WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor: Çözüm?

Wordpress Dersleri

WordPress sitemde tüm yazılar 404 hatası veriyor. Yazılarım görünüyor fakat tıkladığımda 404 hatası veriyor ?

Bu problemi nasıl çözebilirim ?

Daha önce internal server error ya da error establishing database connection gibi bir çok wordpress sorununun çözümü anlatmıştım.

Bu yazımda ise eğer wordpress yazılar tıklanınca 404 hatası veriyor ise, bu problemi nasıl ortadan kaldırırız, onu anlatacağım.

WordPress Yazılar 404 Hatası Veriyor Çözümü

Eğer sitenizde sadece yazılarınız 404 hatası veriyor, ana sayfanızda içerikleriniz görünüyor fakat tıkladığınızda 404 hatası alıyorsanız ve admin panelinize erişimde problem yaşamaıyorsanız, problem çok yüksek olasılıkla kalıcı bağlantı ayarlarınızdan kaynaklanıyordur.

Çözüm ise basit;

1- Admin Paneli >> Ayarlar >> Kalıcı Bağlantı Ayarları sekmesine gidin ve hiç bir değişiklik yapmadan değişiklikleri değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

Wordpress Yazılar 404 Hatası Veriyor - Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress Yazılar 404 Hatası Veriyor – Kalıcı Bağlantı Ayarları

Hiç bir değişiklik yapmadan kaydetme işlemi var olan kalıcı bağlantı ayarlarınızı güncelleyip, .htaccess dosyasını yeniden yazdıracaktır. Çoğu durumda bu problemi çözecektir.

Not: Üstteki resimde gördüğünüz kalıcı bağlantı ayarları site içi SEO adına en doğru kalıcı bağlantı ayarlarıdır. Eğer blogunuzu yeni kurduysanız, siz de kalıcı bağlantı ayarlarınızı resimde gördüğünüz gibi Yazı ismi olarak seçebilir ya da özel yapı kısmını seçip, boşluk kısmına /%postname%/ yazabilirsiniz. ( İkisi de aynı şeydir. )

Ancak, hali hazırda içeriklerinizin kalıcı bağlantı ayarları farklı ise ve içerikleriniz belirli bir google sıralamasına sahip ise kesinlikle var olan bağlantı ayarlarını değiştirmeyin !

Değiştirmeniz demek sitenizde bulunan tüm yazılarınızın URL yapısının değişmesi anlamına gelir ki sıralamada var olan yazılarınızın tıklanıldığı zaman URL yapısı değişti için 404 hatası verir. Bu da tüm google sıralamanızı kaybetmenize sebep olur.

2- Eğer üstteki yöntemi takip ettiyseniz ve hala wordpress tüm yazılar 404 hatası veriyor ise, alternatif olarak şu yöntemi uygulayabilirsiniz;

Öncelikle FTP üzerinden sitenizin sunucusuna bağlanın ya da Admin Paneli >> SEO >> Araçlar >> Dosya Düzenleyicisi >> .htaccess dosyası ( Bu yolu ancak Yoast SEO eklentisini kullanıyorsanız görürsünüz ) kısmına gelin ve hemen alttaki kodu bu dosya içerisine ekleyin;

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Umarım WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor: Çözüm? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor: Çözüm?” ile ilgili yorumlar;

 1. Ahmet dedi ki:

  Kalici baglantilarda degisiklikleri kaydet diyince duzeliyor fakat belli bir sure sonra tekrar ayni sorun oluyor. Neden kaynaklaniyor acaba veya kesin cozumu varmidir acaba?

 2. Ufuk dedi ki:

  teşekkürler.

 3. Hasan dedi ki:

  Usta ben devamlı bloğumda sayfalara girmek isterken beyaz ekran ve sadece error yazısıyla karşılaşıyorum başka hiçbir şey yazmıyor. Sol üst kısımda error yazısı. Bu sence neden kaynaklanıyor olabilir.

 4. catweb dedi ki:

  Allah razı olsun Burak hocam. Bende de işe yaradı ve şimdi huzurla siteyi sahibi teslim ettim… :)

 5. Mehmet dedi ki:

  İşe yaramadı bende açıkçası kardeşim. Daha öncede bu gibi sıkıntıları yaşadım. Benim genel sıkıntım ise yazdığım yazıyı yayınla deyince hele de uzun olunca bu yazı 404 sayfasına atıyor. O kadar yazdığım da boşa gidiyor. Uğrasıyorum yazıyı kopyalayıp yeni yazı ekleden deniyorum yine aynı 404 hatası alıyorum. Başka türlü çözümü yok mu bu çözümler işimi görmüyor ne yazık ki.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Yazı boşa gitmez. WordPress otomatik taslak olarak kaydeder. Siz yayınla dediğinizde 404 hatası alıyorsanız sorun kullandığınız hosting ile alakalıdır. Yapılmak istenen işlem hosting tarafından koyulan kotadan fazla geliyordur ve hosting direkt işlemi limit aşımından dolayı sonlandırıyordur. Siz de o yüzden hata alıyorsunuzdur. Keza sizin hatanızın benim yazımda anlattığım 404 hatası ile alakası yok.

 6. Fatih dedi ki:

  Teşekkürler.

 7. Gökhan Demir dedi ki:

  adamsın adam adammmmm 520mblik veritabanını silecektim sinirden

 8. ersin dedi ki:

  Çok işime yaradı teşekkürler!

 9. Murat dedi ki:

  Gerçekten çok işime yaradı teşekkürler.

 10. furkan dedi ki:

  Teşekkürler işime yaradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir