Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]

Wordpress Dersleri

Wp-admin beyaz sayfa hatasına neden olacak bir çok durumu çözümleriyle birlikte blogumda yazmış olmama rağmen farkettim ki, tüm bu yazılarımı bir başlık altında toplasam oldukça yararlı olacak. Bu yazımda siz değerli wordpress kullanıcılarına, wp-admine giremiyorum diyenlere, wp-admin beyaz sayfa ve wp-admine hiç bir şekilde ulaşamıyorum diyenlere, bu gibi durumların nelerden kaynaklanabileceğini ve çözümlerin neler olacağını ana başlıklarıyla anlatacağım.

Wp-admin Beyaz Sayfa Hatasına Neler Sebep Olur?

Wp-admin beyaz sayfa hatası almanıza yol açacak bir kaç sebep var. Bu sebepleri adım adım eleyerek gideceğim. Sizde benimle aynı adımları izlerseniz, eminim ki sorununuza kesin bir çözüm bulacaksınızdır.

Error Establishing a Database Connection hatası

Bu hatayı tüm sitenizde mi görüyorsunuz? Yoksa sadece belirli sayfalar için mi ? Yada sadece admin paneli için mi? Error Establishing a Database Connection hatası almanızın sebebi wordpress site dosyalarınızın veritabanıyla bağlantı kuramamasından kaynaklıdır. Hatanın bu olduğunu biliyoruz fakat asıl problem bu hatanın bir çok sebepten kaynaklanabilecek olması. Eğer wp-admin beyaz sayfa hatasını bu sebepten alıyorsanuz ki beyaz ekranın üst kısmında büyük puntolarla “Error Establishing a Database Connection” diye yazar, ozaman Error Establishing a Database Connection hatası [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımı kesinlikle okuyun derim.

Beyaz Ekran Hatası

Wordpress Beyaz Ekran Hatası Detaylı Çözüm

Memory (bellek) limitini aşmanız, kullandığınız bir eklentinin düzgün çalışmaması, kötü kodlanmış bir tema kullanmanız, hosting hizmetinizde bir problem olması gibi durumları beyaz ekran hatası için başlıca nedenler olarak gösterebilirim. Beyaz Ekran Hatası WordPress [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımda bahsettiğim problemleri nasıl aşacağınıza oldukça detaylı bir şekilde anlattım. Eminim ki fayda sağlayacaktır.

Yanlış Şifre Sorunu

Wp-admin Beyaz Sayfa hatasıDoğru kullanıcı adı ve şifre girdiğine emin olupta Wp-admin giremiyorum diyenler için söyleceyeğim şey; şunu bilmelesiniz ki hacklenmiş olabilirsiniz. Ama korkmayın henüz hiç birşey için geç olmayabilir. Admin şifrenizi phpmyadmin panelinden girip değiştirmeniz gerek. Bunu nasıl yağıcağınızı MySQL Üzerinden WordPress Admin Şifresi Değiştirme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

Admin Yetkilerini Kaybetmek

Bazen wp-admine giriş yapsanız bile admin panelinizde ayarlara, foksiyonlara ulaşamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz (Örn: Eklentilere, Temaya, Ayarlara ulaşamama) ki buda hacklenmiş olduğunuz anlamına gelebilir. Bu gibi durumlarda MySQL üzerinden wordpress sitenize yeni bir admin atamanız gereklidir. Bunuda nasıl yağıcağınızı  MySQL Üzerinden WordPress Admin Ekleme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

PHP Hataları (Syntax Hatası, Beklenmedik Fonksiyon Hatası, vs.)

Syntax error - Syntax Hatası - Wp-admin Beyaz Sayfa

Php hataları genellikle başka bir siteden yada herhangi bir kaynaktan bulduğunuz bir kodu sitenize yapıştırdıktan sonra olur. Buda, kodu yanlış dosyaya yada doğru dosyaya olsa bile dosyanın içindeki yanlış satırlara yapıştırmanızdan kaynaklanabilir. Eğer böyle bir yanlışlık yaptıktan sonra tüm siteniz beyaz sayfa hatası verirse ilk yapmanız gereken şey derin bir nefes almak.

Sonrasıda FTP  yada cPanel üzerinden dosya yöneticisine bağlanmak. FTP ile sitenize bağlandıktan sonra kodu en son hangi dosyanın içine yapıştırdıysanız (yani hatayı almadan hemen öncesi) dosyayı bulup içerisinden yapıştırdığınız kodu silmeniz ve kaydetmeniz olacaktır. Bunu yaptıktan sonra siteniz düzelip eski haline gelecektir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Parse error: syntax error, unexpected $end Hatası WordPress  başlıklı yazımdan faydalanabilirsiniz.

Wp-admin beyaz sayfa hatası alan, wp-admine giremiyorum diyen wordpress kullanıcıları, umarım bu hataya neden olacak tüm durumları ana başlıklarıyla anlatmam işinize yaramıştır. Yazdıklarımı uygulamaya çalışırken problem yaşadıysanız, yorum olarak bana geri bildirim iletin, en kısa zamanda cevaplayıp elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.


Umarım Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur.Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]” ile ilgili yorumlar;

 1. Gökhan dedi ki:

  Allah razı olsun.HAcklendik zannettim . Sayfalandırma yapmak için temadaki sayfalara kod yapıştırmıştım. Locolhosttan orjinal sayfaları tekrar kopyalayınca düzeldi.Çok teşekkürler.

 2. hasan dedi ki:

  ben mesela bir eklentiyi deaktif edip tekrar aktifleştirdiğimde sadece beyaz bir ekran geliyor, ayrıca onaylanmamış bir yorumu da onayladığımda onaylanmamış olarak görünüyor ancak aslında onlaylanmış o yorum. Bunun sebebi nedir acaba yardımcı olursanız harika olur.

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba, ben hesabıma girmek istiyorum. Ancak telefon numaramı değiştirdiğim için giremiyorum. Doğrulama kodu istiyor. Bu kodu e-posta yoluyla alamaz mıyım? Lütfen bana yardımcı olun.

 4. Alper dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar benim sorunum portfolio çalışmıyor. Ekranda Üzgünüz, taslakları ön izlemenize izin verilmiyor. diye bir uyarı geliyor. Ne yapmak gerekir. Yardımcı olabilir misiniz?

 5. Osman Dalbudak dedi ki:

  wp-admin Beyaz sayfa nedeni ve çözümü için öneri.
  Genelde son yüklediğiniz kulandığınız TEMA Kaynaklı oluyor. Temadaki arıza nedeniyle admin sayfası açılmıyor…
  Çözümü
  Cpanel vb Hosting yönetim panelinizden Dosya yönetimi (File manager) girin.
  site ismininize ait alt klasörlerden:
  wp-content isimli klasöre girin
  -themes klasörüne girin
  Son çalıştığınızdaki (muhtemelen ogün yüklediniz) Temayı bulun rename ile ismini değiştirin.. değiştirmeden önce ismini kopya alın..

  Sonra orda bulunan başka bir tema klasörünün ismini değiştir diyip kopyaladığınız bu ismi yapıştırın. yani wordpresi kandırın.. başka bir temayı sanki o son kullandığı tema sanacak ve onun dosyaları ile açılacağından siteniz düzelecektir.
  Kolay gelsin..

 6. Çıplak Yazar dedi ki:

  Merhaba Burak, yine soluğu senin sayfanda aldım. Çünkü adam akıllı anlatan sağlam kaynak bulamıyorum wordpress konusunda. Ben de admin paneline giriş yapmaya çalışırken beyaz ekran hatası alıyordum. Ancak sorunum biraz farklıydı. Faydalı olması açısında karşılaştığım aynı sorunu nasıl çözdüğümü yazayım.

  Benim sorunum tam olarak admin paneline girmeye çalıştığımda yani wp-admin ya da login.php sayfasını açmaya çalıştığımda, ”hata kodu 500 ve bu sayfa çalışmıyor” uyarısı vardı.

  C panelden dosya yöneticine girdim ve wp-login.php dosyasının nasıl olmuş bilmiyorum ama izinlerinin 000 olduğunu gördüm. İzinleri 644 olarak ayarlayınca düzeldi. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa umarım yardımcı olur.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Katkı değer yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Keşke herkes sizin gibi olsa.

 7. Vatan Yazılım dedi ki:

  bir yazılım şireketinin sitesine 1 aydır4-5 kez saldırı aldık ve hosting şirketi destek maili attık gerekli önlemleri aldık diye mail döndüler ondan sonra admin paneline giriş yapamadık sorun hostig şirketinden mi?

 8. Emir dedi ki:

  Bloğumun admin paneline girdiğimde şöyle bir hata alıyorum:

  Error 404 Not Found
  Oops! We couldn’t find this Page.

  Please check your URL or use the search form below.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir