wpmavi'de hayata geçen değişiklikler - duyurular

Yardımınıza İhtiyacım Var! ( WPMAVI Takipçileri ) ( 11.10.18 )

Merhaba WPMAVI takipçileri, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Gördüğüm kadarı ile yazılarımı takip ederek ve anlattıklarımı uygulayarak belirli bir başarı yakalamış bir çok blog yazarı var. Doğrudan başarılarına katkı sağladığım yüzlerce, dolaylı olarak katkı sağladığım binlerce blog ve site sahibi olduğunu biliyorum.

Hatta en uç örneklerden birisi de mesela en son yayımladığım proje olan tek bir makale yazarak para kazanma yazımla bile blogçuluk kariyerine yeni adım atmış, yeni adım atmasına rağmen anlattıklarımı harfiyet uygulayıp başarı yakalamış bir çok yeni blog yazarı olduğuna şahit oluyorum. Hatta bu yeni blogçulardan 3. ayında blogundan aylık olarak adsense reklamlarından 500 lira kazanan bile var.

Sizden ricam ise şu; bugünlerde yeni bir proje başlatmak istioyurm. WPMAVI’de bugüne kadar blogumu takip edip, başarıyı yakalamış blogları – siteleri listelemek istiyorum.

Bu vesile ile de hem sizin sitenize sağlam ve ücretsiz bir şekilde backlink kazandırmış  oluruz ( ki wpmavi’de hiç bir zaman tanıtım yazısı yayımlanmamış, domain otoritesi oldukça yüksek bir sitedir. ) hem de bu işlere yeni başlayacak blogçulara bir ilham kaynağı olmuş olursunuz.

Eğer siz de bu projeye katılmak ve bana yardımcı olmak isterseniz, lütfen wpmavi iletişim sayfasından bana site isminiz ile birlikte size başarınızda ne gibi katkılar sağladımı özetleyen bir mesaj  iletin.

Sitenize ve başarınıza biraz da olsa bir katkım olduysa bunu yaptığım katkıların bir geri dönüşü olarak düşünüp, bana bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir kalırım.

Bu projede yer aldığınızda wpmavi’de başarıyı yakalamış blog yazarları diye bir sayfa oluşturacağım ( İsminiz, site isminiz ve başarınıza nasıl katkı sağladığımı özetleyen içeriğiniz şeklinde ) Ki bu sayfa düşünüdüğüm bir kaç keliemde de organik sıralamalarda en üst sıralarda yer alacaktır. Ayrıca bir çok yazımdan da bu yazıma link çıkışı yapacağım ve sitenize sadece backlink değil ayrıca devamlı olarak referal trafik de kazandırmış olacağız.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Esenle kalmanız dileği ile!

WPMAVI ve Şahsım Hakkında Yapılmaya Çalışılan Karalama (08.03.2018)

Dün akşam saatlerinde ( 07.03.2018 ) tarafıma bir mail geldi. Mail içeriğinde aynen şu ifadeler yer alıyordu;

“Almanca sitelerle bir alip veremediginiz mi vardi? Yoksa hostingi Türk firmasinda oldugu icin bulmasi kolay oldugundan mi bizim sitemiz üzerinde anormal hareketler yapmaya calistiniz?

Hemde acik isim vererek. Sonucta bunu Almanca bir sitede yapiyorum adamin ne isi olur Türkiye´deki biriyle felan diye mi düsündünüz?

Ne gerek var bunlara, kimi yada neyi tatmin ediyorsunuz? Herhangi bir insan evladi bundan ekmek yiyiyor olabilir diye düsünmüyor musunuz?”

Ve bunlara ek olarak da kişi gönderdiği mailde site adresini ve bir de ekran görünütüsü göndermiş. Ekran görüntüsü ise şu şekilde;

itham-wpmavi

Kişinin gönderdiği ekran görüntüsünden ve yazdıklarımdan anladığım kadarı ile kişinin sitesinde olan anormal durumdan dolayı bir suçlama ile karşı karşıya olduğumdu.

Ben de bunun üzerine bana bu maili gönderen kişiye şu şekilde bir yanıt gönderdim;

“Merhaba,

Sitenizi ilk defa görüyorum. Bahsettiğiiz hareketler şahsıma ait değildir. Keza görselini attığınız veritabanı kaydı 2014 yılına ait. İp adresine de bakın. Ben size benim şahsım ile ilgisi olmadığını ip adresi karşılaştırması ile kanıtlayabilirim.”

Ardından kişi mailime şu şekilde cevap verdi;

“Birisi sizin adiniza niye böyle bir sey yapsin? Daha önce buna benzer bir durumla karsilasmis miydiniz?”

Ben de cevap olarak;

“Tekrar merhaba,

Benim rakibim çok. Ayda yüzbinlerce okunan bir bloga sahibim. Ayrıca bu tür şeyleri yapmış olsam bile kendi ismim ile neden yapayım… Dediğim gibi, itham altında bırakıyorsunuz beni ancak sorumlusu ben değilim. Sitenizi ilk defa görüyorum. Ayrıca bu bahsettiğiniz sadece bir üyelik. Benim ismimle sitenize üye olunmuş. Gönderdiğiniz resimden sadece üyelik görünüyor. Sitenize saldırı veya herhangi bir hack konusu da söz konusu değil ki.”

Ardından tarafıma şöyle bir cevap iletildi;

“Bu tek üyelik ve admin kullanicisinin bilgileri degistirilerek bu sekilde ayarlanmis. Ddos saldirisi yapilmis demedim zaten bende. phpmyadmin üzerinden yapilan bir sey. Neyse bu sekilde bir sey cözemeyecegiz zaten. Ben yine de siz misiniz diyerek site üzerinden iletisime gecmek istedim. Son loglar üzerinden bir sikayette bulunup gerekli adimlari atacagiz, o sekilde daha saglikli olacaktir. Tesekkür ediyorum.”

Bu noktada kişinin en başta bahsettiği anormal hareket tabirinin tam olarak ne anlama geldiğini anlama fırsatım oldu. Birisi bana mail gönderen bu kişinin sitesini hackleyerek, admin kullanıcı bilgilerini değiştirmiş ve admin kullanıcı bilgilerine ( user nicename ve user url adresine ) benim ismimi vererek bunu yapmış.

Ben de bunun üzerine bu kişiye cevap olarak “Gerekli başvuruları lütfen yapın ki, ben de kim olduğunu sizin sayenizde öğrenmiş olayım ve ben de beni itham altında bıraktığı için kendisine dava açayım.” dedim.

Keza dün gece üzerine düşününce de, bu şekilde benim ismimi kullanarak böyle bir girişime kalkışan biri bunu sadece tek bir site ile sınırlı kılmayıp, bir çok siteye benim ismimi vererek böyle bir girişimde bulunabilir kanısına vardım ki bu durumu gördükten sonra böyle art niyeti olan birinin başka sitelere de böyle bir girişimde bulunma potansiyeli çok yüksek diye düşünüyorum.

Ben de bunun üzerine benim ismim ile bu tür girişimlerde bulunan kişinin ismimi, sitemi ve işime zan altında bıraktığı gerekçesi ile kendisinin bulunması için savcılığa suç duyurusunda bulunmaya karar verdim. Bugün gerekli dilekçeyi yazıp, yarın bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Önümdeki süreçleri ve tüm gelişmeleri de bu wpmavi duyuru sayfasından aktaracağım. WPMAVI okuyucularının bilgilerine duyrulur.

13.03.2018 tarihi itibarı ile Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundum.

22.08.2016: Listewp[.]com Artık WPMAVI’de

Gürcan İnan

Listewp’nin kurucusu ve sahibi  Gürcan İnan bundan sonra detaycı, kaliteli ve marjinal fayda sağlayan içeriklerini artık wpmavi.com’da yayımlayacak. Kendisi worpdress aşığı birisi olduğu için wpmavi’de de üzerine yazacağı konular genelde wordpress olacak.

 

Kendisi işini muazzam derecede kaliteli yapan, detaycı, yaptığı işten zevk alan ve odağında insanlara fayda sağlama olan çok değerli bir üretici.

Gürcan’ın yazılarını inceledikten sonra ne denli kaliteli bir üretim yaptığını eminim çok daha iyi anlayacaksınızdır.

Bu da demek oluyor ki, WPMAVI’de artık kalite seviyesi korunarak daha fazla ve daha çeşitli içerik üretilecek, insanlara ulaşma hızı ve ulaşılan insan sayısı, yani büyüme ivmesi artacaktır.

Kendisinin ilk içerikleri;

27.06.2016: Wpmavi Ana Sayfa Değişimi

1-Merhaba WPMAVI takipçileri, bugün itibari ile WPMAVI ana sayfasında bazı değişiklikler yaptım. Bunlardan bir tanesi de okumanızı gerçektenten istediğim, sizlere gerçek anlamda bir şeyler katacağını düşündüğüm içerikleri bir araya topladığım bir derleme listesi oluşturmak oldu.

wpmavi-anasayfa-backlink-kucuk

1-Bu liste de  paylaşmaya değer içerikler üretildiği sürece sürekli olarak güncellenecektir.

2-Bu liste de sadece WPMAVI içerikleri değil, gerçek anlamda okunmaya değer her türlü kaliteli içerik, yazar ve blog yer alacaktır.

3-İster binlerce takipçisi, isterse blog sektöründe yeni bir yazar olsun, kaliteli içerik üreten her bir yazar bu listede yer alacaktır.

4-Listeye reklam ile içerik yerleşitirimi asla yapılmayacaktır. Listede sadece kaliteli, okunmayı hak eden, dolu dolu içerikler yer alacaktır.

#Dolayısı ile bundan sonra WPMAVI ana sayfasında sadece benim yazdığım içerikleri değil, okunmaya değer onlarca blogçuyu, daha doğrusu sizlere gerçek anlamda bir şeyler katacak içerikleri takip edebilirsiniz.

18.06.2016 : Wpmavi’de ilerleyen süreçte neler değişecek ?

Merhaba WPMAVI takipçileri, Biliyorum uzun zamandır wpmavi’de içerik üretimi nerede ise durma noktasında. İçerik üretilse bile üretilen içerikler ise genel anlamda tema tanıtım yazı serilerinden oluşuyor.

Tabii bu yazılarında bir amacı var ki ileride bunları da sizlere anlatacağım yazılarım olacak. Ancak bundan sonra durumlar biraz farklı olacak çünkü sizinle paylaşmak istediğim 2 önemli haberim var. İlki tam zamanlı çalıştığım işimi bırakıyor olmam :)

# Evet istifamı verdim ve bundan sonra kendimi tamamı ile bloguma ve içerik üretimine adayacağım. Yapacağım bu üretimler ise ana hatları ile;

 • Blog İpuçları
 • SEO
 • Blog ve Para

Konularında olacak. Asıl amaçladığım ise sizlere 0’dan bir blog nasıl açılır, blogdan para nasıl kazanılır, nasıl başarılı olunur ve blogçuluk ek iş halinde yapılırken nasıl tam zamanlı bir iş haline gelecek kadar büyütlür, en detaylı şekilde aktarmak.

Sizinle paylaşmak istediğim ikinci sevindirici haber ise, ünlü bir gezi blogu ile %20 ortaklık anlaşması imzalamış olmam.

Ortaklık anlaşmamın içeriği ise şu şekilde; Blogun teknik altyapı ve SEO’su ile ben ilgilenirken, blogun asıl sahibi ise sadece yazılarına odaklanacak.

#Örneğin; Yazar herhangi bir yazı yazmadan önce anahtar kelime analizi benim tarafımdan yapılıp, kendisine yazıyı nasıl yazması gerektiği, hangi kelimeyi nerede, kaç kere kullanması gerektiği, hangi konular üzerine yazılar yazması gerektiği, hangi yazıların bize daha çok kazandıracağı gibi direktifler sunulacak.

#Burada sizi asıl ilgilendiren nokta ise, blogu aldığım noktadan itibaren ay ay nasıl gelişme gösterdiğini sizlerle paylaşacak olmam.

Yani, blogda yer alan içeriklerin google sıralaması, ziyaretçinin sitede geçirdiği ortalama süre, alexa sıralaması ya da organik trafik neler değiştide arttı resimlerle, grafiklerle ve verilere dayalı olarak sizlerle paylaşılacak.

#Karşılığında sizlerden tek beklentim ise, yazılarıma yorumsuz bırakmamanız ve yazılarıma sağlayacağınız backlinkleri ve sosyal medya paylaşımlarını eksik etmemeniz.[wp-subscribe]

Duyuru” ile ilgili yorumlar;

 1. Anıl dedi ki:

  Burak bey merhabalar

  Uzun yıllar önce web tasarım üzerine çalışmıştım. Fakat farklı bir alana yönelmem sonrası o mecradan tamamen uzaklaşmıştım. Hobi bahçemden haberleri paylaşacağım bir blog kurma isteğinin ardından sizinle tanıştım. Tamamen yönlendirmelerinizi takip ederek blogumu oluşturdum. Hatta aklımda kalan bir kaç kod bilgisiyle düzenlemeler bile yaptım sayenizde. Bahceblog.com tamamen sizin eseriniz diyebilirim. Sitenizi ve çalışmalarınızı heyecanla takip ediyorum. Emeğinize sağlık.

 2. Muhammed Capar dedi ki:

  Hayirli geceler,

  Binlerce blog sitesine girmisimdir, onlar arasinda onlarcasi kaliteli yerlerdi kuskusuz ama aralarinda boylesini görmemistim. Emeginize saglik WordPress konusunda konular uzun oldugu halde insan zevk alarak okuyabiliyorsa bu is bir evre üste cikmis demektir.

  Basarilariniz daim olsun.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok teşekkürler Muhammed hocam. Bu övgü dolu sözlerinize laik olmaya umarım uzun vade de devam edebilirim. Takipte kalmanız dileği ile !

 3. Tolgahan dedi ki:

  +1 :)

 4. Tolgahan dedi ki:

  Hayırlı olsun herzaman merak ederim ve halen etmekteyim sıfırdan bir blogu zengin içerikler ile satış ortaklığı, ve reklamlar ile gelire dökmeyi çalışmalarım devam etmekte ve sizlerinde değerli makalelerinin devamını sabırsızlıkla beklemekteyim, iyi çalışmalar.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Tolga ! Merak etme gelir paylaşımı yapacağım günlerde gelecek :) Takipte kalman dileği ile dostum.

 5. Faruk Yaman dedi ki:

  Bu yazıyı yeni okuyorum Burak gözümden kaçmış. Çok insan hayal kurar ancak birazı hayallerini gerçekleştirir. Çıktığın bu yolda başarılar diliyorum. Gürcan arkadaşımız da takip ettiğim bir yazar gerçekten kaliteli yazıları mevcut. İnşallah güzel bir birlik ve beraberlik olur hakkınızda hayırlı olsun :) Başarılar diliyorum..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkür ederim Faruk. İşte insan sürekli emek verip, çabalayınca bir nokta da karşısına güzel fırsalat, güzel insanlar çıkıyor. O yüzden her zaman söylüyorum. blog açmak işlemini gerçekleştirmeden, bu yola çıkmadan karşına ne çıkacağını bilemiyor insan. Blog yazmanız sanırım en güzel yanı bu. Yorumun için ayrıca teşekkürler dostum.

 6. Kadir dedi ki:

  İş birliğiniz hayırlı olsun.. Yeni kan iyidir..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Kadir !

 7. Eren dedi ki:

  Hesap sorar gibi olmuş kusura bakma abi belirli bir tarih varsa onu merak ettim tekrardan kusura bakma.

  İyi çalışmalar.

 8. Eren dedi ki:

  Burak abi hem bahsettiğin sitenin aylık istatislikleri hem de kendi blogunun aylık gelir vs. ne zaman paylaşmayı düşünüyorsun ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Daha var Eren :) Ama paylaşacağım söz verdiğim gibi.

 9. Yıldırım Sertbaş dedi ki:

  Selamlar,

  Selamlar Burak,
  Aslında şimdi yazacaklarım bir süredir aklımdaydı. Güzel işler yapıyorsun ama Burak Oran kimdir, iş dışında sosyal hayatında neler yapar, bu yola çıkarken nasıl karar verdi, nasıl bir işde çalışıyordu gibi bir yazı gelse bence güzel olur.

  Çevremde çok fazla insan var bu işe meraklı ve sen onlara güzel bir örneksin kanımca. İşin teknik kısımlarını ve püf noktalarını zaten bloğunda yazıyosun. Biz Burak Oran’ı tanımak istiyoruz biraz da.:) Bilmiyorum sen ne dersin.

  1. Burak Oran dedi ki:

   :)) Geç olsun, güç olmasın Yıldırım… Geç olsa da yazmana çok sevindim inan. Hakkımda sayfama gelince, blogumu açarken de kim olduğumun önemi yok, önemli olan içeriklerim diye düşünüp bu yola çıkmıştım. Yani ismim yürümesin içerikerlim yürüsün düşüncesi ile hareket ettim ve hala böyle düşünüyorum :) Ancak tabii ki ileri de bir hakkında sayfasıda yazmayıda düşünüyorum. Yazdığım zaman seni mutlaka haberdar ederim. Takipte kalman dileği ile dostum !

 10. Mehmet Barun dedi ki:

  örnek alınan bir blog ve blogcusunuz umarım başarılarınız devam eder herşey gönlünüzce olsun :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Mehmet. Umarım yeni ana sayfa tasarımı ile bundan sonra diğer blogçuların yazdıkları içerikleri okuyarak sizlerde daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

 11. Hakan Kaya dedi ki:

  Blog ve WordPress konularında nasıl yapılır sorularına güzel cevaplar bulduğum bu blogun daha da gelişecek olması olması güzel.
  Hayırlı olması dileklerimle.
  Aynı zamanda gezi blogu projende ve diğer önüne çıkacak yeni proje fırsatlarında başarılar dileklerimle.
  Blog yazarlığı ile para kazanmak isteyen dostlara faydalı bilgilerinizin devamını merakla bekliyoruz.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hakan içten dileklerin ve desteğin için çok teşekkür ederim. Çok daha kaliteli içeriklerle siz blogçu arkadaşlarıma desteğimi tüm içtenliğimle vereceğime emin olabilirsin. Takipte kalman dileği ile !

 12. Hızlı Adam dedi ki:

  Her insan blog yazarlığından tatmin edici gelirler sağlayamaz. Nasıl ki herkes ses sanatçılığından gelir sağlayamazsa bu da öyle…

  Bence blog dünyasının başarılı ses sanatçılarından biri olduğun için en doğru kararı verdiğine inanıyorum. Bu iş senin işin Burak. Allah utandırmasın.

  1. Burak Oran dedi ki:

   :)) Hariaksın Bünyamin, kelimelerin adımı, pazarlama duayeni. Senden de en kısa zamanda bu tür haberleri duymayı sabırsızlıkla bekliyorum. Desteğin ve yapıcı yorumun için çok teşekkür ederim dostum.

 13. Burak dedi ki:

  Aslında çok da sürpriz bir gelişme olmadı. Şahsen sahip olduğun yerin burası olduğunu düşünüyordum. Artık sitenle daha fazla vakit geçirmek istemen çok ama çok doğru bir karar olmuş. Adaşın olarak ve seni takip eden biri olarak naçizane birkaç kelamım olacak…

  1. Çok ama çok daha kaliteli yazılar bekliyoruz. Açık, sadece ve daha mükemmel bir gramer ile.
  2. Nasıl yapılır eğitimleri de bekliyoruz.
  3. İşten ayrılmanın nedeni aslına bakarsan “daha büyüğü” görebilmen. (Bence)… Tecrübeli biri olarak tek site mantığından uzaklaşman ve yeni projeleri hayata geçirmen gerek ki şöyle bir durum da var; bunları kimseyle paylaşmak zorunda değilsin.

  Blog, diğer tüm online ve gerçek hayatında başarılar dilerim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Seni daha iyi yerlerde görmek dileği ile…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Sayın Burak, adaşım, arkadaşım, güzel insan :) Bu destekleyici, yapıcı ve bir o kadar beklenti dolu yorumun için çok teşekkür ederim. İnam böyle yorumlar okumak, özellikle senin gibi isimlerden okumak benim için çok motive edici oluyor. Beklentilerini dolu dolu karşılamak adına tüm azmimle çalışacağıma emin olabilirsin. İyi ki varsın :)

 14. Serkan İdil dedi ki:

  Allah yolunu açık etsin kardeşim , başlamak başarmanın yarısı demişler , oldukça cesur bir karar almışsın ,başarılarının devamını diliyorum.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun ve desteğin için tüm samimiyetimle teşekkür ederim Serkan. Takipte kalman dileği ile !

 15. Murat YAZICI dedi ki:

  Bende kişisel bloğumda sizinle çalışmak isterim. Yeni yazılarınızı merakla bekliyorum. Çok zor bir karar vermişsiniz, dilerim muvaffak olursunuz.

  1. Burak Oran dedi ki:

   2 Bloga zaman ayırmak zaten olan tüm zamanımı alacaktır, o yüzden ne sizin ne de bir başkasının teklifini kabul edecek malesef ki zamanım yok. Yorumun ve desteğin için ayrıca teşekkür ederim Murat. Takipte kaldığın sürece ve yazılarımı okuduğun sürece zaten benimle çalışmış gibi olursun :) Takipte kalman dileği ile !

 16. Yakup merdan dedi ki:

  Sevgili Burak ,
  Öncelikle mevcut işinden istifa etmen ve %20 ortaklığının hayırlı uğurlu olmasını dilerim.Bu konuda gösterdiğin azim ve fedakarlıkla her türlü başarıyı hakediyosun.Bundan sonrada başarılarının devamını diliyorum.

  1. Burak Oran dedi ki:

   :))) Dostum benim. İyiki varsın. İçten yorumun ve samimi desteğin için çok teşekkür ederim ))

 17. fatih dedi ki:

  önerin için teşekkürler. ancak seo analizi noktasında sıkıntı yaşıyorum. Birçok seo analiz programı ücretli, hesap ediyorum, o programlara verilecek para ile uzman bir seo ‘nun analiz sonuçları için verilen para birbirine yakın. Neyse, biraz daha bekliyeceğim. Zaten bu site işinde çok aceleci olmak hep kaybettiriyor :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Kesinlikle dostum.. Sabır. Web işi en başta sabır ister. Bunu sende biliyorsun. Herhangi bir sorun olursa benimle her zaman iletişime geçebilirsin. Hadi kal sağlıcakla.

 18. fatih dedi ki:

  Benimki sadece teklifti burak kardeşim :) Profesyonel bir seo çalışması yaptıracağım ama, bunu sen ücretli olarak yaparmısın veya tavsiye edebileceğin bir firma varmıdır? İkinci olarak ise robot.txt dosyasını webmaster tools ‘ta düzenleme hakkında senden detaylı bir yazı bekliyorum, eğer yazılarında bu konuya değinirsen çok sevinirim. Örneğin reklamlar için disallow mu olmalı ve nasıl olmalı v.b…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tamamdır Fatih. Not aldım yazı fikirini. Mutlaka yazacağım. Profesyonel bir SEO çalışması için bence boşuna para harcama. Yazılarımı takip et. İleride SEO ile ilgili çok daha detaylı yazılarım olacak.

 19. Davut Şahin dedi ki:

  her soruya üşenmeden tek tek cevap veren bir wp ustası,
  başarılarının devamını dilerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Davut :) Yorumun ve desteğin için saoalsın dostum.

 20. Mehmet dedi ki:

  Burak, öncelikle şunu belirtmek isterim, web ve tüm dijital teknolojiler ile ilgili tüm bilgileri yabancı kaynaklardan alıyorum yıllardır, takip ettiğim tüm siteler, bloglar yabancı kaynaklar.
  Ama nacizhane görüşüm şudur ki, globalde bile bu konuda senin kadar yetkin insan sayısı azdır, senden yetkin olanlar mutlaka vardır ama senin kadar iyi anlatan, açıklayan, üzerinde uğraşan yok.
  Bana göre teksin!
  Umuyorum ki etam zamanlı bir işe gerek duymayacağın kadar kazancın olur ve tüm enerjini verebilirsin. (Sonra zaten çok daha fazlası gelir.)
  %20 ortaklığın da hayırlı olsun, karşılıklı güzel bir iş planına çevirmişsin o durumu da.
  Dualarımız ve desteğimiz seninle olacak.
  Herşeyin iyisini ve güzelini diliyorum.
  Çok teşekkürler.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bu nasıl övgü dolu bir yorum… İnan yoktan yere şımartıyosun beni Mehmet. Desteğin ve yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim. Bir de bir noktada haklı olabilirsin çünkü bir yazı yazacakken bütün araştırmamı yabancı kaynaklardan yapıyorum ve yazı ortaya çıktığında bir çok yabancı kaynağın ortak harmanlanmış halini alıyor ki buda dediğin gibi global’de aslında fark yaratan bir yazı oluyor. Bundan sonraki yazılarımda hep böyle olacak tabii ki. Bu güzel yorumun için tekrar teşekkür ederim. Takipte kalman dileği ile dostum.

 21. Alkan dedi ki:

  Hayırlı olsun Burak. Tam zamanlı işi de bıraktıysan sana artık profesyonel blogcu demenin zamanı geldi mi? Yoksa zaten öyle miydin? Yanlış konuşmayayım:)

  Bol şanslar..Takip edeceğiz..

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hahahha :) Süpersin Alkan. Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim dostum. Takip et tabii efsane içerikler gelecek çünkü :)

 22. Cuma dedi ki:

  Hayırlı olsun Burak bey kardeşim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Cuma kardeşim.

 23. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Benim için bu aşamaya daha çoook var ama halim durumumda oldukça karışık bakalım. İşimiz beklediğimden çok farklı gelişiyor. Gelecek neler getirir bilemiyoruz.

  1. Burak Oran dedi ki:

   :)) Hayırlısı o zaman

 24. Ali Doğan Akalın dedi ki:

  Burak Bey hayırlı olsun., Allah utandırmasın.Bizim de elimizden gelen bir şey varsa, haber vermeniz yeterli olacaktır.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Eksik olma Ali. Desteğin ve yorumun için teşekkür ederim. Takipte kalman dileği ile !

 25. Mehmet Ali Gülbahar dedi ki:

  Her yeni kararda mutlaka bir hayır vardır. Bilgilerinizden oldukça faydalanacağımız bu kararda başarılarınızı dilerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Kesinlikle Mehmet. Benimde tüm temennim hem sizler için hem de benim için oldukça hayırlı bir karar olması. Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim dostum. Takipte kalman dileği ile !

 26. Kdrztrk dedi ki:

  Başarılar kardeşim

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Dostum.

 27. Nebi Kara dedi ki:

  Hayırlı olsun burak :) Allah utandırmasın. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Saolasın Nebi. Hayırlısı ile oldukça güzel işler yapıcam. Desteğin ve yorumun için teşekkür ederim. Takipte kalman dileği ile !

 28. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Merhaba Burak
  Epeydir senden haber alamamıştık. Sık sık siteye girip yeni bir şey var mı diye bakıyordum.
  İşten çıkma konusuna gelince Allah hayırlısını versin tebrik ederim. Bahsetmiştin öyle eli kulağında senden bu haberi bekliyordum. Hani demiştin ya daha çok kazandıkça dahada işe sarılıp çalışacaksın diye öyle oluyor. Bu sefer bende maaşlı işimle bu site işim arasında sıkışıyorum bazen :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Kesinlikle dostum, sen de böyle bir karar vereceksen çok çok iyi düşünmen, fırsat maliyetlerini çok iyi değerlendirmen gerekiyor… Bu arada samimi desteğin ve yorumun için çok çok teşekkür ederim. Esenle kalman dileği ile !

 29. cengiz dedi ki:

  Abi kendi işlerim yolunda gitmedi. Gitse ben her türlü içerik yazardım.

  Yeni yazıların şimdiden hayırlı olsun. (themeforesta yeni tema yazdım bakalım o tutarsan yazılar benden :D )

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hadi bakalım Cengiz beni de gelişmelerden mutlaka haberdar et… Yorumun ve desteğin için ayrıca teşekkür ederim. Takipte kalman dileği ile dostum.

 30. Ege İzmirligil dedi ki:

  Umarım her şey dilediğin gibi olur, başarılar.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim Ege. Takipte kalman dileği ile !

 31. dincer dedi ki:

  Hayirli ugurlu olsun.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Dinçer !

 32. yusuf dedi ki:

  Hayırlı olsun. Yazılarını takip ediyorum, umarım aynı kalitede devam eder.
  Merak ettiğim, tam zamanlı iş olarak bahsettiğin işin neydi yine, internet sektörüyle mi alakalıydı?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Turizm ile uğraşıyordum. Yorumun ve desteğin için ayrıca teşekkür ederim ve merak etme yayıma sokacağım yazıların kalitesi en az şimdikiler kadar olacaktır. Takipte kalman dileği ile.

 33. Fatih dedi ki:

  Hayırlı olsun, inş başarılı olursun. Sitenden çok istifade ettim, takip etmeye devam edeceğim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Eksik olma fatih. Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim.

 34. Mehmet Dağdeviren dedi ki:

  Cesaretinden dolayı tebrik ederim, bu karar ile çok daha olumlu sonuçlar elde edeceğine inanıyorum. Başarılarının devamını ve yolunun açık olmasını dilerim :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Mehmet ben de kendime inanıyorum :) Umarım istediğim başarıyı elde ederim. Desteğin için teşekkürler. Takipte kalman dileği ile !

 35. Tugce dedi ki:

  Bol başarılar diliyorum sıkı takipçinizim :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim Tuğçe :)

 36. Kadir dedi ki:

  Hayırlı olsun Burak.. Merak ettim bu gezi blogunu :))

  1. Burak Oran dedi ki:

   Senin sektörün olunca merak edersin tabii :)) Ancak şimdilik açıklayamıyorum. Yorumun için teşekkür ederim dostum. Takipte kalman dileği ile !

 37. Ali Güneş dedi ki:

  Bloğunu WordPress ile ilgili bir sorunu araştırırken buldum ve içeriklerdeki açıklayıcılığın ve emeğin bloğunu takip etmeme yetti. Bu haber için sevindim. Başarılarının evamını dikerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumun ve desteğin için teşekkürler Ali ! Takipte kalman dileği ile…

 38. Fatih dedi ki:

  Öncelikle cesaretin için tebrik ederim burak kardeşim. Umarım mutlu olduğun yolda başarılı olursun. Bu arada bir teklifte ben yapıyım, benim bloguma ortak olurmusun? ortak olduğun diğer arkadaşın şartlarına benzer şartlar ile…

  1. Burak Oran dedi ki:

   Fatih yorumun ve desteğin için çok teşekkür ederim dostum. Teklifine gelince ise 2 blog zaten var olan tüm zamanımı ve hatta daha fazlasını alacaktır… O yüzden sadece senin değil başka hiç bir ortaklığı kabul edecek zamanım yok üzgünüm dostum. Takipte kalman dileği ile !

 39. Ismail dedi ki:

  Sevgili burak hayırlı uğurlu olsun. ;)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler İsmail umarım hayırlı olur :)

 40. Ayhan KORKMAZ dedi ki:

  Hayırlı olsun Burak, öncelikle kendi kariyerin için riskli ve bir o kadar önemli bir karar vermişsin. Eski işin hakkında elimde bilgi olmadığından kararının durumunu yorumlayamıyorum. Ancak sana şimdiden başarılar dilerim. Umarım beklediğin gibi ilerler süreçler ve u konuda bir öncülük edersin.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Mali açıdan ben de çok değerlendirdim ancak işin içine bir de mutlu olduğun işi yapmalısın felsefesi girince bu taraf daha ağır bastı. Kendime de inandığım için böyle bir karar aldım. Riski olduğunun ben de farkındaym ancak risk almadan malesef bir şeyler olmuyor. Yorumun ve desteğin için çok teşekkür ederim dostum. Takipte kalman dileği ile !

 41. dilek dedi ki:

  Sevgili Burak yeni kararlar almışsın.Aldığın kararlar beni dahi heyecanlandırdı. Her şeye yeniden başlamak gibi bir şey bu.Ben eminim ki sen yine aynı başarı ile devam edecek ve hem bizleri bilgilendiren makaleler hem de yeni ortaklık yaptığın site ile ilgili güzel havadisler vereceksin.Bende bahsettiğin sitenin tanıtım yazısını zamanında yayınlamaktan zevk duyar ve biraz da olsa katkım olsun isterim. Gelişmeleri heyecan ve keyifle takip edeceğim kolay gelsin başarıların daim olsun inşAllah.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Dilek Hanım merhaba, uzun zamandır sizden haber alamıyordum bu yorumunuzla tekrar görüşmüş olduk :) İçten dilekleriniz ve tüm samimiyetiniz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi okuyucuların desteğiyle inş. bu işinde altından başarı ile kalkacağım. Takipte kalmanız dileği ile ! Arayı fazla açmayalım :)

 42. Yıldırım Sertbaş dedi ki:

  Selamlar,

  Tebrik ederim. Blog açıp kendi işinin patronu olmak hayali birçok insanda var biliyorum. Bunu başarabilmekte çok ve sistemli bir çalışmadan geçiyor. Doğru adımları atmaktan geçiyor. Siz bunu başarmışsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Yıldırım, kesinlikle söylediklerine katılıyorum. Blog açıp kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız varınızı yoğunuzu orataya koymanız gerekiyor. Asıl sınav benim için bu noktadan sonra başlıyor. Gece mi gündüzüme katıp, hep en iyiyi e en kaliteliyi üretmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Yorumun ve desteğin için tekrar teşekkür ederim.

 43. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

  Hayırlı olsun Burak. Umarım çıktığın yolda başarılı olursun :)

  1. Burak Oran dedi ki:

   Eyw kardeşim. Eksik olma :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir