CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Max. 24 saat içerisinde tarafınıza dönüş sağlanır.

Önemli:Wordpress ile ilgili soru, sorun veya aklınıza takılan herhangi bir konuyu bana ve wordpress konusunda diğer uzman arkadaşlara edofhi.com ‘a üye olup bir başlık açarak sorabilirsiniz.

Sorularınıza 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Lütfen sorularınızı olabildiğince açık ve detaylı bir şekilde yazın. (Gerekirse ekran görüntüsü paylaşımları ile destekleyin.) Böylece soruyu veya sorunu tam olarak anlamak için sizinle tekrar iletişime geçmemiz gerekmeden, yani zaman kaybetmeden bizler de sorunu net bir şekilde anlayıp, hemen cevap yazabiliriz.

Kurumsal İletişim: destek[at]wpmavi.com
Reklam: WPMAVI Reklam

Duyuru: WPMAVI Duyuru
Beni Çalıştırın:
Hizmetlerim
SEO Hizmeti: SEO Hizmeti

Önemli:Bir de lütfen soracağınız sorunun önceden yanıtlanmış olma olasılığını göz önüne alarak iletişim formu üzerinden tarafıma ulaşmadan önce hemen altta yer alan sıkça sorulan sorular bölümüne bir göz atarsanız, bu durum sizin için de benim için de zaman tasarrufu yaratacaktır.

Derleme listesinde yer alan yazılar herhangi bir ücret karşlığında listeye alınmıyor. Bu listede yer almak için tek gerekli olan şey, yazınızın kaliteli olması.

Eğer insanlara değer katan, gerçek anlamda eşsiz bir kaliteye sahip olduğunu düşündüğünüz içerikleriniz varsa, benimle iletişime geçerek URL adresini belirtin. Yazınızı inceledikten sonra yazı içerik kalitesi, kapsayıcılığı ve insanlara fayda sağlayacağı konusunda sizinle aynı fikirde olursam, yazınıza wpmavi anasayfa derleme listesinde pekala yer vermekten mutluluk duyarım.


Sıkça Sorular Sorular

1-Hangi hosting firmasını ile çalışıyorsun ? : Hangi hosting firmasının hangi paketini, hangi CDN firmasını, hangi güvenlik firması ile çalıştığımı, hangi eklentileri kullandığımı wpmavi arkaplan sayfamdan detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

2-Blog açmak istiyorum ancak gerçekten bu işten bir kazanımım olur mu ? : Bu sorunun cevaıbını blog açmak başlıklı yazımda oldukça detaylı verdim. Eminim ki kararsızlığınıza bir son verecektir.

3-Ben önce ücretsiz blog platformları ile başlayayım, eğer baktım bir şeyler oluyor, ücretli platformlara geçiş yaparım. Siz ne düşünüyorsunuz ? : Bunca yıllık tecrübemle kesin ve net bir şekilde size katılmadığımı söylemeliyim. Nedenini ise, Blogger mı WordPress mi başlıklı yazımda detaylı inceleyebilirsiniz.

4-Blog açmaya kesin karar verdim ancak bu konuda gerçekten hiç bir bilgiye sahip değilim. Nereden başlamalıyım ? : Blog nasıl açılır başlıklılı yazım bu konuda gerçekten iyi ve kaliteli bir başlangıç kaynağıdır.

5-WPMAVI’de tanıtım yazısı yanıtlamak istiyorum fiyat nedir ? : Blogumda yazdığım konular ile alakasız kesinlikle hiç bir tanıtım yazısı yayımlamıyorum. Eğer blogum ile alakalı bir konuda tanıtım yazısı yazdırmak istiyorsanız, fiyat için iletişim geçin.

6-Sitem çok yavaş ne yapabilirim ? Ya da sitem de şöyle bir değişiklik yaptım bozulmalar yaşandı ya da wordpress’te şunu yapamadım bana yardımcı olur musun ?:  Hiç bir wordpress sorununu bu şekilde bireysel olarak cevaplamıyorum. Bu tür problemlere içerikler üreterek cevap vermeye çalışıyorum. O yüzden wordpress ile ilgili yaşadığınız herhangi bir problem için iletişim formu üzerinden benimle iletişime geçmek yerine blogumda sorununuza ilişkin yazıları araştırın.

Ya da bu tür problemleri ücretli bir şekilde çözdürmek istiyorsanız, beni çalıştırın sayfamı ziyaret ederek benimle iletişime geçebilirsiniz.

7-Sitem için ücretli bir tema almak istiyorum ancak tema seçimi konusunda emin değilim. Tema görsel olarak hoşuma gitse bile, SEO ve hız kriterlerine uyup uymadığından emin olamıyorum… Siz ne önerirsiniz ?

Bu işin başındayken benimde öncelikli olarak baktığım kriter görsel tasarımdı. Yani en başta bir sitenin öncelikli olarak göze hitap etmesi gerektiğini düşünürdüm.

Ancak yıllar için de yaptığım en büyük hatalardan birisinin bu olduğu fark ettim. Önemli olan görsellik değil, içeriktir. Potansiyel ziyaretçi sitenize geldiği zaman tasarımınızın nasıl göründüğüne değil, içeriğinizin ona bir şey katıp katmadığına bakar.

Dolayısı ile kesinlikle tasarım ile zaman kaybetmeyin derim. İnanın bunu tüm samimiyetim ile söylüyorum. Tasarıma gereksiz zaman harcamayın !

Tema seçimi konusunda kriteriniz görsellikten ziyade yazdığınız içeriklerin google’da üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak bir alt yapısının olup olmadığı.

Bunca yıllık tecrübem ile önerebileceğim temalar kesinlikle hızlı ve SEO uyumlu olanları. En hızlı ve SEO uyumlu temalar başlıklı yazımda yer alan herhangi bir temayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu temalar size SEO anlamında ciddi yarar sağlayacaktır.

Ayrıca temalar ile ilgili şu yazılar da mutlaka işinizi görecektir;

Sektöre göre tema seçimi için ise, üst navigasyon bölümünde bulunan WordPress Temaları kategorisine gidebilir ve siteniz için uygun bir tema bakabilirsiniz.


Wpmavi.com WordPress, TurhostMaxCDNSUCURI ve DMCA sistemleriyle
yapılandırılmıştır.