3 En İyi WordPress Açılır Pencere Eklentisi | Popup Eklentisi

Wordpress Eklentileri / Plugins

En iyi wordpress popup eklentisi başlıklı yazımı yazmadan önce biraz araştırma yaptığımda fark ettim ki, insanlar ne istediğini biliyor fakat istedikleri şeyin nasıl adlandırıldığını bilmiyor.

# Araştırmada ulaştığım bazı aratma terimleri şu şekilde; reklam gibi ön plana gelen şey, web siteye girer girmez açılan pencere, sayfanın ortasında açılan pencere, aşağı inince açılan pencere,

# Sayfa başlangıcında otomatik açılan pencere, siteye girince açılan pencere, site açıldıktan sonra sayfanın ortasında çıkan kutu, site açıldıktan .. saniye sonra açılan kutu, siteye girince otomatik açılan pencere

İşte tüm bu tanımlarınız aslında wordpress popup eklentisi, yani türkçe ismi ile wordpress açılır pencere eklentisi ifade ediyor.

Bundan sonra aratmalarınızı wordpress popup eklentisi olarak yapabilirsiniz ancak aratma yapmanıza hiç gerek yok çünkü piyasada bulunan en iyi 3 wordpress açılır pencere eklentisini ben zaten sizler ile paylaştım. İşte o eklentiler:

1. Wp Subscribe Pro – Popup Eklentisi

Wordpress Popup eklentisi wp subscribe pro

WordPress Popup Eklentisi – WpSubscribe Pro


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress popup eklentisi listemin ilk sırasında tanıtımak istediğim, kendi blogumda da aktif olarak kullandığım eklenti olan Wp Subscribe Pro

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Mythemeshop’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

#Neden onca wordpress açılır pencere eklentisi arasından kendi blogum için bu popup eklentisini tercih ettim ?

#İlk ve öncelikli sebebim lightweight, yani özellikle wordpress sitenize yük bindirmeyecek şekilde kodlanmış olması. Hatta öylesine hafif bir eklenti ki site hızınıza nerede ise etkisi 0.

#Tabii listenin geri kalanında yer alan diğer tüm eklentilerin işlevsel olarak hepsini yerine getirmesi ve hız konusunda onların bir adım önüne geçmesi kesinlikle Wp Subscribe Pro’yu tercih etme sebebim oldu.

Peki nedir o işlevler ? Hemen anlatayım;

#Abonelik formunuzu yazı / sayfa sonuna ya da başına ekleyebilirken, aynı zamanda kısa kod kullanımı ile herhangi bir yere ekleyebiliyorsunuz.

#Eklentinin ayrıca popup ( açılır pencere ) özelliği mevcut. Hatta öylesine kaliteli bir şekilde yapmışlar ki, exit intent ( çıkış eğilimden olan) ziyaretçiye otomatik olarak açılma gibi özellikleri de mevcut.

#Farklı renk seçenekleri, popup ekrana geliş efektleri, mailchimp, aweber gibi büyük mail hostları ile entegreli, açılır pencereyi ziyaretçiye siteye girer girmez sunma ya da belirli bir saniye sonra sunma ya da sayfanın sonuna geldiğinde sunma ya da çıkma eğiliminde sunma gibi özellikleri mevcut.

#Bu eklentiyi kullanmadan önce bu işlemleri yapmak için hem bir popup eklentisi hem de bir abonelik eklentisi kullanıyordum ancak Wp Subscribe Pro sayesinde iki eklenti kullanımını teke düşürdüm.

2. Ninja Popups – Açılır Pencere Eklentisi

Wordpress açılır pencere eklentisi - pop up - ninja popups

WordPress Açılır Pencere Eklentisi – Ninja Popups


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress açılır pencere eklentisi listemin ikinci sırasında ise Ninja Popups eklentisi bulunuyor.

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Themeforest’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ninja Popups sınıfının en iyi popup eklentilerinden bir diğeri. Özelliklerinden bahsettikçe eminim ki siz de bu konuda benimle hem fikir olacaksınızdır.

#Eklentinin tek dezavantajı sitenizin yavaşlatacak bir etkiye sahip olması. Çünkü işlevsel olarak çok fazla kod içeren bir yapısı var ve bu sadece sitenizi yavaşlatmakla kalmayıp aynı zamanda bir çok cache eklentisi ile birlikte düzgün çalışmasına engel olacaktır.

Ninja Popup eklentisinin özelliklerine gelince ise;

#Web siteye girer girmez açılan popup
#Sayfanın belirli bir yüzdesi aşağıya indirilince açılan popup
#Site açıldıktan … saniye sonra açılan popup
#Siteden çıkarken, yani kapat tuşuna basma girişiminde bulunurken açılan popup ( exit intent )

Ayrıca bunlara ek olarak; Sosyal Locker denilen, bir içeriğe ulaşmak için içeriği önce herhangi bir sosyal medya ağında paylaşmaya zorlama ve aynı şekilde bir içeriğe ulaşmak için önce e-mail abonesi olmaya zorlama özellikleri de mevcut.

#Tabii eklentinin bir de Wp Subscribe Pro açılır pencere eklentisinde ki gibi yazı sonlarına, yan panele ya da sitenizde istediğiniz bir yere ekleme gibi bir özelliği mevcut değil. Bunun için aynı üreticinin başka bir eklentisini almanız gerekecektir.

Ninja Popups wordpress açılır pencere eklentisi MailChimp, wysija, AWeber, Constant gibi e-mail pazarlama sektöründe olan neredeyse tüm firmalarla uyumlu olarak çalışır.

3. ConvertPlug WordPress Açılır Pencere Eklentisi

wordpress açılır pencere eklentisi convert plug

WordPress Açılır Pencere Eklentisi – Convert Plug


Detaylı Incele Canlı Demo


En iyi wordpress popup eklentileri listemde tanıtımını yapmak istediğim bir diğer muazzam açılır pencere eklentisi ise ConvertPlug.

#Yeni piyasaya çıkan bu popup eklentisi öylesine muazzam özelliklere sahip ki, toplamda 5 ayrı eklentinin yaptığı işi tek başına yapıyor.

Pop Up eklentisinin aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi toplamda 8 ekran yerlişimi mevcut. Bunların içerisine ekranın sağ ve sol alt kısımlarında çıkma ve full ekran popup özelliğide dahil.

wordpress-popup-eklentisi-abonelik-acilir-pencere

#Tüm bu noktaların içerisine sosyal medya hesaplarınız için takip butonları, sosyal medya paylaş butonları, duyurular, promosyonlar ve butonlar yerleştirebilirsiniz.

Ve tabi tüm bu özellikler şu şekillerde kullanılabilinir;

#Web siteye girer girmez açılan popup
#Sayfanın belirli bir yüzdesi aşağıya indirilince açılan popup
#Site açıldıktan … saniye sonra açılan popup
#Siteden çıkarken, yani kapat tuşuna basma girişiminde bulunurken açılan popup
#Mouse’u aşağı indirdikçe ekranın sağ ve sol atlında açılan popup (pencere)
#Site açılınca sitenin üst ve alt kısımlarında açılan bar
#Siteye girer girmez full ekran açılan popup

Tüm bunlara ek olarak, mail abonelik formunuzu ister yazılarınızın altına, ister üstüne, ister yan panelinizi, isterseniz de kıda kod kullanarak sitenizin herhangi bir bölümüne rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Eklentinin sunduğu en güzel özelliklerden bir diğeri sitenizde bulunan yorum kutucuğunun hemen altına

Beni aynı zamanda wpmavi.com abonesi yap.

Diye bir seçenek koyması ve bu seçeneği ziyaretçinin karşısına otomatik işaretlenmiş olarak getirmesi. Böylece sitenize yorum yapan herkesi direkt mail aboneniz yapabiliyorsunuz.

Hız açısında yine Wp Subscribe Pro kadar iyi sonuçlara sahip olmasa da fonksiyonel açıdan sağladığı avantajlar adına kesinlikle sosyal medya paylaşımlarınızı, mail abonelik sayınızı en az %400 katlayacaktır.

Tüm samimiyetimle söylüroum ki, diğer blog projemde sosyal medya paylaşımlarımı ve mail aboneliğimi arttırmak adına kesinlikle bu eklentiyi kullanmayı düşünüyorum.

Eğer sizinde sosyal paylaşım potansiyeli yüksek içeriklerle dolu bir siteniz var ise bir dakika düşünmeyin derim.


Umarım 3 En İyi WordPress Açılır Pencere Eklentisi | Popup Eklentisi başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

3 En İyi WordPress Açılır Pencere Eklentisi | Popup Eklentisi” ile ilgili yorumlar;

 1. SEDAT KARAGÖZ dedi ki:

  Burak bey merhaba.Öncelikle en derin sevgi ve saygılarımla esenlikler dilerim.35 yıllık bir turizmci ve gazeteciyim.Uzun yıllardır WP kullanıyorum.Ancak sizi tanıdıktan sonra öyle bir ufkum açıldıki size nasıl teşekkür edeceğim bilemedim.Elinize,yüreğinize sağlık.Herşey gönlünüzce olsun…

 2. halil dedi ki:

  burak fıkırlerın içöin çok saol ama benım istediğim eklenti varmı bildiğin =torren sitelerınde olduğu gibi mesela 2 dakikadad bir ekranı kaplıyan popup var yanı zamanlamışlar 2 dakika veya 5 dakikadad bir popup açılıyo + sitede video kısmına tıklanınca popup açılıyo gibi bole bişi bulamadım ha bu arada ılk 3 özellık super siteye gırer gırmez popup açılıyo sanıye sonra popup açılıyo + aşşağı kaydırdıkca açılıyo ama bu sadece 3 kerer oluyo benım istediğim ise bunun zamanlanması mesela ben 5 tane reklam sitesınden kod alıcam bunlar zamanlanarak ıp ye göre kendilerını aktif edicem mesela xb isimli reklam sitesinin reklamı ıp adresi 5 olan kişiye gösterıldı şimdi buadam 10 dakıka sonra yıone sıteye gırerse o reklam gosterılmesın çünkü faydası olmaz ıp adresleri eşleştitilsin diğer gosterılmıyen reklam gosterılsın böyle yadad buna yakın bir eklenti varmı

 3. Sinan dedi ki:

  Gayet güzel bir paylaşım olmuş. Eklentiler ile ilgili merak ettiğim bir husus var, cevaplarsanız çok memnun olurum.

  Çıkış eğiliminde iken pop up açma özelliği sadece kapata bastığında mı aktif oluyor, yoksa tarayıcıdan başka bir siteye geçiş yaptığında da çalışıyor mu?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yok hocam, mouse tarayıcının en üst kısmına çıkış butonuna yakın olduğu zaman tetikleniyor. Bu başka bir siteye geçiş olduğunda da çıkacaktır yani.

 4. hdserveriptv dedi ki:

  Teşekkürler pop up eklentisini siteme ekledim

 5. çekiliş dedi ki:

  Dolar fırlayınca artık eklenti fiyatları da Tr fiyatlarına göre tuzlu gelmeye başladı, daha uygun fiyatlı iyi çalışan bir eklenti yok mu?

 6. veli dedi ki:

  Açılan popup penceresini kapat butonuna basıldığında istenilen yeni bir sayfanın otomatik açılması özelliği var mı?

 7. Kişisel Blog dedi ki:

  Wp Subscribe Pro satın aldım fakat enable popup yapmama rağmen bir türlü çalıştıramadım nasıl çözebilirim.

 8. taha yasin önal dedi ki:

  ben teşekkür ederim bu güzel eklentiyi bizlere sunduğunuz için. eklentiyi sevmeye başladım ama biraz daha denemek istiyorum. Bu arada yoruma alıntılama yada youm yapma mı dersiniz o malesef sitenizde çalışmıyor her yorumu yeni yorummuş gibi yzıyorum bilginiz olsun

  1. Burak Oran dedi ki:

   O özellik aktif değil hocam. Yorumunuz için tekrar teşekkürler. Eğer eklentiyi kullanırsanız, eklenti hakkında yorumlarınızı tekrar buraya yazarsanız çok sevinirim.

 9. taha yasin önal dedi ki:

  Aynen öyle hocam modules kısmında Double Optin Enable adında bir yer varmış onu kapatınca düzeldi. Biraz daha araştırıp eklentiyi referansınızla satın almayı düşünüyorum

  1. Burak Oran dedi ki:

   Valla hocam şu anda piyasa da bulunan cidden en iyi popup eklentisi. Daha iyisini arıyorsanız, bulmayacağınıza emin olabilirsiniz :) Referansım ile de alırsanız beni çok mutlu edersniz. Bu nazik düşünceniz için ayrıca teşekkür ederim.

 10. taha yasin önal dedi ki:

  Denemelerimde convertplug eklentisi mailchimp ile aktifleştirdim. ANcak şöyle bir sorun var abone olan kişiyi otomatik kaydetmiyor. Sadece mail adresine girip kayıt abonesini onaylayanları kaydediyor.Bununla ilgili bir ayarda yok böyle olursa abone sayımız artmaz. varsada ben bulamadım

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam onun muhakkak bir ayarı vardır. 2’li onay kısmı gibi… Eklentinin destek sayfasına bir bakın isterseniz.

 11. Murat Yazıcı dedi ki:

  Şu an için fazla yüksek bir tutar :( Neyse biraz daha sabredeceğiz o zaman belki ileride nasip olur. Hiç kazandırmayan bir site olduğundan para harcamak kolay olmuyor.

 12. Murat Yazıcı dedi ki:

  Ben pro satın almadığım için mi görünmüyor? Eklenti sorunsuz yüklendi ve etkinleştirildi ancak söylediğiniz yerde ayarları görünmüyor? Bende mi bir problem var acaba? Yoksa eklentiyi mutlaka satın almamız mı gerekiyor?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam tabii ki satın almanız gerekiyor :)

 13. Murat Yazıcı dedi ki:

  İlk söylediğiniz eklentiyi kurdum ancak bir kontrol paneli yok eklentinin? Kod bilgim olmadığı için bu eklentinin ayarlarını nasıl yapacağım acaba? Yardımlarınızı rica ediyorum.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Nasıl yok hocam ? Ayarlar >> WP Subscribe Pro seçeneği altından kontrol paneline ulaşabilirsiniz.

 14. Erdinç dedi ki:

  Onesignal.com u ben kullanıyorum. Tamamen ücretsiz. Bununla ilgili makale yazmak güzel fikir. Onuda yapalım :)
  Sistem E-Posta bildirimlerine oranla takipçi konusunda oldukça etkili diyebilirim.
  Ancak e posta kullanıcıları mail adreslerine dönüş oradan gelebiliyor. Push bildirimlerinde bu mümkün değil o yüzden her iki sistemide kullanmakta yarar var.
  engelliblog.com sitesinde (tabi burak silmezse) sağ alt köşede nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz.

  Bu arada Burak gönderdiğin e postalar bize 2 şer 2 şer geliyor. Mailchimp ayarlarını kontrol etmen gerekli sanırım.
  Daha önce bahsettiğim sosyal medya buton sorunu dediğin gibi şimdi yok.
  Eposta konusunda ise seni takip edenler mail kullandığı için sana göre yararlı ancak engelliblog gibi bir sitede kullanıcı teknoloji kullanım seviyesi düştükçe bu tür eklentiler işe yaramıyor maalesef. Elsanatlarıvehobi de aynı şeyden bahsetmiş.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Erdinç katkıların için çok teşekkürler dostum. Bu arada mailler 2 şer 2 şer gitmiyor. Zannediyorum bu sadece sana özel bir durum olmuş. Daha iyi işte oku beni oku beni diyor :) Şaka bir yana geri dönüş için teşekkürler dostum.

 15. Davut Şahin dedi ki:

  Merhaba,
  Wp Subscribe Pro bende kurdum ama sonra nasıl mail atacağım onu çözemedim, sizin ilk video anlatmışsınız mailchi bir siten apı vb. bazı şeyleri alıyormuşunuz onuda aldım sonunu getiremedim Siz bir tane örnek mail atma hemde Wp Subscribe Pro tanıtacak bir kısa video çekerseniz iyi olur, teşekkürler.

 16. taha yasin önal dedi ki:

  önemli değil burak bey inanki zamanım olsa misafir yazar olarak nasıl yapıldığını açıklayıcı bir makale bile yazardım ama pek zamanım yok ama tavsiyem senin yazman yönünde ben pek zaman bulamıyorm

 17. Ali Güneş dedi ki:

  Sitenizde birşeyi arama haricinde bulmak çok zor. Anasayfanız açıkayıcı ve bulunabilir değil gibi geliyor. Sizin bir blog sitesi olmaktan çok artık rehber içerikli bir portal sitesi olduğunu düşünüyorum bu sebeple ana sayfada bize ulaşılabilecek daha fazla içerik göstermeniz daha güzel olacaktır. Kendi düşüncem tabi ki.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Anladım Ali. Geri döünüşün için çok teşekkür ederim. Zaten bende böyle bir düzenleme yapmayı düşünüyordum. Anasayfaya mail abonelik formunun altına rehber niteliğinde olan, kaynak içerikleri listeleyen bir bölüm oluşturacağım. Eminim biraz daha kullanışlı hale gelecektir. Ancak temamım içerik kısmından çok memnunum. Yani içerik sayfalarım hep çok dikkat çekici ve okunma oranları, ziyaretçini geçirdiği süre vs. çok yüksek. Tekrar teşekkürler dostum.

 18. Ali Güneş dedi ki:

  Burak Bey, sitenizi severek takip ediyorum fakat nacizane bir önerim olacaktı. Temanızı daha kullanışlı ve anasayfanın daha açıklayıcı olduğu bir tema ile değiştirmeyi düşünüyor musunuz?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba Ali. Yorumun ve önerin için teşekkürler. Anasayfanın daha açıklayıcı olduğudan kastın tam olarak nedir biraz daha açabilir misin ?

 19. taha yasin önal dedi ki:

  burak bey push notifitasyon özelliği pahalı olmak bir yana tamamen ücretsiz kullanmak mümkün onesiğnal push notifikasyon diye aratarak ücretsiz olarak kllanmak mümkün ben mail den daha başarılı buluyorum en azından kendi sitem için daha bşarılı sonuçlar aldım gönderdiğim bildirimler anında gidiyor ve tıklama oranı daha fazla.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Taha harikasın ! Bilgilendirme için teşekkürler dostum. Eminim herkesin işine yarıyacaktır.

 20. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Merhaba Burak
  Yeni yazın hayırlı olsun. İlk yorumda bendne olsun inşallah. Evet sende görüyorum bu pop up eklentisini. İşte bizim ziyaretçi profilimizdekilerin çoğunun mail kullanma alışkanlığı yoktur. Bizler senin takipçilerin hemen hepsi mail kullanıyor ve maillerini takip ediyor. Bundan dolayı çok iyi bir eklenti kesinlikle tavsiye ederim.
  Bizde başka bir şey aradık acaba mail kullanmadan başka bir yol ile insanları yeni gelişmelerden nasıl haberdar ederiz diye. Yeni bir şey çıkmış Bunu hali hazırda facebook gibi ve bazı alışveriş siteleri kullanıyor. Siteye masa üstü veya telefonunuza bildirim gönderebilmesi için izin veriyorsunuz o size bildiriyor. Mesela bilgisayaraı açtığımda nterneti açar açmaz solda altta pıt pıt bildirim çıkıyor işte şu konu yeni eklendi Ahmet sana mesaj attı, şu üründe indirim var gibi. ayrıca bunları site içerisinde gezerken de pup up benzeri push dedikleri bildirimler çıkartıyor. Tam dedik tam bize göre. Ama oda çok aşırı pahallı çıktı kaldı.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorum için teşekkürler hocam. Bahsettiğin şeyden haberim var ancak pahalı olması bir yana ben çok fazla irite edici olduğunu düşünüyorum. Yani insanların bilgisayarına masaüstüne kadar giriyor. Fazla rahatsız edici. Tabii bu benim şahsi görüşüm.

 21. Erdinç dedi ki:

  Ninja popups eklentisi 5 para etmez. Aldığımdan beri adam akıllı kullanamadım. Artık gerekte duymuyorum.

  Sorunları yazayımda ona göre alın :

  -Önbellek eklentileri çakışabiliyor.
  -Farklı eklentiler ile çakışıyor.
  -Sitenizde hiçbir şekilde JS hatası olmamalı. olursa çalışmıyor.
  -Yardım isteyince sitenizde JS hatası var diyor çekip gidiyor.
  Benim için çöp bir uygulama.
  Rahat kullandığım zamanlardada dediğin gibi pek bir yararını görmedim.

  Uyarı sunmayacaksanız müşterilerinize bunun yerine Sosyal Paylaşım eklentisi satın alın. Daha avantajlıdır!!

  Bu arada paylaşım eklentin mobil sürümde sol tarafı blokluyor bu yüzden yorum yapamıyorum. PC den girdim haberin olsun!

  1. Burak Oran dedi ki:

   Merhaba Erdinç,

   Ninja popup eklentisinin bu tür prıblemleri olduğundan yazımda da bahsettim ancak bu problemler kolaylıkla giderilebilinir. Eğer wordpress’te hiç bir kod bilginiz yoksa senin de dediğin gibi uzak durmanızı ve diğer alternatif popup eklentilerini kullanmanızı ben de tavsiye ederim.

   Senin kullandığın zamanlarda pek bir etkisini görememen yine tamamı ile senin strateji yanlışlığından kaynaklı diye düşünüyorum çünkü ben de aylarca kullandım.

   Sosyal paylaşım eklentimi şimdi mobilde kontrol ettim. Sol yukarıda kalıyor ve yazının okunmasına ya da yorum yapılmasına hiç bir şekilde bloke olmuyor. Yorumun ve katkın için çok teşekkür ederim.

 22. Zeki Kar dedi ki:

  Burak Bey,
  yararlı paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Kolay gelsin.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir