WordPress Fotoğrafçılık Temaları: 15+ Foroğrafçılık Teması

Wordpress Temaları

En iyi WordPress fotoğrafçılık teması – WordPress fotoğrafçılık temaları yazımda sizlere birbirinden kaliteli wordpress fotoğrafçılık, sanat ve yaratıcılık siteleri için fotoğrafçılık temalarını bir araya getirdim.

Ziyaretçilerin bir fotoğrafçılık alanındaki sitede görmeyi umdukları en önemli kriter estetik ve şıklıktır. Birbirinden özgün farklı tasarımlar, sizin yaratıcılığınızı ziyaretçiye yansıtmada en önemli kozunuzdur.

Bunu da aşağıda listelediğim birbirinden şık, modern ve estetik zevk açısından en üst düzeydeki WordPress fotoğrafçılık temaları ile, tek satır kod bilmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Listemi hazırlarken, özellikle bu işi ticarete dökmüş kullanıcıları da düşünerek, güvenli bir şekilde satış yapabilmeniz için gerekli kriterleri göz önünde bulundurdum.

Estetik ve kullanım kolaylığını baz aldığım aşağıdaki liste ile WordPress fotoğrafçılık teması arayışınız için tercih konusunda oldukça yardımcı olacağımı umuyorum.

MyPortfolio – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

MyPortfolio - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

MyPortfolio – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress fotoğrafçılık temaları listemde ilk sırayı, piyasadaki en işlevsel, en hızlı ve seo uyumluluğu üst düzeyde temalara sahip  MyThemeShop ürünü olan MyPortfolio WordPress fotoğrafçılık teması alıyor.

MyPortfolio, fotoğraf çalışmalarınızı sergileyebileceğiniz mükemmel bir tema. İşlevsel ve son derece özelleştirilebilir yapısı ile ziyaretçilerinizi sitenizde tutabilir, çalışmalarınızı muhteşem bir görsellikle sunabilirsiniz.

Tüm mobil cihazlarla uyumlu, benzersiz ana sayfası, yazı içeriklerinize slayt ekleyebilme, şık bir yazar kutusu, şık yüklenme efektleri, şema ekleyebilme, özel referans alanı, 634 font awesome desteği, içerik değerlendirme sistemi, kolay kontrol paneli ve sosyal medya entegrasyonları gibi size tam destek sağlayabilecek özelliklere sahip.

Bunlar dışında 13 güçlü ve premium eklentiyle beraber gelen MyPortfolio, ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yapıda toplayan en iyi WordPress fotoğrafçılık temalarından biri.

OnePager – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

OnePager - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

OnePager – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Diğer bir harika WordPress fotoğrafçılık temamız OnePager. Porföyünüzü kolayca yönetebilmeniz için özel olarak tasarlanmış portföy kontrol işleviyle öne çıkıyor.

OnePager WordPress fotoğrafçılık teması ile ana sayfalarınızı bileşenler ile oluşturabiliyorsunuz. Yani bileşenlerinizi sadece sidebar alanında değil, oluşturduğunuz sayfalarda da kullanabilmeniz mümkün. Bu şekilde 6 farklı görünümlü sayfa oluşturabiliyorsunuz. Bu da eğer bir fotoğraf stüdyosu sahibi iseniz, düğün fotoğrafları, sünnet fotoğrafları, nişan fotoğrafları, doğum günü partisi fotoğrafları gibi çeşitli çalışmalarınız için ayrı ayrı ön sayfalar oluşturabilmeniz demek.

Fotoğraf çalışmalarınızın yanı sıra blog yazılarınız için özel içerikler girebileceğiniz özellikli sayfalar da sunan OnePager, WordPress fotoğrafçılık temaları konusunda iyi bir tercih olacaktır.

Uncode – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Uncode - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Uncode – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Uncode, inanılmaz derecede güzel ve tamamen görsel açıdan büyüleyici, modern teknoloji anlayışına sahip ve zekice yapılandırılmış, navigasyonel açıdan sezgisel ve etkileyici, son derece sağlam ve güvenli bir WordPress fotoğrafçılık teması.

Tema, piyasadaki en esnek WordPress temalarından biri. 30+ farklı konsepti ile farklı çalışmalarınız için mutlaka aradığınız tasarımı bulabilir ya da kendi tasarımınızı inşaa edebilirsiniz.

Visual Composer, WPML Certified, LayerSlider, Revolution Slider, iLightbox gibi üst düzey eklentilere de temayla birlikte sahip olabiliyorsunuz.

Temanın en sevdiğim özelliği ise, ekleyeceğiniz fotoğrafların görsel anlamda bozulmadan otomatik olarak optimize edilmesi. Bu da hız konusunda size yardımcı olurken, seo açısından da büyük bir avantaj sağlıyor.

Şıklığa ve işlevselliğe önem verenlerin mutlaka göz atması gereken Uncode ThemeForest’te en çok satan WordPress fotoğrafçılık temalarından biri olduğunu da belirtelim.

Massive Dynamic – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Massive Dynamic - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Massive Dynamic – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Massive Dynamic şıklığı ve profesyonelliği odağına alan bir diğer WordPress fotoğrafçılık teması. Size karmaşık gelen portföy oluşturma işlemlerinizde kolay ve modern bir çözüm sunmasıyla öne çıkıyor.

Sahip olduğu kolay sayfa oluşturma ve kullanışlı kısa kodları ile kod bilginiz olmaksızın şık ve modern görünümlü bir web sitesine sahip oluyorsunuz.

Yaptığınız değişiklikleri canlı olarak izleyebiliyeceğiniz işlevsel bir arayüze ve kontrol paneline sahip olan Massive Dynamic, 6 farklı konseptte şablon sayfasına sahip. Ajax ile güçlendirilmiş arama özelliği ile fotoğraflarınızı ziyaretçiye ulaştırmada ve çalışmalarınızı rahatlıkla pazarlamada önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz.

Özellikle canlı ön izleme işlevi çok başarılı olan Massive Dynamic, mutlaka göz atmanız gerekn bir WordPress fotoğrafçılık teması.

Kalium – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Kalium - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Kalium – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Kalium, fotoğrafçılar, foto muhabirleri ve fotoğraf meraklılarının ürünlerini sergilemesinde kullanılabilecekleri bir başka WordPress fotoğrafçılık teması. Tema portföyünüzdeki ürünleri yüksek çözünürlükte sunmanıza olanak sağlarken, performanstan da ödün vermiyor.

Kalium, 30+ hazır portfolio sayfa tasarımları ile geliyor. İşlevsel kontrol panelini kullanarak bu tasarımlarda özgürce değişikliğe gidebiliyorsunuz. 800+ Google Font desteğinin yanı sıra, manuel olarak dışarıdan yazı tipi yükleyerek kolayca sisteme entegre edebilmeniz de mümkün.

Bir çok premium eklentiye de sahip olacağınız temanın geçiş, açılış gibi animasyonlarının son derece etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Kullanım açısından bir çok özelliğe sahip olan Kalium, ThemeForest’te en çok satan WordPress fotoğrafçılık temaları arasında yer alıyor.

TheGem – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

TheGem - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

TheGem – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress fotoğrafçılık teması listemdeki sıradaki tema TheGem. Son derece profesyonel, içeriğinizin niteliğine bakılmaksızın tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için oluşturulmuş bir mağaza çözümü olarak sunuluyor.

WoowCommerce uyumu ile sergilediğiniz ürünleri satmanıza da olanak veren TheGem, 50+ farklı hazır sayfa tasarımı sunuyor. Görsel anlamda son derece şık ve modern olan bu tasarımlar ile etkileyici sayfa görünümleri oluşturmak oldukça kolay.

Tema yüksek bir performans sunuyor. Kod yapısı tamamen seoya uygun olarak yapılandırılmış. Tasarımında retina ekranlar da unutulmamış, buna uygun ikon ve görsel yapılandırılması dahil edilmiş.

Tasarımsal olarak tüm ayarlarda sınırsız seçenekler sunan, kullanım kolaylığında çığır açmış olan TheGem, WordPress fotoğrafçılık teması arayışınızda bulup bulabileceğiniz en iyi WordPress fotoğrafçılık teması olduğunu iddia etmek, abartı olmayacaktır.

Toranj – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Toranj - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Toranj – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Toranj, fotoğrafçılık alanında web sitenizi bir üst düzeye taşıayacak, bir çok portföy stili ile çoklu galeri özelliğine sahip, temiz olarak kodlanmış, kullanımı basit bir WordPress fotoğrafçılık teması.

Toranj ile gerçekten kaliteli creatif tasarımlara sahip olacaksınız. Sürükle bırak teknolojisi ile tasarımlarınıza özgürce yön verebilmeniz mümkün.

Ajax ile güçlendirilmiş tasarımı, RTL desteği, WooCommerce uyumu ve birden çok premium eklenti ile gelen Toranj görsel olarak farkınızı ortaya koymanıza yardımcı olacak harika bir WordPress fotoğrafçılık temasıdır.

Moon – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Moon - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Moon – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress fotoğrafçılık temaları listemdeki bir diğer tema, sadece fotoğrafçılık alanında değil, yaratıcılık dünyasında ürettiğiniz ürünleri sergileyebileceğiniz ve bunlar hakkında yazılar sunabileceğiniz gelişmiş bir portföy ve blog teması olan Moon.

Moon size özgür bir platform sunuyor. İçeriğindeki işlevsel özelliklerle, kod bilginizin önemi olmadan, yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz tasarım stilleri oluşturabiliyorsunuz. Yaratıcılık yeteneğinizi hem üretim anlamında hem de site bazında birebir yansıtmanız Moon ile çok kolay.

Tema üreticileri, temadan maksimum fayda sağlayabilmeniz için bir çok eğitici döküman, video ve sunumları size sağlıyorlar. Böylece kullanım için daha önceden WordPress deneyimine sahip olmanızın bir önemi kalmıyor.

Sosyal medya etkileşimi ve web sitesi güvenliği konusunda ekstra ilgi gösterilmiş Moon, bu alanda bulabileceğiniz en performanslı WordPress fotoğrafçılık temalarından biri olduğunu söyleyebilirim.

Stellar – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Stellar - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Stellar – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Kaliteli bir temanın en önemli özelliklerinden biri, gelişen teknolojiye ayak uydurup kendini sürekli geliştiren ve bunlara yönelik güncellemeleri anında sunan bir anlayışa sahip olmasıdır. İşte bunu en iyi şekilde sağlayan sıradaki WordPress fotoğrafçılık teması Stellar.

Stella’nın öne çıkan en önemli özelliği ise sayfa tasarımlarını tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza bırakması. Tema 2 farklı ön sayfa tasarımı ile geliyor fakat düzenleme açısından sizi tamamen özgür bırakıyor.

Tasarımsal açıdan benim de en çok beğendiğim temalar arasında yer alan Stellar, görsel açısından hem sizi hem de ziyaretçilerinizi tatmin edebilecek güze sahip bir WordPress fotoğrafçılık teması.

H-Code – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

H-Code - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

H-Code – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


H-Code, tamamen grafik tasarımcılar ve fotoğrafçılığı meslek edinmiş kişilerce hazırlanmış, ne istediğini ve amacını bilen, fotoğrafçılık alanındaki gereksinimleri tam olarak karşılayabilen harika bir WordPress fotoğrafçılık temasıdır.

Tema etkileyici multimedya özellikleri ile geliyor. CSS3 efektleri konusunda harikalar yaratmış. Parallax görsel efektleri gerçekten mükemmel. Sayısız amaçlar için kullanabileceğiniz 197’den fazla özel şablon tema içerisine yerleştirilmiş. Böylece bir menüden özellik seçer gibi bir kaç tıkla istediğiniz tarzda görünüme kolayca kavuşabiliyorsunuz.

Temayla birlikte bir çok premium özellikli eklentilere de sahip olabiliyorsunuz. WooCommerce entegresi ile ürünlerinizin satışını web siteniz üzerinden yapabiliyorsunuz. Bunun gibi bir çok özelliğe sahip H-Code, WordPress alanındaki otorite sitelerden övgü üzerine övgü alan nadir WordPress fotoğrafçılık temalarından biri olarak listemizdeki yerini alıyor.

Darkroom – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Darkroom - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Darkroom – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress fotoğrafçılık temaları listemdeki sıradaki tema Darkroom. Fotoğrafçılık alanınındaki çalışmalarınızı tam genişlikte sunmanıza olanak sağlayan tema, performanstan da ödün vermiyor.

Daha çok satış odaklı tasarlanmış Darkroom, WooCommerce uyumu ile ürünlerinizin güvenle satışını site üzerinden gerçekleştirebiliyor ya da özel abonelik paketleri sunabiliyorsunuz. Abonelik paketi sahibi olmayan kullanıcılarınız için ürünlerinizin gösterilmesi, indirilmesi gibi işlemlerde parola korumalı bir sisteme sahip.

Çoklu dil desteğine de sahip olan tema, sunduğu kısa kodlar ile de tasarımsal açıdan çeşitlilik sunuyor. Destek konusunda da oldukça yardım sever olan Darkroom etkileyici bir WordPress fotoğrafçılık teması.

Oyster – (WordPress Fotoğrafçılık Temaları)

Oyster - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Oyster – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Kullanıcı dostu ara yüzüyle öne çıkan Oyster sıradaki WordPress fotoğrafçılık teması. Site özelliştirme konusunda gerçekten büyük kolaylıklar sunuyor.

Entegre özellikleriyle bir online vitrin ya da mağaza gibi çalışan Oyster sizi fazlasıyla memnun edecek hazır sayfa stilleri ile geliyor. Özel olarak tasarlanmış portfolia galerileri ile izyaretçilerinizin ürünleriniz hakkındaki ilgilerini anında görebiliyorsunuz. Bunun için gösterim sayısı, beğen butonu gibi araçlar sunulmuş.

HTML5 ve CSS3 ile güçlendirilmiş kod yapısı, etkileyici “yakında” sayfası, otomatik yükleme (lazy load gibi), sürükle bırak teknolojisini destekleyen kontrol paneli gibi muazzam özelliklere sahip olan Oyster WordPress fotoğrafçılık temasının demolarına mutlaka göz atmanızı öneririm.

Tography – (WordPress Fotoğrafçılık Temaları)

Tography - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Tography – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Tograpy, fotoğrafçılık mesleğine gönül vermiş kişilere özel olarak tasarlanmış bir başka WordPress fotoğrafçılık teması. Temanın en güzel özelliği, sunduğunuz fotoğraflara, görselin meta bilgilerini kullanarak fotoğrafın diyafram aralığı, mercek genişliği, pixel, fotoğraf makinası markası gibi bilgileri de ziyaretçilere otomatik olarak sunabilmesi.

Temanın kullanımı gerçekten çok kolay. Neredeyse yapılması gereken tüm işlemleri kendi yapıyor. Size sadece fotoğrafınızı çekip kontrol paneliden yüklemek kalıyor.

Sunduğu birbirinden güzel hazı stillerle tam bir modern görsellik sunan tema, WooCommerce desteği ile fotoğraflarınızı pazarlamanızda kolaylık sağlıyor. Bir fotoğrafçı için gereken tüm özellikleri bünyesinden barındıran Tography, ihtiyaçlarınızı tamamıyle karşılayabilecek WordPress fotoğrafçılık temalarından biri.

Jkreativ – (WordPress Fotoğrafçılık Temaları)

Jkreativ - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Jkreativ – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Özellikle düğün fotoğrafçılığı ile ilgilenen stüdyoların aradığı tüm özelliklere sahip olan Jkreativ, WordPress fotoğrafçılık temaları listemizde yerini alıyor.

Tema ile ticari yönden kaygınız olmasın. Bu alanda tarzınızı tamamen yansıtabileceğiniz özgürlüğü size sağlayan nadir WordPress fotoğrafçılık temalarından biri olduğunu söyleyebilirim.

Parallax yükleme konusunda aşmış olan tema, harika efektleri de tasarımında sunuyor. 360 derecelik fotoğrafçılık çalışmalarınızı da desteklemesi temayı, diğer WordPress fotoğrafçılık temalarından farklı kılan en belirgin özelliği.

Mobil uyumluluk ve işlevsellik konularında oldukça gelişmiş olan temanın en azından demolarını incelemeden, WordPress fotoğrafçılık teması arayışınıza son vermemenizi öneririm.

Kubb – (WordPress Fotoğrafçılık Temaları)

Kubb - (WordPress Fotoğrafçılık Teması)

Kubb – (WordPress Fotoğrafçılık Teması)


Detaylı Incele Canlı Demo


Fotoğrafçılık alanındaki web sitelerinde sizi farklı kılacak en önemli mevzu, sitenizin de sanatsal anlamda etkileyici olması. Bunun için ayrıca uğraş vermek yerine Kubb temasını kullanabilirsiniz.  WordPress fotoğrafçılık temaları arasında Kubb, unutulmaz web siteleri oluşturmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek.

Dahili kırpma özelliği ile fotoğraflarınızı sitenize yüklerken, ek bir araca gerek kalmadan kontrol paneli üzerinden resimlerinizi kırpabiliyorsunuz. bu da size zamandan tasarruf etmenize olanak sağlamış oluyor.

Sürükle bırak desteğini de kullarak canlı olarak ön izlemelerini görebildiğiniz etkileyici sayfalarınızı kolaylıkla oluşturmanız mümkün. Bunların yanı sıra mobil uyumluluk, tek tıkla kurulum ve şık tasarımıyla Kubb WordPress fotoğrafçılık temaları listemde son olarak önerebileceğim güzel bir tema.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar


Umarım WordPress Fotoğrafçılık Temaları: 15+ Foroğrafçılık Teması başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Fotoğrafçılık Temaları: 15+ Foroğrafçılık Teması” ile ilgili yorumlar;

  1. bunyamın dedi ki:

    şuan tema arayışındayım güzel yazı olmuş faydalanacağımı umuyorum
    teşekkurler
    Gürcan Bey .

  2. Hüseyin Aksoy dedi ki:

    Herzaman ki gibi Wpmavi’ye yakışan detaylı güzel bir yazı olmuş. Eski blogger, sayenizde yeni wordpress kullanıcısı olarak yazılarınızı keyifle okuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir