Yazı Yayım Tarihi Belirleme – WordPress

Wordpress Dersleri

WordPress’e yeni başlayan kullanıcılarının başlangıçta bilmediği veya gözden kaçırdığı fakat sonradan haberdar oldukları bir diğer wordpress özelliği ise yazı yayım tarihi’nin ayarlanabiliyor olması. Yazınızı istediğiniz ay, istediğiniz gün istediğiniz saatte yayımlanmaya saat gibi kurabilirsiniz.

Neden Yazı Yayım Tarihi İleri Bir Tarihe Programlanmalı?

Günün belirli zamanlarında her sitenin en fazla ziyaretçi aldığı “peak” noktaları vardır. Burdaki amaç, siteninize “peak” saatlerinde gelen ziyaretçiği olabildiğince sitenizde tutmaktır. Yeni içeriklerin bu saatlerde ziyaretçiye sunulması tabiki de ziyaret süresini etkileyecektir.

Siteniz sadece Türkiye değil dünya’ya hitap ediyorsa mutlaka zaman dilimi sıkıntıları yaşıycaksınızdır. “Peak” Saatiniz yurtdışı için normalken Türkiye için sabah saat 4 olabilir. Bu gibi durumlarda ziyaretçinize yeni yazılarınızı nasıl ulaştırıcaksınız bir düşünün.

Bunlar benim hemen düşünüpte aklıma gelenler. Eminim ki bu ve bunun gibi verilebilecek onlarca örnekle yazı yayım tarihi programlama özelliğinin bir çok wordpress kullanıcısı için ne kadar faydalı olabileceğini göstermek mümkün.

WordPress Yazı Yayım Tarihi İleri Bir Tarihe Nasıl Programlanır?

Öncelikle wordpress admin panelinize giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yazılar kısmından yeni ekle yada taslakta olan yazınızın bir tanesini düzenle diyerek yazınızın düzenleme bölümüne gidin.

Yazı Yayım Tarihi Belirleme

Sayfanın sağ tarafında hemen yayımla seçeneğini göreceksiniz. Hemen yayınla seçeneğini yanındaki düzenle butonundan düzenliyoruz ve istediğimiz tarihi yazı yayım tarihi olarak belirleyebiliyoruz.

Wordpress Yazı Yayım Tarihi Programlama

Yazı Yayınlama Tarihini İleri Bir Tarihe Programlamak


Umarım Yazı Yayım Tarihi Belirleme – WordPress başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur.Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

Yazı Yayım Tarihi Belirleme – WordPress” ile ilgili yorumlar;

  1. Mustafa dedi ki:

    Merhaba hocam, 1500 adet film sitesi içeriği var yeni aldığım domain adresine ekledim ve yayınları çöp dosyasına ekledim, her gün çöpten çıkarıp özgünleştirip ekliyorum. Burada örnek 2015 de eklenen filmi çöpten çıkartıp düzenliyorum yayınlıyorum sonrasında 2016 yılına ait filmi aynı şekil yayınlıyorum içerikler ana sayfada tarihe göre sıralanıyor, Yapmak istediğim yayınladığım içeriğin yayın tarihini tek tek elle düzenlemeden son ekleneni o anki tarihle yayınlamak. Bunu nasıl yaparım acaba fikriniz var mı ? Yani her içerikte tek tek ( o anki yayın tarihini ) ayarlamakla uğraşmak istemiyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

  2. recep ivedik 5 izle dedi ki:

    saol ya film sitemde filmleri zamanlamam için sok yararlı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir