WordPress Duyuru Eklentisi: En İyi WordPress Bildirim Çubuğu

Wordpress Eklentileri / Plugins

Bu yazımda sizlere bir wordpress duyuru eklentisi tanıtacak olsam da, bu eklentiye duyuru eklentisi demem sizi aldatmasın. Zaten böylesine bir eklentiye sadece wordpress duyuru eklentisi demek kodlayıcılarına büyük hakaret olur.

Çünkü harikalar yaratmışlar !

Bahsi geçen eklentinin ismi WP Notification Bar

Bu wordpress duyuru eklentisi ile;

 • Sitenizde yapılan güncellemeri ziyaretçiye duyurabilir
 • WordPress admin bar benzeri üstte sabir duran onlaraca farklı tasarımda bir bar yapabilir
 • Hem duyuru yapıp, hem de duyuru içerisine link vermebilir
 • Bunu tarih ayaları duyuru eklentisi haline getirebilir
 • Duyuruyu eklentisini sadece belirlediğiniz URL adresi üzerinden gelen,
 • Ya da sadece google üzerinden gelen ziyaretçiye görünür kılabilirsiniz.

Hepsin bu kadar mı ?

Tabii ki değil ! Sıraladığım bu özellikler tüm özelliklerinin 10’da 1’i bile değil. İşte bu yüzden bu eklenti bir wordpress duyuru eklentisi değil. Çok daha ötesi, bir pazarlama eklentisi !

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Mythemeshop’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

WP Notification PRO – WordPress Duyuru Çubuğu Eklentisi

Wordpress Duyuru Çubuğu Eklentisi

WordPress Duyuru Çubuğu Eklentisi


Detaylı Incele Canlı Demo


Bugüne kadar ziyaretçi etkileşimini arttırma adına blogumda kullandığım en iyi ve en faydalı eklentilerden biri olan WP Notification Bar eklentisinin detaylı özellikleri aşağıda listelendi ancak genel olarak şunları da bilmenizde fayda var;

#Tamamen responsive, tüm temalar ile uyumlu, hafif kodlaması sayesinde site hızına etkisi nerede ise 0 ve seo uyumlu bir eklenti.

Malum, yine bir MyThemeShop firmasının ürününden bahsediyoruz. Tabii ki siteyi yavaşlatıcı bir yan etkisinin olması asla söz konusu olmayacaktır.

WordPress Duyuru Eklentisi Özellikleri

Duruma Bağlı Referrer Özelliği

Eklentinin en sevdiğim yanı referrer özelliği olduğu için sizlere de bu özelliği ilk başta ve uzun uzadıya anlatmak istedim.

Nedir bu referrer özelliği ?

backlink aldığım sitelerden backlink’e tıklayarak sitemi ziyaret eden kişilere özel, yani sadece o ziyaretçiler için wordpress bildirim çubuğu oluşturuyorum.

Nasıl Yani ?

Eğer hızlı adam’ın blog yazarak para kazanmak başlıklı içeriğini ziyaret ederseniz, yazının ilk ksımdalarında “blog nasıl açılır” anchor metnine verilmiş bir link göreceksiniz.

İşte hızlı adam’ın içeriğini okuyan potansiyel ziyaretçi bu backlinke tıklar ve benim blog nasıl açılır başlıklı yazımı ziyaret ederse;

Karşısına ise ( hemen alttaki gibi ) “Hizliadam.com’da blogunu altta anlattığım yöntem ile açtı ! … ” şeklinde bir wodpress duyuru çubuğu çıkacaktır;

Wordpress Duyuru Eklentisi - Referrer Özelliği

WordPress Duyuru Eklentisi – Referrer Özelliği

İşin güzel yanı ise;

# Ziyaretçinin siteye girdiğinde karşısına çıkan duyuruların ziyaretçinin geldiği URL adresine göre değiştirilebiliyor olması !

Nasıl yani ? Biraz daha açar mısın ?

Şöyle ki blog nasıl açılır başlıklı yazıma verilen linkler sadece hızlıadam ile sınırlı değil tabii ki. Aynı yazıma aynı şekilde backlink sağlayan bir başka nokta ise, bizevdeyokuz.com’un biz kimiz sayfası.

Yine bir ziyaretçi belirttiğim bu sayfa üzerinden benim bloguma verilen linke tıklayarak blog nasıl açılır başlıklı yazımı ziyaret ederse eğer,

Bu sefer karşısına çıkan bildirim çubuğundaki uyarı şu şekilde değişiyor: ” Bizevdeyokuz.com ‘da blogunu alttak anlatığım yöntem ile açtı ! …”

Belirli bir URL adresi üzerinden gelenlere wordpress duyuru çubuğu gösterme

WordPress Bildirim Çubuğu Referrer Özelliği

Yani wordpress duyuru çubukları ziyaretçinin blog nasıl açılır başlıklı yazıma geldiği URL adresine göre değişiklik gösteriyor !

Peki böyle bir sistemi neden kurdun ? Kazancın ne ?

1-Bana backlink sağlayan sitelerin otoritesini arttırıyorum.

Şöyle düşünün;

Daha önce hiç bir şekilde ziyaret etmediğiniz bir blog ile sevdiğiniz bir yazarın önerisi (verdiği backlink) vasıtası ile tanışıyorsunuz. Ve tanışır tanışmaz sitenin en üst kısmında biraz önce geldiğiniz sitenin ismini görüyorsunuz.

Tabii gelen ziyaretçi bu wordpress duyuru çubuğunun sadece kendisini tıklayıpta geldiği URL adresine özel olduğunu bilmediği için, bu bildirim çubuğunun tüm ziyaretçilere gösterildiğini düşünecek

Ve demek ki geldiğim site oldukça önemli bir site ki yazar blogunun en üst kısmında çıkacak şekilde sitenin ismini yazarak bununla övünüyor diye düşünecek.

Tabii bu da bana backlink sağlayan sitenin ziyaretçi gözündeki otoritesini arttıracak.

2-Ziyaretçiyi ikna ediyorum;

Tamam, siteme verilen backlinkler üzerinden gelen ziyaretçiler backlink veren sitenin önerisi doğrultusunda yazıma geldikleri için zaten bir güven duygusu ile okumaya başlıyorlar,

Ancak ben bir adım daha ötesine geçerek ziyaretçinin önerisine uyup geldiği site adresini üst kısımda wordpress bildirim çubuğuna yazarak, ziyaretçi ile bir bağ kuruyorum ve yazıma olan güven duygusunu daha da arttırıyorum.

Tabii ki artan bu güven duygusu ile ziyaretçimin yazımla olan etkileşimi de artıyor, blogumda geçirdiği süre de, paylaşım potansiyeli de ve en önemlisi satışlarımda….

Tabii referrer özelliği sadece bundan ibaret değil !

Diğer bir muazzam özelliği ise;

WordPress duyuru çubuğunu görüntülenmesini sadece google üzerinden gelen ziyaretçilerle de sınırlayabiliyorsunuz.

Özelliği biraz daha açar mısın ? Ve böyle bir özelliğin ne gibi bir faydası olabilir ?

#Şöyle ki, eğer siz şu an bu yazıyı okurken sadece nasıl göründüğünü tecrübe etmek amaçlı google’da ” blog açma ” , ” kişisel bloglar “, ” wordpress mi blogger mı “, ” blogdan para kazanmak ” ya da ” blog fikirleri ” şeklinde

Aratma yapıp, çıkan sonuçlar arasından benim blogumun yazılarına tıklarsanız, karşınıza şu şekilde bir wordpress duyuru çubuğu çıkacatır;

Wordpress Duyuru Eklentisi Çubuğu

Sadece Google’dan Gelen Trafiğie WordPress Duyuru Eklentisi

Oluşturduğum bu duyuru çubuğu ile elde ettiğim kazanımlar ise;

1-Öncelikle şunu bilmenizde fayda var; Bu yazılarıma gelenlerin aynı zamanda blog açma eğiliminde olabilecekleri düşüncesi ile bu wordpress duyuru çubuğunu sadece blog nasıl açılır yazım ile alakalı olan yazılar için aktif ettim.

Bu wordpress bildirim çucuğunu ile yapmaya çalıştığım ise blog açma konusunda potansiyeli olan insanları hedeflemek ve direkt dikkatlerini çekmek.

Yazıma giriş sayısını arttırıyor, bu yazıya girişleri de diğer yazılarım üzerinden sağladığım için de site genel ortalamasında hemen çıkma oranları düşürücü bir etki yaratmış oluyorum.

Böylece etkileşimi, sosyal paylaşım oranlarımı ve tabii ki en önemlisi de satışlarımı arttırmış oluyorum.

2-Yine, bu wordpress bildirim çubuğu ile verdiğim  ” Bugüne kadar 500+ kişi blogunu blog nasıl açılır rehberimi takip ederek açtı …” şeklindeki mesaj,

Ziyaretçiye hem bir tatminkarlık hem de güven duygusu aşılıyor. Doğal olarak yine etkileşimi, dolayısı ile de satışlarımı arttırmış oluyorum.

Referrer Özelliği Başka Ne Şekillerde Kullanılabilir ?

# Diyelim ki sitenizde satış yapıyorsunuz ve sadece anlaşmalı olduğunuz siteler üzerinden gelen ziyaretçilere bir indirim kuponu vermek istiyorsunuz,

Böyle bir durumda indirim kupon kodunu wordpress duyuru çubuğuna yazabilir ve referrer özelliğini kullarak, bu duyurunun sadece belirlediğiniz URL adresi üzerinden gelen ziyaretçilere görünür kılabilirsiniz.

# Bir başka örnek ise, Diyelim ki sosyal medya danışmanlığı yapıyorsunuz ve “sosyal medya danışmanı” anahtar kelimesinde ilk sıradasınız ve potansiyel bir ziyaretçi de google’da bu şekilde aratma yaparak sitenizi ziyaret etti.

İşte bu noktada wordpress duyuru eklentisi referrer özelliği ile, sadece bu içeriğinize google üzerinden gelen ziyaretçiler için çıkacak şekilde,

“İşimizin uzmanı olmasaydık, biraz önce sizin de karşınızıa ilk sırada çıktığımız gibi, google ‘da birinci sırada çıkmazdık” şeklinde bir mesaj yazabilirsiniz.

Tabii bunlar sadece benim wordpress duyuru eklentisi referrer özelliği için ilk aklıma gelen fikirler. Gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum…

Diğer Duruma Bağlı Özellikleri

Wordpress duyuru eklentisi - Diğer durum özellikleri

WordPress duyuru eklentisi – Diğer durum özellikleri

#On Specific Locations: WordPress duyuru çubuğu sitenizin hangi kısımlarında ziyaretçiye gösterimine sunulsun, onu belirliyorsunuz.

WordPress bildirim barını sadece tüm sayfalarınızda, tüm yazılarınızda ya da sadece sizin seçtiğiniz yazılarda veya sayfalarda gösterime sunabiliyorsunuz.

#Not on Specific Locations: Hemen üstteki özelliğin tam tersini düşünün. Yani, wordpress duyuru çubuğunu belirlediğiniz spesifik sayfalarda ya da yazılarda gösterimden kaldırabiliyorsunuz.

#Visitors is logged In: Sitenizde üyelik sistemi varsa, wordpress bildirim çubuğu gösterimini sadece üye girişi yapmış kullanıcılarınız için aktif edebiliyorsunuz.

#Visitors is not logged In: Yine bir üstteki özelliği tam tersi. Yani wordpress bildirim çubuğu gösterimini sadece üye girişi yapmayan kullancılar için aktif edebiliyorsunuz.

#Show N Times: WordPress duyuru panosu gösterimi için her ziyaretçi başına bir kısıtlama getirmek istiyorsanız, bu seçenek ile bir ziyaretçiye belirli bir cookie süresi içerisinde bildirim çubuğunun max. kaç kere gösterileceğini belirliyorsunz.

#Show After N Visits: WordPress duyuru panosu / çubuğunun bir ziyaretçiye sitenizi kaçıncı ziyaretinden sonra gösterileceğini belirliyorsunuz.

#Only On Mobile Devices: Eğer wordpress duyuru çubuğu sadece mobil cihazlardan gelen ziyaretçi için gösterime sunulsun istiyorsanız, bu seçeneği aktif ediyorsunuz.

#Not On Mobile Devices: WordPress duyuru çubuğu sadece mobil cihazlar harici ziyratçiler için gösterime sunulsun istiyorsanız, bu seçeneği aktif ediyorsunuz.

#With Specific UTM Tags: Bu özelliği kullabilmeniz için önce UTM Taglarının ne olduğunu bilmeniz gerekli. Ancak zaten UTM taglarının ne olduğu ve nasıl kullanılacağı başlı başına bir yazı edeceği için bu adımı atlıyorum.

Kısaca referrer özelliğine çok benzer bir özelliktir. WordPress duyuru çubuğunu sadece UTM tagı içeren URL adresleri için gösterime sunabiliyorsunuz.

#Show From/To Time: WordPress bildirim çubuğu gösterim tarihini ve zamanını seçeerek, gösterimin ne zaman başlayacağını ve ne zaman sonlanacağını belirleyebiliyorsunuz.

İçerik Özellikleri

Wordpress Duyuru Eklentisi İçerik Özellikleri

WordPress Duyuru Eklentisi İçerik Özellikleri

#Text and Link / Button: Wordpress duyuru bar içeriğini bu seçenek ile sadece metin yazı veya metin yazı + buton şeklinde oluşturabiliyor ve istediğiniz herhangi bir adrese linkleme yapabiliyorsunuz.

#Post: Oluşturacağınız wordpress duruyu bar içeriğini belirlediğiniz yazı gösterimlerinden oluşturabiliyorsunuz.

#Newsletter: Bir çok mail servisi ile entegrasyonu olan eklentinin bu özelliği e-mail abone sayınızı arttırmak için biçilmiş kaftan. WordPress duyuru çubuğuna bu özellik ile wordpress abonelik formu yerleştirebiliyorsunuz.

#Social Media: Toplamda 18 sosyal medya plaformu ekleme özelliği ile tüm sosyal medya hesaplarınızı sitenizin üst kısmında sabit çıkacak şekilde ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

#Facebook ve Twitter Feeds: Facebook veya Twitter sayfa akışlarınızı wordpress duyuru çubuğunda gösterime sunabilirsiniz.

#Countdown Timer: WordPress duyuru panelini sizin belirlediğiniz bir tarihte başlayacak ve yine sizin belirlediğiniz zaman aralığında sona erecek bir sayaca çevirebilirsiniz.

Bu özellik ile indirim zamanları, kupon kullanım zamanları gibi potansiyel müşteriyi satın almaya ikna edici duyurular yapabilirsiniz.

#Popup Video: WordPress duyuru çubuğuna eklediğiniz bir video linkini ( sadece youtube ve videmo için geçerli ) ziyaretçi tıkladığı anda popup şeklinde açılan bir video yerleştirmi yapabilirsiniz.

#Search Form: WordPress site içi arama kısmını dilerseniz eklentinin bu özelliği ile bildirim çubuğu kısmında da gösterebilirsiniz.

Genel ve Tasarım Özellikleri

Wordpress Duyuru Eklentisi Tasarım

WordPress Duyuru Eklentisi Tasarım

WP Notification Bar WordPress Duyuru Eklentisi Tasarım Özellikleri;

 • Dilerseniz bildirim çubuğubu yapışkan, scroll ettikçe yerleştirdiğiniz yerde sabit kalacak şekilde,
 • Konumunu sitenin üst kısmında ya da en alt kısmında çıkacak şekilde,
 • Bildirim çubuğunun şerif uzunluğunu dilediğiniz genişkik ve renkte,
 • Bildirim çubuğunun ekrana geliş animasyonunu dilediğiniz şekilde,
 • Bildirim çubuğu açma / kapama buton şeklini yüzlerce icon arasından seçerek

Ayarlayabilirsiniz. Her ne kadar bu eklentiyi bir wordpress duyuru eklentisi olarak adlandırsakta, sağladığı onlarca varyasyon eklentiyi muazzam bir pazaralama aracı haline getiriyor aslıda.

WP Notification Bar bir wordpress duyuru eklentisi olmaktan çok daha fazlası ! Keşfettiğim anda satın aldığım ve bundan sonraki her projemde istisnasız kullanacağım bu eklentiyi sizlere de tavsiye ederim.


Umarım WordPress Duyuru Eklentisi: En İyi WordPress Bildirim Çubuğu başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

WordPress Duyuru Eklentisi: En İyi WordPress Bildirim Çubuğu” ile ilgili yorumlar;

 1. Ali dedi ki:

  merhaba Burak , eklentiyi kurdum fakat logo ve menüyü kaplıyor ayarını bulamadım bunun nasıl düzeltebilirim ?

 2. fatih dedi ki:

  mrb siz detaylı anlatmışsınız ama anlamadıgım yerler var.

  1.her post için ayrı duyuru yapmak mümkünmü istedigim kodu eklemek yani.
  2.her post için ziyaretçilere gösterim sınırı varmı(sıklık sınırı) duyuruyu bir kere görsün 24 saat görmesin mesela

  ürün satıcının belirttigi gibi oldugu için iade yok gibi.

  1. Burak Oran dedi ki:

   1- Evet.
   2- Evet, direkt gösterilecek zaman aralığını bile seçebiliyorsunuz.

 3. Simge dedi ki:

  Merhaba Admin kolay gelsin
  Eklenti ucretlimi
  indir linkini göremedim
  Yardimci olurmusunuz

 4. emre dedi ki:

  merhabalar bu eklenti güzel tşk ama
  Notification Bars 20 tane notification ekledim anasayfada sadece 1 tane gösteriyor 20 sini 5-10 sn bekleyip diğerlerini göstermiyor ne yapmalıyım tşk

 5. Hakan dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir eklentiydi. Paylaştığınız için teşekkürler.

 6. Metin dedi ki:

  Güzel bir eklenti. sitenizi dikkatlice takip etmekteyim. Güzel eklentiler , dersler ve anlatımlar var. katkınız için teşekkürler

 7. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Merhaba Burak,
  Yine süper bir konu kaleme almışsın. Sana daha önce göstere göstere sihirbazlık şovu yapıyorsun demiştim.
  Bir yazıda bir meseleyi anlatırken o yazıyı yazarken o nu nasıl bu yazıda kullandığını gösteriyorsun ya. Bu senin farklı özelliğin. Birde okuyucu cidden bu çocuk bize sırlarını açıklıyor. Sırlarımı açıklıyorum gerçek başarımın sırrını açıklıyorum deyip havanda su dövenler gibi değil diyor ziyaretçi. Cidden çok maharetli bir eklenti imiş. Bakalım biz nasıl kullanabiliriz bu eklentiyi. Keşke gelen ziyaretçinin hangi ülkeden geldiğine göre o dile göre karşılama metni gibi bir şey çıkarabilse.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Çok teşekkürler hocam ! Yazılarımı bu yanları ile incelemeniz de güzel. Zaten ben her zaman ne anlatıyorsam, nasıl anlattığımı neleri uyguladığıma da dikkat edin diyorum ziyaretçilerime. Böyle yapanlar her zaman kendine bir şey katıyor. İsteğinize gelince, eklentinin öyle bir özelliği yok. Yani aslında var ancak size uymaz. Mesela rusyadan aldığınız trafik için ru uzantılı linkleriiz olsa, UTM özelliği ile bu dediğinizi de yapabilirsiniz.

 8. Mustafa Baysal dedi ki:

  Her zamanki gibi doyurucu ve güzel bir içerik olmuş. Elinize sağlık.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler hocam !

 9. Banner dedi ki:

  Harika bir eklenti birkaç blogda kullanıyoruz, on numara bir anlatım daha olmuş eline sağlık.

 10. Ziya Bostanoğlu dedi ki:

  Burak Bey,
  Site ziyaretçileri ile etkileşim için çok yararlı bir eklentiyi tanıtmışsınız. Teşekkür ederim.
  Bloğunuzdaki değerli içeriklerin WordPress’in ülkemizde gelişmesine önemli katkıda bulunduğunu düşünüyorum.
  Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Bunlar büyük sözler. Gurur verirci sözler. Benim de hedefim o yönde hocam. Yorumunuz ve övgüleriniz için çok teşekkür ederim !

 11. Fatih dedi ki:

  Harika bir eklentiymiş. Yeni açtığım blogumda muhakkak kullanacağım. Teşekkürler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler Fatih ! Aldığın SEO hizmetine bonus olarak ben zaten sana gönderirim merak etme :)

 12. biestetik dedi ki:

  Bunu kullanırken tabi sürekli bize link veren siteleri kontrol edip ona göre bildirim oluşturmamız gerekiyor değil mi ?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tabii ki hocam. Linkinizin nerede olduğunu bilmeniz gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir