WordPress Tek Sayfa Tema: 15+ WordPress Tek Sayfa Temaları

Wordpress Temaları

WordPress tek sayfa temalar son zamanlarda oldukça popüler oldu. WordPress tek sayfa tema bir çok iş modelinde kullanılabiliyor. WordPress tek sayfa temalar özellikle tek sayfa satış ya da kurumsal bir site kurmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen tema çeşiti.

Ben de bu doğrultuda sizler için en iyi wordpress tek sayfa temaları hangileri diye araştırdım ve 15+ en iyi wordpress tek sayfa temasını sizler için listeledim.

OnePage – WordPress Tek Sayfa Tema

One Page- WordPress Tek Sayfa Tema

One Page- WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress tek sayfa tema listemizdeki ilk sırayı her zaman olduğu gibi, gerek seo uyumu, gerek hız, gerekse de kullanışlılık aşısından piyasadaki en iyi WordPress temalarına sahip MyThemeShop ürünü olan OnePage WordPress tek sayfa teması alıyor.

OnePage, sürükle bırak özelliği ile sitenizi özgürce düzenlemenize olanak sağlıyor. Tasarım konusunda da oldukça etkileyici olan tema, modern bir arayüze sahip.

Mobil uyumluluğu da tüm mobil cihazlarda sorunsuz çalışıyor. Sayfa yükleme hızı, tasarımsal özelliklerine rağmen gayet tatmin edici. Seo uyumlu kod yapısı da arama motorlarına oynayan kullanıcıları memnun edecek düzeyde.

Özelleştirilebilir seçenekleriyle kod bilginize bakmaksızın şık, modern ve etkileyici tasarımları, birkaç tıkla oluşturabiliyorsunuz. WordPress tek ürün satış teması arayanlar içinde satış tablosu, animasyonlu sayaç, slayt destekli servis ve ürün gösterimi, yine slayt destekli müşteri görüşleri ekranı gibi muazzam özellikler de temayla birlikte geliyor.

One Page WordPress tek sayfa tema, bu alanda bulabileceğiniz en işlevsel, şık, hızlı ve seo uyumu üst düzeyde WordPress tek sayfa temalarından biri olarak tavsiyemizi hakediyor.

AppTheme – WordPress Tek Sayfa Tema

AppTheme - WordPress Tek Sayfa Tema

AppTheme – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


AppTheme, şirketlere yönelik, şirketinize ait ürün ve servsilerinizi kullanıcı ile buluşturabileceğiniz bir diğer WordPress tek sayfa tema. Android, iPhone gibi uygulamalar ile de tam uyumluluk gösteren tema ile, ekstra bir masraf yapmadan ücretsiz uygulama hazırlama araçları ile sitenizin mobil uygulamasını da web sitenizle uyumlu olarak oluşturabilirsiniz.

Sınırsız renk düzeni, sınırsız arka plan seçenekleri, 630+ Google font desteği ile tasarım konusunda sizi özgür bırakan AppTheme, ayrıca seo optimizeli kodları, en yeni HTML5 ve CSS3 desteği ile çağdaş bir görünüm sunmanıza olanak sağlıyor.

Çoklu dil desteği, şık bir kullanıcı görüşü bölümü, uygulama demonuzu video olarak gösterebileceğiniz pop-up penceresi, şık slaytları, gösterişli animasyonları ile AppTheme, WordPress tek ürün satış teması arayanlar özellikle uygulama tanıtımı ve satışı yapacaklar için en iyi WordPress tek sayfa temalarından biri diyebiliriz.

CleanApp – WordPress Tek Sayfa Tema

CleanApp - WordPress Tek Sayfa Tema

CleanApp – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Uygulama tanıtım odaklı WordPress siteleriniz için özel olarak tasarlanmış CleanApp WordPress tek sayfa tema, bir diğer MyThemeShop ürünü. Android, iPhone, WindowsPhone platformları için oluşturduğunuz uygulamalarınızı sergilemek için şık bir çözüm sunmakta.

CleanApp ile, uygulama web sitenizi oluşturabilir ve uygulama özelliklerini, ekran görüntülerini, referanslarını gösterebilir; indirmelerinizi, gelişmiş kullanıcı deneyimi optimizasyonu sayesinde, ürününüzü en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Sayfa yükleme hızı muazzam olan CleanApp, Google Web Font desteği, Off-Canvas Mobil Menu desteği, kodsal özelleştirmeler için ön izlemeli kod paneli, animasyonlu kaydırma efektleri, Google Maps desteği, full hd video gösterim özelliği, şık ve işlevsel slaytları, retina ikonları, Ajax yüklemeleri gibi bir çok özellikle geliyor.

WordPress tek sayfa temalar konusunda gerek şıklığı gerekse de sahip olduğu özellikler bakımından CleanApp, en iyi WordPress tek sayfa temalar içerisinde tavsiyemizi hakediyor.

Corporate – WordPress Tek Sayfa Tema

Corporate - WordPress Tek Sayfa Tema

Corporate – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress tek sayfa tema listemizdeki sıradaki MyThemeShop ürünü, tek sayfa site için uygun bir seçenek olan Corporate. İşlerini büyütmek isteyen işletmeler, ajanslar, şirketler ve serbest çalışanlar için ideal, profesyonelce tasarlanmış WordPress tek sayfa temasıdır.

Deneyiminizi ve portföylerinizi Corporate ile şık bir tasarım eşliğinde müşterilerinize sunabilirsiniz. Şirketinize ait servisleri, hizmetleri, çalışanlarınızı, müşteri geri bildirimlerini, satış tablolalarını, iletişim formunuzu, istatistik ve iletişim bilgilerinizi etkileyici bir şekilde tek sayfada sunmanız, Corporate ile oldukça kolay.

Tema, etkileyici animasyonlara ve efektlere sahip. Dahili şık bir iletişim formu ve satış tablosu ile geliyor. Bunlar dışında sitenizi kolayca özelleştirebileceğiniz işlevsel özellikleri de içermesi, amatör veya profesyonel seviyeye bakmaksızın her kullanıcı için konforlu bir kontrol imkanı sağlıyor.

Kısa kodlar, mega menü, sınırsız sidebar seçeneği, navigasyon gibi özelliklerle de sadece en iyi WordPress tek sayfa temaları için değil, normal blog ya da sektörel siteler için de uygun bir seçenek olduğunu söyleyebilirim.

Brooklyn – WordPress Tek Sayfa Tema

Brooklyn - WordPress Tek Sayfa Tema

Brooklyn – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Brooklyn, seyahat acentası, şirket web sitesi, etkinlik, müzik-video yapımcılığı gibi kurumsal ve kişisel web siteleri gibi her türlü web projesine uygun, yaratıcılığı ile ön plana çıkan özel bir WordPress tek sayfa temasıdır.

İşlevsel ve şık bir WordPress tek sayfa tema hazırlamak, profesyonel tasarımcıların bile zorlandığı bir konudur. Fakat WordPress tek sayfa temalar, kullanıcı deneyimi için gerçekten olumlu bir yoldur.

Brooklyn WordPress tek sayfa teması, hem kullanıcı deneyimi, hem de web sitesi sahiplerinin yüzünü güldürecek özelliklerle donatılmış, en tercih edilebilir tek sayfadan oluşan tema olarak övgüyü hakediyor.

Ayrıca 24.000+ satış rakamıyla ThemeForest’te en çok satılan WordPress temalarından olduğunu da not düşmek isterim.

Brooklyn, 20+ farklı hazır tasarım ile geliyor. Güçlü bir admin kontrol paneline sahip. Slider Revelation eklentisi temayla birlikte gelmekte. Bunun gibi daha bir çok özelliğiyle Brooklyn, ziyaretçilerini etkilemek isteyen kullanıcıların mutlaka göz atması gereken en iyi WordPress tek sayfa temalarından biri.

Divi – WordPress Tek Sayfa Tema

Divi - WordPress Tek Sayfa Tema

Divi – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Divi, aslında pek çok açıdan diğer WordPress temalarından ayrılan bir temadır. Harika grafikleri ve kolaylıkla hükmedebileceğiniz kontrol panelindeki sayfa tasarım aracıyla ve tabi ki tek sayfa WordPress teması için seo uyumlu WordPress temaları arasında muhteşem bir tercih olacağına inanıyorum.

Divi ile minimum uğraşla, kod nedir bilmeden, çok kısa bir sürede etkileyici, işlevsel ve şık bir web sitesi hazırlayabilmeniz için özellikle tasarlanmış. Ayrıca ürünlerinizi sunmak üzerinde özellikle çalışılmış bir tema olarak da övgüyü hakediyor.

Divinin özellikleri saymakla bitmez. Seo, hız, şıklık, işlevsellik, kolay kullanım ve tek sayfa site için en uygun tema olarak gözüm kapalı önerebileceğim Divi WordPress tek sayfa temasını mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

X The Theme – WordPress Tek Sayfa Tema

X The Theme - WordPress Tek Sayfa Tema

X The Theme – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress tek sayfa tema listemizdeki bir diğer ThemeForest ürünü X, tamamen profesyonel ve yenilikçi bir anlayışla, her türlü web sitesine uyacak şekilde tasarlanmış. Sadece tek sayfadan oluşan tema arayışınızda değil, aklınıza gelebilecek her türlü sektöre yönelik web siteleriniz için uygun bir çözüm olacaktır.

X, aklınızdaki web sitesi tasarımını birebir yansıtabilmeniz için oldukça esnek bir kontrol sağlamak amacıyla özenle tasarlanmış bir tema. Sürükle bırak teknolojisi ile web sitenize istediğiniz şekli hiç zorlanmadan, bir kaç fare hareketiyle oluşturabilmeniz çok kolay.

WooCommerce entegresi ile WordPress tek sayfa ürün satış teması arayışında olanları memnun ediyor. Uber Menu, Layer Slider, Envira Gallery gibi profesyonel eklentileri de beraberinde getirmesinin yanı sıra, Disqus ve Facebook yorumlar, MailChimp, Google Analytics gibi entegre özellikleriyle de diğer WordPress tek sayfa temalarından anında ayrılıyor.

X, tek başına WordPress tek sayfa tema kullanımı için fazla gelebilir. Tek sayfa harici, sitesinde gelişmiş özelliklerle tam bir e-ticaret kurgusu oluşturmak isteyen kullanıcılar, X WordPress tek sayfa temasına mutlaka göz atsınlar derim.

TheGem – WordPress Tek Sayfa Tema

TheGem - WordPress Tek Sayfa Tema

TheGem – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


TheGem tasarımsal açıdan çağı yansıtan en iyi WordPress tek sayfa temalarından biri. Gerçekten görünüş itibariyle beni en çok etkileyen WordPress temalarından biri olduğunu söyleyebilirim.

TheGem sadece tek sayfa WordPress teması olarak değil, muhteşem blog düzeni, WooCommerce entegresi, paralax efektleri, CSS3 animasyonları, 40’tan fazla hazır görünüm  ve 150’den fazla hazır sayfa şablonlarıyla, aklınıza gelebilecek her türlü sektöre yönelik kullanılabilecek şık ve işlevsel bir temadır.

Yüksek hız performansı, seo için en iyi yapısı, mobil uyumlu, retina ekran destekli, sınırsız özelleştirme seçenekleri, VisualCpmposer ve premium slayt eklentileri, olmazsa olmaz WordPress eklentileri ile birebir uyumu, çoklu dil desteği gibi benzersiz özellikleri ile TheGem, en iyi WordPress tek sayfa tema listemizde öve öve bitiremeyeceğim bir eklnti diyebilirim.

Scalia – WordPress Tek Sayfa Tema

Scalia - WordPress Tek Sayfa Tema

Scalia – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Scalia, zengin özellikli, ayrıntılarıyla şaşırtan, esnek bir WordPress tek sayfa temasıdır. Kullanıcı deneyimi açısından şık olduğu kadar sade ve işlevsellik arayanlar için uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Scalia, kullancının içerkte kaybolmaması, sunduğunuz ürün, hizmet, servis gibi metaryellerinizi kolaylıkla anlayabilecek şekilde özenle tasarlanmış. Paralaks efektler ve CSS tabanlı animasyonlar ile sunumlarınızı etkileyici bir şekilde kullanıcıyla buluşturabilirsiniz.

Visual Composer, WooCommerce gibi kullanım konforunu arttıracak araçların yanı sıra kolaylıkla oluşturulabilen mega menüler, 150’den fazla hazır şablonlar, seo ve hız optimizasyonu, retina uyumlu, çoklu dil destekli yapısı da dikkat çekmekte.

Tüm bu özellikleriyle Scalia, tek sayfa WordPress teması arayışında olanları fazlasıyla memnun edecek bir WordPress tek sayfa tema olarak listemizdeki yerini alıyor.

Vela – WordPress Tek Sayfa Tema

Vela - WordPress Tek Sayfa Tema

Vela – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


WordPress tek sayfa tema listemizde diğer bir temamız Vela. Portföy sunumu, ajanslar, kişisel blog ya da kurumsal web siteleri için, özellikle e-ticaret üzerine yoğunlaşan kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış bir tema.

Temanın görünümünün gayet şık olduğunu söyleyebilirim. Retina ekranlar için özel görünümü ile günümüz mobil dünyası için de uygun bir tasarıma sahip. Hedef kitleniz için iyi bir izlenim oluşturmanıza yardımcı olan tema, gelişmiş tipografi özellikleri, özgürce özelleştirebilmeniz için sunduğu araçlar ile de kod bilgisine sahip olmadan etkileyici web siteleri oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Ajax Live Search ile, arama yaparken öneri sunma özelliği de temayı diğer WordPress tek sayfa temalarından ayıran en belirgin özelliği.

WooCommerce entegresiyle de ürün satışlarında rahat edeceğiniz Vela, en iyi WordPress tek sayfa kulvarında oldukça şık bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta.

Jarvis – WordPress Tek Sayfa Tema

Jarvis - WordPress Tek Sayfa Tema

Jarvis – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Jarvis, WordPress tek sayfa tema önerilerimde favori temalarımdan biri. Kullanıcı deneyimi ve etkileyicilik konusunda en iyi WordPress tek sayfa temalarından biridir diyebilirim.

Parallax teknolojisini en iyi kullanan temalardan biri olan Jarvis, sayfayı scrool ettikçe daha da etkileyici oluyor. Yazı ve içerik konumları, seçilen tipografiler ve renk uyumları tek sayfa için en uygun temalardan biri olarak övgümü hakedecek seviyede.

ShowStopper – WordPress Tek Sayfa Tema

ShowStopper - WordPress Tek Sayfa Tema

ShowStopper – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Hız ve seo konusunda diğer tema firmalarından aşağı kalır bir yanı olmayan Templatic’in sunduğu ShowStopper, çok yönlü bir WordPress tek sayfa temasıdır.

Tek sayfada, sitenize ait bir çok içeriği etkileyici bir şekilde sunabilecek araçlarla donatılmış ShowStopper, ürün satışı için WooCommerce entegresiyle beraber geliyor.

Mobil uyumlu, tasarım olarak tam kontrol sağlayabileceğiniz admin paneli, sınırsız renk seçeneği, işlevsel porftföy yönetimi, çoklu dil desteği, mega menü, kullanışlı kısa kodlar ve şık blog düzenleriyle ShowStopper WordPress tek sayfa temasına mutlaka göz atmanızı öneririm.

Magnium – WordPress Tek Sayfa Tema

Magnium - WordPress Tek Sayfa Tema

Magnium – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Magnium, hemen her sektöre uygun, web sitesi gereksinimlerini tek başına karşılayabilen, muazzam yükleme hızına sahip bir WordPress tek sayfa teması.

Kurumsal bir tanıtım sitesi, portföy sunumu, uygulama tanıtımı gibi daha bir çok alanda tek sayfa WordPress tema ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilecek kapasiteye sahip Magnium, aynı zamanda kullanımı en kolay WordPress tek sayfa temalarında biri.

100+ hazır sayfa ve görünüm şablonuyla gelen tema ile web sitenizi bir kaç tıkla kısa sürede hazırlayıp, yayına hazır hale getirebilmeniz mümkün. Tasarım için kafanızı yormadan profesyonel bir görünüme kavuşmanızı sağlayan Magnium, WordPress tek sayfa temaları arasında favorilerimden biri olarak tavsiye ederim.

Zerif – WordPress Tek Sayfa Tema

Zerif - WordPress Tek Sayfa Tema

Zerif – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Lite versiyonu ücretsiz sunulan Zerif’in pro versiyonu, Themeisle’nin muhteşem işlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle freelancer çalışanların hizmetlerini sunmada uygun bir çözüm olacak WordPress tek sayfa teması denilebilir.

Zerif, muhteşem seo uyumu ile öne çıkıyor. Şıklığının yanı sıra tamamen arama motorlarına yönelik tasarlanmış.

WooCommerce ile de desteklenip, çoklu dil özelliğine de yer verilen Zerif bakmadan geçilmeyecek bir diğer WordPres tek sayfa teması.

MassiveDynamic – WordPress Tek Sayfa Tema

MassiveDynamic - WordPress Tek Sayfa Tema

MassiveDynamic – WordPress Tek Sayfa Temaları


Detaylı Incele Canlı Demo


Fringe hayranlarının yüzünü gülümseten bir isme sahip olan Massive Dynamic WordPress tek sayfa teması, dizideki şirket kadar sıradışı işler yapmasa da web alanında sunduğu özellikler ile sıradışı bir WordPress tek sayfa teması diyebiliriz.

En başta, sayfanızı oluşturmak için içeriğinde bulunan özelliklerle gerçekten sayfanızı tasarlamak çocuk oyuncağı haline gelebiliyor. Bu kolaylık size sihir gibi gelebilir, tasarım işleminde ilerlerken zevk bile alabilirsiniz.

Revolation Slider, WooCommerce, Visual Composseri Master Slider gibi profesyonel eklentilere de temayla birlikte ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

Bu temaya son sırada yer verdiğime bakmayın. Gerçekten tasarım konusundaki kolaylığı ile amatör kullanıcıların bile profesyonel görünüm sunabileceği, hedef kitlesini etkileyebileceği bir konsepte sahip olmasıyla, WordPress tek sayfa tema listemdeki ilk sıraları hakeden bir tema olarak kesinlikle denmenizi tavsiye ediyorum.


Umarım WordPress Tek Sayfa Tema: 15+ WordPress Tek Sayfa Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir