Warning: Cannot Modify Header Information Hatası – WP

Wordpress Dersleri

Geçen gün bir wordpress kullanıcısından gelen “WordPress Warning: Cannot Modify Header Information” Hatası alıyorum  şikayet üzerine bu konuda çok fazla bir kaynak olmadığını gözlemledim.

Ve Cannot Modify Header Information hatasının çözümünü, ileride bu potansiyel hatayla karşılaşacak wordpress kullanıcılarına yararlı olacağını düşünerek yazmaya karar verdim.

Eğer aldığınız hata altta belirttiğim hataya benzerse, sorun wp-config.php sayfanızda yanlışlıkla veya farkında olmadan bıraktığınız boşluklardır.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/gazete/public_html/wp-config.php:1) in /home/gazete/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1178

Not: Aşağıdaki değişiklikleri yapmadan önce site yedeğinizi almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yapıcağımız düzenleme basit bir işlemde olsa wordpress’e yeni başlayan arkadaşlar için yanlış bir düzenlemede kabusa dönüşebilir. Eğer wordpress yedeği nasıl alınır bilmiyorsanız.  WordPress Site Yedeği Alma – Site Yedekleme Başlıklı yazımda detaylı bir şekilde anlattım.

WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

Adım 1 – Siteniz sunucusuna FTP üzerinden bağlanıp, bilgisayarınıza wp-config.php dosyanızı indirin yada cPANEL üzerinden wp-config.php  dosyanızı düzenleme seçeneğiniz varsa direkt cPANEL üzerinden de düzenleyebilirsiniz.

Adım 2wp-config.php dosyanızı Notepad+++ yada ne gibi bir düzenleme programı kullanıyorsanız onunla birlikte açın ve “<?php”  tagından önceki ve “?>” tagından hemen sonraki tüm boşlukları silin.

Wordpress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası

Warning: Cannot Modify Header Information WordPress Hatası

Adım 3 – Boşlukları sildikten sonra wp-config.php dosyanızı kaydedip, tekrar FTP üzerinden sitenizin sunucusuna yükleyin. İşlem bu kadar.


Umarım Warning: Cannot Modify Header Information Hatası – WordPress başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

Warning: Cannot Modify Header Information Hatası – WP” ile ilgili yorumlar;

  1. Halime dedi ki:

    Merhaba Burak bey,
    İnternette ne kadar wp-admin hatası için sunulan çözüm önerisi varsa hepsini denedim neredeyse. Fakat hiçbiri düzeltmedi sorunu. İşin ilginç tarafı cep telefonumdan wp-admine giriş uapabiliyorum fakar pclerden girilmiyor

  2. Mustafa Baysal dedi ki:

    Harika bir siteniz var Burak hocam. Yine aradığımı buldum :) İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir