sayısı: 500k+
Domain Yaşı: 4
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

 


#Mamontenka.comEn iyi kozmetik blogları listesinde yer vermek istediğim bir diğer en popüler makyaj / kozmetik blogu ise Mamontenka.

Nerede ise 6 yıldır kozmetik blogu olarak yayımda olan ve Türkiye’nin en köklü ve en eski kozmetik blogları arasında yer alan ve binlerce aktif takipçisi olan Mamontenka’yı en iyi makyaj blogları arasında göstermemek mümkün değil.

En İyi Kozmatik Blogları - Mamontenka

Mamontenka

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50k+
Alexa TR Sıralaması:
 40k+
Takipçi Sayısı: 35k+
Domain Yaşı: 6
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

 


#Ecegucel.blogspot.com.tr: En iyi makyaj blogları arasında yer alan bir diğer makyaj blogu ise 3 yılı aşkın süredir yayımda olan ve binlerce kişi tarafından takip edilen Eceguncel.

Binlerce kişi tarafından okunması ve takip edilmesi yaptığı işin başarısının ve neden en iyi maktaj blogları arasında yer aldığının direkt bir göstergesi diye düşünüyorum.

En İyi Makyaj Blogları - Ece Güçel

Ece Güçel

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 25k+
Alexa TR Sıralaması:
 80k+
Takipçi Sayısı: 30k+
Domain Yaşı: 3
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

 


#Ojemrujumrimelim.com: En iyi makyaj blogları listesinde yer vermek istediğim bir diğer kozmetik blogu ise popüleritesi ciddi anlamda yüksek olan Ojem – Rujum – Rimelim.

100.000+ Üzeri bir takipçi kitlesine sahip, 6 yıldır bu işin içinde olan ve güncelliğini sürekli koruyan, yaptığı işin kalitesini takipçi kitlesinden çok kolay anlayabileceğimiz en kaliteli kozmetik blogları arasında kesinlikle her zaman yer alacağını inandığım bir diğer makyaj blogu.

En İyi Makyaj Blogları - Ojemrujumrimelim

Ojemrujumrimelim

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150k+
Alexa TR Sıralaması:
 19k
Takipçi Sayısı: 100k+
Domain Yaşı: 6
Hosting: Netinternet
Altyapı: Wordpress
Tema: Redwood

 


Umarım En İyi Makyaj Blogları Listesi: 5+ En İyi Kozmetik Blogları | Hitler başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

En İyi Makyaj Blogları Listesi: 5+ En İyi Kozmetik Blogları | Hitler” ile ilgili yorum;

  1. Ahmet dedi ki:

    Burak bey bunlar youtube’dan para kazanıyor gibi yoksa sitelerinden para kazanma durumu alexa rakamlarına bakınca çok az gibi. Yotube abone sayısını site ziyaretlerine yansıtmama sebebi ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir