Admatic Reklam: En İyi Adsense Alternatifi Reklam Admatic

Blog ve Para

Web site sahipleri olarak, blog yazarak para kazanmak adına bir çok girşimimiz oluyor. Tabii bu girişimlerin ilk adımı da genelde Adsense oluyor.

Tabii eğer Google Adsense Onaylatma işleminde başarız olduysanız, alternatiflere yönelmeyi düşünmüşsünüzdür.

Ya da adsense reklam kazancı size yeterli gelmediği için adsense alternatifi reklam firması ile çalışmayı da düşünüyor olabilirsiniz.

Alternatif olarak adsense gibi güvenilir bir firma bulmak oldukça zor. Yurt dışı şirketlere tam olarak güvenemiyoruz çünkü ödeme yapılmadığı zaman hakkımızı aramak oldukça zor oluyor. Bu nedenle yerli şirketler ile anlaşmak daha mantıklı.

Peki yerli şirketlerin tümü güvenilir mi?

Malesef değil. Parmakla sayılacak kadar azlar. AdMatic, bu süreçte karşımıza çıkan güvenilir şirketlerden biri.

# Yaklaşık sekiz aydır Admatic ile çalışıyorum. Bu yazımda ise tüm bu süreçte tecrübe ettiğim;

Admatic;

>> Ne Zamana Ödeneme Yapıyor 
>> Hangi Gün Ödeme Yapıyor
>> Nasıl Ödeme Yapıyor
>> Ödeme Alt Limiti Nedir
>> Ödeme Kesintileri Oluyor Mu

Admatic;

>> Reklam Türleri
>> Site Hızına Etkisi
>> Yayımlanan Reklamlar
>> Adsense’e Etkisi

Admatic İle;

>> Ne Kadar Kazanılır
>> Tıklama Başı mı – Gösterim Başı mı
>> Kaç Gösterime Ne Kadar Kazanılır

Admatic Kullanımı;

>> Nasıl Kayıt Olunur
>> Onay Almak Ne Kadar Sürer
>> Hangi Siteleri Kabul Etmiyor
>> Reklam Kodları Nereye Eklenir
>> Ödeme Kanıtı

dayanarak şirket hakkında akla gelebilecek tüm soruları cevaplamaya çalıştım. Ayrıca yazı sonuna doğru AdMatic reklam kodlarını nereye yerleştireceğinize dair ufak bir rehber de hazırladım.

1- Admatic Ödemeler

Öncelikle en çok merak edilen sorularla başlayalım. Ödemeler konusunda AdMatic hiç sıkıntı çıkarmıyor. Öne çıkan en önemli özelliği bu. Hakkınızı kuruşu kuruşuna alırsınız.

AdMatic Ödeme Yöntemi Nedir? Admatic Ne Zaman Ödeme Yapıyor ?

Admatic yayıncı ödemelerini NET30 yöntemi ile yapıyor. Örneğin Nisan ayı boyunca sitenizde yayınladığınız reklamlar için kazandığınız miktar, Mayıs ayının sonunda hesabınıza geçiliyor. Ayın ilk gününde panelinizde kesinleşmiş kazancınızı görebiliyorsunuz.

# Süreç şu şekilde:

Nisan ayı boyunca reklamları sitenizde yayınlıyorsunuz. Günlük olarak kazancınızı admatic panelinizden takip edebiliyorsunuz.

Diyelim Nisan ayı boyunca yayınladığınız reklamlardan toplamda 312,05 TL kazandınız. Mayıs ayının ilk günü panelinizdeki Hesabım menüsünden Nisan ayındaki kesinleşmiş kazancınız beliriyor. Mayıs ayının sonunda da hakedişiniz hesabınıza geçiyor.

AdMatic Hangi Günler Ödeme Yapıyor?

#Admatic ödeme gününü, ayın 25’i ile 30’u arasında herhangi bir gün olarak belirtiyor. Bu taahhütlerine de uyuyorlar. AdMatic ile çalıştığım sekiz ay boyunca ödemelerin diğer aya sarktığını görmedim.

AdMatic Nasıl Ödeme Yapıyor ?

#Ödemeleriniz banka hesabınıza yapılıyor. Paypal ödemesi yok.

AdMatic Ödeme Alt Limiti Nedir?

#AdMatic’te ödeme alt limiti 50 TL olarak belirlenmiş. Bakiyeniz 50 TL’yi geçince ödeme almaya hak kazanıyorsunuz.

AdMatic Ödemelerde Kesinti Yapıyor mu?

Ödemelerde yayıncıya yansıtılan bir kesinti yok. Yani diğer reklam şirketleri gibi “Sen 100 lira kazandın ama biz bunun 20 lirasını vergi olarak kesip sana 80 lira ödeyeceğiz.” denmiyor.

Panelinizde hak ettiğiniz miktar ne kadar ise, hiçbir kesinti yapılmadan aynen yatıyor. Benim anladığım kadarıyla eCPM oranları belirlenirken, en başta vergi payı da hesaba katılıyor.

Çünkü yasal olarak fatura kesemeyen yayıncılardan gider pusulası adı altında bir miktar vergi kesintisi yapılır. AdMatic bunu en başta yapıyor olabilir.

2- Admatic Reklam Çeşitleri / Türleri

AdMatic’in sitemizde yayınlamamız için sunduğu reklamlar gayet kaliteli, rahatsız etmeyen türden. Ülkemizdeki bilinen markaların kampanyalarına yer vermekte.

AdMatic Hangi Reklam Türlerini Kullanıyor?

AdMatic bize 5 adet reklam türü sunuyor. Bunlar şu şekilde;

#Mobil Interstitial: Sitenize sadece mobil cihazlarla (akıllı telefon, tablet) giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklam türüdür.

Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere çıkıyor.  Testlerimize göre aynı ip deki ziyaretçiye gün içerisinde üçten fazla gösterildiğini görmedik.

#Web Interstitial: Sadece Masa üstü veya diz üstü bilgisayardan sitenize giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklamlardır. Bu reklamlar afiş, video, form vb. çeşitli şekillerde gösteriliyor. Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere gösteriliyor.

#Scroll Ad 300×250: Sitenizin sayfasını biraz aşağı indirdiğinizde sağ altta eski MSN bildirim pencereleri gibi çıkıp biz ihtiyarlara nostalji yaşatan reklam türüdür.

Sayfayı aşağı kaydırınca çıkar, yukarı kaydırınca kaybolur.  300×250 px boyutundadır. Ayrıca kapatmak için düğmesi de mevcut. Her sayfada çıkan bir reklam türü.

#Image Plus (Beta): Bu reklam türü şimdilik deneme aşamasında. Site içeriklerinize entegre ettiğiniz görsellerin içinde beliren reklamlardır. Test ettiğimiz kadarıyla sanırız kodlarında bir problem var. Merkeze aldığımız görselleri zorla sola kaydırıyor. Reklam yüklemeleri uzun sürüyor. Pek kullanışlı değil. Her resimde çıkmıyor.

# Masthead (970×250) Beta: Header ile içerik alanı arasına büyük bir alanı kaplayan reklam türü. Genelde videolu tanıtımlar yayınlanıyor. Youtube, bu reklam türünü bolca kullanıyor.

# InRead Beta: Bu da test aşamasında bir reklam türü. Yazı içeriklerinize ekleyebiliyorsunuz. Reklam kodunu nereye eklediyseniz, ziyaretçi o alana geldiğinde aşağıya doğru açılarak sürpriz yapıyor.

AdMatic Reklamlarının Site Hızına Bir Etkisi Var Mı?

# Reklamların sitenin açılış hızına etkisi yok denecek kadar az. Sayfa hızını nerede ise hiç etkilemiyor diyebiliriz.

Fakat bazen, özellikle web ve mobil interstitial reklamlar geç yüklenebiliyor. Ziyaretçi tam yazıyı okumaya başlarken birden şak diye ortaya çıkmaları sinir bozabiliyor.

AdMatic Reklamları Hangi Sektöre Yönelik Reklamlar Yayınlıyor?

# Burada asıl sorulan tabi ki reklamların kalitesi ile ilgili. Rahat olun, penis büyütücü, bahis siteleri, iğrenç zayıflama fotoğraflarının bulunduğu reklamlar gibi rahatsız edici sunumlar kesinlikle yok.

Sadece bilinen markaların bilinen reklam kampanyalarını yayınlıyor. Gayet nezih, rahatsız etmeyen, kaliteli reklamlar sunuluyor.

AdMatic Reklamlarının AdSense’e Bir Etkisi Var mı?

Sitelerinde hali hazırda Adsense reklamları yayınlayanların en çok merak ettiği konulardan biri de bu.

AdMatic reklamlarının Adsense’ee hiç bir etkisi yok.

AdMatic aynı zamanda bir Google partneri. Yani zaman zaman reklam alanlarında AdChoise reklamlarına rastlayabilirsiniz. Bu nedenle sitelerinizde hem Adsense hem de AdMatic reklamlarını yayınlamanız, herhangi bir problem oluşturmayacaktır.

3- Admatic ile Ne Kadar Kazanılır ?

>> Gelirler için sabit bir oran belirlenmemiş. eCPM bazlı ölçümleriyle kazancımız belirleniyor. Tüm reklam birimlerini kullandığınızı varsayarsak günlük 10kgösterime aşağı yukarı 25-30TL arası bir mebla kazanabilirsiniz.

AdMatic Tıklama Başına mı, Gösterim Başına mı Ödeme Yapıyor?

#Sadece gösterim başına ödeme yapılıyor. Tıklamaların kazanca bir etkisi yok.

AdMatik Kaç Gösterime Ne Kadar Ödeme Yapıyor?

#Admatic kazanç ölçüm birimi olarak eCPM’i kullanıyor. Kazançlarınız 1000 etkin gösterime göre belirleniyor.

 • Interstitial (Desktop) reklam modeli için 1000 gösterime minimum 1,20 TL veriyor.
 • Interstitial (Mobile) reklam modeli için 1000 gösterime minimum 0,50 TL;
 • Scroll ad reklam modeli için 1000 gösterime 0,10 ila 0,50 TL arasında değişen miktar veriliyor.
 • Image Plus reklam modeli için de 1000 gösterime minimum 0,60 TL veriyor.
 • Masthead reklam türü için de 1000 gösterim başına minimum 1,00 TL olarak belirlenmiş.
 • InRead Beta için herhangi bir ödeme bilgisine ulaşamadım.

Gösterimler için tekil ziyaretçiler baz alınıyor. Aşağıda bir aylık gösterim ve kazanç raporlarını sunacağız. Bu tabloya göre hangi reklamdan ne kadar kazanacağınız hakkında aşağı yukarı fikir sahibi olabilirsiniz.

Reklam TürüGösterimeCPMKazanç
Interstitial (Mobile)106.3300,51 TL54,14 TL
Interstitial (Desktop)88.2281,31 TL115,74 TL
Scroll ad382.1060,20 TL77,44 TL
Image Plus11.1042,00 TL22,21 TL

Tablodan da görüldüğü üzere elle tutulur bir kazanç için yüksek hitli bir siteye sahip olmanız gerekiyor. Günlük 100 tekil hitli bir siteden pek birşey beklememek lazım.

4- Admatic Kullanımı

Cevaplar sizi tatmin ettiyse kayıt olup hemen kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Yönetim paneli ilgili detaylara girmeyeceğiz. Oldukça kullanışlı bir panele sahip. Reklam kodları ile ilgili açıklamamız aşağıda…

AdMatic’e Nasıl Kayıt Olunur?

#Kayıt için bu adrese gidiyoruz. Yukarıdaki menüden Yayıncı yazısına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan panelden Yeni Hesap Oluşturun butonun basıyoruz. Formu doldurup Kayıt Ol butonuna basıp onay süreci için beklemeye başlıyoruz.

AdMatic Onayı Ne Kadar Sürer?

#Onay süreci gayet hızlı. En geç bir hafta olarak belirtilmiş fakat en fazla 1-2 gün içerisinde inceleme süreci tamamlanıyor.

AdMatic Hangi Tür Siteleri Kabul Ediyor?

+18 yetişkin içerikli siteler ile, warez paylaşım yapan, tamamen botlarla oluşturulmuş siteleri asla kabul etmiyor.

#Adsense’nin katı kriterlerine göre biraz daha esnek kabul şartları olduğunu söyleyebiliriz. Kişisel blog, teknoloji, moda, finans, spor, haber vb. türde kaliteli siteleri anında onaylıyorlar.

AdMatic Reklam Kodları Nereye Eklenir ?

1-Panelinize giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden Websitelerim’e tıklayın ve açılan menüden Reklam Kodu al‘ı tıklayın. Sitenizi seçtikten sonra sağda çıkan kutudan kullanacağınız reklam türünü seçin. Alt tarafa ilgili reklamın kodları çıkıyor.

AdMatic Reklam Kodu Alma

AdMatic Reklam Kodu Alma

2-Buradaki “Masthead (970×250) Beta” ve “InRead Beta” reklam türü hariç diğer bütün reklam kodlarını WordPress sitemiz için footer.php dosyasına ekleyeceğiz.

Admin panelimize girip Görünüm > Düzenleyici yolunu izleyerek footer.php dosyasını açıp </body> tagını buluyoruz. Edindiğimiz reklam kodlarını bu kodun hemen üzerine yapıştırıyoruz.

AdMatic Reklam Kodu Yerleştirme

AdMatic Reklam Kodu Yerleştirme

3-Ve Masthead reklam kodunu ise  header.php dosyasında kodların bitiminden hemen sonraya, yani en sona yapıştırıyoruz.

#InRead Beta reklam kodları için yazı içine reklam ekleme eklentilerini kullanabilirsiniz. WordPress Yazı Altına – Üstüne – İçine Otomatik Reklam Ekleme yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

5- Ödeme Kanıtı

Adettendir, ödeme kanıtını da buraya bırakalım;

AdMatic Ödeme Kanıtı

AdMatic Ödeme Kanıtı

Sonuç olarak AdMatic, kaliteli reklamlarıyla, yayıncılara değer verip sorunlara anında çözüm sunmasıyla ve ödeme konusunda asla sıkıntı çıkarmamasıyla güvenilir bir reklam şirketi diyebiliriz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Umarım Admatic Reklam Hakkında Her Şey başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İlgili gönderiler

Admatic Reklam: En İyi Adsense Alternatifi Reklam Admatic” ile ilgili yorumlar;

 1. sercan dedi ki:

  ben mesela 100 tane reklam almak.istiyorum ark arda gostermek istiyorum bu mumkunmudir

 2. Yılmaz dedi ki:

  Gayet güzel bir içerik olmuş her zamanki gibi teşekkür ediyorum. 3 gündür kullanıyorum. 50-60k arasında gidip gelen tekil hit var günlük. Denediğim her farklı cihazda reklamlar çıkıyor. Ama ne hikmetse admatic panelinde 5k görüntüleme diyip 9 lira gibi komik bir rakam vermiş 60k olduğu gün. Farklı birçok cihazda reklamlar çıkmasına rağmen 60k hite nasıl 5k gösteriyorlarsa artık. ödeme alt limiti olan 50 TL’yi bulunca kaldıracağım. Farklı durumda olan var mı bilemiyorum fakat ben önermiyorum. Gtmetrix değerleri de admatic reklam kodlarından sonra yere düştü.

 3. Süleyman dedi ki:

  Bu yöntemle ilgili ilk aramada bu yazı çıkıyor. Yazının tarihi biraz geçmiş ama hala aktif olarak kazanç sağlayan sağlam bir şekilde devam ediyor mu acaba

 4. olcay dedi ki:

  Hocam merhaba, ben reklam kodları kısmına girince in Read Beta değil in Page Beta kodları var yazı içine nasıl reklam ekleyebilirim?

 5. Ökkeş dedi ki:

  Sitemin hızı yerlerde. Reklamları eklemeden önce Gtmetrixte tarama yaptım PageSpeed Score %91 Yslow %74 tü reklamları ekledikten sonra PageSpeed %40 a düştü Yslow %42 ye

 6. Yasin Ergül dedi ki:

  @media only screen and (max-width: 768px) {
  .adm-scroll{display:none!important}}

  bu şekilde gizledim sanırım :)

 7. Yasin Ergül dedi ki:

  Sadece desktop için çıkarabiliyor muyuz ? Scroll reklam sadece desktopta çıksın mobilde çıkmasın istiyorum div arasına aldığımda çalışmıyor çalışsa yapacaktım :(

 8. ekin dedi ki:

  yukarıda bir arkadaş daha sormuş..ingilizce içeriği olup yabancı ziyaretçisi olanlar nasıl bir yol izlemeli alternatif reklam için? güvenilir yabancı firmalar var mıdır?

 9. taha yasin önal dedi ki:

  Suanda kendi sitesinden baktım da sanki reklamları ziyaretçiyi rahatsız edici reklamlara benziyor. Başvurdum kabul edildim. Ama ziyaretcileri rahatsız eder endisesizyle koyup koymama konusunda Kararsızım

 10. Fabio dedi ki:

  Word pres kullanan arkadaşlar admatic kodları icin ad insert eklentisini tavsiye ederim. reklam yerleştirmeleri çok kolay oluyor.

 11. Mehmet Ali dedi ki:

  Admatic çok az gösterim yapıyor, para kazandırması da normal sayılabilir. Ama adsense alamayınca en iyi alternatif Admatic bana göre.

 12. HlsBhr dedi ki:

  Gerçekten süper bir anlatım olmuş teşekkrler

 13. Uğur Serin dedi ki:

  hocam kodları yerleştirdim ama reklamlar çıkmıyor.

  ayrıca konsolda şu tarz hatalar alıyorum. sizce nedeni ne olabilir?
  https://snag.gy/9vZ1dM.jpg

  Teşekkürler

 14. mustafa bıyık dedi ki:

  hocam bu ad-matic kodlarını joomlada nereye yapıştıracağız bir yardımcı olsanız süper olacak.

 15. koray dedi ki:

  teşekkürler.

 16. koray dedi ki:

  öncelikle merhaba, Günlük ortalama 5 bin tekil ziyaretci alan bir sitem var ve ben çalıştığım reklam firmasından ayrılıp admatic için başvuruda bulunmak istiyorum bunun için sitemdeki reklamların hepsini kaldırıp başvurumu yapmam gerekiyor. kaldırmadan yaparsam kabul edilirmi???

  1. Burak Oran dedi ki:

   Kaldırmadan başvuru yapabilirsiniz hocam.

 17. Ali Şahin dedi ki:

  Burak Cep geçmişi ve ön belleği temizledim ama yine görünmüyor başka sebeb ne olabilir acaba?

 18. Ali Şahin dedi ki:

  Burak Tekrar Merhaba,
  Yorumu yazdıktan sonra deneme yapıyorum,masaüstünde çalışıyor ama cepte çalışmıyor.Bunun sebebi ne olabilir acaba?

  1. Burak Oran dedi ki:

   Ceğ telefonunuzun tarayıcı belleğini temizleyin hocam.

 19. Ali Şahin dedi ki:

  Çok teşekkür ederim.Dediğin gibi cache aktif olduğu içinmiş,şuan çalışıyor.Başarılar diliyorum

 20. Ali Şahin dedi ki:

  Burak Bey Merhaba,
  Anlattığınız gibi reklamları yerleştirdim.Üye girişi yapınca hepsi çalışıyor ama üye çıkış yapınca hiçbir reklam görünmüyor.Admatic le görüştüm wp ile ilgili bir sorun dediler.Bu sorunu nasıl çözebilrim acaba? Selamlar

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam muhtemelen cache aktif sitenizde. Cache temizledikten sonra reklamlar görünür olacaktır

 21. KURYE dedi ki:

  Site Hiti 500 Tekil Olanada Yayıncı Hesabı Onayı Veriyorlarmı ?

 22. Berst dedi ki:

  merhabalar iyi çalışmalar. Masthead hariç kodların hepsini dediğiniz gibi footer.php de nin hemen üstüne yapıştırdım fakat reklamlarım görüntülenmiyor bunun sebebi nedir daha yeni yükledim bir iki gün beklemek mi gerekli?

 23. Yasin Ergül dedi ki:

  Selam Burak,

  Admatic bu gün saymıyor bir sorun mu var acaba benden mi kaynaklıdır :(

 24. Devlet Memur Alımları dedi ki:

  Hocam Admatic Reklamlarını Siteme Ekledim. Kazanç Oranı Oldukça Yüksek. Adsenseden Dahi Böyle Kazanç Almadım

 25. furkan dedi ki:

  desk five da var deneyebilirsiniz sitemin ziyaretçi sayısı günlük 400 falan günlük 1 tl falan kazanılıyor.

 26. Mehmet Ortaç dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Admatic profesiyonel iş hayatımda da sıkça kullandığım bir network. Şu anda çok başarılı gidiyorlar. Umarım büyüyerek devam ederler.

 27. Yolaçık Tv dedi ki:

  Çok kaliteli temiz açıklama olmuş tebrik ederim ve teşekkür ederim.

 28. cihan dedi ki:

  Tema sparkling hocam single.php ye div tanılmayarak ortalamayı denedim oldu ama sidaber en alta gitti düzenledim sonra.Farklı çözümler arıyorum.Yorumunuz için teşekkür ederim

 29. cihan dedi ki:

  Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.
  Reklamın sadece yazılarda görünmesini istiyorum
  Eklediğimde de yukarıda bahsettiğim gibi oluyor sağ sidebar ile çakışıyor hocam reklamı headerin altında ortalamak istiyorum hem sidebarın hemde yazının üstünde olacak şekilde nasıl ayarlaya bilirim ?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Tema yapınızı bilmediğim için yardımcı olamayacağım malesef.

 30. cihan dedi ki:

  Merhabalar
  yazınız cok kapsamlı ve faydalı olmuş emeğinize sağlık.
  Admatic Masthead (970×250) Beta reklamlarını her yazımda üst kısımda banner olarak eklemek istiyorum.Single.php ekliyorum görünüyor ama sağ sidebar bir kısmının üstünü kapatıyor bunu nasıl çöze bilirim.Reklamı yeniden boyutlandırmak mümkünmü yada sağ sidebar için ne yapa bilirim.
  Teşekkürler

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Merhaba, Masthead reklam kodlarını header.php içine en sona div içinde eklemeniz daha sağlıklı olacaktır. div align=center olarak belirlerseniz kayma problemini aşmış olursunuz. Eğer reklamlar header alanıyla iç içe girerse kodlardan önce div’e clear: both uygulayınız.

 31. Erkan dedi ki:

  Adsense mi admatic mı karar veremedim doğrusu

 32. avtüfekleri dedi ki:

  Bu sistem cok güzel lakin tek sorun adsense.Bazen ne yaptıgı belli olmayan bir yer.Ban geliyorum demezzz

 33. Yücel Özvarış dedi ki:

  Gürcan İnan
  29 Ağustos 2016 at 10:03 pm
  Evet sayıyor fakat şöyle; kendi bünyesindeki reklamlar sayılmıyor fakat yabancı ziyaretçiler için AdChois reklamları gösteriliyor. Yalnız AdChois reklamları kendi bünyesindeki reklamlara göre daha az kazanç getiriyor. Sonuç olarak yabancı hitin kazanç bakımından fazla bir etkisi yok. böyle bir yorum yapmışsın ya bizim ziyaretçilerimiz genelde yabancı olcaksa nasıl bir yol takip etmeliyiz başarılar kolay gelsin…

 34. Abdullah dedi ki:

  Merhabalar
  Diğer yazılar gibi bu da çok etkili bir yazı olmuş.
  Bu yazıyı okuduktan sonra hemen başvuru yaptım ve kabul edildi.
  Sorunsuz bir şekilde reklamlar çıkıyor lakin mobil de çıkmıyor. Mobilden sitelerime girdiğimde hiç birinde reklam göremiyorum.
  Sizin bahsettiğiniz bölüme (footer.php) ekledim. Bu yorumu yazmadan önce Admatic ile iletişime geçtim ve onlarda header.php eklememi söylediler. Oraya da ekledim lakin yine çıkmadı.
  Bu konu hakkında farklı bir öneriniz varsa memnun olurum.
  Yorumlarda okuduğum gibi belirli bir süre sonrada çıkacak olabilir bu yüzden şimdilik beklemedeyim.
  Teşekkür ederim.

 35. Mehmet Ali dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkürler. Şu an Admatic ve Areklam sitemi onaylamış durumda ancak hangisinin reklamlarını görüntülemem gerek kara veremedim. Admatic ve Areklam arasında kalacak olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   İkisi arasında kalacak olsam ikisini de sırayla dener, en çok gelir getireni tercih ederdim :)

 36. Mehmet Ali dedi ki:

  Hocam şu an sitenizde neden reklam yok Admatic ile bir anlaşmazlık mı oluştu ?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Bu yazımızı Adsense alternatifi arayan kişilerin araştırmalarında fikir edinebilmeleri için hazırladık. Şahsıma ait sitelerde Admatic kullanan biri olarak tecrübelerimi aktardım. WPMAVİ’nin Admatic ile bir anlaşması olmadığı için sitede Admatic reklamlarını göremiyorsunuz.

 37. Mehmet dedi ki:

  Site artık daha güncel ve kaliteli içeriklerle dolacak gibi, gerçi hep kaliteliydi :) Yazı için teşekkürler adsense karşılığı ilerde kullanabilirim sanırım :)

 38. Mehmet Ali dedi ki:

  Hocam merhaba. Reklam kodlarını aynen dediğiniz gibi siteme ekledim ancak Web interstitial,Mobil interstitial,Imageplus Beta ve InPage Beta reklam kodları malesef sitede düzgün bir şekilde çalışmıyor. Herhangi bir popup engelleyici aktif olmamasına rağmen. Sorunun nasıl çözebilirim ?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Hocam söz konusu reklamlar her zaman gösterilen reklamlar değil. Zamanla gösterimler oturacaktır.

 39. İbrahim Turan dedi ki:

  Admatic daha önce kullandığım bir firma ödemelerde bazen aksaklık olabilse de genel olarak iyi.

 40. Kadir dedi ki:

  Sözleşme yenileme sürecinden dolayı öyle bir aksilik olmuş sanırım. Şuan sorun çözüldü. Ayrıca faydalı yazınız için teşekkür ederim.

 41. Kadir dedi ki:

  Merhaba gürcan bey, siteye üye olmak için gerekli formu doldurup üye ol butonuna tıkladım ve otomatik olarak hesap sayfasına yönlendirildim fakat sayfada şöyle bir şey yazıyor ‘An error occured while proccessing your request’. Email’ime herhangi bir onay mailide gelmedi. Admatic onayladıktan sonra mı giriş yapabilecem acaba admatic hesabına?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Teknik bir hata olmuş olabilir. Admatic ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 42. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

  Gürcan ve Burak,

  Size bir sorum olacak. Tekil hiti günlük 2k olan bir sitede admatic kulanmaya başladım ancak 1 haftadır kullanmama rağmen günlük görüntüleme sayısı 300’ün üzerine hiç çıkmadı. Bu neden oluyor olabilir?

 43. oguzhan cubuk dedi ki:

  Kullanıyorum ödeme yapıyor.Başarılı anlatım olmuş tebrikler

 44. Muhammet dedi ki:

  scrool ad reklam kodu üzerinde değişiklik yapabilir miyiz. Mesela ne kadarlık bir scroolda çıkmasını kendimiz ayarlayabilir miyiz? Sitelerimin birinde aşağı scrool yapar yapmaz çıkıyor bir diğerindeyse epey bir aşağı scrool yapınca çıkıyor. Buna nasıl düzenleme getirebilirim.

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Teknik detaylar için Admatic ile iletişime geçmeniz daha doğru olur.

 45. hasan dedi ki:

  merhaba http://www.grafiknotlari.com siteme admatic den aldığım reklam kodlarını siteye ekledim fakat reklamlar görünmüyor. sitem onaylanmıştır ayrıca.

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Onaydan sonra reklamların görünmesi 1-2 günü bulabiliyor. Bunun haricinde reklamlar anlık ihale ile işleme alınıp yayınlandığı için bazı saatlerde reklamlar görünmeyebiliyor.

 46. serkan dedi ki:

  bilgiler gerçekten çok güzel

 47. ücretsiz ilan sitesi dedi ki:

  çok aydınlatıcı bir makale teşekkürler

 48. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Tamam teşekkürler. 2-3 tane reklam modelini ekledim bakalım sonuç nasıl olacak.

 49. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Merhaba Burak bir şey daha sormak istiyorum.
  Site Türkçe olmasına rağmen yabancı ziyaretçilerimiz de var. Bu yabancı ziyaretçilerden gelen trafiği de sayar mı Admatic. Kolay gelsin

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Evet sayıyor fakat şöyle; kendi bünyesindeki reklamlar sayılmıyor fakat yabancı ziyaretçiler için AdChois reklamları gösteriliyor. Yalnız AdChois reklamları kendi bünyesindeki reklamlara göre daha az kazanç getiriyor. Sonuç olarak yabancı hitin kazanç bakımından fazla bir etkisi yok.

 50. Elsanatlarıvehobi dedi ki:

  Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim. Benim iki sitem var 4 saat içinde ikisini de onayladılar. Ben sizin yazınız olmasa Admatic’in kendi sitesinden böyle reklamların ne tür reklamlar olduğu ne kadara ne verdiği gibi bilgileri öğrenemezdim. Mesela bazı reklamlara beta demişsiniz. Biz bunları nasıl takip edicez. Düzelip düzelmediğini. Veya hangi reklamın nerede nasıl çıktığı gibi bilgiler sitede yok. Sadece kodları var. Ve sadece interstitial reklam modellerinin tanıtımları var diğerleri beta halinde olduğu için mi acaba.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Rica ederim hocam. Umarım güzel gelirler elde edersiniz. Beta olanlarlar tam anlamıy ile aktif olmayanlar. Deneme aşamasında olanlar. Evet aynen düşündüğünüz gibi.

  2. Gürcan İnan dedi ki:

   Ek olarak, AdMatic tüm yenilik ve değişikliklerde size e-posta yoluyla bildirim gönderiyor.

 51. Haşim dedi ki:

  Merhaba ben wpmavi yi rehber edinerek 8 gündür bloggerdan wordpresse geçtim. Günlük tekil hitim 300 civarında. Şu an admatice başvurmak mi daha sağlıklı yoksa günlük hitim 1000 tekil ziyaretçi olduktan sonra mi?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Bu sizin gelir hedefinize bağlı bir durum. Yazımızdaki tabloyu inceleyerek bunun kararını kendiniz verebilirsiniz.

 52. hermes dedi ki:

  Merhaba,

  Kullandığım WP temasında (Hueman) header scriptinde /body tag’i mevcut değil. Bu durumda ilgili masthead reklam kodunu nereye yapıştırmam gerekir? Açık body tag’ini kendim kapatıp arasına kodu yaptıştırdım ama henüz masthead reklamı görebilmiş değilim.

  Teşekkürler.

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Özür diliyorum, anlatımda bir hata olmuş. Masthead reklam kodları header.php dosyasının en sonuna eklenecek. Hueman teması için en sondaki kodun hemen altına yani. Yazıyı düzenliyorum.

   Bu arada masthead reklamlarlar beta aşamasında olduğundan şimdilik sürekli bir reklam yayını mevcut değil. Burada bu süreçte sosyal sorumluluk reklamları (ücretsiz) yayınlanıyor. Ücretli reklamlar nadir olarak çıkmakta. Eğer burada ücretli reklam yayınlanmadığı zamanlarda kendinizin tanımlayacağı reklam kodları yayınlamak isterseniz (adsense, reklamstore gibi banner reklam yayını), panelinizdeki Varsayılan Reklam Kodları kısmından tanımlama yapabilirsiniz.

 53. Ferroli Servisi dedi ki:

  Google Pop up lara darbe vuruyor. Yazıyı kople kaplayan ekranın görünmemesine sebebiyet veren reklam öne çıkan görsel vs. bunlara karşı google kötü göz ile bakacak ve sıralamada etki yaratacak bilginiz olsun.

  Bu güncellemesi ile bu tür reklam gelirlerini de bizden mahrum edecek gibi. Özellile bu Admatic arkadaşımızın ekrana yansıttığı koskoca Pop up yalan olacak.

  Bakalım şirkette düşüş sağlanacak mı?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Admatic’in sadece Interstital reklamlara bel bağladığını sanmıyorum. Hali hazırda Google’ın kendisinin de Adsense kullanıcılarına sağladığı sayfa düzeyi reklamlar için buna benzer herhangi bir uygulaması yok. Popup ve benzeri reklam formatları sayfa düzeyi reklamlara evrilir, sorun çözülmüş olur.

   Ayrıca Google’ın bu uygulama ile ilgili açıklamasına bakarak, popup reklamlar için filtre oluşturacağını ve uygulamanın yararlı reklam yayınlayan siteleri etkilemeyeceği yönünde bir çıkarım yapabiliriz. Admatic, ReklamStore, Wordego, DeskFive gibi reklam şirketlerinin bu uygulamadan etkileneceklerini sanmıyorum.

 54. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba Burak

  Günlük gösterim sayısı yüksek olmayanlar için de satış ortaklığı kanalları tavsiye eder misin? Yada bulunla ilgili bir yazı olabilir.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Satış ortaklığı ile ilgili ileride bir e-kitap yazmayı düşünüyorum hocam. Ancak daha zamanı var.

 55. dilek dedi ki:

  Sevgili Burak her zaman senin bizlere verdiğin bilgilere güvenerek hareket ettiğimde şimdiye kadar hiç hayal kırıklığına uğramadım.İşte bu neden ile Bugün Adsense dışında çalıştığım Firmadan ayrılarak Admatic başvuruda bulundum.Umarım hayırlısı olur.Her zaman ki gibi harika bilgiler paylaşmış sın çok teşekkürler canım

  1. Burak Oran dedi ki:

   Teşekkürler dilek Hanım ! Eminim sizin siteniz için güzel bir gelir kaynağı olacaktır. Hatta baya güzel bir kaynak olacaktır :)

 56. Doğan Demir dedi ki:

  Gürcan Bey renk kattınız. Öğretmen olmanızdan dolayı sanırım site bana daha sempatik gelmeye başladı. :) Burak Bey ile başarılar dilerim.

  Scroll Ad 300×250 reklam kodunun sağ taraftan değilde sol taraftan çıkması mümkünmü. Admatic kullanmıyoruz ancak sağ tarafta benzer konular penceresi çıkıyor. Admatic ile çakışır diye düşünüyorum. Bu yüzden Scroll Ad 300×250 reklamın sol tafaftan çıkması durumu söz konusu olabilir mi?

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Teşekkürler Doğan Hocam.

   Scroll Ad yeri konusunda firmaya daha önceden mesaj atmıştım. Reklamların yerlerini dünya standartlarına göre belirlediklerini; pencerenin sol tarafta çıkmasının dikkat çekme oranını bariz bir şekilde düşürdüğünü, sonuç olarak bununla ilgili şimdilik bir seçenek sunmayı düşünmediklerini belirtmişlerdi. Sonuç olarak reklamları sol tarafa alamıyoruz.

   Yalnız ben de deneme amaçlı benzer konular penceresiyle birlikte kullanmayı denemiştim. Çakışmak yerine her iki pencere de alt alta çıkmıştı. Tabi görünüm olarak pek estetik durmayınca vazgeçtim.

   Alternatif olarak eğer yapılabiliyorsa benzer konular penceresini sol tarafa alabilirsiniz. Ya da benzer konuları, yazı sonunda listeleyebilirsiniz. Bir diğer alternatif de popup olarak sunmak. WordPress Abone Ol Eklentisi – WP Subscribe Abonelik Formu başlıklı konumuzdaki eklenti ile çözüm bulmanız mümkün.

 57. Eren dedi ki:

  Hahaha :)

 58. Eren dedi ki:

  Abi site çoşuyor valla anlaşmanız iyi olmuş daha çok yazı göreceğiz.
  İnşAllah hep böyle gider başarılar.

  1. Gürcan İnan dedi ki:

   Teşekkürler Eren. Daha sizi diskoya götüreceğiz :)

 59. Fatih dedi ki:

  Yorumuma istinaden senden bir ricam var burak; robot.txt hakkında detaylı bir makale bekliyorum (allow,disallow,v.b..) ayarları nasıl olmalı ve nasıl yapılmalı. Teşekkürler

  1. Burak Oran dedi ki:

   Tamamdır dostum onu da not ediyorum :)

 60. Murat Karaman dedi ki:

  Güzel paylaşım olmuş deneyeceğim. Adsense dışında denediğimiz bir çok reklam grubu Mobil Interstitial da telefonunuzda virüs bulundu uygulama indirin gibi reklamlarla maalesef ziyaretçileri sitede virüs var girmeyin gibi yorumlar yapmaya itiyor ve ziyaretçi sayısı düşüyor umarımadmatic de bunlarla karşılaşmayız.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam yazıda da bahsettiğiniz gibi, admatic reklamlarının yayımcıları bilinen, bir saygınlığı olan markalardır. O yüzden bu tür problemler yaşanmaz. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 61. Fatih dedi ki:

  Güzel bir sistem, daha önceleri bende kullanıyordum, ancak siteden kaldırdım. Sebebi ise, google webmaster tools ‘ta “engellenen kaynaklar” kısmında yaklaşık 250-300 adet admatic reklamı görünmekteydi. Bende o yüzden kaldırdım. Ayrıca sitenize günlük gelen tekil ziyaretçi sayısı az ise tavsiye etmem. Ama ziyaretçi sayınız çok ise Kesinlikle tavsiye ederim.

  1. Burak Oran dedi ki:

   Hocam engellenen kaynakta admatic reklamları görünüyorsa bu sizin robot.txt dosyanıada engellediğiniz bir uzantıdan kaynaklıdır. Yoksa admatic’in kendisi ile alakası olamaz. Katkı değer yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir